Snimka Na B92 O Zlo - Stranica 9 - Politika - Cazin.NET Forum

Skok do sadržaja

Slika
- - - - -

Snimka Na B92 O Zlo

• Please log in to reply
249 odgovora na ovoj temi

#161 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 20 August 2006 - 10:27

Onda ce morati uhapsiti cirka oko 100.ljudi u Buzimu koji su osumnjiceni da su ucestovali u zlocinima ne samo nad Srbima vec i nad Muslimanima odnosno Autonomasima.
  • 0

#162 rockstar

rockstar

Doktor Foruma

• Članovi
  • 889 Poruke
  • Spol:Muško
  • Ljubavni status:Vjenčani

Objavljeno 20 August 2006 - 12:49

Onda ce morati uhapsiti cirka oko 100.ljudi u Buzimu koji su osumnjiceni da su ucestovali u zlocinima ne samo nad Srbima vec i nad Muslimanima odnosno Autonomasima.

<{POST_SNAPBACK}>

...tesko stari mozda par ljudi jeb ga sad ispada da je sto ljudi radilo gluposti...
...a zlocina nad autonomasina neznam da je bilo al hajd ako ko nadje dokaze sudit ce se...

pozz
  • 0
www.SREBRENICA.ba

[b]" A ti, o du

#163 ANWAR_AL_BUSNEVI

ANWAR_AL_BUSNEVI

Mala Legenda

• Članovi
  • 434 Poruke

Objavljeno 20 August 2006 - 23:29

.Ujedno su poslali i reisa Cerica koji je imao zadatak da sve Imame u okrugu stavi pod svoju kontrolu odnosno pod SDA pa je tako doslo i do sukoba samih Imama 1993.
u Czinu.Naravno prvo se trebalo obracunati sa ljudima u Bihacu,Buzimu i Cazinu koji su se vodili kao Autonomasi jer je Kladusa bila prevelik zalogaj za Dudakovica
jer je to ipak rodni kraj Fikreta Abdica gdje je on imao apsolutnu podrsku.Prvo su poceli sa torturama gradjana u Bihacu i Cazinu tako sto su prvo napali MUP koji je kao organ koji sprovodi sve zakone koje donese skupstina koja je izglasala Autonomiju podrzavao Autonomiju.Znaci ako vojska napadne MUP to se zove "vojni udar".Nakon toga su krenuli put Kladuse gdje su civili koji su culi sta se desava u Bihacu i Cazinu izasli na cestu na Johovici i Skokovima i zajedno sa pripadnicima

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote]

e da ja prohaberim neku na ovo tvoje ...

prvo je Todor pozvao Čolakovića da odigra kartu za njega i da pozove imame pa prigrle APZB i sukob među imamima je tada izbio.. CERIĆ nije bio na okrugu kada se to desavalo...unutar same d
  • 0
OD MASRIKA DO MAGRIBA, OD STAMBOLA PA DO RIMA NIGDJE NEMA OVE ZEMLJE.....AL NI NAS VAKI KAKI SMO

#164 ANWAR_AL_BUSNEVI

ANWAR_AL_BUSNEVI

Mala Legenda

• Članovi
  • 434 Poruke

Objavljeno 20 August 2006 - 23:40

II  DIO
IDali bi Fikret Abdic bio za njih bolji da je igrao kako oni kazu odnosno da smo i mi u Krajini bili Srebrenica broj dva pa da nas traze po masovnim grobnicama a da se funkcioneri SDA slikaju nad njima i pokazivaju svjetu ko je bio agresor a ko zlocinac da bi sjeli u svoja blindirana auta i otisli iftariti sa bracom iz SDS????i da on zivi za svoj narod i svoj rodni kraj a da su ga poslusali 1993.godine rat bi mozda tada stao a mozda ga nebi nikako kod nas ni bilo pa bismo danas zivjeli puno bolje i sretnije.Eto ADO to je bila ideja Autonomije i Fikreta Abdica da sprjeci rat a 5.korpus nam je nametnuo jos veci rat koji mi nismo trazili.Uostalom ko je koliko bio u pravu vidi se danas a Fikretov problem je jedino sto on gleda stvari unaprjed 10.godina dok ove danasnje fukare nemogu pogledati istini u oci ni kad je u pitanju 'proslost'kamoli buducnost.

<{POST_SNAPBACK}>

nesto neznam jesil ti pametan???!!!?
pa bas da je bilo po todorovom poklali bi nas pa TIP je doveo
  • 0
OD MASRIKA DO MAGRIBA, OD STAMBOLA PA DO RIMA NIGDJE NEMA OVE ZEMLJE.....AL NI NAS VAKI KAKI SMO

#165 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 21 August 2006 - 00:05

EVO TI NAJNOVIJE VJESTI PA CITAJ KOLEGA...

Vijesti Hrvatska

20.08.2006 20:33

ZLOČIN DUDAKOVIĆA Večernji u posjedu snimki masakra nad abdićevcima
Dudaković pobio i pregovarače pod za
  • 0

#166 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke
  • Interests:radoznal brete
  • Ljubavni status:Neću da kažem

Objavljeno 21 August 2006 - 09:34

gago dosadan si ti si nelegalna vojska bosne i hercegovine,jeste jadni pregovaraci sad ste zrtve kad ste izgubili sve,juce vam je bio naj ljepsi dan jestel ga proslavili fino,jesil ti bio tu kad se pregovaralo i sa izdajinicima se ni nepregovara,nas njima su zlocini radzeni pa ovo vam je ocit primjer kad zivotinja iz ocaja trazi na bilo koji nacin da iskoristi ono zapoceto,taj njihov san koji sanjaju a nikako da im se ostvari..
  • 0
zivot se zivi zivot se ne uci

#167 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 21 August 2006 - 12:40

Vidjecemo kolega cija ce se obistiniti na kraju.Dzaba je i tebi i drugima da se vadite natpisima poput;;;izdajnici,cetnici i tako te gluposti jer zlocin ce biti procesuiran ma o kome se radilo.Dudakovic je svjestan da ce odgovarati ali i oni koji su bili oko njega i oni kojima je naredjivao.Vjerujem da se mnogi pripadnici
5.korpusa za koje se zna da su pocinili zlocin sada neosjecaju bas najlagodnije jer znaju da ce kada se Dudakovic uhapsi i pocne mu sudjenje da se klupko odmotava i da ce mnogi za njim.Opet kazem da 5.korpus ako ima dokaz da je netko od autonomasa pocinio zlocin neka ga iznese jer je sada vrjeme.Eto Fikret je osudjen na 15.godina i jeseli zadovoljni?????Sada je red na Dudakovica i kompaniju i kada se svi osude u Krajini ce napokon da narod odahne i da se pocne zivjeti jednim normalnim zivotom jer samo razumjevanjem i dogovorom moze se gledati u buducnost a ne da se ljudi uvjek vracaju u proslost.
  • 0

#168 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke

Objavljeno 21 August 2006 - 16:20

Vidjecemo kolega cija ce se obistiniti na kraju.Dzaba je i tebi i drugima da se vadite natpisima poput;;;izdajnici,cetnici i tako te gluposti jer zlocin ce biti procesuiran ma o kome se radilo.Dudakovic je svjestan da ce odgovarati ali i oni koji su bili oko njega i oni kojima je naredjivao.Vjerujem da se mnogi pripadnici
5.korpusa za koje se zna da su pocinili zlocin sada neosjecaju bas najlagodnije jer znaju da ce kada se Dudakovic uhapsi i pocne mu sudjenje da se klupko odmotava i da ce mnogi za njim.Opet kazem da 5.korpus ako ima dokaz da je netko od autonomasa pocinio zlocin neka ga iznese jer je sada vrjeme.Eto Fikret je osudjen na 15.godina  i jeseli zadovoljni?????Sada je red na Dudakovica i kompaniju i kada se svi osude u Krajini ce napokon da narod odahne i da se pocne zivjeti jednim normalnim zivotom jer  samo razumjevanjem i dogovorom moze se gledati u buducnost a ne da se ljudi uvjek vracaju u proslost.

<{POST_SNAPBACK}>

ovko jarane da bi zivio u buducnosi moras se sjecat svoje proslosti,malo je dobio al eto de sad reci zasto je fikret osudzen kad ga smatras ocem autonomije i tvrdis da je upravu,a osudise ga,dal sad smatras da je upravu bio covjek kojeg su osudili,to ti je zlocinac i osudzen je za zlocin,vama krivo pa sad zelite da se jos neko osudi ko vama nepase,gore si napisao pricu i objasnjavvao kako ste bili zrtve i covjeka tu ubjedzivao da je fikret zelio d anebude rata a evo dokle vam dodze babo da ga osude na zatvor od 15 godinasad je sa ovim potvdzeno sve ovo sto si napisao da je laz cista netreba vise dokaza,..steta sto ti niko nevjeruje u tvoju propagandu..
  • 0

#169 sonda

sonda

Hobbit Foruma

• Validating
  • 1816 Poruke

Objavljeno 21 August 2006 - 16:55

.Ujedno su poslali i reisa Cerica koji je imao zadatak da sve Imame u okrugu stavi pod svoju kontrolu odnosno pod SDA pa je tako doslo i do sukoba samih Imama 1993.
u Czinu.Naravno prvo se trebalo obracunati sa ljudima u Bihacu,Buzimu i Cazinu koji su se vodili kao Autonomasi jer je Kladusa bila prevelik zalogaj za Dudakovica
jer je to ipak rodni kraj Fikreta Abdica gdje je on imao apsolutnu podrsku.Prvo su poceli sa torturama gradjana u Bihacu i Cazinu tako sto su prvo napali MUP koji je kao organ koji sprovodi sve zakone koje donese skupstina koja je izglasala Autonomiju podrzavao Autonomiju.Znaci ako vojska napadne MUP to se zove "vojni udar".Nakon toga su krenuli put Kladuse gdje su civili koji su culi sta se desava u Bihacu i Cazinu izasli na cestu na Johovici i Skokovima i zajedno sa pripadnicima

<{POST_SNAPBACK}>

e da ja prohaberim neku na ovo tvoje ...

prvo je Todor pozvao Čolakovića da odigra kartu za njega i da pozove imame pa prigrle APZB i sukob među imamima je tada izbio.. CERIĆ nije bio na okrugu kada se to desavalo...unutar same d
  • 0

#170 [I-B-R-O]

[I-B-R-O]

Poguzija

• Siva eminencija
  • 7358 Poruke
  • Interests:Fuljanje :)
  • Ljubavni status:Slobodan/na

Objavljeno 21 August 2006 - 17:19

Fikret je osudjen. to znamo svi.

neka se i vrsi istrazivanje ko je sta ucinio, ko je kriv neka odgovara, pa bilo to sa strane 5 korpusa ili sa strane autonomije. nemamo mi sta braniti onog ko je ubijao civile. neka mu se sudi, i Fikretu je.

nemamo mi sta stititi i vikat nije kriv.

ev bas citam ovo za pecigrad na pincomu, i zaista bih volio pogledat ove snimke.

Nakon

Ova tema je uređena od [I-B-R-O]: 21 August 2006 - 17:42

• 0

Aj lav ju soo plaho, bat ju mi ni mukajet
LAV IZ ON D ER herzchen.gif
AJ BILIV, AJ KEN FLAJ
'Ocu jednu malu garavu da je gricnem kao jabuku
Da mirise na mom jastuku kad se probudim

**ble vas kese!

#171 auslanderka zauvjek bosanka

auslanderka zauvjek bosanka

♥ღღMeZimiCa FoRuMaღღ♥

• +PREMIUM MEMBER
  • 4037 Poruke
  • Spol:Žensko
  • Interests::) ja i on..i nasa djecica u sreci <3

Objavljeno 21 August 2006 - 19:57

Imamo dokazni materijal protiv velikog broja ratnih zlo
  • 0

I want to die with my forehead on the ground Slika
The sunnah in my Slika
Slika on my mind,
Qur'an on my tongue
Tears in my eyes Slika Slika

Slika

Slika

Slika

#172 sonda

sonda

Hobbit Foruma

• Validating
  • 1816 Poruke

Objavljeno 21 August 2006 - 22:48

[url="http://video.google.com/videoplay?docid=-1...50206&q=krajina"]http://video.google.com/videoplay?docid=-1...50206&q=krajina[/url]
  • 0

#173 sonda

sonda

Hobbit Foruma

• Validating
  • 1816 Poruke

Objavljeno 21 August 2006 - 22:52

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='Aug 21 2006, 20:57']Imamo dokazni materijal protiv velikog broja ratnih zlo
  • 0

#174 sonda

sonda

Hobbit Foruma

• Validating
  • 1816 Poruke

Objavljeno 22 August 2006 - 00:44

...i bolje ti je da nisi ratovao protiv buzimljana...i ti se ponosis tome sto je trebao da se namuci da udje u kladusu pa sam govoris da si izdajica znaci u ratu ti je bilo bolje pomoci Srbinu nego bratu Muslimanu srami seeeeee srami seeeeee...

<{POST_SNAPBACK}>

Jebes Bosnjaka kome su politicki i vjerski sto znaci ideoloski uzori reis Dzemaludin Causevic - Hrvat, Mehmed Spaho - Srbin i Alija Izetbegovic - Srbin.reis Ceric saradnik,dousnik UDBE.Ti ili si lud i to ono totalno ili mislis da su svi Bosnjaci nepismeni i "zeleni" pa da od tolike plejade uglednih Bosnjaka za svoje idole izaberes dva Srbina i jednog Hrvata.

Pisi propalo.

ako imas sta protiv Srba i Hrvata onda si protiv i ovih Srba u gornjem tekstu
  • 0

#175 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 22 August 2006 - 13:29

IBRO ja imam tu videokasetu na kojoj se vode pregovori izmedju Autonomasa i komande korpusa.Autonomase je prestavljao Hakija Beganovic,Besim Muhamedagic i jedna doktorica koja se brinula o ranjenicima a koja je putem UNPROFORA dosla iz Kladuse.Besim Muhamedagic rahmetli nije bio Zenga ali posto je imao beretku sa LJiljanima a ispod nje pisalo ZENGE komada korpusa je mislila da je on pravi Zenga.Pravi komadir Zengi se izvukao iz okruzenja sa svojom jedinicom dva dana ranije tako da je od Zengi zarobljeno samo cetvorica
pripadnika te jedinice.Nakon pogibije rahmetli Kedje na starom gradu komadu je bio preuzeo onaj momak iz Kladuse koji se zvao Kolac ali je on zarobljen i odveden u Todorovo gdje je ubijen iz pistolja a ubijo ga je SuljoKarajic zvani
Hodza.Poslje toga Besim Muhamedagic koji je rodom iz Lucke a bio je u komandi 4.brigade je preuzeo komandu i isao na pregovore.Na kaseti se sve jasno vidi i tu je bio Dudakovic,Selmanovic,rahmetli Nanic,Saragan,Hamdo Tigar i druga bagra.
Nasi su trazili da se ranjenici kojih je bilo oko 70.u okruzenju u Pecigradu evakuisu za Kladusu posto su ljudi krvarili i rane im se pocele crvati jer je bio August i jako toplo a u okruzenju nije bilo sredstava za lijecenje.Nekoliko momaka je i podleglo jer korpus nije dozvoljavao da se evakuisu iz okruzenja sto je krsenje Zenevskih konvencija na koje se sada poziva doticni Dudakovic.Doktorica je na pregovorima kojima je prisustovao i UNPROFOR u oci rekla Dudakovicu da krsi pravila ratovanja i odnos prema ranjenicima.Imenovala mu je cak i imena ranjenih pripadnika korpusa koje smo mi izvukli na nasu stranu i preko Kladuse ih evakuisali za Karlovac i tamo ih lijecili bez obzira sto su bili na protivnickoj strani.Na to je Dudakovic ostao bez teksta i nije imao odgovor.Pregovori su propali jer je Dudakovic trazio da se polozi oruzje ali nije ljudima garantovao sigurnost pa je na pitanje Besima Muhamedagica st se desilo sa Kolacem i ostalima koji su odvedeni dao odgovor da su ti ljudi na sigurnom a kasnije se ispostavilo da su streljani.Ova prica Ibro nije rekla cula ili kazala vec moje pisanje i svjedocenje posto sam bio u Pecigradu i u okruzenje.

Posto su pregovori propali mi smo nase ranjenike nosili na stari grad i povlacili se
se prema starom gradu nadajuci se da ce UNPROFOR odigrati svoje ali smo se prevarili.Pripadinci petog korpusa su ulazeci u centar Pecigrada vec tada poceli sa pljackom i otimacinom i tucom zarobljenika od kojih su mnogi odvedeni i nestali pa se ni danas za njih nezna.Dakle korpus je bio u centru Pecigrada a nas pripadnika 4.brigade na starom gradu oko 400. sa ranjenicima i civilima koji su se sa nama povukli na stari grad.U tim trenucima niko nije pucao jer bi doslo do opsteg pokolja i jedih i drugih.Mi smo bili na starom gradu a korpusovci okolo starog grada i na samom ulazu u stari grad gdje su borci i jedne i druge strane pricali i stajali skupa i pusili cigarete.Predstavnici 4.brigade su opet trazili evakuaciju nasih ranjenika nakon cega smo mi trebali poloziti oruzje i izbjeci jos vece krvoprolice koje mi nismo zeljeli da se desi.UNPROFOR je sve biljezio i snimao a nakon Dudakovicevog odbijanja da se ranjenici evakuisu on je naredio da se borci 5.korpusa povuku od starog grada da bi mogao da granatira bez obzira sto su tu bili ranjenici i civili odnosno zene i djeca iz Pecigrada.Ja sam bio na starom gradu i odjednom cuo prasak i kada smo se okrenuli vidjeli smo nekoliko mrtvih boraca 4.brigade a medju njima je bio i Besim Muhamedagic.Tenkovska granata je pogodila vrh kule na starom gradu i ubila pet ili sest vojnika i ranila nekoliko zena i djece.Sve sto sam toga momenta moga da vidim je da je na izlazu protrcao jedan borac 4.brigade i nosio svoje djete u narucju koje je bilo svo krvavo.Kroz suze taj vojnik je samo vikao ubise mi djete koje je kasnije i podleglo u bolnici.Toga trenutka kada smo vidjeli kakve su zvjeri
mogle narediti da netko puca na djete mi smo bili odlucili da krenemo u juris prema centru Pecigrada bez obzira kolika cjena bila i koliko nas izginulo ali nas je zaustavio neko iz komande brigade i otisao dole u centar da izvrsi predaju vojske.Kasnije prilikom predaje nase ranjenike su strpali u kamione i otjerali ih u nepoznato a prema evidenciji nestalo je 7.ranjenika kojima se gubi svaki trag a sve to je zabiljezio Unprofor.Kakav su odnos imali u bolnici u Cazinu prema nasim ljudima govori podatak da nisu cak ni anasteziju davali ljudima priliom diranja rana a bilo je slucajeva gdje su i tukli ranjenike i cupali im fiksatore iz ruku.Ja se sjecam svakoga trenutka kao da je jucer bilo a svaki put kada pogledam kasetu
suza mi krene prisjecajuci se svih svojih drugova koji su tih dana izgubili zivote u Pecigradu.
  • 0

#176 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke

Objavljeno 22 August 2006 - 13:36

gago al bio si opomenut nA SVE i opet si vjeroovao u cilj drugih,jesil ti postovao pravila ratovanja bogat,zar covjek u tom stanju moze postovat 100%pravila ratovanja,koliko god iznosio tvrdnje o pravilnosti autonomije samo pokazivas koliki si ekstrem drzave bosne i hercegovine,sad ti je ona naj bitnija koliki si licemjer covjece nema truna realnosti u tebi..eto izlazi sve na vidjelo sad je krenulo a bilo je i vrijeme koliko je ko uzeo ucesca u svemu,zahuktilo se pravo,,i ovi tvoji tekstovi veliki su glupost napisi knjigu zajebali su nas i jos nas zajebavaju,vi ste zrtve ovog rata jadni vi bili,sjecas se ti dobro nosio si pusku i pucao kao svi mi al na koga si to pucao kad si zapucao na krajinu mora da su meci prelazili tamo na srbljanski plato gadzao cetnike,.pucao si isto po svom narodu zato bolje povuci se i zivi svoj zivot,posjecuj dr philla i neces sanjat takve snove ..
  • 0

#177 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 22 August 2006 - 18:22

Ti x-men mozes samo da citas moje postove jer ni ti ni mnogi na ovom forumu nisu bili u tim desavanjima.Znaci ja ti pisem ono sto sam ja licno vidio i dozivio a ne neke izmisljotine ili kao mnogi od vas sto su slusali uz kahvu sta je i kako je bilo pa onda prenose dalje.Ja sam post napisao za moga prijatelja IBRU kojega je zanimalo ko ima tu videokasetu i znali netko nesto o tome.Me ni je zao x-men sto te istina zaboli ali staces jarane kad je sve tako bilo i sada je doslo vrjeme da se to iznese u javnost.Ako vas interesuje mogu vam opsirno opisati desavanja u i oko Pecigrada u augustu 1994.godine jer sam bio na licu mjesta ito u okruzenju kao pripadnik 4.brigade Narodne Odbrane.
  • 0

#178 [I-B-R-O]

[I-B-R-O]

Poguzija

• Siva eminencija
  • 7358 Poruke
  • Interests:Fuljanje :)

Objavljeno 22 August 2006 - 20:26

gago al bio si opomenut nA SVE i opet si vjeroovao u cilj drugih,jesil ti postovao pravila ratovanja bogat,zar covjek u tom stanju moze postovat 100%pravila ratovanja,koliko god iznosio tvrdnje o pravilnosti autonomije samo pokazivas koliki si ekstrem drzave bosne i hercegovine,sad ti je ona naj bitnija koliki si licemjer covjece nema truna realnosti u tebi..eto izlazi sve na vidjelo sad je krenulo a bilo je i vrijeme koliko je ko uzeo ucesca u svemu,zahuktilo se pravo,,i ovi tvoji tekstovi veliki su glupost napisi knjigu zajebali su nas i jos nas zajebavaju,vi ste zrtve ovog rata jadni vi bili,sjecas se ti dobro nosio si pusku i pucao kao svi mi al na koga si to pucao kad si zapucao na krajinu mora da su meci prelazili tamo na srbljanski plato gadzao cetnike,.pucao si isto po svom narodu zato bolje povuci se i zivi svoj zivot,posjecuj dr philla i neces sanjat takve snove ..

<{POST_SNAPBACK}>

izvini x-men, ali covjek detaljno opisiva dogadjanja koja su se desila.
covjek nam nudi dokaze, i nadam se kad bude dolazio ovamo da ce ih ponijet da se i ja uvjerim u to.

ovo sto ti pises je cisto napadanje koje non sop ponavljas na ovom forumu bez ikakvih konkretnih dokaza i sl.

jel ti x-men smatras da peti korpus nije ucionio niti jedan zlocin?
  • 0

Aj lav ju soo plaho, bat ju mi ni mukajet
LAV IZ ON D ER herzchen.gif
AJ BILIV, AJ KEN FLAJ
'Ocu jednu malu garavu da je gricnem kao jabuku
Da mirise na mom jastuku kad se probudim

**ble vas kese!

#179 _Gost1

_Gost1

_Gost1

• Članovi
  • 4717 Poruke

Objavljeno 22 August 2006 - 21:29

[quote name='GAGO1' date='Aug 22 2006, 14:29']IBRO ja imam tu videokasetu na kojoj se vode pregovori izmedju Autonomasa i komande korpusa.Autonomase je prestavljao Hakija Beganovic,Besim Muhamedagic i jedna doktorica koja se brinula o ranjenicima a koja je putem UNPROFORA dosla iz Kladuse.Besim Muhamedagic rahmetli nije bio Zenga ali posto je imao beretku sa LJiljanima a ispod nje pisalo ZENGE komada korpusa je mislila da je on pravi Zenga.Pravi komadir Zengi se izvukao iz okruzenja sa svojom jedinicom dva dana ranije tako da je od Zengi zarobljeno samo cetvorica
pripadnika te jedinice.Nakon pogibije rahmetli Kedje na starom gradu komadu je bio preuzeo onaj momak iz Kladuse koji se zvao Kolac ali je on zarobljen i odveden u Todorovo gdje je ubijen iz pistolja a ubijo ga je SuljoKarajic zvani
Hodza.Poslje toga Besim Muhamedagic koji je rodom iz Lucke a bio je u komandi 4.brigade je preuzeo komandu i isao na pregovore.Na kaseti se sve jasno vidi i tu je bio Dudakovic,Selmanovic,rahmetli Nanic,Saragan,Hamdo Tigar i druga bagra.
Nasi su trazili da se ranjenici kojih je bilo oko 70.u okruzenju u Pecigradu
  • 0

#180 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke

Objavljeno 22 August 2006 - 22:12

izvini x-men, ali covjek detaljno opisiva dogadjanja koja su se desila.
covjek nam nudi dokaze, i nadam se kad bude dolazio ovamo da ce ih ponijet da se i ja uvjerim u to.

ovo sto ti pises je cisto napadanje koje non sop ponavljas na ovom forumu bez ikakvih konkretnih dokaza i sl.

jel ti x-men smatras da peti korpus nije ucionio niti jedan zlocin?

<{POST_SNAPBACK}>

ibro ti jos malo povjerovo u sve sto je gospodin autonomas rekao,kakve ti dokaze zelis pa zar je iteb lako prodat ovu pricu sto on pise,kakvi su ovo dokazi i kakve on argumente stavlja kad se sve u njegovoj prici svodi da smo mi pocinili zlocine nad njima a ustvari oni htjeli i tebe prodat cetniku,ovako ako nastavi vidim da ce mnogi povjerovat kako nijedan cetnik im nije bio na liniji,ibro trebajul dokazi tebi koji si kao djete bjezao od VBR-a koji je tukao iz sao krajine kad god su bili porazeni i cetnici i autonomasi,ibro pojedinac u bilo kojoj vojsci ucini nesto sto nije u pravilu ratovanja,malo procitaj bas prava ratovanja pa ces vidjet sta sve je zabranjeno i onda ces svatit koje ucinio zlocine pojedinac ili korpus,kako mozes reci ikako dal ja mislim da je i 5 korpus ucinio zlocine,koliko je brigada bilo koliko vodova i desetina u 5 korpusu jel dudakovic mogao biti pokraj svakog vojnika,i sigurno ti je bilo drago kad si cuo da su cetnici otjerani sa grabeza ili da su autonomasi porazeni na pecigradu metli ili liskovcu,pijo si iti rakiju kad je pala autonomija bar mislim da si pio jer je bilo veliko veselje sto smo otarasili se neprijatelja sa svih strana,al u trenutcima borbe dal ti mislis da covjek moze svijsno razmisljat,de pokusaj svatit u povlacenju da uvjek pogine vise nego u borbi prsa u prsa,iskreno cu ti rec vidio sam neke grupe u budimlic japri krupljane da rade nesto sto nije ispravno al su i pohvatani,..cetnici su pjevali nad pokoljem koje su pocinili jer su bili sretni da ubijaju balije kako nas zovu,kad su balije ojacale i kad su poceli vrqacat istom mjerom tad su nas poceli osudzivat jer smo stali na svoje noge i nismo dali vise ubijat se,dal bi ti normalno razmisljao da su ti cetnici ubili brata ili autonomasi da su ti ubili nekog u porodici,dal bi bio vojnik koji postuje pravila,,svi sad poslije rata su borci koji postuju pravila ratovanja a kad je trebalo pucat i maltretirat svi su bili zivotinje a ne ljudi,i hvala ti na komentaru ibro akobogda pogledaces eto te snimke od svog kolege gargamela pa nemoj se iznenadit da nisu i montirane,..nevrijedzam nikoga al njegovih dokaza i argumenata je mnogima preko glave,sve zlocine svodi na 5 korpus a oni si kao prvo nelegalna vojska u bosni u to vrijeme i cak sa drugovima cetnicima pili rakiju po linijama i zajedno rame uz rame pucali na 5 korpus,to nemoj zaboravit..
  • 0

0 Korisnik(a) pregleda ovu Temu

0 Gosti i 0 Anonimnih korisnika