Jump to content
BijeloDugme

tito sta mislite o njemu ??

Recommended Posts

OK, evo dobrih strana BiH...
Najniza inflacija u juznoj i istocnoj Evropi. Ako ti sta smeta samo se pozalis medjunarodnoj zajednici i odmah dobivas pomoc i reagovanja sa svih strana svijeta. Kad je u Jugoslaviji npr Jedinstvo moglo igrati u INTERTOTO kupu. Kad je u Jugoslaviji jedan kajakas iz Bihaca bio na olimpijskim igrama (nisu mogli jer je sve zauzeto iz Srbije i Cro).
Iako se nista ovdje ne radi malo je gladnih! Mnogo, mnogo manje nego kao seljaci u bivsoj drzavi. Kad nekad odes u carsiju mozes vidjeti auta da se ne mozes okrenuti. Odakle tolika auta ako se nema para?
Evo ti jedan podatak, Opcina Cazin je prije rata tacnije 1990. imala 5,000 registriranih motornih vozila a sad ih ima oko 25,000. (glavna zamjerka nasih ljudi iz inostranstva je samo se zalite a sve zivo imate.
Prije u Jugi nisi imao rahatluk da pricas sta hoces a sad imas! Prije samo ako si rekao Tito je imao viska kilograma mogao si zavrsiti na golom otoku i jesti zmije. Ima tih primjera vise! Moram ici slagati neke daske sada...
I nemam ja hrvatski pasos, nit bih ga ikad i pozelio! Lakse mi je izganjati vizu neg da 4,000 KM.

pustite Titu nek u miru pociva ,a ne sad da ga prevrcemo ,,,svi smo krivi bili za raspad Juge,,,Srbi zavijorise svojim zastavama i hoce da se sve zove Velika Srbija /,,,Hrvati zamahase svojim sahovnicama ,,,/ Bosanci zavijorise s Bajracima ,,, i svi smo glasali za raspad juge i oni sto su bili komunisti i oni sto nisu bili ....a vi sad pricajte kako god hocete (svi sad zale a glasali i izgasali propast juge)

Mi mladi sad drugacije mislimo i da nam je Juga ,,,ali nemozemo nista uciniti jer vrijeme je ucinilo svoje ,nasih ocevi tada nisu bili dovoljno pismeni kao sto smo mi mladi sada i njih je bilo lahko nagovoriti .

Mislim ljudi stvarno mozda sam ja jugonostalgicar i mozda zalim za jugoslavijom i Titom ali stvarno mislim da je tada bilo bolje. Karabaja kaze da smo mi svi krivi za raspad Jugoslavije, ali ustvari nismo. Krivo je par ljudi ili bolje reci par kretena, jer ovaj rat je bio sredstvo nekih ljudi da se obogate i da uniste sve sta je Tito gradio 40 godina. Ja sam vec naveo neke primjere a primjera je toliko puno da bi mi trebalo previse da ih nabrojim. Slovenci su otisli daleko od nas - nekih 20 - 30 godina u razvoju, a bojim se i da Hrvati idu u tom smjeru, a mi ostajemo ....
Kaze ja123 da je prije bilo 5000 vozila a sad ih ima 25000. Pitanje je koliko bi ih bilo da je ostala jugoslavija, mozda cak i vise jer je ipak proslo 13-14 godina od raspada jugoslavije,a ko zna gdje bi sad Jugoslavija bila. Previse stvari u ovoj drzavi ne funkcionise, a upravo zato sto svako bas smije raditi sta hoce. Mi smo htjeli neki kapitalizam a nismo bili spremni za njega. Amerikanci su nakon velike ekonomske krize 20-ih godina proslog stoljeca uveli neki tip "tihog socijalizma/komunizma". Sve su vece firme uzeli u drzavnu upravu i svim je firmama vlasnik bila drzava dok ih nije dovela do razvitka i tek ih onda dala na upravu sposobnim direktorima. Mislim stvarno u ovoj drzavi nista ne funkcionise. Evo jedan primjer sto se je danas desio. Dolazimo mi na cas njemackog jezika u skolu i cujemo da je nase pametno ministarstvo zabranilo upotrebu "stranih udzbenika" i tako nas udzbenik koji je hrvatski je postao zabranjen. Ministarstvo ne daje nikakav drugi (bosanski) udzbenik nego hoce da se kupe neki njemacki udzbenici (75 KM, njemacka nije strana drzava op.r.) i to samo kao privremeno sredstvo dok se ne vide neki drugi njemacki udzbenici ( 50-ak KM). I sad bi mi ucenici trebali dati samo iz jednog predmeta tolike pare za udzbenike a samo zato sto neka mafija i neki izdavaci imaju neki dogovor sa ministarstvom i samo zato da se neki kreteni obogate, a to hoce li neko nauciti nesto nikoga ne boli k...... Mislio sam i iskreno se nadao da se stvari ovdje u ovoj drzavi mogu promijeniti, ali iz dana u dan stanje je sve gore i jedva cekam da zavrsim skolu ovdje i da idem na fakultet negdje u inostranstvo, cak i ne vjerujem da cu daleko (hrvatska, slovenija) negdje gdje ne vlada mafija, kreteni i djubrad, al-quaida i islamski fanatizam. I Tito je i morao imati goli otok i slati ljude tamo jer izgleda tako nas (stoku) i mozes drzati na miru. Mi kad smo pusteni mi postajemo obicna stoka. Jos da nam nema Ashdowna ne znam sta bi - vjerovatno se pobili jos jednom jer to nam je u krvi. Jedini sport u kojem smo mi Balkanci uspjesni jesu borilacki i to tipa tajlandski boks, k-1 i sl.
pozdrav

logoxxxxxxxxxxxxfix.jpg

Quote: Politicki Njemacki Forum: (ovo dole)
Ne dozvolite da se zaboravi ono malo bratstva i jedinstva sto je postojalo.
Nemojte se mrziti, moramo skupa graditi novo sutra, da se jedno jutro probudimo i vidimo kako se nasa djeca opet skupa igraju.

Druze Tito mi ti se kunemo, da sa tvoga puta ne skrenemo

Kad Hrvat Srbinu kaze brate, kad Slovenci pice plate, kad se Crnogorci posla late, Makedonci dobiju vece plate, i kad sve to Bosanci shvate bice opet SFRJ brate.

To nece nikad biti !!

Moramo shvatiti najvazniju istinu!!! God 1910. pa na dalje Sloveniji i Hrvatskoj je Italija prijetila oduzimanjem njohovog primorja (Trst, Dalmacija Istra) i oni se nisu mogli odbraniti! Srbiji je Rumunija i Bugarska prijetila oduzimanjem Kosova!!! i Srbi nisu mogli odbraniti svoj teritorij! Zato su se i ujedinili Srbi Hrvati i Slovencu i Kraljevinu SHS, od tad je nastala i nekadasnja Jugoslavij!

Niko nikad nikog u Bosni nije pitao zelis li ili ne zelis li u Jugoslaviju ili kraljevinu SHS. Svi u BiH su bili protiv SHS ali nisu imali tad moc da ostanu van ove nove drzave

I danas kad vise ne prijeti niko ni Srbiji ni Hrvatskoj ni Sloveniji, oni ne zele zajednicki zivot!!! Kraljevinu SHS su najvise osjetili Bosnjaci, siromasi smo bili u svakom pogledu.

Jugoslavija je bila vjestacka tvorevina, Bosna je prirodna tvorevina

Sve sto je vjestacko, nema historiju dostojnu naroda! 8)

Crveni pasos je vrijedio u 157 zemalja, sta je s ovim danas, ko smo mi sada???

80-tih godina u Banja Luci su se proizvodili kompjuteri nase proizvodnje (mozda za to niste znali ali tako je). Ne znam tacan naziv, bio je nesto slabiji od Commodore64, ali "nas je".

Yugoslavija je imala u planu da sredinom 90-tih lansira prvi satelit u svemir.

Danas bi Yuge, Stojadini itd... konkurirali Renaultu, WW-u itd.. itd..

Mnogi kazu da tad nije bilo demokratije, a danas je ovo "demokratija".
Moze li danas gradjan tuziti neki organ vlasti? Ko je ustvari gradjan BiH?

I 1990. u Sarajevu je izbila pobuna (imam taj snimak), narod ne zeli rat. Trebalo je iskupiti 12 intelektualaca sa podrucja Bosne i Hercegovine da preuzmu vladu BiH i sprijece pocetak rata, ali strucnjaci "nacionalisti" ugusili su taj ustanak, zavladale su nacionalne stranke, majmuni su sjeli za stolice i pali su brojni zivoti, a i najkrupnija stvar je danasnja situacija ovdje.
I nek neko kaze da mu za vrijeme Tita nije bilo dobro!

Zao mi je sto se ovako zavrsilo, jer mi pojma nemamo sta smo to izgubili.
Ekonomski status BiH iz 1988. nece dostici za 30 godina, a u Evropu mi ,gospodo, necemo.
-------------------------------------------------------------------------------------

meni doce da prsnem u smjeh sta ja od thebe cudoh :lol:

kad je tito to priznao bosance ?haha
zsto i onda bi kao ciganin neopredjeljen ,,,svoju tradiciju nisi smio odrzavati,,,koliko je bosanaca bilo u vladi SRJ ,koliko je bosanaca bilo direktora nastavnika koliko?

nijedan,eto ti odgovor ,,svi srbi su na vlastima bi a ti si za njih radio ,,nasa djeca u vise skole nisu mogli dobiti mjesta ,,jer vlast nije dala..

had pozdrav i uci ,,pitaj babu i djeda

Karabaja trebao bi procitati literaturu iz hiostorje ne samo domacu nego i stranu,a pratiti i dokumentarce.Tito je prvi priznao bosance kao narod i to 50-tih.Dotad su se na

80-tih godina u Banja Luci su se proizvodili kompjuteri nase proizvodnje (mozda za to niste znali ali tako je). Ne znam tacan naziv, bio je nesto slabiji od Commodore64, ali "nas je".

Yugoslavija je imala u planu da sredinom 90-tih lansira prvi satelit u svemir.

Danas bi Yuge, Stojadini itd... konkurirali Renaultu, WW-u itd.. itd..

Jel ti chitas stripove?

Pa mislim ja123 zar ti stvarno ne priznajes tu razvijenost Jugoslavije. Cime se ti zavravas - da je sada bolje nego u Jugoslaviji. Vrati se u stvarnost i pogledaj malo oko sebe. Jugoslavija je bila drzava u kojoj je postojao red i zakon i u kojoj se nije moglo raditi sta hoce. Kazes da Jugoslavija nije priznavala Bosnu i Bosance - zasto su onda 1984. ZOI odrzane u Sarajevu a ne u Beogradu? Tada smo imali jedan prosperitet i jednu svijetlu buducnost - ja je danas ne vidim. Mozes pricati i tvrditi sta hoces ali je tako.

bili bi mi daleko iznad nekih drzava u svijetu da je ostala yuga.....

a sto se tite samog tice, generalno gledajuci ipak je on pozitivac....
nazalost bilo je mnogo nedjela ucinjenih u titino ime a koje su radili njegovi najblizi suradnici....

poz

profac

Karabaja upravu si muslimani su se do 1972 izja

Pa mislim ja123 zar ti stvarno ne priznajes tu razvijenost Jugoslavije. Cime se ti zavravas - da je sada bolje nego u Jugoslaviji. Vrati se u stvarnost i pogledaj malo oko sebe. Jugoslavija je bila drzava u kojoj je postojao red i zakon i u kojoj se nije moglo raditi sta hoce. Kazes da Jugoslavija nije priznavala Bosnu i Bosance - zasto su onda 1984. ZOI odrzane u Sarajevu a ne u Beogradu? Tada smo imali jedan prosperitet i jednu svijetlu buducnost - ja je danas ne vidim. Mozes pricati i tvrditi sta hoces ali je tako.

hahaha, nisam znao da Beograd ima planine na kojima ima snijeg 3 mjeseca u godini! Majstore, Beograd nema uslove a ni jedan grad ni dan danas nema uslove kao sto ima u Sarajevu za ZOI. Cak ni u Sloveniji ni jedan grad nema sve uslove za ZOI. Sarajevo je prirodno imalo uslove.

Ja vidim prosperitet, ako budem radio imacu, ako nebudem necu. U Jugoslaviji nije bila demokratija nego komunizam. Zaebi ti drzavu u kojoj ne smis pricati sta hoces. Kad ti vlada diktira sta ces govoriti, nosi to! Nije dzaba narod glaso za ocjepljenje.

Jugoalavija je nametnuta Bosni jos za vrijeme SHS i to je vjestacka tvorevina, u njoj nije bilo nista prirodno. Pocev od politike pa do naroda, niko ne moze definisati pojam Jugosloven i to je nesto vjestacko, nelogicno i van svake pameti. Samo komunista kojem je u interesu vlast je mogo tako nesto izmisliti.

Ti ja123 kazes da jebes drzavu u kojoj ne smijes reci sta mislis. Kao da u ovoj smijes reci sve sto smijes. Imas drzavu gdje jedan SFOR-ovac moze doci i ubiti te i ne moze mu se suditi. Pazi samo to???? Prije kad si bio gradjanin Jugoslavije to je nesto znacilo. Danas drzavljanin BiH tako malo znaci. Isto kazes da "ako radis imat ces". To bas i nije tacno. Radis ko budala za male pare - premale i podcijenjeno je znanje strucnjaka u BiH. Kod nas jedan profesor ima oko 600 maraka platu a jedan doktor 800 do 900 maraka. Ljudi koji su se skolovali godina i godinama rade za tu mizernu placu. Dok u njemackoj doktori specijalisti imaju i do 3-4 000 eura placu pa i vecu. Ni u Jugoslaviji nisi radio za velike pare ali si radio puno manje i puno manje ti je para i trebalo i to je problem. Nema u Bosni prosperiteta i nema para i nema ni posla toliko. Najvise posla imaju kriminalci i oni koji ne rade u skladu sa zakonom.

koja drzava je izasla iz rata prije 8 godina u Evropi?
Koja drzavam ima Bruto nacionalni dohodak, industrijska proizvodnja da raste 15 posto godisnje?
U kojoj drzavi preko 200,000 ljudi na razne nacine radi za razne medj. organizacije (SFOR, OHR, UNHCR...)? (pokriva svu nezaposlenost skoro u BiH) od 39%!

Ko kaze da nece suditi SFOR-ovcu ako ubije koga?

U Jugoslaviji su na hiljade ljudi pretukli na mrtvo ime samo ako je cuo neko iz komsiluka da je on se nasalio na racun "partije" :cry:

Ja ne kazem da smo mi samo najbolje na ovom svijetu! Ima i boljih, ali kad poredim Jugu i BiH osjecam se ljepse, sigurnije i zadovoljnije. Ponovo ponavljam da je Juga vjestacka tvorevina Srba, Hrvata i Slovenaca. Nisu dzaba u prosloj drzavi najgore prosli BiH i Makedonija.

Usporedi prosjecnu platu iz Jugoslavije i ovu danasnju. U jugi je prosjecna plata u 90. godini bila oko milion dinara sto je jednako oko 150,00 KM!
Ali to se tad nije gledalo jer je svako gledo samo da ukrade od drzave!

Radis ko budala za male pare - premale i podcijenjeno je znanje strucnjaka u BiH. Kod nas jedan profesor ima oko 600 maraka platu a jedan doktor 800 do 900 maraka. Ljudi koji su se skolovali godina i godinama rade za tu mizernu placu.

Pozdrav,ja sam izgleda nov.
Ovo je istina,mogu tu navesti jo

Jel ti chitas stripove?

---- Te sam informacije dobio od strucnih lica koji su bili vrhunski studenti u Banja Luci, a kasnije radnici poznate firme CNC strojeva u Sarajevu, a sad sto ti mislis da su to stripovi, tvoje pravo

Mislim nemam vise snage da se borim za Tita i Jugoslaviju, ali jednostavno kad vidim ove komentare moram nesto napisati. Pa mislim ljudi zar stvarno ne vidite kako nas je Alija za*ebo i sta je napravio od nase lijepe Bosne. Bosna je bila lijepa kad je bila u Jugoslaviji - danas nije. Ja se iskreno ne osjecam sigurnije danas nego u ex-yu. Danas samo gledam kad ce ponovo rat. Kad ce RS htjeti da se skroz otcijepi. Kazes da SFOR-ovac ne moze ubiti. Moze jer smo potpisali ugovor o neizrucivanju americkih drzavljana. Moze doci i ubiti te i onda ostaje samo do Americkih sudova da odluce hoce li ga kazniti. (a koga jos briga za ubijenim bosancem). Mi smo drzava bez perspektive i buducnosti (ponavljam po hiljaditi put). Sve dok ne budemo jedna drzava, dok ne bude jedna policija, jedna vojska, jedan predsjednik i jedna vlada. Dok se ne ukinu entiteti i kantoni i dok ne bude toliko novca islo drzavnom aparatu mi necemo biti niko i nista. Ustvari hocemo bicemo odlicna drzava za sverc, korpuciju, kriminal, prostituciju i odlicna drzava za prevoz droge do zapadne evrope. Kaze ja123 da se radom moze sve podstici. Ne moze radom pojedinaca. Sve dok se Ustav ne promijeni i dok oni na najvisim pozicijama dopuste da rad i samo rad bude glavno mjerilo i dok obrazovanost covjeka bude mjerilo vrijednosti tek tada ce se mozda moci nesto postici. Ali kako to uciniti kad kod nas ljudi ocito znaju samo za Aliju i SDA - ne kazem da su drugi bolji, ali smatram da nam treba malo soka - malo promjene vlasti, da ne budemo "nasljedna monarhija" nego demokratska republika. Ti ja123 kazes da smo mi tek izsali iz rata. Ma jesmo **rac rat je zavrsio prije 8 godina, a mi nismo napravili nista da bi se pomakli sa mrtve tacke i statusa quo.

koja drzava je izasla iz rata prije 8 godina u Evropi?
Koja drzavam ima Bruto nacionalni dohodak, industrijska proizvodnja da raste 15 posto godisnje?
U kojoj drzavi preko 200,000 ljudi na razne nacine radi za razne medj. organizacije (SFOR, OHR, UNHCR...)? (pokriva svu nezaposlenost skoro u BiH) od 39%!

Ko kaze da nece suditi SFOR-ovcu ako ubije koga?

U Jugoslaviji su na hiljade ljudi pretukli na mrtvo ime samo ako je cuo neko iz komsiluka da je on se nasalio na racun "partije"  :cry:  

Ja ne kazem da smo mi samo najbolje na ovom svijetu! Ima i boljih, ali kad poredim Jugu i BiH osjecam se ljepse, sigurnije i zadovoljnije. Ponovo ponavljam da je Juga vjestacka tvorevina Srba, Hrvata i Slovenaca. Nisu dzaba u prosloj drzavi najgore prosli BiH i Makedonija.

Usporedi prosjecnu platu iz Jugoslavije i ovu danasnju. U jugi je prosjecna plata u 90. godini bila oko milion dinara sto je jednako oko 150,00 KM!
Ali to se tad nije gledalo jer je svako gledo samo da ukrade od drzave!

Bosna sigurno nije ta.Zar ti stvarno toliku ma