Jump to content
Sign in to follow this  
Clark Gable

Win Vista

Recommended Posts

Joj Vista mi se ne svidja nikako,imao sam je 10-ak dana instaliranu i onda sam je obrisao jer mi non stop javlja neke nekompaktibilnosti sa hardware-om i software-om, bolje sacekati jos 6-12 mjeseci i onda preci na Vistu,pod uslovom da imas dobru hardware-sku podlogu,jer ce tada i podrska biti vec na dobrom nivo a sada je slaba i Vista toliko nekontrolirano "jede" resorse da je za ne povjerovati,mozda zato samo sam imao Ultimate verziju al svejedno treba joj dosta sve i RAM-a, diska i procesora, zato je Xp jos uvijek mila majka!

[quote name='ki113r' post='165659' date='Jun 12 2007, 15:03']Joj Vista mi se ne svidja nikako,imao sam je 10-ak dana instaliranu i onda sam je obrisao jer mi non stop javlja neke nekompaktibilnosti sa hardware-om i software-om, bolje sacekati jos 6-12 mjeseci i onda preci na Vistu,pod uslovom da imas dobru hardware-sku podlogu,jer ce tada i podrska biti vec na dobrom nivo a sada je slaba i Vista toliko nekontrolirano "jede" resorse da je za ne povjerovati,mozda zato samo sam imao Ultimate verziju al svejedno treba joj dosta sve i RAM-a, diska i procesora, zato je Xp jos uvijek mila majka![/quote]

ti bi crko kad nebi sta proubao :D

svak se tuzi na vistu,il neki problemi il nerade programi itd itd :D

ljudovi drzte se XP-a :D ili linuxa :P

Win vista je straha fakat izgled i sve samo neznam sto koci meni hoce da se instalira samo koci i nama sam je vratio onda sebi instaliram onaj TPack 6.1 bezveze opet koci tamo vamo javlja mi neke greske kod graficke i to sam izbriso xp je je fin onako ebga al sad kod novi PC gdje dodje vista hebote sve radi ko sahat fakat gori a vako kad se naknadno istaliura voli malo da svrlja ebga desava se :D .. Gledo sam kuciste jedno 7000 eura sa ultimate verzijom siguran sam 100% da nekoci nista :D i sve najbolje komponente ima sigurno hehe :D

Treba se navikanti na njega i dobar je.
Inace ga ja koristim.
Radi samo sa ovim malo boljim kompjuterima sa ostalima blokira i sere puno..

[quote name='Ajdinho' post='165685' date='Jun 12 2007, 18:21']Treba se navikanti na njega i dobar je.
Inace ga ja koristim.
Radi samo sa ovim malo boljim kompjuterima sa ostalima blokira i sere puno..[/quote]
Ne treba imati sada neko high-end racunalo da pokrenes vistu,sve ti zavisi od verzije koji odaberes,ako hoces mozes i na 512 MB RAM-a pokrenuti Vistu i to Home Basic,jer nije graficku zahtjevna,a ako pokusas da instaliras Ultimate verziu na 512 MB odmah ti javi da ne moze tako da poslije nebi blokiralo.
pozz

[quote name='Ajdinho' post='165685' date='Jun 12 2007, 18:21']Treba se navikanti na njega i dobar je.
Inace ga ja koristim.
Radi samo sa ovim malo boljim kompjuterima sa ostalima blokira i sere puno..[/quote]

Sta se tu ima naviknuti ako npr nerade neki programi na visti??to je sranje ako ti trebaju neki programi a mozes samo gledati ikone od njih :D

evo nes malo o najsigurnijem OS pa bom ...

Najsigurniji OS ...
[img]http://www.bug.hr/slike/prazni.gif[/img]
Prema istra

JOs jedan nacin kako na brzinu doci do zarade. Bojim se da i taj novi Windows nece nista biti bolji od Viste, jer je vista samo XP sa skinom nista vise. Ne isplati im se raditi OS od temelja, nego samo stari "poboljsavaju", al haj bolje za nas, i onako nista ne kupujemo hehe !

[quote name='[breake-dancer]' post='173484' date='Aug 9 2007, 05:31'][b]

[quote name='ki113r' post='173501' date='Aug 9 2007, 12:11']Nema mene kod kuce, al kad dodjem ta ce se stopa za par procenata povecati :D wahahha :P[/quote]

whahahha.... hebote...
Ev ja cu poremetiti burzu dok ti ne dodjes... sta sve za prijatelje radim:P

ukratko:) vista je sranje i cekajte jos malo prije nego sto je instalirate;)

[quote name='suhi' post='174658' date='Aug 28 2007, 05:42']ukratko:) vista je sranje i cekajte jos malo prije nego sto je instalirate;)[/quote]

mislim da se je dovoljno cekalo :D nema sad bas nekih cudo gresaka,a i dosta programa ide na njoj...

[quote name='I_see_dead_people' post='174662' date='Aug 28 2007, 05:48']mislim da se je dovoljno cekalo :D nema sad bas nekih cudo gresaka,a i dosta programa ide na njoj...[/quote]
Ko ima malo starija racunala cesto moze da ima problema sa ne kompaktibilnosti prisutnog hardware-a, kao i kod mene, zvucna Creative Labs malo starija, mozda 2 godine hehe, al ne radi na visti, instaliram drajvere i sve i opet nece,zato XP jos uvijek super radi, cak i igre koje su Vista ekskluzive uspijevaju se pokrenuti na Xp-u!

hmm... Vista jeste sigurna i sve, ali ima gresaka... i vjerovatno "propusta" s obzirom da tipovi iz olimpijskog odbora je nisu proglasisi operativnim sustavom koji ce se koristiti na Peking

[quote name='[TaKe_dOwN' post='174735' date='Aug 28 2007, 13:30']hmm... Vista jeste sigurna i sve, ali ima gresaka... i vjerovatno "propusta" s obzirom da tipovi iz olimpijskog odbora je nisu proglasisi operativnim sustavom koji ce se koristiti na Peking

ama vista ne podrzava pola hardwer-a,morams odmah skinuti 2 zakrpe sto imaju za nju,i sad se ceka SP1 da izadje jer ni jedna firma je nece da koristi,a neki proizvodjaci su opet vratili XP jer se ljudi zale...mislim ko nema pojma njemu je vista zakon,vazno je da ima multimediju bogatu..ja samo znam da ostajem pri XPu jos dosta vremena

[quote name='unknown' post='178373' date='Sep 12 2007, 19:24'][b]Microsoft će 'ubijati' računala s piratskom Vistom[/b]

Predstavnik Microsofta mailom je upozorio na opasnosti koje donosi kori

[quote name='DOCTORE' post='178387' date='Sep 12 2007, 19:52']Ah u roku 24 sata ce biti napravljen crack ili sta slicno za to :D[/quote]

Slazem se da ce cim se izbaci ta zakrpa il sta je vec, u roku par dana ce se srediti vista, nema software-a koji nije pao pod rukama hackera i crackera !

vista je gofno nevalja to nista xp ostaje uvijek prvi..
skinete sevi samo one design a koristite xp ono samo da na vistu izlgeda i tako ta sranja a sto se tice viste nebi je nikom preporucio ..