Snimka Na B92 O Zlo

250 posts in this topic

Napisano

Beogradska televizija B92 prije dva dana je objavila snimku na kojoj se vidi kako pripadnici hrvatske jedinice Crne Mambe te pripadnici Armije BiH Hamze ubijaju Srbe tokom operacije Oluja i deblokade Biha

0

Napisano

I Dudakovic se oglasio povodom tvrdnji da su Hamze cinili zlocine,jer se on proziva i okrivljuje za Hamzine izlete u hrvatsku.Dudakovic tvrdi da nije bilo nikakvog naredjenja od strane komande,ako je tako onda su pojedici isli samovoljno, ako nije bilo naredbe od komande.Ipak Dudak kaze da ce dostaviti imena i prezimena onih koji koji su isli samovoljno u Hrvatsku.

0

Napisano

Pa doslo je red i na Dudakovica da malo ode u Hag da odgovara za zlocine.On je bio komandant korpusa sto znaci da za svaki zlocin koji je pocinjen od strane petog korpusa on licno kao glavnokomandujuci mora da snosi odgovornost.Niko bez naredbe neide u izvrsenje nekog zadatka a izgleda da i Dudakovicu gori pod nogama i da je svjestan da ce odgovarati.

0

Napisano

E ev i ja se vratio sa kahvenisanja, pa prica narod kako je to juce bilo i na RTL-u i da su fakat i zumirali ambleme Crnih Mambi na kojima se jasno vidi sahovnica i da se sve jasno vidi na snimkama, valjda covjek nogom lupa na vrata neka i iz tih vrata kako izlaze ljudi, ovi ih rafalaju.

Isto valjda na RTL-u Dudak kaze da nije imao pojma o tome.

jbg, bice reakcija, tek je vikend dos'o, a eto i izbora. tek ce sada biti prepucavanje

0

Napisano

E ev i ja se vratio sa kahvenisanja, pa prica narod kako je to juce bilo i na RTL-u i da su fakat i zumirali ambleme Crnih Mambi na kojima se jasno vidi sahovnica i da se sve jasno vidi na snimkama, valjda covjek nogom lupa na vrata neka i iz tih vrata kako izlaze ljudi, ovi ih rafalaju.

Isto valjda na RTL-u Dudak kaze da nije imao pojma o tome.

jbg, bice reakcija, tek je vikend dos'o, a eto i izbora. tek ce sada biti prepucavanje

<{POST_SNAPBACK}>

Cuj,nije imao pojma o tome.Kad nije imao pojma zasto je dao intervju na B92 o tom slucaju a u Avazu se da zakljuciti da ce dati imena svih onih koji su isli na hrvatski teritorij.

sad ce svi odjednom poceti tvrditi da su bili autonomasi kad ih Cavic pocne hapsiti
0

Napisano

Pa doslo je red i na Dudakovica da  malo ode u Hag da odgovara za zlocine.On je bio komandant korpusa sto znaci da za svaki zlocin koji je pocinjen od strane petog korpusa on licno kao glavnokomandujuci mora da snosi odgovornost.Niko bez naredbe neide u izvrsenje nekog zadatka a izgleda da i Dudakovicu gori pod nogama i da je svjestan da ce odgovarati.

<{POST_SNAPBACK}>

za ovakve zlocine se ne ide u Haag, eventualno bi se odgovaralo pred domacim sudovima, a nece se vjerovatno ni za to, jer ova snimka nam nedaje dodatne okolnosti npr. ne znamo jel neprijatelj negdje u blizini, imal se vremena kalkulisati i sl.
0

Napisano

za ovakve zlocine se ne ide u Haag, eventualno bi se odgovaralo pred domacim sudovima, a nece se vjerovatno ni za to, jer ova snimka nam nedaje dodatne okolnosti npr. ne znamo jel neprijatelj negdje u blizini, imal se vremena kalkulisati i sl.

<{POST_SNAPBACK}>

ako ode u Hag dobice manju kaznu i to mu dodje kao dobar zgoditak na lutriji.vjerovatno mu nece biti sudjeno na kantonalnom sudu u Bihacu,nego u sudu BiH a u sudu Bih se zna ko ima uticaj i sudjenje bi bilo konstantno pod presijom politicara iz Republike Srpske,ja bi uvijek uzeo Hag u zamjenu za domace sudstvo.
0

Napisano

ako ode u Hag dobice manju kaznu i to mu dodje kao dobar zgoditak na lutriji.vjerovatno mu nece biti sudjeno na kantonalnom sudu u Bihacu,nego u sudu BiH a u sudu Bih se zna ko ima uticaj i sudjenje bi bilo konstantno pod presijom politicara iz Republike Srpske,ja bi uvijek uzeo Hag u zamjenu za domace sudstvo.

<{POST_SNAPBACK}>

gale, ovaj snimak ne dokazuje nista. Kako ti znas da nije snimljen samo par minuta nakon borbe? vidis da vojnici govore "ubij i toga", jer ocito su pruzali otpor, kako znas da nisu ubili il ranili nekog od armije bih, efekat "revolta", neuracunljivosti, sve je moguce. Uglavnom, snimak ne dokazuje apsolutno nista.

Pravno gledano, ovo je snimak samo za zadovoljavanje autonomasko-cetnickih frustracija.

Vjerovatno svjedoci mogu reci nesto vise o ovome svemu. Istraga je mozda u toku.

evo i video ubistva, koji ocito nije nista niscim:

http://www.b92.net/video/glina.avi
0

Napisano

gale, ovaj snimak ne dokazuje nista. Kako ti znas da nije snimljen samo par minuta nakon borbe?

a na cijoj se teritorija odigrala ta borba,Kemo!

vidis da vojnici govore "ubij i toga", jer ocito su pruzali otpor,

mogao se taj i sakriti pa su ga pronasli i povikali"ubij i toga"

kako znas da nisu ubili il ranili nekog od armije bih, efekat "revolta", neuracunljivosti, sve je moguce. Uglavnom, snimak ne dokazuje apsolutno nista.

sta su trazili na tudjoj teritoriji,saveznici sa ustaskom vojskom.

Pravno gledano, ovo je snimak samo za zadovoljavanje autonomasko-cetnickih frustracija.

ja znam da tebe Srbi mogu uhapsiti kad god hoce,ne samo tebe,nego cak i krupne ribe,ti si u svakom slucaju niko i nista.

Vjerovatno svjedoci mogu reci nesto vise o ovome svemu. Istraga je mozda u toku.

Dudakovic ce se postarati za svjedoke,ne brini nista!!!

evo i video ubistva, koji ocito nije nista niscim:
http://www.b92.net/video/glina.avi

<{POST_SNAPBACK}>

0

Napisano

mozda bih gestapo awari mogao da vam da malo vise odgovora na ovo pitanje.on je bio u "bendu hamze" koji su gostovali po raznim mjestima gdje je bilo da se sta opljacka ili ubije a bogme i po potrebi zakolje.nadam se da ce vam on ponosno odgovoriti kako su se desili ovi nestasluci "hamzi".

0

Napisano

BEOGRAD, 5. AVGUSTA /SRNA/ - Beogradska televizija B92 prikazala je sino

0

Napisano

BEOGRAD, 5. AVGUSTA /SRNA/ - Beogradska televizija B92 prikazala je sino
0

Napisano

To je bilo u

0

Napisano

ibro trebas naci snimke kad general mladic govori i na ovom prostoru smo rastjerali balije,i pricu o muslimanima prema kojima je on imao tako zestoko misljenje,nA svakom dijelu ratista,sto kaze ovaj vise mene to je bilo i zaru borbe,nemozete pricat a da to nedozivite,odi i sad na bilo koju stranu ili apzb ili gore srbljani pa prosetaj ili budi u zemunici i nek ti kolega puca na tebe,pitaj borce koji su bili na cojluku kad je bila borba prsa u prsa sa cetnicima,bio sma sa druge strane une,mjesto redzina jama,unskim kanjonom se odjekivalo pucanje i urlanje,a zamisli onda reakcije u tim trenutcima kad uhvatis zarobljenika...covjek je bio i zivotinja na liniji jer je bio rat,kad milosevic moze reci sve zrtve su opravdane sto su ubili srbski vojnici nije bitno ili su ubijali logorase ili na liniji al covjek je opravdao,napadnut si a vise strana vise neprijatelja zar treba biti u svemu tome covjek i pri svijseti tesko bogam...

0

Napisano

Jočić: Uhapsiti
0

Napisano

Nijedan zlocin se nemoze pravdati nisacim.Zlocin je zlocin i nema tu price da je to bilo u jeku borbe ili mi bili na ovoj strani a oni na drugoj.Pa nemoze se zlocin pravdati sa rjecima kao sto su mi smo legalna vojska ili mi se borili za ovo oni za ono.Znaci zlocin se sudi onome koje pocinio zlocin ili naredio i nema tu pravdanja bez obzira kojoj strani ko pripadao.Pa nije Haski sud briga jeli general Dudakovic bio pripadnik srpskih formacija ili armije BiH.Njih interesuje koje pocinio ili naredio zlocin i nista vise odnosno njih nezanima kose zasta borio ili za koju ideologiju vec samo zlocin.Evo sta braca Hrvati pisu o tome u Vecernjem listu pa ce sada ispasti da su sve zlocine pocinili Muslimani a oni nisu nijedan.Eto kako je peti korpus bio naivan ulazeci na Hrvatsku teritoriju pa ce sada odgovarati za Hrvatske zlocine.Ja mislim ako ga optuze da bi Dudakovicu bolje bilo da ide u Hag nego da mu sude u Sarajevu inace ce nagrebusiti.

Vecernji list;;;;
Srpske civile navodno ubili mud

0

Napisano

taxi pogledaj skim ste se bili udruzili sa kakvim ubicama,naces snimaka i sa vama na kordunskom ratistu,mozda se i postidis kad to sve vidis,..ono su sve opravdane zrtve sto je milosevic govorio na haskom sudu,ljudima u ledza pucat i onako ih cetniki ubijat..

0

Napisano

taxi pogledaj skim ste se bili udruzili sa kakvim ubicama,naces snimaka i sa vama na kordunskom ratistu,mozda se i postidis kad to sve vidis,..ono su sve opravdane zrtve sto je milosevic govorio na haskom sudu,ljudima u ledza pucat i onako ih cetniki ubijat..

<{POST_SNAPBACK}>

pogledaj ti svoje hamze i delfine pa ces vidjeti da nema ama bas nikakve razlike.vjerovatno ti uzivas u ovim snimacima jer si radio nesto slicno mojim drugovima u zatvoru.po pisanju ti se moze vidjeti da imas katilskoga u sebi.
0

Napisano

Dobro, dok se vi ovdje igrate paintballa, da neke stvari ra

0

Napisano

Evo bijah na moru pa nisam bas puno pratio to, ali gledah sad kako hrvati na tv-u tvrde da su samo pripadnici armije BiH na snimci...
Uglavnom, sto se mene tice iako sam misljenja da je ovaj rat isplaniran i nacrtan unaprijed i da je sva jadna omladina poginula bez razloga i zbog gluposti nadredjenih i vecinu njih ne bih volio vidjeti u Haagu nego na vjesalima, ipak sam da se zastite nasi generali, medju njima i Dudakovic. Ako je bilo zlocina treba ih rijesiti i vidjeti koji su pojedinci odgovorni za to, ali moramo se boriti kao sto se i hrvati za to bore da se ne pretvorimo mi u agresora u ocima neutralnih promatraca.

0

Napisano

Pa kada su mogli pucati po koloni izbjeglica na Hukica brdu u augustu 1994.godine ito po vlastitom narodu kako onda da nepucaju na Srpske izbjeglice.
Nas su pokupili iz zatvora u Bihacu i dotjerali u Kladusu nakon njena pada da cistimo smece po gradu.Prilikom ciscenja su nas natjerali da sa Hukica brda uklanjamo automobile i kamione koji su tu ostali zakrceni i nisu uspjeli da se izvuku.Tada smo vidjeli puno krvi po asfaltu i po sjedistima automobila i traktorskim prikolicama a kasnije smo doznali da su doveli civilnu zastitu iz Buzima da uklone tjela da se nevide.Zato ja nisam iznenadjen sa tim ubistvima kod Dvora na Uni jer kad su ubijali svoje Muslimane kako onda nebi ove druge.
Ali evo polako to dolazi na svoje i vjerujem da Dudakovic i komanda korpusa shvataju sada da se neke stvari nemogu kriti vjecno i da to kad tad mora da ispliva na povrsinu.

0

Napisano

kazes gago kad su mogli pucati po svom narodu...sta to ispada da smo samo mi pucali??? da smo mi se htjeli odvojiti od bosne i stvoriti apzb drzavu,da smo mi isli zajedno rame uz rame s cetnicima i pucali po vama jel?

ma koliko ja vidim sad ce oni da iskoriste ovu situaciju u kojoj se sad nalazi svijet da bi okrivili samo muslimane jer mi smo ionako teroristi jos kad spomenes mudzahedine..citava stvar ce se prikacit na nasu grbacu!!!

meni nece da otvori ovaj snimak...al skidam ga pa da pogledam...

ma koliko to vama sad bilo gadno kad je rat druga su vremena,covjek ne bi trebao da izgubi ono sto ga cini covjekom al opet neke stvari preovladaju...mi da nismo bili ovakvi kakvi inace jesmo artiljerije pokucama :D itd i kod nas bi se sad "proslavljale" i to opet pitanje nase godisnjice smrti i genocida nad nama....zato treba biti zahvalan na odbrani koju su nam pruzili... ako su pocinili zlocin nek se krivci nadju i nek odgovaraju...

0

Napisano

gdje ima skinuti taj snimak Hamzi?

0

Registriraj se ili logiraj da bi komentariso

Trebate biti član kako bi mogli ostaviti komentar

Registriraj se

Prijavite se za novi račun na Cazinski forum. To je lako!

Registruj se

Logiraj se

Već imate račun? Prijavite se ovdje.

Logiraj se sada

• Trenutno Pregleda   0 članova

No registered users viewing this page.