Jump to content
Falcon

Nermin Ogresevic,

Recommended Posts

predavao mi je vjeronauku u gimnaziji i po meni je super osoba i vjerujem da ima dobre ideje.

Mislimo na istog savjetnika i ne solis pamet samo kazes ono sto i ja mislim.

Pa zar vi to niste raja shvatili sve ove godine u Cazinskoj opstini????Upamtite sada sta vam ja kazem i zapisite ovo dobro u svoj mozak a izreka je sljedeca::
KAD SDA IZGUBI VLAST U CJELOJ BiH I SVE I JEDNOJ OPSTINI ONA CE JEDINO I DALJE VLADATI CAZINOM I NASOM OPSTINOM I TO JE NAS MENTALITET.
Razlog tome je sto narod glasa za tu partiju

e ljudi jel vi mislite da nas nerko moze nesto uciniti od naseg grada ,makara da nam se vidi da imamo gradonacelnika ?

nerko je samo neciji igrac,radi ono sto mu se kaze,ima dobrog savjetnika,muslimana i skolovanog covjeka ali to opet ne mjenja situaciju da on i dalje ne bude neciji igrac (SDA)......

sta se tice one rasvjete:

mi iz koprivne smo slozeniji mozda zbog toga sto znamo da nama ''seljacima'' cazinska gospoda nece bas puno pomoci,zato moramo sami misliti na svoja sela :D

e cudno mi je to malo za ove gore u carsiji,kako smo mi na cupriji kroz moje naselje razveli rasvjetu,asfaltirali 6 metara sirok put i jos mnogo drugih akcija uradili,a sve bez nacelnika....ali poznato je moje naselje po hodzama (ima 7 hodza u naselju) ostalo ne moram ni govoriti,bitno da su pare kod hodze bile,a on ih je znao iskoristiti kako treba.....

sta se tice smece:

izgleda da bi refko tata mogao snimati jos jedan hit kako je krenulo,skoro kad sam bio u bosni,dole pokraj ambasadora se ne moze proci od smeca (malo dalje od ambasadora,gdje je parking )...al haj nije to krivica gradonacelnika vec je kultura i obraz naseg naroda...
tesko je civijama s cuprije da sami placaju odvoz smeca (onih jadnih 6-7 maraka),al zato zauzvrat imaju jako lipu sliku pored svojih kafica,frizerskih salona,kasina i kladionica....
pravo lipo vidjeti to kad je pijaca,a ljeti se onaj smrad nimalo ne cuje heheh

pohvala sto se tice fuljacki (pasa lutalica)

moram pohvaliti lovacko drustvo (koje je sigurno na molbu gradonacelnika) zbog sankcionisanja ovih pasa lutalica...
prije ti ja naidjem a oni se ono deru,sramota stvarno i nije lipo za oci,uostalom bilo je tu i bisnih pasa,hval bogu lovci svake subote taracili pa ih sad skroz malo imamo....

pozz za rokija :D

sto se tice muzike

nerko frajer jelda,zabranio gradskoj djeci da lumupuj uz glasnu muziku poslije 23 h ehehhe
nerko svaka cast,bice okaj samo oko se ovot voje bude postovalo a ne da bude samo na papiru...
nisam bio odavno i domovini pa ne znam kakava je sitaucija po ovom pitanju...
vidim da je nesto kolega incubus pokuso da o tome pricha al ga ne skuzih dobro :D

sto se tice omladine

nerko i ostala rajo za okruglim stolom!
znam ja da imate spijune koji svralju po ovom forumu zato citajte pazljivo...

neb bilo lose da unesete malo promjena u zivot nas omladine,kako ibro nedje rece sto nema vise filmova u kinu il nekih predstava,tako nam ovo malo omladine neb vriejme gubilo po kaficima vec bi mogli uz zabavu koji film (dokumentarac) pogeldati il neku predstavu pogeldati..
isto tako sto u nasem gradu nema nekih prezentacija..npr prezentiranje nekih knjiga i slicnog blalbalbal .

sto se tice adsl

nemojte se brukati s internetom i konekciom,ako je adsl onda nek bude adsl a ne da mi se kolege zale kako im konekcija non stop ''puca'' ....
et jedino ovaj ajdinovic s tim enma belaja :D
a joj sto aj izvalaj sad hehehe

sto se tice nas seljaka

posto ej kod nas u krjini najvise seljaka (poljoprivrednika) de onda malo i pruzite bar malo paznje na nas...zivimo od poljoprivrede...makar nam odobrite kredite heheh
nerko ti to mozes

nakrho sam svega i svasta al vecinom vezano za vladavinu nerke der klajne
:D

wesselam

heh,dobro mi je ostalo u sjecanju.septembar 93-e. ratne godine.
Mokri dolovi,rejon Jezerske Glavice.Moj komadant Amir Avdic govori u megafon cetnicima:"Predajte se u okruzenju ste". na

Za Kuran online,

prvo SRAMOTA je

pa nek se malo modernizuje sto se tice te kucavke i nek u suradnji sa ljudima za zastitu zivotinja naprave mjesta za te zivotinje ili nek ih uspavljivaju,pa ubijaju ih ko gamad idu kao kauboji i tamane ih,nije ni to fino,oni se drze nekih svojih sistema,ima kisa bozija organizacija koje bi educirale ljude sto se tice mnogih stvari koje bi trebalo promjenit u cazinu,ovosto kazes pa kino sala neradi kako treba a koliko je to bitno za jedan grad da ima,i tako tih prezentacija svega da ljudi osjete da zive,,

nebih se slozio da nije mjerilo dolazak u dzamiju ili klanjanje... to ti je dost jedan od preduvjeta  a sve dolazi polije toga u nas ti je ono furka reci me

da ne bi brisali ove postove, molim vas da se preselite na podforum Religija i tamo se pronadjete u temama. ovo je ipak politika, te se vratite na temu.

sve je to ok samo nema sanse da mi neki arap bude brat ili pakistanac.vjera je vjera ali krv je krv.taj latic je samo velika jezicina koji misli da je naj bolji i naj pametniji covjek koji novinarstvom.nema sanse da muslimane iz bosne poredis sa bili kojim muslimanom samo malo juznije.pocev od onih iz sandzaka ili cak same bosne.pogledaj samo malo one iz centralne bosne i vec ces da vidis razliku.tu u americi sam vidio te razlike i nema sanse da nekoga od njih zovem ili smatram blizim od brata rodenoga.neka nas u krajini muslimana takvi kakvi smo i kamo srece da se nikada i ne promjenimo.svako ima pristup vjeri na svoj nacin i niko ti nemoze reci da si ti losiji vjernik od njega ili nekoga drugoga.dokazano je da su oni koji klanjaju skoro svaki namaz malo grsniji od onih sto rijetko odu u dzamiju.

<{POST_SNAPBACK}>

evo ga, to je ono sto sam vam govorio! Cim su muslimani poceli gledati na nacionalnu pripadnost ispred vjerske doslo je do propadanja islama. Islamska drzava je nekad bila najveca i najjaca na svijetu. Bila je, moguce i u historiji najveca, mozda veca i od Aleksandrove drzave, al kad su se poceli javljati oni koji previse vole dunjajluk kao ti taski (bez uvrede). Znas, muslimana ima ko morske pjene danas na svijetu, a Muhamed a.s. nam je porucio da ce doci vrijeme kad ce nas neprijatelji napadati sa svih strana a mi cemo se bojati. Pitali su bozijeg poslanika jel to zato sto ce nas biti malo, Muhamed a.s. je rekao: "Bice vas ko morske pjene, ali vi cete biti slabi jer ce vecinu vas obuzeti ljubav prema dunjajluku".

Muslimani da su danas jedinstveni niko im nista nebi mogao, nemoc je u tome sto se gleda jel arap, crnac, kinez il bu

Ova politika koju provodi Nermin Ogresevic je samo nastavak dobro organiziranog i sistematskog provodjenja plana da se unisti carsija i carsijiski duh.Prvo se seli Gimnazija na M.Lisu pa se donosi zabrana pustanja muzike u kaficima poslije 23.00h,dok se na cupriji lumpuje do jutarnjih sati.Ja jos nisam vidio da je neka patrola imala sa sobom mjerac jacine zvuka i da je izmjerila ispred kafica koliko decibela je ta jacina pa onda ugasila muziku,a ne,oni se vuku kraj kafica ko hijene i samo kazu da se ugasi muzika.U gradu Cazinu cesta(asfalt) nije se presfukla u zadnjih 20 god.a zna se ko je na vlasti sve te god.,to je samo jedan od primjera.Sto se tice kulturnog zivota-on je skroz nekulturan,sport u Cazinu je na veoma niskim granama-ugasio se RK KRAJINA,veoma slab kosarkaski klub,ni sa NK Krajinom nije bolja situacija,jedino sto imamo su neki tigrovi i zmajevi i to nekakvih 100 klubova.Neko je spomenuo da je u polje uvedeno bolje snabdijevanje vodom,e to bi ja pohvalio da nacelnik nije iz polja,pa mi se to cini pristranim.U OPSTINI-90% zaposlenih nije iz carsije vec iz okolnih sela i sve je to kadar sda-ali zna se kakav-onaj poslusni koji plese onako kako nacelnik svira.I oni lijepo docekaju 15.00h,preobuju obucu i odose svojim kucama i zivo ih boli k.... za carsijom,jer oni ne osjecaju povezanost s carsijom,njih nista nne veze za tu carsiju.
Kazu da je nacelnikov "savjetnik" Ado Coralic-meni a i mnogima poznatiji kao Pili-pa covjece,koga i sta on moze savjetovati-i da ja ovisim o njegovim "savjetima".Jebi ga,mozda covjek nije strucan ali bitno je da mu je na kuci SDA zastava od prvog dana-pa su ga nagradili bitnom funkcijom i MERCEDESOM,a oca mu zaposlili u Komunalije/Vodovod(a javna je tajna da je to preduzece nacelnikovo leglo)-i on je samo jedan od primjera.
Sta ce sad biti kad je predsjedavajuci vijeca Hozanovic skinut sa svih lista-odozgo iz Sarajeva,a zna se da je radio za AID.Otkud za onako kratko vrijeme niknu trgovacki centar Kasapovic-iz cega-bice da je iz cipsa i toalet papira posto nam ovi iz vlasti puno seru pa se taj isti papir trosi puno.
Mogao bi ja ovako nabrajati do sutra ali ne pije to vode,niti ce sta promijeniti se.Ovdje dok ne ispane revolucija nece se nista ni promijeniti

evo ga, to je ono sto sam vam govorio! Cim su muslimani poceli gledati na nacionalnu pripadnost ispred vjerske doslo je do propadanja islama. Islamska drzava je nekad bila najveca i najjaca na svijetu. Bila je, moguce i u historiji najveca, mozda veca i od Aleksandrove drzave, al kad su se poceli javljati oni koji previse vole dunjajluk kao ti taski (bez uvrede). Znas, muslimana ima ko morske pjene danas na svijetu, a Muhamed a.s. nam je porucio da ce doci vrijeme kad ce nas neprijatelji napadati sa svih strana a mi cemo se bojati. Pitali su bozijeg poslanika jel to zato sto ce nas biti malo, Muhamed a.s. je rekao: "Bice vas ko morske pjene, ali vi cete biti slabi jer ce vecinu vas obuzeti ljubav prema dunjajluku".

Muslimani da su danas jedinstveni niko im nista nebi mogao, nemoc je u tome sto se gleda jel arap, crnac, kinez il bu

a sta je s nerkom vas dvojica,mozete se resetati i na pvt a nas nerko zasluzuje da nesto i o njemu napisete,kemo de ti bar mislim da si vise informisan od taskija,pisi nam o nerki al samo zanimljivo ?.!

wesselam

a sta je s nerkom vas dvojica,mozete se resetati i na pvt a nas nerko zasluzuje da nesto i o njemu napisete,kemo de ti bar mislim da si vise informisan od taskija,pisi nam o nerki al samo zanimljivo ?.!

wesselam

<{POST_SNAPBACK}>

[/quot vjerovatno je on dobar pajdas sa tim predsednikom pa nemoze da ga kudi.covjek je iz sda i klanja i posti kad treba i veliki je lopov kao sto se da procitat iz mnogih koji komentiraju ovu temu.za razliku od kladuskog koji kazu nema ni skole, mada je zavrsio vojnu.covjek koji ima i savjetnika za mlade i koji uziva veliki ugled u kladusi ali nije iz sda.zato je meta.u cazinu je drukcije koga to briga za mlade i njihov glas.mladi koji piju i izlaze vani nisu po standardima sda stranke.pa ko je koga biro tu pa skinu ga dole i stavi nekoga tko ce da razumije mlade koji i onako nemaju ama bas nikakve perspektive osim da utjehu potraze u nocnim izlascima i kojoj kapljici alkohola.neznam neni je ipak drazi onaj iz kladuse jer covjek barem razumije neke stvari i mladi ga vole.

Ovo mi se svidja sto je playlife napisao, a mislim da to nije vezano samo za nas grad nego da se jednostavno omladinu u Bosni zeli onemoguciti da zive...barem onako kako bi omladina trebala zivjeti..
samo sinko sjedi kod kuce i drkaj....

Ovo mi se svidja sto je playlife napisao, a mislim da to nije vezano samo za nas grad nego da se jednostavno omladinu u Bosni zeli onemoguciti da zive...barem onako kako bi omladina trebala zivjeti..
samo sinko sjedi kod kuce i drkaj....

<{POST_SNAPBACK}>

ako tako razmislja nasa omladina onda ovde nema bijela dana naskoro.kako rece samo sjedi kod kuce i dr....
Pa zar tako mislis promijeniti nesto prijatelju moj.Ako vec sjedis kod kuce uzmi daljinski u ruke i

ako tako razmislja nasa omladina onda ovde nema bijela dana naskoro.kako rece samo sjedi kod kuce i dr....
Pa zar tako mislis promijeniti nesto prijatelju moj.Ako vec sjedis kod kuce uzmi daljinski u ruke i

E moj narode,pa zar se vi nadate nekim promjenama?????Takvo stanje u BiH a narucito u nasem kantonu ce ostati u narednih 20-25 godina.Tesko je politicarima u Cazinskoj Krajini izmusti kravu muzaru narucito ako daje puno mljeka.Nasa
carsija odnosno Cazin kao grad je davno promijenio i svoje lice i svoj duh a mnogo pravih Cazinjana je otislo u bijeli svjet trbuhom za kruhom.SDA kao ploiticka partija nasoj opstini nije dala nista u zadnjih 15.godina osim predizbornih lazi i obecanja.Za vrjeme rata su bacajuci narodu prasinu u oci napunili svoje dzebove prodavajuci sirotinji vrecu brasna za 700.maraka pa sto vas sada cudi sto oni otvaraju benziske,veleprodaje,kafice itd.Boli njih cosak za narodom i sirotinjom i pred ove izbore ce biti ista stvar kao i predhodnih godina.Prvo ce podgrijati predizbornu kampanju napadajuci sve i svakoga ko nije u njihovoj partiji pa ce nakon toga poceti narod prisjecati na ratne godine u kojima su oni iz stranke demokratske akcije dali svom narodu najvise pa su cak jednom i snizili cijene brasna,ulja i secera na 50% odnosno kada je bila autonomija pa kad je narod nahrlio na one punktove.Vratice se oni u proslost masuci sa vjerskim zastavama i govoreci kako jedino oni mogu voditi Muslimane(Bosnjake) i kako jedino oni mogu i moraju privatizirati i pljackati nasa preduzeca jer ako bi to ucinio netko drugi onda bi to bila izdaja.Naravno prvo ce poceti prica o cetnicima i borbi protiv njih ali ujedno vam nece govoriti kako ce SDA u koaliciju poslje izbora sa istim tim cetnicima jer to treba i mora da se presuti.Poslje toga ce doci nared Autonomija i njihove besprekorne borbe protiv tih Fikretovih izdajnika i velicace sve njihove slavne i viteske nazive koje su dobili ratujuci protiv vlastita naroda.Naravno oni tada nece nijednom rjecju naglasiti da su opljackali Kladusu ne jednom vec dva puta i da su svojom politikom protjerali sa Krajiskih prostora preko dvadeset hiljada ljudi.Naravno poslje ce doci prica o postratnom vremenu i njihovo pravdanje kako ini nisu mogli nista bolje uraditi jer drzava nije zazivjela kako treba a oni cekaju da nesto krene na bolje pa ce svi da jedu Alijinom zlatnom kasikom.Naravno nece ni tada spomenuti da nijedna firma u kantonu nije privatizovana na posten nacin a o radnicima i njihovim pravima ova stranka nezeli ni da govori jer samim pitanjem o pokretanju proizvodnje i pravima radnicima oni odmah sa pjenom na ustima govore o drzavi,patriotizmu,vjerskoj privrzenosti,izdajnicima i sve ono sto ih obicni covjek ni nepita.To me odmah podsjeti na precjednika Amerike koji cim nesto zabrlja pa ga novinari i javnost pocne ispitivati o tome i ako je on umjesan i nema odgovora on pocinje svoju recenicu ovako::Znate taj jedanesti septembar me jako potresao i ja bih......
Tako on narod podsjeca na to i za svaku gresku pocinje sa tom recenicom.Tako i SDA na svako pitanje pocinje sa rjecima Srebrenica,patriotizam,izdajnici,mi Bosnjaci ili Muslimani a trpaju lovu u dzep i nemare za Muslimanske propise u kojima bogat Musliman nemoze i nesmije da uziva u svom bogastvu dok drugi nemaju sta da jedu.To njih nije briga a sto je jos cudnije i sve one Hodze koje su sa njima a predizbornim skupovima sve to odobravaju pa ni oni nemare sto SDA funkcioneri pljackaju vlastiti Muslimanski narod uzivajuci u tom bogastvu dok sirotinja muku muci i jedva prezivi.Sve su to samo mali djelovi kojima oni manipuliraju narodom pa sta da se onda kaze za vlast u Cazinu i za naseg velikog Muslimana nacelnika Ogresevica i njegove svite.....

Ova politika koju provodi Nermin Ogresevic je samo nastavak dobro organiziranog i sistematskog provodjenja plana da se unisti carsija i carsijiski duh.Prvo se seli Gimnazija na M.Lisu pa se donosi zabrana pustanja muzike u kaficima poslije 23.00h,dok se na cupriji lumpuje do jutarnjih sati.Ja jos nisam vidio da je neka patrola imala sa sobom mjerac jacine zvuka i da je izmjerila ispred kafica koliko decibela je ta jacina pa onda ugasila muziku,a ne,oni se vuku kraj kafica ko hijene i samo kazu da se ugasi muzika.U gradu Cazinu cesta(asfalt) nije se presfukla u zadnjih 20 god.a zna se ko je na vlasti sve te god.,to je samo jedan od primjera.Sto se tice kulturnog zivota-on je skroz nekulturan,sport u Cazinu je na veoma niskim granama-ugasio se RK KRAJINA,veoma slab kosarkaski klub,ni sa NK Krajinom nije bolja situacija,jedino sto imamo su neki tigrovi i zmajevi i to nekakvih 100 klubova.Neko je spomenuo da je u polje uvedeno bolje snabdijevanje vodom,e to bi ja pohvalio da nacelnik nije iz polja,pa mi se to cini pristranim.U OPSTINI-90% zaposlenih nije iz carsije vec iz okolnih sela i sve je to kadar sda-ali zna se kakav-onaj poslusni koji plese onako kako nacelnik svira.I oni lijepo docekaju 15.00h,preobuju obucu i odose svojim kucama i zivo ih boli k.... za carsijom,jer oni ne osjecaju povezanost s carsijom,njih nista nne veze za tu carsiju.
Kazu da je nacelnikov "savjetnik" Ado Coralic-meni a i mnogima poznatiji kao Pili-pa covjece,koga i sta on moze savjetovati-i da ja ovisim o njegovim "savjetima".Jebi ga,mozda covjek nije strucan ali bitno je da mu je na kuci SDA zastava od prvog dana-pa su ga nagradili bitnom funkcijom i MERCEDESOM,a oca mu zaposlili u Komunalije/Vodovod(a javna je tajna da je to preduzece  nacelnikovo leglo)-i on je samo jedan od primjera.
Sta ce sad biti kad je predsjedavajuci vijeca Hozanovic skinut sa svih lista-odozgo iz Sarajeva,a zna se da je radio za AID.Otkud za onako kratko vrijeme niknu trgovacki centar Kasapovic-iz cega-bice da je iz cipsa i toalet papira posto nam ovi iz vlasti puno seru pa se taj isti papir trosi puno.
Mogao bi ja ovako nabrajati do sutra ali ne pije to vode,niti ce sta promijeniti se.Ovdje dok ne ispane revolucija nece se nista ni promijeniti

<{POST_SNAPBACK}>

Svaka Edited by [I-B-R-O]

bilo bi dobro da ovo procita i gradonacelnik posto ima vemena da sjedi a nista neradi,i veoma lijep komentar i iskren istinit covjek napisa drugi iznad mene,svega se tu moze napisat,evo koliko je narod i omladina zadovoljna promjenama u cazinu,i vraca se u kameno doba sve,sto kaze okupio je oko sebe mnoge skojima je pio i sjedio,primi koga hoce prezaposlen je za mnoge a to su ljudi iz carsije i koji zele pomoc od gradonacelnika grada ako ga vise mozemo tako nazvat,jer poprimio je izgled malo veceg sela,a bio je turisticko mjesto prije rata,..

Hvala Allahu pa moj brat klanja i to redovito al da je neki alcos , psovac, drogeras, krimos ili slicno a nebi htio da me saslusa i okane se belaja nebih se libio ni sekunde da ga izbrisem iz sjecanja... nisam od onih koji prenagle pa za sitnicu okrecu glavu za sve postoji lijepa rijec poziv pokusaj upute i slicno a ako neko ne zeli da prihvati usmejravanje i lijep dobar savjet pa ko mu je kriv do on sam... ne sekiraj se ti za mog brata sikaraj se za sebe  ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Edited by Clark_Gable

e opet se bjezi sa teme.

ajmo malo o nasem nacelniku sada.

interesantno mi da kod nas jedino guraju se mladi sda, mladi sbih, mladi dnz i slicne pogdrupe mladezi ovih stranaka. Npr u Bihacu imaju nevladinu org Nove nade, dok u kladusi imaju Savjetnika nacelnika za pitanje mladih, tj nacelnici rade sa mladim ljudima
evo bom i dokaza

koliko mi jos da cekamo na ovako nesto?

interesantno mi da kod nas jedino guraju se mladi sda, mladi sbih, mladi dnz i slicne pogdrupe mladezi ovih stranaka.

Nazalost to je tako na