Jump to content
Sign in to follow this  
Clark Gable

Win Vista

Recommended Posts

jel ga ko iskusao ?

meni sranje zesce, treba mu 6gb prostora, neke stvari su cak kopirali iz mozile u int explorer, bljak...

napucan grafikom previse...

Vista fino dugurala :D
napucana grafika
poboljsana tehnologija pretrazivanja
sigurosna poboljsanja
kompletno redizajnirano upraljanje mrezom
Donosi brojna poboljsanja izmedju racunara u lokalnoj mrezi koristice P2P tehnologiju , jednostavno dijeljene dadoteka i postavke lozinki takodje jednostavan digitalni prenos izemdju racunara i raznih uredjaja.

JOS :D

win shell puno je drugaciji nego kod xp-a ima novi vid organizacije i pretrazivanja fajlova!

internet explorer 7 je aplikacija koja je dozivjela najtemeljitije promjene od svih aplikacija.Od novog korisnickog okruzenja do novih sigurosnohi tehnologija.Pruza podrsku RSS kao i datoteke tipa search box,tabbed browsing,phisin filter,IDN sa anti-soofing tehnologijom.Aktive-X kontorle po defaltu su iskljucene!Znaci IE7 ce raditi u protected modu :D

win defender brani vistu od spyware-a i malware-a.Posjeduje jednostavan user interface.Koristi update kako bi posjedovao najnovije definicije i radi :D kulerski :D po korisnickim akuntima :D

ima jos toga finog kod viste ali necu vise pisati da nebi bilo eno ga pametuje :D
Sve je to fino ali XP je za sad zakon :D
VOLIM VAS!

hehe ja cu ga dobiti original nacd dobit cu od jedne mamine prijateljice njezin sin radi u microsoft-u i dobio je na test da isporba 3 cd i reko je meni dati jedan
samo bi volio znati smil se upload
pa stavit da narod moze skinut

Ma bice to valjda u bosni sto posto,posto necu opet da se patim oko toga instaliranja,dole cu pc odnijeti i da ko instalira ili u cyber com. :)

hebat je onda ....
sta ce mi to
imali da je sva komplentna.........

sta fali toj verziji?

ako si mislio na finalnu, izlazi u januaru tek

eto skino sam tu vistu sto je kil33r postavio kako sada instalirat samo mi neki folderi dosli i boga pitaj sta.... :(:( :(

eto skino sam tu vistu sto je kil33r postavio kako sada instalirat samo mi neki folderi dosli i boga pitaj sta.... :(  :(  :(

<{POST_SNAPBACK}>

brenujes to ... ;)

sta fali toj verziji?

ako si mislio na finalnu, izlazi u januaru tek

<{POST_SNAPBACK}>

neb bilo cudno da je na torrentima vec od prosle godine cccc citam danas da je vista trebala biti vec '04 u upotrebi...ima toga ilegalno kolko oces..

ja sam neki dan instaliro final verziju windows viste ultimate (naravno legalna) . Na prvo pogled je vako ok. Na drugi pogled je katastrofa. Prvo ono kad hocu da instaliram bilo koji program mi dodje 5-6 pop-upova gdje mi veli da prihvatim da cu instalirati program, ali nakon par puta mi je to vec dosadilo i morao sam tu funkciju iskljuciti. Primjetio sam da Vista koristi previse rama sto je inace neobicno za operativni sistem. danas svi gledaju da sto manje rama OS koristi (primjer MacOSX Tiger) a microsoft to mozda jos nije skontao, tako da samo jedu ram. Igre za sad nisam nasao ni jednu koja ne radi. Kod programa je vec drugacije ima ih dosta koje ne rade kako treba ili koje se nikako ne mogu instalirati. moje mislenje je da ce vista tek biti zrelija kad izadje ServicePack 2, ali do tad ce mozda izaci neki novi Windows tako da je bolje zaobici vistu ili preci na drugi sistem kao sto je MacOSX ;)

poz
makcode

svidja mi se sve to al ne moze vista sad na ovu nasu standardnu konfiguraciju

512 MB ram
2.4 Mhz
Graficku 128 Mb

i tak to ?

dobar desktop,vidi se da si u salzburgu :D

moze se instalirati, al' ti nece raditi Windows-Aero i jos mnogo stvari a i kocit ce ti sistem.. upravo nece valjati..

ja imam neki noviji laptop (za Windows-e) intel centrino duo 2 x 2 ghz 2 gb ram i gforce 7800 gt i opet ponekad zna kociti.. priznajem da je krntija nije to neki business laptop.

Guest Doctore_

evo ja sam isto instaliro vistu na slicnu konfiguraciju ko mujo, i radi normalno, sto se tice izgleda je fakat lipa i to, al deinstaliro sam je zato sto je to jos mlado pa nije bas sigurno, pa cu ja zato jos barem dvije godine prezivjeti na XP, pa onda abd vistu...

i moram da se pofalim i moja je bila LEGALNA, po prvi put u zivotu nesto legalno :rolleyes:

cudi me da ti tako mlad mozes imati MSCP-Gold status kod Microsofta... al nema veze.

uglavnom to sto si napisao da nije sigurno to je totalna glupost, jer vista ti je za sad sigurnija bez antivirusa 100 puta nego windows xp prof sa sp2 i antivirusom.. vjeruj mi, ja sam vec svasta probao i stvarno tesko se da virus instalirati. ali to je pitanje vremena :) izace i sp3 za XP :)

poz
mujo