Jump to content
Clark Gable

Zasto Ljudi Vjeruju?

Recommended Posts

o vjerovanju i znanju sam jos prije pisao a sad bih se samo nadovezao cinjenica je sa covjek iz sjene ima jako velik intelekt i nije rijetkost da ljudi takvih znanja budu ateisti jer u svemu traze logiku i dokaze
obicno takvi ljudi u starosti postaju usamljeni jer imaju osjecaj da nisu sve saznali sta su mislili jer postojenje ljubavi niko nije dokazao ali svi vjeruju u ljubav

svacije pravo da vjeruje ili nevjeruje ne daje nam za pravo da druge uvjeravamo u suprotno mada nije rijetkost da ateisti sile nepostojanje Boga ili da vjernici silovito ubjedjuju ateiste u postojanje

ljudska sloabost se nadomjescuje vjerom i to je jedan od razloga vjere

jedan od razloga je trazenje vjecnosti jer se tesko pomiriti sa cinjenicom da moramo umrijeti

opet je vila pogodila temu o kojoj se ima sta reci i uciti od drugi svaka cast vilo i covjece iz sjene

<{POST_SNAPBACK}>

Zilho, mudro zbori

Zilho, mudro zbori

Guest Doctore_

JA SAM ATEISTA I NE VJERUJEM U NISTA, NEK ME KAZENI AKO HOCE, AL ZA SVE POSTOJE ZNANSTVENI DOKAZI ... ALA SU ONO GLUPOSTI

...ALA SU ONO GLUPOSTI

ok za pocetak ja jesam zilhad salkic i ako smo stari drugovi to je ok
ako je na taj nacin dokazana ljubav onda i Bog moze biti dokazan na isti nacin jer ja vjerujem
u isto vrijeme neki ljudi ne vole
pa bi mogli negirati ljubav

<{POST_SNAPBACK}>

A ja sam Fikret

Mutacija je to al ne bi reko da ce tom mutacijom nekad taj virus poceti da pravi sebi kuce i izgradjuje civilizaciju i da se dijeli na kulture i da raspravlja na temu kojom se mi sad bavimo ili mozda . . . ? Ako smijem, uz duzno postovanje, da ti kazem NECE ni za 5 vjecnosti ili mozda samo jednu! A to je evolucija prerastanje u novo i bolje i u istom trenu ostajanje na istom stupnju, bar ja to tako vidim!

Da su neka inteligentna bi

Da su neka inteligentna bi

svacije pravo da vjeruje ili nevjeruje ne daje nam za pravo da druge uvjeravamo u suprotno mada nije rijetkost da ateisti sile nepostojanje Boga ili da vjernici silovito ubjedjuju ateiste u postojanje
ljudska sloabost se nadomjescuje vjerom i to je jedan od razloga vjere

<{POST_SNAPBACK}>

Dobro uocena pojava i takodjer dobro ocjenjena ljudska slabost (vjernika u vjerovanju a nevjernika u nevjerovanju)

radi se samo o principu da, ako veæ ne

ober kolikii ti je caj kad volko ujtro mores pisati
vec sam rekao da ce na buducem vjkecno svijetu svi vjerovati jer ce svi znati ko ga je stvorio i zasto je stvoren

nisi ti ober stvoren da samo rjesavas probleme oko struje il ja da pedalam biciklo i verem se po brdima ili salihamidzic da samo suta loptu ako je to smisao ovog zivota onda je to greska

mi smo tu samo da se kusamo ispitamo zadovoljimo il nezadovoljimo pomognemo il nepomognemo itd

ako pozitivno prodjemo ove testove bicemo nagradjeni e tu je vjera
ateisti ljudi nisu nevjernici to su ljudi koji negiraju da postoji Bog a ali vjeruju prijatelju ili zeni (nemojte misliti da je zena prijatelj hhahhaha)
da zakljucim ovaj post svi l

ober kolikii ti je caj kad volko ujtro mores pisati
vec sam rekao da ce na buducem vjkecno svijetu svi vjerovati jer ce svi znati ko ga je stvorio i zasto je stvoren

nisi ti ober stvoren da samo rjesavas probleme oko struje il ja da pedalam biciklo i verem se po brdima ili salihamidzic da samo suta loptu ako je to smisao ovog zivota onda je to greska

mi smo tu samo da se kusamo ispitamo zadovoljimo il nezadovoljimo pomognemo il nepomognemo itd

ateisti ljudi nisu nevjernici to su ljudi koji negiraju da postoji Bog a ali vjeruju prijatelju ili zeni (nemojte misliti da je zena prijatelj hhahhaha)

hobs je rekao da je religija/vjera samo opijum za mase.

ljudima treba nesto na sta bi se oslonoili,treba im to saznanje da ima nesto vise od njih sto upravlja svijetom i njihovim zivotima da bi sebi ucinili zivot laksim. zbog vjerovanja u boga i zivot poslije smrti i nagradu za patnju na ovom svijetu, ljudima je lakse podnijet sve nedace koje zivot donese.

Zar je ovo doista pitanje :) Recimo da ljudi vjeruju jer njihov um ima granicu i ne mogu da shvate ono iznad :) dakle mutacija i evolucija ih nije dovela iznad granice da ne moraju vjerovati (On ih nije doveo) pa im samo preostaje da vjeruju jer On niti je rodjen Niti je rodio, Oduvijek i Zauvijek :) a ljudi jednostavno moraju da vjeruju jer ne mogu da shvate sta dolazi poslije sta je priroda i sta je iznad i izvan! "...On niti je rodjen Niti je rodio, Oduvijek i Zauvijek, Zivi i Vjecni..."! Comments ? :)

[quote name='zilho' post='125116' date='Dec 21 2006, 15:18']ober kolikii ti je caj kad volko ujtro mores [b]pisati
[/b]

[quote name='ober_snake' post='168096' date='Jun 28 2007, 10:43']Ko izmisli pisanje svaka mu

[quote name='zilho' post='168380' date='Jun 29 2007, 19:44'][b]ovi sto je piso stepskog vuka [/b]djelovo je u ilegali staljina[/quote]

Stante ljudi - dok je bila flora u pitanju , pa i 88 primjeraka - ja nisam puno protestirao.

Me

zato sto je to potreba,ustvari da covjek vjeruje da ima nesto sto je nadredjeno njemu i sto vlada s njima...a sad u sta vjeruje,jel to allah dz s ili sveto trojstvo ili bom sta se vec vjeruje,to je stvar neke druge ideologije...

[quote name='XLR8R' post='161933' date='May 19 2007, 23:40']Zar je ovo doista pitanje :) Recimo da ljudi vjeruju jer njihov um ima granicu i ne mogu da shvate ono iznad :) dakle mutacija i evolucija ih nije dovela iznad granice da ne moraju vjerovati (On ih nije doveo) pa im samo preostaje da vjeruju jer On niti je rodjen Niti je rodio, Oduvijek i Zauvijek :) a ljudi jednostavno moraju da vjeruju jer ne mogu da shvate sta dolazi poslije sta je priroda i sta je iznad i izvan! "...On niti je rodjen Niti je rodio, Oduvijek i Zauvijek, Zivi i Vjecni..."! Comments ? :)[/quote]

mislim nesta slicno ovome.

ljudi vjeruju samo zato sto neke "vise sile" ne mogu opistai, kako, zasto, zbog cega, ... ono sto ljudski razum ne moze shvatiti on ce vjerovati da je to neka visa sila, samo zato sto si o tome ne moze stvoriti valjanu sliku u mozgu.

bas sam neki dan diskutovao o ovome.

nego, zasto ateisti ne vjeruju? mislim da oni vjeruju samo u ono sto je materijalno, opipljivo i mogu stvoriti valjanu sliku u mozgu.

[quote name='black tattoo' post='169490' date='Jul 9 2007, 03:20']nego, zasto ateisti ne vjeruju? mislim da oni vjeruju samo u ono sto je materijalno, opipljivo i mogu stvoriti valjanu sliku u mozgu.[/quote]

Ono sto je materijalno i opipljivo ne spada u domen vjerovanja.