Jump to content
BijeloDugme

tito sta mislite o njemu ??

Recommended Posts

sta mislite o titi ??

sto se mene tice on je legenda bio.

da mi je samo znati ko je mogo skinuti onu crvenu zvijezdu od spomenika sto stoji na raskrscu ?? il mi se to samo ucinilo da je nekad bilo.

anyway ....

see you! :roll:

Hmm!
Neki ga hvale, a neki ne. Sta da kazem?
Nisam ga poznavala licno. :wink: (zezam se)

Mnogi kazu da je to vrijeme Bratstva i Jedinstva bilo super, neznam nisam zivjela u tom vremenu. Ali koliko znam samo da se tu mnogo islo protiv vjere, pa mi se bas nesto to nesvidja, ali eto ipak sam bila pionir :lol:

Tito ,,e bogami ja sam ga mrzio ,,,dok sam bio prvacic imao sam nastavnicu koja je bila teska kommunjara ,,al ja to nisam znao pa kad bih god titu opsovao samo zato sto mi je olovka po ko zna koji put na pod ispala ,,,meni prahne okresati titu ,,,kad bih to nastavnica cula ona bih mi usi cupala ili bih sibe po rukama radile ,,,

Tito je bio los za bosanski narod ,,,a ko kaze da je dobar bio onda s moje strane posavjetovao bih da malo procita knjigu Cazinska Buna 1950,,,knjiga je debela za masalna al je i uzbudljiva ,,,isplati se procitat pa da vidite kako je nama Tito namjestio unistenje ,,,u njoj se spominju mnoga imena poznati nasih sugradjana,nasih djedova i ocev koji su se suprostavili titinom rezimu ,,,a i danas vidimo sliku komunista kako stoji uvjek su protiv bosne

Kad sam imao 7 godina imao sam plavu kapu i crvenu maramu , bilo je to fino vrijeme . Nije ni moglo biti lose jer non stop su mi govorili i na TV-u i u skoli i na ulici i na radiu i na svakom mogucem mjestu Tito je dobar . Ebi ga , taki je bio komunizam . Nisi mogo nista sam rasuditi , tek od 96. sam mogao zakljuciti po pricama didova i nena da je Tito bio los .
Npr samo je gurao naprijed komunjare

Tito je za mene bio najveca i najvaznija licnost sa nasih prostora. Tito je bio legenda jer je jedini uspio da ujedini nas srbe, hrvate i bosance. Normalno da sve nije bilo IDEALNO, ali bilo je daleko bolje nego danas. Sjetite se samo crvenog pasosa i citav svijet nam je bio otvoren. Bili smo priznati i u evropi i u svijetu. Jedna od najjacih ekonomskih i vojnih sila u to vrijeme. A sad smo jedan veliki **rac, pa vi recite da Tito nije valjao.

Tito je za mene bio najveca i najvaznija licnost sa nasih prostora. Tito je bio legenda jer je jedini uspio da ujedini nas srbe, hrvate i bosance. Normalno da sve nije bilo IDEALNO, ali bilo je daleko bolje nego danas. Sjetite se samo crvenog pasosa i citav svijet nam je bio otvoren. Bili smo priznati i u evropi i u svijetu. Jedna od najjacih ekonomskih i vojnih sila u to vrijeme. A sad smo jedan veliki penis, pa vi recite da Tito nije valjao.

Incubus kaze ujednio srbe nas i hrvate? Mozda jes u vladi i na par mjesta u opcini ali te je obican narod uvijek zajebao i bio posten ko sad! Vise smo mi ujedinjeni sad sa srbima i hrvatima nego u titino doba. Kad se nesto radi ne pita se za naciju , pogotovo ako se zaradi dobro!

Kazes najjaca ekonomska sila "jedna od". Tacno ako je za tebe Madjarska il Rumunija ekonomska sila. Jugoslavija je bila dobra kad se uporedi Madjarskom il Bugarskom al kad pogledas na austriju, hm. Isto tii je i sad, cak i poslije rata sve je isto!
Ko je bio jak prije rata bice i sad, s tim da su lopovi napunli dzepove. Tito je bio neki kikan u svijetu ali koji president nije?
Tito kakvu je zemlju imao, kakvim resursima je raspolagao je mogao napraviti zemlju prosperitetniju od svicarske!

Ja sto sam dosad o Titi cuo, mislim da je bijo dobar covjek. Jednini on je u stanju bijo drzati jugoslaviju. Ali tu pricu ste sigurno isto dosta puta culi.. ;)

Kad je bila Yu -
moglo se svukud ici, nije nam trebala viza ako hocemo da idemo NPR. u Austriju/Svicersku/Njemacku,... sve one nacionalne parkove, more i gradove su bili (ako se moze reci) nasi,.. danas austrijanci vicu da je ex-Yu bila od jednih naj ljepsih drzvava u evropi. :) Mislim da nije bilo onog rata, bili bi sad cak i u evropskoj uniji.~"?" Ali stas, bosanci - slovenci - srbi i hrvati nemogu ziviti zajedno, sto - neznam nija. Ako sam nesto pogresno reko ili napiso o misljenu reci te.

Jos jedno malo pitanje:

Sta bi vi volili, da je jos SFR - Jugoslavija, ili vako kako je sad?

Lijep pozdrav
makcode

Tito ,,e bogami ja sam ga mrzio ,,,dok sam bio prvacic imao sam nastavnicu koja je bila teska kommunjara ,,al ja to nisam znao pa kad bih god titu opsovao samo zato sto mi je olovka po ko zna koji put na pod ispala ,,,meni prahne okresati titu ,,,kad bih to nastavnica cula ona bih mi usi cupala ili bih sibe po rukama radile ,,,

Tito je bio los za bosanski narod ,,,a ko kaze da je dobar bio onda s moje strane posavjetovao bih da malo procita knjigu Cazinska Buna 1950,,,knjiga je debela za masalna al je i uzbudljiva ,,,isplati se procitat pa da vidite kako je nama Tito namjestio unistenje ,,,u njoj se spominju mnoga imena poznati nasih sugradjana,nasih djedova i ocev  koji su se suprostavili titinom rezimu ,,,a i danas vidimo sliku komunista kako stoji uvjek su protiv bosne

kako se mozes usuditi tako nesto reci o titi on je prvi priznao bosance kao narod unutar jugoslavije sjecas se il nisi nikad cuo za krajlevinu shs(kraljevina srba hrvata i slovenaca a dje smo mi tu daj bogati covjece smiri to )

i mene je moja uciteljica uvijek istukla kad god sam opsovao titu!
jes matere mi!
sad vi meni recite, valjal zemlja u kojoj uciteljica isiba djecu zbog obicne djecje psovke? Iako nisam ni znao sta je tito, od zajebancije sam ga opsoco. dobio sam deset motki.

i mene je moja uciteljica uvijek istukla kad god sam opsovao titu!
jes matere mi!
sad vi meni recite, valjal zemlja u kojoj uciteljica isiba djecu zbog obicne djecje psovke? Iako nisam ni znao sta je tito, od zajebancije sam ga opsoco. dobio sam deset motki.

ja mislim da bi ti ta uciteljica istukla i ako bi sta drugo opsovo. A zbog 10 motkica nemoras nama mrzit jednu drzavu?.. :o

Tito je ..... Sta se moze reci o jednom velikanu kao sto je bio on?Vjerovatno je sve receno isve znano sto je trebalo o njemu da se zna.Sjecam se kao dijete da se na dzamiji u mijesecu ramaznu za vrijeme iftara gorili kandilji i niko se nije tome suprostavljao i to sprjecavao sto znaci da nije imao nista protiv vjere. Tad jos mnogi od vas nisu ni bili rodjeni Kao u svim modernim i razvijenim zemljama vjera i politika ne trebaju da se mjesaju jedna sa drugom.Medjutim druga je stavr sto su pojedinci koji su bili u to vrijeme u komunistickoj partiji to iskoristavali i sebe izdizali iznad ostalih ( a isti ti danas se nalaze u nacionalim stankama sa istim svojim stavovima kao i u komunizmu) .
Kad dajemo sud o nekome prvo treb da pogledamo na sebe pa da vidimo koliko me to ljudi voli a koliko ne voli,koliko ja to ima prijatelja a koliko ne prijatelja. Niko nije savrsen i svi imamo i prijatelje i neprijatelje tako je imao i on.Svijetu se ne moze ugoditi.A psovanja i tome slicno jos u skoskim klupama to je samo odraz kucnog odgoja tu ni bog ne moze nista.

Mozes ti ja123 pricati sta god hoces, ali govoris neistinu. Jugoslavija je bila jedna od najljepsih i najrazvijenijih drzava. Tito je bio legenda jer nije zavisio ni od Amerike ni od Rusije nego ih je zajebao i osnovao pokret nesvrstanih. I dan danas mnogo ljudi ne zna ni za Bosnu ni za Hrvatsku ili Srbiju - svi smo mi za njih Jugoslavija. Narod u ex-yu je bio veseliji, nasmijaniji - istini za volju nije imao previse para ali mu nista nije ni nedostajalo.

dok je bilo tite bilo je i para a sad jebiga ljudi moraju gladovati da bi dobili svoje mukom zaradjene pare dok neki uzivaju,jeba je to sto je tada bio komunizam a to nije odgovaralo americi zat nam se sve to i desilo

znate kako je kod mene ? dok radim , imam i para !
A znatel kako je bilo u Jugoslaviji? Dok radis imao si para!
U Cemu je razlika?
Razlika je samo sto smo dobili ono sto smo zasluzili i ono sto su nam osporavali steljecima , neovisnu Bosnu, danasnju Bosnu i Hercegovinu u kojoj mogu opsovati sta hocu i raditi sta hocu dokle god je to u skladu s zakonom.
A u titino doba nisi smio opsovati titu, takva zemlja ne valja.

kojoj mogu opsovati sta hocu i raditi sta hocu dokle god je to u skladu s zakonom.  
A u titino doba nisi smio opsovati titu, takva zemlja ne valja.

hm,.. znaci tebi je bolje zivit u jednoj drzavi gdje vise od 60% naroda nema posla gdje samo mores do hrvatske otici gdje normalni ljudi nemogu sebi makar novo auto kupit,.. a smis opsovat sta hoces. - neg jedna drzava - gdje si imo para, ne bas puno, ali si imo.. gdje si mogo otic kud hoces,... itd.

bosna moze biti jaka drzava,.. samo ja mislim da su politika i zakoni jedan veliki "shit". ~"?" to koci.

cu makcode

kako se mozes usuditi tako nesto reci o titi on je prvi priznao bosance kao narod unutar jugoslavije sjecas se il nisi nikad cuo za krajlevinu shs(kraljevina srba hrvata i slovenaca a dje smo mi tu daj bogati covjece smiri to )

meni doce da prsnem u smjeh sta ja od thebe cudoh :lol:

kad je tito to priznao bosance ?haha
zsto i onda bi kao ciganin neopredjeljen ,,,svoju tradiciju nisi smio odrzavati,,,koliko je bosanaca bilo u vladi SRJ ,koliko je bosanaca bilo direktora nastavnika koliko?

nijedan,eto ti odgovor ,,svi srbi su na vlastima bi a ti si za njih radio ,,nasa djeca u vise skole nisu mogli dobiti mjesta ,,jer vlast nije dala..

had pozdrav i uci ,,pitaj babu i djeda

PLJUNI I ZAPJEVAJ

Pljuni i zapjevaj!
Pljuni i zapjevaj, moja Jugoslavijo!
Matero i maceho, tugo moja i utjeho.
Moje srce, moja kuco stara,
Moja dunjo iz ormara,
Moja nevjesto, moja ljepotice,
Moja sirota kraljice,
Jugo, Jugice...

Ovaj hljeb, evo lomim,
Moja Jugoslavijo,
Za tebe i bolje dane,
Konje neosedlane.
Ovdje kome ne porastu zubi,
E, kukala mu mati.
Ovdje nikad nece copor naci,
Ko ne nauci urlati.

Jugoslavijo na noge,
Pjevaj nek' te cuju,
Ko ne slusa pjesmu,
Slusace oluju!

Ovaj hljeb, evo lomim,
Moja Jugoslavijo,
Za tebe i bolje dane,
Konje neosedlane,
Moje srce, moja kuco stara,
Moja dunjo iz ormara,
Moja nevjesto, moja ljepotice,
Moja sirota kraljice.

Jugoslavijo na noge,
Pjevaj nek' te cuju,
Ko ne slusa pjesmu,
Slusace oluju.

Jugoslavijo na noge,
Pjevaj nek' te cuju,
Ko ne slusa pjesmu,
Slusace oluju.

8) :D

meni doce da prsnem u smjeh sta ja od thebe cudoh :lol:

kad je tito to priznao bosance ?haha
zsto i onda bi kao ciganin neopredjeljen ,,,svoju tradiciju nisi smio odrzavati,,,koliko je bosanaca bilo u vladi SRJ ,koliko je bosanaca bilo direktora nastavnika koliko?

nijedan,eto ti odgovor ,,svi srbi su na vlastima bi a ti si za njih radio ,,nasa djeca u vise skole nisu mogli dobiti mjesta ,,jer vlast nije dala..

had pozdrav i uci ,,pitaj babu i djeda

uciteljica je imala pravo sto te udarala jer je ocigledno da nisi ucio nista kad neznas ya prvo i drugo zasjedanje avnoja i zavnobiha

uciteljica je imala pravo sto te udarala jer je ocigledno da nisi ucio nista kad neznas ya prvo i drugo zasjedanje avnoja i zavnobiha

sto si se presao ,zar nevidis da si sareno tele ispao ,,, :lol:

da bih nekom ravan bio ,,moras jos tjerati pamet Bluex,,,crno po bjelu nevriedi u avnoj i zavnobih ,,i jel ti tito to ispostovao ?

uzmi malo i citaj sta se je odigralo za vrijeme avoja i zavnobiha ,nemoj citati knjige koje su komunisti pisali i uvelicavali ,,,,svi smo morli govoriti Tito jedobar ,,,nasilu

dobro je ljudi, nemojte se vrijedjati! Tito nije bio dobar i tacka.
Kako je mogao biti dobar? Kad je umro ostavio je Jugoslaviju u dugovima od 20 milijardi dolara! Niko to nije htio vratiti, Srbi govorili trebaju Slovenci ovi govorli da trebaju Bosanci i niko nece! I odlucismo se rastati bratski.

Tito za sva vremena !!!

--
now we are bosnian people, but in other countries we are Yugos !!!

hm,. jesi veliki jugo freak, jel?
(kad pogledam tvoje komentare, i avatar.)

:eek2:

BijeloDugme hvala na slici. Mislim ja123 pazi ovo u Jugoslaviji nisi gotovo nista radio (imao si radno vrijeme od 8 do 2-3) i imao si para za sve, nista ti nije nedostajalo. Sada radis od jutra do sutra, gotovo 24 sata na dan da imas isto to sto si imao i tada. Imas k**** od pasosa s kojim ne mozes nigdje (ti vjerovatno imas hrvatski) i imas 3 entiteta, podijeljenu drzavu, skolu u kojoj se svake godine mijenja plan i program, imas djubre koje ti vlada drzavom i krade samo za sebe. Imas drzavu u kojoj ce npr. jedan BOSMAL dobiti gradnju autoputa kojeg ni 5 takvih bosmala ne bi moglo zavrsiti a samo zato sto je islamska firma. Imas drzavu u kojoj imas dzamiju na svakom cosku a skole su nam slicnije stalama. Imas primjer kod nas u cazinu zasto se skola ne obnavlja - zato sto se ne raspisuju tenderi, zato sto se zna ko i sta ce raditi i ko ce dobiti pare. Imas drzavu koja je u NEOKOLONIJALIZMU i zavisi od amerike kao malo dijete od majcinog mlijeka. Imas drzavu koja ustvari ne postoji i u kojoj vlada mafija, korupcija i lopovluk, imas drzavu u kojoj ljudi ne idu nasmijani ulicama nego samo gledaju kako bi ko koga zaklao, istukao..., imas drzavu u kojoj jebeni vehabije mogu pobiti citavu familiju i dobiti samo 35 godina zatvora. Imas drzavu koja ima 3 predsjednika i kad ce se oni onda o icemu dogovoriti. Imas li svoju Bosnu samostalnu i suverenu kakvu si je zelio. Ja je Boga mi ne vidim takvu. Ja bih rado Titu i Titinu Jugoslaviju.

BijeloDugme hvala na slici. Mislim ja123 pazi ovo u Jugoslaviji nisi gotovo nista radio (imao si radno vrijeme od 8 do 2-3) i imao si para za sve, nista ti nije nedostajalo. Sada radis od jutra do sutra, gotovo 24 sata na dan da imas isto to sto si imao i tada. Imas k**** od pasosa s kojim ne mozes nigdje (ti vjerovatno imas hrvatski) i imas 3 entiteta, podijeljenu drzavu, skolu u kojoj se svake godine mijenja plan i program, imas djubre koje ti vlada drzavom i krade samo za sebe. Imas drzavu u kojoj ce npr. jedan BOSMAL dobiti gradnju autoputa kojeg ni 5 takvih bosmala ne bi moglo zavrsiti a samo zato sto je islamska firma. Imas drzavu u kojoj imas dzamiju na svakom cosku a skole su nam slicnije stalama. Imas primjer kod nas u cazinu zasto se skola ne obnavlja - zato sto se ne raspisuju tenderi, zato sto se zna ko i sta ce raditi i ko ce dobiti pare. Imas drzavu koja je u NEOKOLONIJALIZMU i zavisi od amerike kao malo dijete od majcinog mlijeka. Imas drzavu koja ustvari ne postoji i u kojoj vlada mafija, korupcija i lopovluk, imas drzavu u kojoj ljudi ne idu nasmijani ulicama nego samo gledaju kako bi ko koga zaklao, istukao..., imas drzavu u kojoj jebeni vehabije mogu pobiti citavu familiju i dobiti samo 35 godina zatvora. Imas drzavu koja ima 3 predsjednika i kad ce se oni onda o icemu dogovoriti. Imas li svoju Bosnu samostalnu i suverenu kakvu si je zelio. Ja je Boga mi ne vidim takvu. Ja bih rado Titu i Titinu Jugoslaviju.

@Incubus

:wink2: Ovaj post ti je Bomba! Dobro si napiso,..
Tako puno ljudi misliju, znam dosta profesora, i stariji ljudi sto su mi isto tako odgovorili kad sam ih pito. Jer me to isto dugo godina interesovalo,..

Ja znam kao dijecak, kad su mi mama i babo govorili "sutra idemo u Jugoslaviju", to mi je bilo toliko drago. Iz austrije kad putujes je bila samo 1 granica,. kad se sijetim onih autobusa, ceste stare, smijesnih para (dinara)... to su bila vremena. Isto i sad volim otici u Bosnu, a uvjek kad idem pitam se, kako je ovo moglo sve biti. Ali sta`s tako je to i gotovo. Mozemo mi sad dugo pricati o tome.. to se nemoze vratiti. Kao sto Incubus kaze, prije nisi trebo imati vizu.. sad trebas za haman sve i jednu drzavu vizu. Ili ako hoce neko da iz bosne dode makar na posjetu.. ~jooj, sta tu svasta treba, nekakvo garantnovo pismo, pa ti neko dode u stan i provjerava mozel taj sto hoce da dode ikako tu biti. c, kao da smo cigani.. sto prije nije trebalo? Zato sto smo bili jedna velika i jaka drzava. nadam se da ce jednog dana biti bolje,.. ali kad ce vise taj dan?!!

Eto,.. mozda ce drugi misliti da nemam veze o tome zato sto zivim u austriji, ali ovo je forum, i svak smide svoje misljene napisati.
:)

Lijep pozdrav
makcode