Snimka Na B92 O Zlo - Stranica 10 - Politika - Cazin.NET Forum

Skok do sadržaja

Slika
- - - - -

Snimka Na B92 O Zlo

• Please log in to reply
249 odgovora na ovoj temi

#181 Clark Gable

Clark Gable

gadan.ba

• Validating
  • 4351 Poruke
  • Spol:Muško
  • Interests:Ona!
  • Ljubavni status:U vezi

Objavljeno 22 August 2006 - 22:33

ustvari oni htjeli i tebe prodat cetniku,ovako ako nastavi vidim da ce mnogi povjerovat

kad su balije ojacale i kad su poceli vrqacat istom mjerom tad su nas poceli osudzivat jer smo stali na svoje noge i nismo dali vise ubijat se

<{POST_SNAPBACK}>

magnificant, nothing else to say!
  • 0

Rođen sam, izgleda, za sitne stvari, kao i većina ljudi, i nije mi žao što je tako. Pošten sam koliko mogu, nikome ne želim suviše zla, htio bih da ljude više volim nego što ih žalim..

#182 sonda

sonda

Hobbit Foruma

• Validating
  • 1816 Poruke

Objavljeno 23 August 2006 - 01:27

[quote]Kako je Zuhra Kovačević pre
  • 0

#183 sonda

sonda

Hobbit Foruma

• Validating
  • 1816 Poruke

Objavljeno 23 August 2006 - 01:50

[url="http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/...615341/index.do"]http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/...615341/index.do[/url]

22.08.2006 18:25

Tu
  • 0

#184 [I-B-R-O]

[I-B-R-O]

Poguzija

• Siva eminencija
  • 7357 Poruke
  • Interests:Fuljanje :)
  • Ljubavni status:Slobodan/na

Objavljeno 23 August 2006 - 01:52

x-men, zato i kazem da cekam da pogledam snimke.

Isto tako, u pravu je bio kad je pricao o onom sa Zengom, jer sam bas neku noc bili ja i Budo kod covjeka koji nam je u detalje opricao kad je Zenga poginuo, i gdje.
  • 0

Aj lav ju soo plaho, bat ju mi ni mukajet
LAV IZ ON D ER Slika
AJ BILIV, AJ KEN FLAJ
'Ocu jednu malu garavu da je gricnem kao jabuku
Da mirise na mom jastuku kad se probudim

**ble vas kese!
Slika
Slika
Slika
Slika

#185 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke
  • Interests:radoznal brete
  • Ljubavni status:Neću da kažem

Objavljeno 23 August 2006 - 10:09

x-men, zato i kazem da cekam da pogledam snimke.

Isto tako, u pravu je bio kad je pricao o onom sa Zengom, jer sam bas neku noc bili ja i Budo kod covjeka koji nam je u detalje opricao kad je Zenga poginuo, i gdje.

<{POST_SNAPBACK}>

ibro prica se moze poklapat samo probaj razumjet da su oni isto silom htjeli autonomiju,de ti kao drzavljanin bosne i hercegovine i valjda si sluzio vojsku i polozio zakletvu vjerovatno si je izgovarao od neke zajebancije,i eto znas sta znaci polozit zakletvu,nekazem sad da trebas radit genocid nad zarobljenicima ili uzet snajeper tamanit redom,oni su bili neprijatelj a mi smo bili borci bosne i hercegovine,oni mnogi su bili al su se usrali na svoju zakletvu mislim bili su mnogi u vojsci jugoslavije i tamo polagal zakletvu al svako je zelio drzavu za sebe i ono malo su nam htjeli lapit,zasto su oni sad zrtve poslije rata vidis da pokusavaju propagandni rat,koji je gori od onog pucanja,ovdje se rade namjestaljke i ko ce kome vise uvalit,vidis i sam sta se sad snimaka stavlja kako smo svi bili odjednom mocni video kamerama i iz zbunja snimali ko radi zlocine,ako vec pricas sa ljudima i zelis znat sta se desavalo pricaj i sa zarobljenim koji su bili u zatvorima kod autonomasa,vidis kako stavljaju kao propagandu zenu koja nije imala vode da pije,pa nisu ni nasa djeca imala da jedu od okruzenja agresora pa ko ih je pitao,kad je covjek koji je bio u njihovim zatvorima poceo da prica istinu o njihovim pravilima ratovanja oni ce iskupljat jos vise propagandnih prica,oni zele optruzit 5 korpus a ne pojedinca zar to nije sramota,znaci svi su bili koljaci od kojih su oni srali se u gace,pa malo previse im je pustano da ovako izrazavaju se..
  • 0
zivot se zivi zivot se ne uci

#186 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 24 August 2006 - 15:02

EVO IBRO JARANE JA CU TI SVE ISPRICATI.NISAM DOSADA OPSIRNO NAPISAO
SVE ALI CU EVO RADI TEBE POSTO VIDIM DA TE INTERESUJE KAKO JE SVE BILO
U I OKO PECIGRADA U AUGUSTU 1994.GODINE.TU SAM BIO I SVE TO PROZIVIO I KAZEM ;BILO I DABOGDA SE NEPONOVILO A EVO KAKO JE SVE POCELO:::

I DIO

Ja sam bio pripadnik 4.brigade od samog njenog osnivanja i bio sam linijas,znaci drzao liniju i nisam bio u diverzantima ili u nekoj drugoj formaciji.Nakon ofanzive 5.korpusa u podrucju Todorova i njihovog zauzimanja Brkica Koplja sa kojeg se vidi putna komunikacija koja veze Pecigrad i Kladusu mi smo morali svoje ranjenike i logisticke potrebe prevoziti putem koji je vodio iz Pecigrada pa kroz selo Rosice i dalje kroz Sabice pa u Sumatac i odatle glavnom cestom za Kladusu.
Vec tada se vidjelo da ce ljeto 1994.godine biti prelomno i za nas i za korpus.
Posto je Atif Dudakovic dovodio sve elitne korpusove jedinice na Pecigrad i dobio po "njusci" on je shvatio da bi prije dosao do Kladuse nego zauzeo Pecigrad.Mjenjali su se svi i napadali nas od Hamzi i Gazija pa preko Faraona i Tigrova do Hvarije i drugih Dudakovicevih slavnih diverzantskih jedinica i svaki put bjezeci glavom bez obzira pomagali na motorole i vikali da je tvrdo i da se tu nista nemoze uciniti.Jedno je nekoga napadati a drugo kada netko brani svoju porodicu,svoj kucni prag i svoj ponos.Borci 4.brigade su vecinom bili mjestani koji su poznavali teren a bili su sa Skokova,Pecigrada,Koprivne,Coralica,Cazin(grad),
bilo je malo ljudi iz Kladuse a bilo je nekoliko iz Buzima,Bihaca i Sane.Uglavnom sastav brigade je bio jezgro ljudi iz Pecigrada i Skokova.Brigada je brojala cirka oko 600.ljudi ali se korpusu cinilo da nas ima oko dvje hiljade.Ja tvrdim oko 600.ljudi i to je sve.Sastav brigade je bio 4.cete a svaka ceta je imala oko sto ljudi dakle to je 400.linijasa i tri elitne jedinice a to su ZENGE,JASTREBOVI I OTPISANI.Zengi je bilo oko 50.ljudi a Jastrebova i Otpisanih po jedan vod a svaki vod je brojao oko 30.ljudi.Znaci ukupno je bilo oko 100.diverzanata.Bila je jos i vojna policija koja je imala oko 20.ljudi.Znaci sa logistikom i komandom 4.brigada nije brojala vise od 700.ljudi sto je po pravilu bio bataljon a ne brigada.Ovo sam opisao da bi imali pregled ljudstva i snagu 4.brigade.

II dio

Nakon korpusove neuspjele ofanzive na rejon oko Rizvana( a to je mjesto koje se nalazi malo juznije od lucke i pored glavne ceste) i Sabica nase snage potpomognute sa elitnim jedinicama iz 3.brigade tocnije Sejlama i Golubovima krenule su u kontranapad u tome rejonu i potpuno razbile snage 5.korpusa.Naime tada je vracen sav dio koji su oni zauzeli i doslo se blizo Todorova koji je drzao korpus.Iz bijesa sto je imao tolike gubitke Dudakovic je vec sljedecih nekoliko dana naredio napad na Pecigrad i 5.brigadu koja je drzala Liskovac.Usnaznom kontranapadu mi smo potisnuli korpusove snage i krenuli u kontraofanzivu nadiruci prema Skokovima.Kada neko ide svojoj kuci onda ga nista nemoze zaustaviti tako da smo mi borci 4.brigade stigli na brdo Medjedovac a to je ono brdo na kojem se nalazi kuca Hazima Beganovica koji je drzao restoran Dijamant na Skokovima.Sa toga brda mi smo kontrolisali glavnu cestu koja je vodila od Skokova prema Coralicima.Nasa brigada je dobila pojacanje iz Kladuse i stiglo je jos elitnih jedinica a to su Golubovi,Sejle,Kolacevi,Metalni i jedna ceta vojne policije kojoj je komandant bio rahmetli Hasim Latic.Ujedno je stigla naredba da se 6.brigada u Trzcu i 5.brigada u Liskovcu pripreme za prodor prema Coralicima i Cazinu.Dudakovic je shvatio da ako nesto hitno nepoduzme da ce se naci u veoma
neugodnoj situaciji.Korpus je pokupio skoro sve elitne jedinice i linijase sa Srbljanskoga platoa a prema procjeni bilo je oko 7.000 ljudi.Meni je bilo smjesno da jedan korpus koji je sebe nazivao slavnim nemoze da izadje na kraj sa jednom brigadom koja bi po broju ljudstva prije mogla dobiti naziv bataljon nego brigada.
Dakle sedam hiljada korpusovih bojovnika na nekoliko stotina ljudi.Nakon naseg prodora prema Skokovima mi smo stali i ukopali se i pripremali se za daljni prodor.Korpus je dvje noci poslje uvukao 7.000 ljudi ito uz pomoc izdaje u Todorovu i uspostavio liniju na podrucjuRosici-brdo Puhalo-Bajraktarevici-Beganovici pa sve do Skokova i kroz Hasinu Kafanu i Lucku.Dakle to je bilo okruzenje prema nama u Pecigradu a druga njihova lijina je isla od glavne ceste
kroz Sabice i Kudice pa prema Metli.

III DIO

Nakon saznanja da smo u okruzenju i da smo izdani u Todorovu i da nam je korpus usao za ledja i kukavicki nas okruzio mi smo odmah znali da je taj trenutak odlucujuci i za nas i za njih.Pitanje je bilo ko ce koga odnosno ako se mi predamo Autonomija ce pasti a ako se mi probijemo Korpus je izgubljen i sigurno
ce biti porazen jer priliv boraca iz korpusa u nase redove je bio sve veci i veci.
Dakle nakon saznanja o okruzenju rahmetli Kedjo je naredio da se povucemo prema Pecigradu odnosno na stare linije.Pecigrad je bio pun vojske tako da korpus nije imao nikakve sanse da ga osvoji borbom a ujedno smo mi drzali stari grad sa kojeg se sve vidi na dlanu.Nama linijasima je stigla naredba da drzimo cvrsto liniju i da cekamo dalja naredjenja.Istog dana rahmetli Kedjo je sakupio oko 100.diverzanata i pripremio se za pokusaj proboja sljedeceg jutra u rejonu Rosica.Ujedno iz Kladuse je pocela da dejstvuje nasa artiljerija i da tuce po korpusovim polozajima.Jedan momak je isti dan izasao iz okruzenja i otisao u Kladudu i vratio se u okruzenje i donio dva telefona koja korpus nije mogao da presluskuje.Cijela brigada se mogla izvuci odmah prve noci ali ni borci ni Kedjo nije htio da ostavi ranjenike kojih je vec bilo oko 20. a bili su stacionirani u jednoj kuci a naravno da ni civile kojih je mnogo bilo u Pecigradu nismo mogli ostaviti na milost i nemilost Dudakovicevoj bandi koja je pljackala i palila sve sto je stigla.
Sljedeceg jutra rahmetli Kedjo je krenuo sa grupom diverznata i napao na korpusovu liniju u Rosicima a iz pravca Kladuse je krenuo napad na liniju u Sabicima.Posto smo mi svi poznavali teren a korpusovi vojnici nisu to je medju njima stvorilo paniku tako da su se povukli a linija je bila probijena.Medjutim nasi su mislili da su na rezervoaru koji je bio iznad Rosica korpusovi vojnici pa su zapucali na njih neznajuci da su to nasi.Linija je bila probijena ali Kedjo nije znao pa je to dalo malo na vremenu korpusu da potisne grupu koja je isla u proboj iz Pecigrada nazad.Tu je poginuo rahmetli Hasim Latic komandir vojne policije a sa njim je poginulo jos par momaka koji su ostali u toj sumi i nisu se mogli izvuci.
Kedjo je tada lakse ranjen u ruku.Posto su se vratili nazad u Pecigrad Hasim je ukopan u sanduku koji je napravljen od kutija za municiju jer nije bilo dasaka da se ukopa a ukopan je nocu posto se Pecigrad vidio sa Puhala koji je kontrolisao Pecigrad.Isti dan su nam iskljucili vodu tako da je vode nestalo pa ranjenicima i civilima je bilo jos gore.Sreca pa je bilo nekoliko catrnja u kojima je bila voda za pice tako da je vode opet bilo dovoljno.Posto nismo imali ni hrane narod nam je sam donosio hranu na liniju i sve djelio sa nama a mi borci smo tada odlucili da taj narod odbranimo pa makar izginuli do posljednjega.Zene su donoslie brasno u pekaru i tamo pravile kruh za nas a djeca su nam donosila vodu na linije iako smo ih upozoravali da se nekrecu jer snajper puca na sve sa Puahala i Krcane.Narod Pecigrada je tada bio uz nas a mi smo cvrsto odlucili da se borimo do kraja jer tu se branila Krajina i nas ponos.Municije je bilo dovoljno ali nismo imali puno protutenkovskog orudja tako da nam je tenk i praga kojega je dotjerao korpus zadavao dosta muka a nismo ga imali cime gadjati.Sljedecu noc su dotjerali kamion i u Krakaci odvrnuli muziku na kojoj su gruhale korpusove patriotske pjesme i ujedno nas pozivali na predaju i govorili da su oni armija BiH i da nam garantuju sigurnost a iza njih su gorjele nase kuce i stale koje su oni nemilosrdno palili.Mi smo se smijali na liniji i zvali i mi njih da se predajemo i da sidu malo nize pa da im se predamo sto je naravno bila samo zajebancija jer na predaju nismo ni pomisljali.Bilo je ljeto, vani je po noci bilo pravo udobno tako da smo provodili cjelu noc vani bez nekoga straha jer smo znali da liniju nemogu probiti.Vec tu noc iz okruzenja se izvuklo oko 150.ljudi koji su se javili iz Kladuse da su sretno stigli.
Ujutro je korpus u talasima izvrsio napad iz pravca Krcane i Krakace ali su i tada kao i svaki put dobili po nosu i vratili se odakle su i dosli.Mi smo vec tada imali jos vise ranjenih tako da je iz sata u sat sve vise bilo ranjenih a nismo ih mogli izbvuci prema Kladusi niti im pruziti adekvatnu pomoc u okruzenje.Ja sam otisao da vidim svoga prijatelja koji je imao prostrelnu ranu kroz prsa i kada sam usao u podrum te kuce gdje su bili smjesteni ostao sam bez rjeci.Suze su same isle i nisam se mogao pred njima uzdrzati ali njihovo glavno pitanje je bilo jesuli linije cvrste.Moj kolega me gledao direktno u oci a ja sam shvatio pitanje i bez pitanja pa sam mu rekao;;neboj se necemo vas ostaviti izdrzite i sve ce biti u redu.Jedan momak koji je ranije bio u Buzimskom zatvoru je u ruci imao bombu i rekao da im nece opet ziv u ruke da ga mrcvare vec ako bude morao da ce se ubiti.Nekako smo ga kroz pricu nagovorili da nam da bombu a ja sam ga zezno i reko mu da nemam nijedne i da mi treba pa mi je dao.Slagao sam mu jer sam imao tri koje tokom citavoga rata nisam ni upotrebio do tada a nisam ni poslje tako da su zavrsile u onoj provaliji ispod starog grada.

IV dio

Kedjo je stupio u kontakt sa Fikretom i pitao ga sta da radi nasta je Fikret rekao da radi ono sto je najbolje za ljude i da samo mi mozemo odluciti sta cemo uraditi.
Kedjo je tada stupio u vezu sa ZENGOM odnosno komandantom 6.brigade u Trzcu koji mu je prenio zelju boraca 6.brigade da napuste Trzac i skrate liniju u tom podrucju odnosno da je pomjere na Johovicu a da kompletna brigada sa ostalim jedinicama koje nisu u okruzenju krene u proboj prema PECIGRADU.Radilo se o cirka 1.500 ljudi koji su trebali udariti na pravcu Sabica i rejon Lucke a Kedjo je trebao da sa 4.brigadom krene u napad na mjesto gdje je korpus bio najtanji i gdje se najmanje nadao a to su Skokovi.Sa tim napadom trebalo je izbiti na Skokove i krenuti lijevo prema Hasinoj Kafani i dalje prema Todorovu i spojiti se sa nasim jedinicama na glavnom asfaltu ispod Lucke.Plan je trebao da se izvrsi ali je opet bila izdaja i netko iz ministarstva je povukao naredbu tako da je naredba kasnila a nasim ranjenicima je bilo sve gore.Sutradan je rahmetli Kedjo pogodjen na starom gradu u Pecigradu ito ubila ga je minobacacka granata.Ukopali su ga pored Hasima Latica a korpus ih je kasnije otkopao i prenio negdje oko Bihaca i krio ih sve do prosle godine kada su pronadjeni i konaco im klanjana dzenaza.
Nakon Kedjine pogibije komandu je preuzeo rahmetli Kolac kojega su na prevaru zarobili i streljali u Todorovu a ubijo ga je Suljo Karajic zvani Hodza koji danas slobodno hoda po Kladusi.Nakon Kedjine pogibije nastala je panika u komadi jer nisu znali sta da rade a mi borci smo cekali naredjenja.Kada se proculo po liniji da je rahmetli Kedjo poginuo svi borci su plakali za njim.Bio je covjek izuzetnog karaktera,toplog srca i borac kakavog bi pozeljela svaka vojska.On se uzivio sa nama Krajisnicima a da nije bio Krajisnik.Shvatio je nasu borbu i uvjek pamtim njegove rjeci kada smo jednom sjedili i pricali sa njim a on nam rukom pokazivao na opljackane i zapaljene kuce i govorio;;pogledajte sta rade od nasih kuca a kada smo mi izbjegli iz Sane i Kljuca vi ste nas primili i djelili sa nama komad kruha.I ja i svi borci 4.brigade vjerujemo da rahmetli Kedjo nije poginuo da bi se stvari u i oko Pecigrada odvijale drugacije.

V DIO

Nakon Kedjine pogibije sastali su se komandiri ceta i elitnih jedinica i dogovorili se
da se sto vise ljudi izvuce iz okruzenja.Istu noc tri grupe diverzanata su se izvukle iz okruzenja a sljedeci dan korpus je opet pokusao proboj.I ovog puta su odbijeni i dan je prosao mirno.Kada se opet smrklo jedna veca grupa ljudi njih oko 200.
se izvukla u pravcu Coralica i u koloni cestom dosli do Trzca i presli nasima u Trzcu.Zanimljivo je da su ti ljudi prolazili kraj korpusovih punktova a ovi su mislili da je to neka korpusova jedinica jer nitko nije ni sanjao da bi mogli autonomasi biti toliko u dubini.Cak su po selima trazili vode i nitko nije prokuzio da nisu korpusova vojska.Od ukupno 600.boraca 4.brigade plus oko 300.ljudi koji su bili u okruzenju u Pecigradu a iz drugih brigada dakle sve ukupno oko 900.ljudi Korpus je zarobio svega oko 400.ljudi ito sa civilima.Mi smo bili u okruzenju osam ili devet dana nesjecam se sada koliko tocno ali datum predaje je 4.august 1994.godine.Oonim pregovorima sam vam vec pisao tako da nema potrebe da opet pisem a i o onoj granati koja je ubila vojnike na onoj kuli i ranila nekoliko civila takodjer nebi opet pisao jer to ima gore.

ps;eto Ibro jarane imas sve detaljno a ako te jos nesto zanima samo pitaj a ja cu ti opisati sve kako je bilo a akobogda kada dodjem kuci iducega ljeta donjecu ti kasetu i uz kahvu cemo se ispricati.Bio sam ja i u onim hrkljusima kada je Korpus isao na Krupu,Sanu,Kljuc i Ptrovac.Ni gore se nisam bojao niti stedio a bilo je i gore gusto.
  • 0

#187 Lirux

Lirux

Doktor Foruma

• Članovi
  • 838 Poruke
  • Interests:Filozofija, JAVA, SOA, EAI, BPMN, PHP,...

Objavljeno 25 August 2006 - 17:48

Nakon Kedjine pogibije komandu je preuzeo rahmetli Kolac kojega su na prevaru zarobili i streljali u Todorovu a ubijo ga je Suljo Karajic zvani Hodza koji danas slobodno hoda po Kladusi.

Samo da ispravim koliko znam da je ubijen u Buzimskom zatvoru...
(Fiko Krajic je bio nazocan kom. policije a Kolac mu je bio stricevic)
Fiko nije ni znao sta ovaj smjera Fiko se a njim pozdravio i pitao ga sta ima, dok je suljo u njega ispucao (Tako je Fiko pricao..)

... a jos nesto je u tome bilo interesatno je to, da je 2 dana prije proboja 5. k. jedan momak iz hamzi (rodom iz Todorova) prebjegao u Kladusu i odao tajnu... a posto je prije bilo u golubovima oni ga smjeste 2 dana u zatvor... (jer je dobrovoljno poslije zarobljavanja pristao da ide u hamze)
  • 0
JA ZNAM DA NEZNAM...
..........
www.sedmica.ba- privi i jedni pretrazivac vijesti u bih

#188 _Gost1

_Gost1

_Gost1

• Članovi
  • 4717 Poruke

Objavljeno 25 August 2006 - 20:27

[quote name='GAGO1' date='Aug 24 2006, 16:02']EVO IBRO JARANE JA CU TI SVE ISPRICATI.NISAM DOSADA OPSIRNO NAPISAO
SVE ALI CU EVO RADI TEBE POSTO VIDIM DA TE INTERESUJE KAKO JE SVE BILO
U I OKO PECIGRADA
  • 0

#189 Clark Gable

Clark Gable

gadan.ba

• Validating
  • 4351 Poruke
  • Interests:Ona!

Objavljeno 25 August 2006 - 21:08

ehh, sad ce se mnogi razocarati ali nista od haga za dudaka, koja (ne)sreca....

________________________________-

Nikiforov: Haag nemo
  • 0

Rođen sam, izgleda, za sitne stvari, kao i većina ljudi, i nije mi žao što je tako. Pošten sam koliko mogu, nikome ne želim suviše zla, htio bih da ljude više volim nego što ih žalim..

#190 taski

taski

Mala Legenda

• Članovi
  • 402 Poruke
  • Interests:sve sto je interesantno

Objavljeno 25 August 2006 - 23:36

kazu da ni jedan zlocin nemoze da zastari osim u bosni i hagu.cudno neko sudstvo da se covjek rasplace.pa i te lale su neka stvar od sudstva. :cheers: ajmo jos koju popit prije ramazana da nebih bilo kakve mucnine od ovih vjesti.
  • 0
Experince You bring it to Life

#191 Chroono_targer

Chroono_targer

Dr Jekyll and Mr Hyde

• Članovi
  • 1010 Poruke
  • Location:J.U. Opca bolnica "Prim.dr. Abdulah Nakas" Sarajevo
  • Interests:krv, kosti i organi

Objavljeno 26 August 2006 - 00:03

Prvo najsmijesnije mi je vidjeti kad se neko busa u prsa bosnjastvom i pravi veliki musliman a prvi odleti na koncert Dragane Mirkovic koja je svasta u ratu izjavljivala.
U vezi svega ovoga gledao sam one snjimke prosle godine dobio sam od jednog jarana i one pregovore. Ako je neko kriv onda ima sud da to dokaze a mi se mozemo natezati ovdje do sudnjeg dana jes kriv nije kriv. Ako Hag dosad nije podigao optuznicu protiv Dudakovica znaci da tu nema nista sporno i da je vjerovatnu tu sve jasno. Interesantno je da su ti autonomasi sad digli toliku buku pa zasto oni ne pokazu onda dobru volju pa ne priznaju svoje zlocine, i zasto se nisu izvinili svim stanovnicima Cazinske krajine protiv kojih su ratovali rekli pogrijesili smo. Priznajemo svoje greske mozda bi onda i druga strana lakse pristupila na pomirenje. Ali ja danas jos nisam cuo da su uputili neko izvinjenje.

Gago1 nemoj da mi rahmetli Izeta Nanica nazivas bagrom kako sam to procitao u jednom tvom postu kad si nabrajao sve komandire koji su bili na prgovorima na snjimci pa kazes i ostala bagra. Tom covjeku vi niste vrijedni ni crno ispod nokta. Za ostale bi se moglo diskutovati.
Ovim ratom je obican covjek nastrado ma na kojoj strani bio dok se manjina izvukla iz rata bogatija pa sad i zajedno mogu da drzavu vode dok im borci gladuju na ulici. Kako bi Rimljani rekli zavadi pa vladaj.

Smrt Nacionalizmu sloboda narodu
  • 0

Medicina je moja zakonska žena, a literatura mi je ljubavnica. Kada mi jedna dosadi, ja provedem noć sa drugom.

#192 taski

taski

Mala Legenda

• Članovi
  • 402 Poruke
  • Interests:sve sto je interesantno

Objavljeno 26 August 2006 - 05:45

pa neznam nije ni fikret bio intresantan hagu ali ga hrvatska vlada ili bolje reci pajdo alijn predsednik mesic strpa na robiju 20 godina.da bih se izvinuli za zlocin(?) koji nismo ni napravili mislim da nema potrebe.bio je rat i mnogi korpusovi borci su poginuli kao sehiti u divljanju i jurisanju na autonomase.znaci nisu ni trazmisljali da li ce da poginu tipicno talibansko ratovanje.nanic bi mogao da se svrsta u komadanta koji je bio ok mada njemu ipak podredeni su uzivali da muce narocito "buzimski dres " je bio jedna od omiljenih igara mucenja.ako ima boga i pravde i dudak ce da dode na optuzenicku klupu jer ipak je on to zasluzio u svakom slucaju.budimo realni onako od srca.necemo tu politicki da se prepiremo vec samo pravedno i nista vise.ili mozda da to ipak pustimo srbima i hrvatima da ga oni tamo smjeste mozda je njima vise skrivio nego nama autonomasima,a kad vec dode tamo onad se mozda i nase bude brojilo.ajd uzdravlje!
  • 0
Experince You bring it to Life

#193 EcI PeCi PeC

EcI PeCi PeC

kreativni nered

• +PREMIUM MEMBER
  • 7343 Poruke
  • Spol:Žensko

Objavljeno 26 August 2006 - 08:39

[quote name='Kemal_S' date='Aug 25 2006, 21:27']ok, gago, vidim kazes autonomasi dobri, korpusovci losi. Reci mi jos samo, poznajes li onog covjeka Samardzic, iz Samardzica, sto je streljao trojicu regruta iz 5. Korpusa na liniji kad ih je zarobila fikretova NO? -znas na kojeg covjeka mislim, onaj jel ono bude Samardzic, imo neki
  • 0
"Dvije smetnje, uglavnom, ne dopuštaju čovjeku da dođe do saznanja: stid kojim se zasljepljuje duh i strah koji u svemu vidi opasnost i

obeshrabruje čovjeka u njegovoj djelatnosti. Ludost sjajno oslobađa svih tih teškoća. Mali broj ljudi zna koliko koristi i ugodnosti donosi

preimućstvo da te nikad ničega nije stid i da te nikad nije strah!" Erazmo Roterdamski

#194 x-men

x-men

odabi bolan

• +VIP MEMBER
  • 9377 Poruke
  • Interests:radoznal brete

Objavljeno 26 August 2006 - 10:29

pa neznam nije ni fikret bio intresantan hagu ali ga hrvatska vlada ili bolje reci pajdo alijn predsednik mesic strpa na robiju 20 godina.da bih se izvinuli za zlocin(?) koji nismo ni napravili mislim da nema potrebe.bio je rat i mnogi korpusovi borci su poginuli kao sehiti u divljanju i jurisanju na autonomase.znaci nisu ni trazmisljali da li ce da poginu tipicno talibansko ratovanje.nanic bi mogao da se svrsta u komadanta koji je bio ok mada njemu ipak podredeni su uzivali da muce narocito "buzimski dres " je bio jedna od omiljenih igara mucenja.ako ima boga i pravde i dudak ce da dode na optuzenicku klupu jer ipak je on to zasluzio u svakom slucaju.budimo realni onako od srca.necemo tu politicki da se prepiremo vec samo pravedno i nista vise.ili mozda da to ipak pustimo srbima i hrvatima da ga oni tamo smjeste mozda je njima vise skrivio nego nama autonomasima,a kad vec dode tamo onad se mozda i nase bude brojilo.ajd uzdravlje!

<{POST_SNAPBACK}>

vidi bushovca kako prica,sta ti znas o ratovanju i talibancima,nikad ni cuo nisi z anjih ni njihov nacin ratovanja dok te nismo protjerali u obecanu zemlju,kad si ti tako hrabar nebi pobejgao od talibana,znaci koji borac ima srce i muda da se bori taj za tebe taliban,,kad je amer imao pjesadiju kao sto je bosanski vojnik,lako je avionima ratovat ili atriljerijom i raketama,i ovako ginu a da nemaju toga svi bi izginuli

Ova tema je uređena od Clark_Gable: 26 August 2006 - 12:53

• 0
zivot se zivi zivot se ne uci

#195 Vento

Vento

V per Vento

• +PREMIUM MEMBER
  • 3759 Poruke
  • Interests:...
  • Ljubavni status:Vjenčani

Objavljeno 26 August 2006 - 12:47

Ne serite na Haag. Ljudi su najavili da zavr
  • 0
"...da ostanemo ovo �to smo. Sutra. I uvijek. Djeca. Ne veliki, ne odrasli. Da se ne zavlačimo svako u svoju ljusku, da jedno drugom ne dopustimo da budemo ono �to nismo, da ne gledamo vučjim očima i da se uvijek prepoznamo kada se sretnemo."

Slika

#196 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 26 August 2006 - 14:09

E jebiga sada Vento.Ja sam ti napisao tocnu cifru ljudi koliko je imala 4.brigada i to ti je sigurno istina.Dakle oko 700.ljudi sa cijelom logistikom.To mozes pitati i nekoga iz korpusa koje imao podatke o broju ljudstva.U prvoj Autonomiji je bilo
6.brigada a ja sigurno znam da je 4.brigada imaala toliko i 6.brigada u Trzcu
je imala mozda malo vise negdje oko 800.Ove ostale brigade koliko su imale ja to neznam i necu pisati nesto sto neznam ali sam siguran da na citavoj liniji u prvoj Autonomiji nije bilo vise od cetiri hiljade ljudi.Za drugu Autonomiju znam iz informacija koje sam kasnije dobio posto nisam bio u drugoj Autonomiji i neznam puno o tome ali znam da su bile tada formirane tri brigade koje u kojima je svega ukupno bilo oko 8. hiljada ljudi.Sto se tice Vento toga Samardzica ja nisam cuo za taj slucaj i ako je to uradio u drugoj Autonomiji onda sigurno neznam jer nisam bio tada u Autonomiji.Ako znas ime daj napisi a te porodice ako su sigurni da znaju koje taj covjek neka pokusaju preko Abmasade da ga vrate u BiH i neka mu se sudi.Ili jos bolje ako imaju dokaze neka predaju Americkoj ambasadi i ovi ce ga odmah uhapsiti i suditi jer znam dosta slucajeva da su sudili Srbima i Hrvatima a bilo je i Muslimana iz centralne Bosne koje su osudili i koji trunu u Americkim zatvorima.Americki zakon zabranjuje isporucivanje svojih drzavljana ako su ti ljudi stekli drzavljanstvo ali ako bilo ko ima neki dokaz i preda ga njima oni odmah uhapse osobu i sude mu jer zakon je jako jak i striktan u Americi.Ti
Eci Peci Pec imenuj a nemoj rekla,cula,kazala.Ja koliko znam da je skoro sav Trzac bio za Autonomiju pa neznam kobi to silovao svoju sugradjanku.Dakle imenom i prezimenom a ne prica u supljo.Ovaj sto pise da mu nevrjedjdam rahmetli Nanica ja mu se izvinjavam ako me pogresno shvatio.To pod bagrom sam mislio na Dudakovica i Hamdu Tigra a u onoj grupi od postenih ljudi bih izdvojio rahmetli Nanica i Sargana jer znam neke stvari koje mi je pricao moj jedan rodjak ali nebih sada o tome da pisem jer nije vrjeme.Ti isti su i ubili rahmetli Nanica jer nije htio da bude kao oni.Naime nakon zarobljavanja 4.brigade
rahmetli Nanic je trazio od Dudakovica da se kompletna brigada ukljuci u 505. odnosno da se od nje napravi jos jedan bataljon i prikljuci 505.Nanic je zelio zadrzati ljude kod sebe jer su bili dobri borci a znao je da ce represijom,tucom i razbijanjem brigade ljudi opet pobjeci u Autonomiju.Naravno Dudakovic koji i nije Krajisnik nije o tome htio ni da diskutuje pa su nas poslje zarobljavanja i nakon zatvora rasporedili po svim brigadama.Kasnije su ljudi ubijani sa ledja a porodicama je javljano da su poginuli u borbama.Najvise ljudi je ubijeno sa ledja u 501. i 502. bihackoj brigadi dok u 505. brigadi nisam cuo da se desio takav slucaj pa je dosta ljudi i ostalo u 505. i bili dobri borci.
  • 0

#197 _Gost1

_Gost1

_Gost1

• Članovi
  • 4717 Poruke

Objavljeno 26 August 2006 - 14:21

Sto se tice Vento toga Samardzica ja nisam cuo za taj slucaj i ako je to uradio u drugoj Autonomiji onda sigurno neznam jer nisam bio tada u Autonomiji.Ako znas ime daj napisi a te porodice ako su sigurni da znaju koje taj covjek neka pokusaju preko Abmasade da ga vrate u BiH i neka mu se sudi.Ili jos bolje ako imaju dokaze neka predaju Americkoj ambasadi i ovi ce ga odmah uhapsiti i suditi jer znam dosta slucajeva da su sudili Srbima i Hrvatima a bilo je i Muslimana iz centralne Bosne koje su osudili i koji trunu u Americkim zatvorima.Americki zakon zabranjuje isporucivanje svojih drzavljana ako su ti ljudi stekli drzavljanstvo ali ako bilo ko ima neki dokaz i preda ga njima oni odmah uhapse osobu i sude mu jer zakon je jako jak i striktan u Americi.

gago, i ti i ja dobro znamo kako se desio taj slucaj, da je taj streljao one momke na liniji, da je to gledala linija s nase strane, svi su mislili covjek se zajebava a taj heroj fikretove vojske ih je pokokoao sve trojicu kao iz sale. Izvukao zarobljenike ispred sijena na svojoj liniji, i sa sigurnog mjesta. I, kako sad da to na sudu se rijesi? Pa, evo, ovi imaju snimke da su ubili nekog zarobljenika tamo u Hrvatskoj pa najvjerovatnije nista ne mogu dokazati, a kako tek da osude toga koji je na liniji ih od zajebancije streljao? -iako su to vidjeli i 5. Korpu i autonomasi? Jedno je sigurno, taj covjek vise nikad nesmije doci u Bosnu, mozda moze kao prerusen covjek. Pitam se samo, sta li sad taj covjek prica amerikancima o nama, sigurno govori kako je alija bio djubre, kako smo palili... pitam se, zaista se pitam.
  • 0

#198 gale

gale

Akademik

• Članovi
  • 1235 Poruke

Objavljeno 26 August 2006 - 16:28

Schilling zatra
  • 0

#199 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 27 August 2006 - 12:20

Kemalu daj napisi puno ime toga covjeka????Mogu ga ja naci po telefonskom imeniku.Ali napisi i imena tih momaka za koje ti tvrdis da ih je streljao.Znaci imenom i prezimenom.
  • 0

#200 safet susic

safet susic

KrajinA_U_SrcU

• +PREMIUM MEMBER
  • 4290 Poruke

Objavljeno 27 August 2006 - 21:22

Tihi
  • 0

0 Korisnik(a) pregleda ovu Temu

0 Gosti i 0 Anonimnih korisnika