Jump to content
BijeloDugme

tito sta mislite o njemu ??

Recommended Posts

Znam ja dobro gdje se to nalazi jer se tim bavim sa ocem.Mo

Ja vjerujem chroonu jer znam koliko boravi u Zenici i upoznat je sa situaciom tamo,ali pedeset maraka i to jo

Ja123 najskuplji kruh u BiH je 1km jer je kruh poskupio pro

Mislim da prosjecna placa uopste ne pruza pravu sliku stanja u BiH, jer mi u BiH imamo mali broj veoma bogatih obitelji (vecinom kriminalci) koji su svakog dana sve bogatiji a vecina ljudi zivi na rubu egzistencije. Kazes da je prosjecna placa 500 KM a da ti za hranu treba 400. Dobro hajd eto mozes se prehraniti, a kako ces platiti struju, vodu, smece, telefon, kako ces skolovati djecu...
Mi ne idemo prema boljitku, to je samo na papiru a u stvarnosti je drugacije. Ljudi prezivljavaju zbog sverca i rada na crno a ne zbog pravih placa, a o penzijama da ne pricamo. Svoj BDP povecavamo velikim kreditima i za jos koju godinu cemo toliko zavisiti od amerike da uopce necemo se moci izvuci. Mi smo narod koji moze raditi i koji ce i raditi, ali nam treba jako vodstvo i jak podstrek. Dok ne budu pravi ljudi sjedili u foteljama a ne obicni papirnati politicari nece od nas biti nista. Zato ja i kazem da je Tito bio pravi drzavnik i politicar, covjek koji je znao pokrenuti narod.

ja mislim da je statistika jako bitna i da ona sve objasnjava , cito sam na monitoru hr da je prosjecna plata u Hrvatskoj 3,800 kn sto je oko 1,000 maraka a da im je potrosacka korpa oko 1300 maraka (u prevodu na KM). Eto nije ni u Hrv. nista bolje, dzaba ako su im plate vece . Ima jos tri zemlje u Evropi u kojoj je potrosacka korpa veca od prosjecne plate . Al dobro sad to, ni u Jugoslaviji plata nije bila veca prosjecna od 200 maraka kad se iz dinara prevede u marke. Ali tad je svak dobro zivio jer se moglo krasti od drzave jer je sve bilo drzavno.

de vi meni recite sta je tito imao od skole!?

odgovoricu vam ja, nije ni isao u skolu, mozda nema ni 8 razreda osnovne!

govoimo o Titu o kojem smo samo iz knjiga culi i dok smo klinci bili nismo znali kako su nasi roditelji zivjeli pod komunistickim rezimom ,oni samo zanaj dali je njima lijepo bilo ili ne,,,dok smo mi s zveckama igrali,nama je dobro bilo pod Titinim rezimo ,jer nam je otac kruh donosio a kako je on to kod Tite zaradjivao to samo oni znaju ,,,,

i sad mi trbanomo o nekome koga samo iz knjiga poznajemo ,

pa kazem vam ja ljudi, tito je bio nepismen!
Politicar treba da bar ima fakultet, sve i jedan, a tito nije imo ni skole...
jebi ti to, samo su za njega ljudi raidli sve.

ja da vladam jednom zemljom 40 godina i da sva vlast meni bude podredjena, svi bi mislili da sam ja sveti predsjednik i nebi mi nista mogli zamjeriti! :lol:

Titio je imao propagandnu masineriju jacu od Staljina! :cry:

Mislim ljudi da vi sta god pricali protiv Tite da mu se ne moze osporiti veliki napredak na koji je izveo ovaj zabaceni dio brdovitog nam Balkana. Tito je bio veliki covjek. Jedan od najvecih u historiji covjecanstva. Sve encikopedije znaju Tita, svi politicari svjetski znaju Tita. Tito je bio jedan i ponoviti se nece. Vjerovatno se sad prevrce u grobu kad vide sta mu rade od lijepe drzave koju je stvorio. Ja svoje znanje o Jugoslaviji i zivotu u njoj ne temeljim samo iz knjiga vec i iz prica svojih roditelja, rodjaka i starijih ljudi koji su zivjeli u tom sistemu. Mozda se ja samo krecem u takvim krugovima, ali svi zale za tom Jugoslavijom. Cak znam ljudi koji su mislili da ce nam biti bolja "samostalna" Bosna, ali su se pokajali i danas vide da su pogrijesili. Mislim da nasa drzava ne ide prema prosperitetu i buducnosti. Prvo sto svi gledaju vlastitu korist, drugo jer smo podijeljeni i sto je bitno za nas kanton da nam sarajevo ne da gotovo nista. Ulaganja u ovaj kanton su najmanja od svih kantona. Mislim da smo mi ljudi na ovom kantonu najbolji radnici i najbolji ljudi i najpametniji u cijeloj BiH. Mi uspijevamo iz nista stvoriti jedan od najrazvijenijih kantona u BiH. Meni je samo zao sto nismo podrzani od ostatka drzave. Cak bi volio da smo se uspijeli odcijepiti i pripasti Hrvatskoj ili cak biti nezavisna drzava. Nekad sam mrzio i samu pomisao na autonomiju i psovao sve sto je vezano za autonomiju, ali danas se cak mogu smatrati i zagovornikom toga (iako ne onakve autonomije kakvu je fikret propagirao). Mi smo i historijski vezani vise za hrvatsku kojoj smo pripadali vise od 1500 godina, dok smo u sastavu bosanskog ejaleta, pa onda bosanske drzave samo oko 500-ak godina. Nadam se iskreno se nadam da ce jednog dana u ovoj drzavi biti bolje iako mi se razum tome opire i govori mi da to ustvari nikada biti nece.
Pozdrav ljudi

Mislim ljudi da vi sta god pricali protiv Tite da mu se ne moze osporiti veliki napredak na koji je izveo ovaj zabaceni dio brdovitog nam Balkana. Tito je bio veliki covjek. Jedan od najvecih u historiji covjecanstva. Sve encikopedije znaju Tita, svi politicari svjetski znaju Tita. Tito je bio jedan i ponoviti se nece. Vjerovatno se sad prevrce u grobu kad vide sta mu rade od lijepe drzave koju je stvorio. Ja svoje znanje o Jugoslaviji i zivotu u njoj ne temeljim samo iz knjiga vec i iz prica svojih roditelja, rodjaka i starijih ljudi koji su zivjeli u tom sistemu. Mozda se ja samo krecem u takvim krugovima, ali svi zale za tom Jugoslavijom. Cak znam ljudi koji su mislili da ce nam biti bolja "samostalna" Bosna, ali su se pokajali i danas vide da su pogrijesili. Mislim da nasa drzava ne ide prema prosperitetu i buducnosti. Prvo sto svi gledaju vlastitu korist, drugo jer smo podijeljeni i sto je bitno za nas kanton da nam sarajevo ne da gotovo nista. Ulaganja u ovaj kanton su najmanja od svih kantona. Mislim da smo mi ljudi na ovom kantonu najbolji radnici i najbolji ljudi i najpametniji u cijeloj BiH. Mi uspijevamo iz nista stvoriti jedan od najrazvijenijih kantona u BiH. Meni je samo zao sto nismo podrzani od ostatka drzave. Cak bi volio da smo se uspijeli odcijepiti i pripasti Hrvatskoj ili cak biti nezavisna drzava. Nekad sam mrzio i samu pomisao na autonomiju i psovao sve sto je vezano za autonomiju, ali danas se cak mogu smatrati i zagovornikom toga (iako ne onakve autonomije kakvu je fikret propagirao). Mi smo i historijski vezani vise za hrvatsku kojoj smo pripadali vise od 1500 godina, dok smo u sastavu bosanskog ejaleta, pa onda bosanske drzave samo oko 500-ak godina. Nadam se iskreno se nadam da ce jednog dana u ovoj drzavi biti bolje iako mi se razum tome opire i govori mi da to ustvari nikada biti nece.  
Pozdrav ljudi

a) USK, spada medju slabo razvijene Kantone u Federaciji BiH. Najrazvijeniji su Tuzlanski, Livanjski, Sarajevski, Hercegovacko neretvanski.
USK je na predzadnjem mjestu u FBIH, od nas je manje razvijen samo Zenicko dobojski kanton.

B) ovo sto pricas o hrvatskoj je djelomicno tacno, ali u tvom slucaju ako je tako, znaci da bi Split, Zadarn, pola Crne Gore... trebali pripasti BiH jer su oni historijski duze bili u BiH nego u Cro

al kakve ovo ima veze s titom? tito je bio diktator! svi se slazemo

. Cak bi volio da smo se uspijeli odcijepiti i pripasti Hrvatskoj i
Pozdrav ljudi

mislis da bih ti bolje bilo medju Hrvatima ??? kako moze neka bosanska glava ovako misliti .,,,,da za parce dinara proda dusu i drzavu ,,,koja je to drzava uspjela da izadje iz rata i da se nakon 7 godina izgradi ,,,dosad je svakoj bilo 20 i vise godina potrebno pa cak i za bivsu Jugu ,,,,

Bosna je bila do Beca ,,,trebao bih nam i Bec pripasti ,,,

Nikad ni jedan pedalj Bosne i Hercegovine nece biti ni dio Hrvatske ni Srbije, ni amerike ni Arabije!!!

Radije bih umro nego zivio negdje drugo van BiH

Nedavno sam cuo veoma simpatican komentar o usporedbi komunizma i ove sadasnje vlade na HRT-u od jednog simpaticnog starijeg gospodina koji je prozivio i komunizam i danasnji rezim. On kaze ovako: "1990. godine danasnja vlast nam je govorila da smo do sada zivjeli u mraku misleci na komunizam. I onda su oni dosli na vlast i upalili svjetlo. A kad su vidjeli sta smo mi to sve u "mraku" izgradili poceli sve to krasti i hapati."
Veoma simpatican komentar koji pravo oslikava stanje kakvo jest.

Pa zene moje ljudi boziji pa mucnite dede malo glavicom imali smo samodoprinos mi radnici a ovakvi sto ga brane mlitu-titu oni i sami nisu nista uplacivali vec i oni nam uzmali zadnji dinar ,ps ja se sjecam svog rada dole nekad za vrijeme nam tite radio sam tri mjeseca i kad sam vidio da mi nikad nije legla plata na konto napustio sam i evo me fala bogu u Albaniji i plata svakog 25-og obavezno. Znate sta ja ga .ebem i juce i danas a vas molim za razumjevanje neko mora i to da radi.

Selam svima

eh da sam ja imao 21 milion stanovnika, onoliko jadransko more i onakve prirodne resurse, Jugoslavija bi bila najrazvijenija zemlja na svijetu!

Usporedi ti Austriju i Jugoslaviju! Samo smo u vojsci bili jaci... a kakve smo resurse imali i kakvo more smo imali... :cry: Tito je mogao mnogo, mnogo vise

eh da sam ja imao 21 milion stanovnika, onoliko jadransko more i onakve prirodne resurse, Jugoslavija bi bila najrazvijenija zemlja na svijetu!

Usporedi ti Austriju i Jugoslaviju! Samo smo u vojsci bili jaci... a kakve smo resurse imali i kakvo more smo imali... :cry: Tito je mogao mnogo, mnogo vise

Naravno da je mogao mnogo vi

covjek koji plasira ideju "Nema boga u Jugoslaviji.." nije za mene dobar!

vjerska sloboda je u onoj drzavi bila ugrozena, u Metkovicu (Hercegovina) tadasnja milicija je tukla samo zato sto su isli posjetiti svetiste gdje se je nekada (kobiva) ukazala djevica marija gospa il sta ja znam... ko god je bio u partiji nije smio ici u dzamiju i sl stvari. Ma daj bolan!

Naravno da je Tito na pocetku vrsio represiju na vjeru ili bolje reci na celnike te vjere, jer vjera sama po sebi nije stetna ali na ovom brdovitom balkanu svi koji imaju svoje prste u vjeri su najgori sloj drustva i uz pomoc "dragog Allaha" pokradose sve zivo, a isto tako i krscani i pravoslavci. Tito je vidio ko ce ga na kraju doci drzave a i svi znamo sta je vjera uradila u ovom ratu. Onaj vrhovni pravoslavni vodja proglasava Karadzica svetcem, nas efendija poziva na dzihad, a krscani naravno uvijek vode svoj krstaski rat i naravno da je morao izbiti ovaj rat. Iako je situacija u Jugoslaviji sto se tice vjere 70-ih i 80-ih godina bila poprilicno dobra.

Naravno da je Tito na pocetku vrsio represiju na vjeru ili bolje reci na celnike te vjere, jer vjera sama po sebi nije stetna ali na ovom brdovitom balkanu svi koji imaju svoje prste u vjeri su najgori sloj drustva i uz pomoc "dragog Allaha" pokradose sve zivo, a isto tako i krscani i pravoslavci. Tito je vidio ko ce ga na kraju doci drzave a i svi znamo sta je vjera uradila u ovom ratu. Onaj vrhovni pravoslavni vodja proglasava Karadzica svetcem, nas efendija poziva na dzihad, a krscani naravno uvijek vode svoj krstaski rat i naravno da je morao izbiti ovaj rat. Iako je situacija u Jugoslaviji sto se tice vjere 70-ih i 80-ih godina bila poprilicno dobra.

jel tebi bolje biti u Jugi cigan ili sad u Bosni bosanca ,,,pa ti se odluci sta si prije bio a sta si sada ,,,,

dje nabaviste ovog incubusa?
coek k'o da je sasno drazu mihajlovica, tol'ki je mrzitelj bosne i bosnjaka...