Jump to content
Guest muhamed

Dali Covjek Moze Biti ...........?

Recommended Posts

Gago slazem se u potpunosti sa tobom osim sa ovom zadnjom recenicom. U nedelju sam bio u Bihacu,Cazinu i Kladusi i sam sam sebe pitao dali se to Muslimani u Bih natjecu sa nekom zemljom tko ce vise dzamija izgraditi. Pa svaka dva kilometra nikla nova dzamija. Da me opet neki ne shvate krivo i misle da imam nesto protiv dzamija ali zar se taj novac nije mogao upotrijebiti za neke druge stvari,poput vrtica,skola,omladinskih i dackih domova. Ista stvar je i u Hrvatskoj. Na svakom cosku nova crkva a u skolama djece sjede pod kisobranima kada pada kisa.

Vento a vidi kako je to zanimljivo. Ti,ja i svi koji na taj nacin kritiziramo te stvari smo neprijatelji drzave. A u stvari samo zelimo otvoriti oci slijepcima da progledaju.

Gago slazem se u potpunosti sa tobom osim sa ovom zadnjom recenicom. U nedelju sam bio u Bihacu,Cazinu i Kladusi i sam sam sebe pitao dali se to Muslimani u Bih natjecu sa nekom zemljom tko ce vise dzamija izgraditi. Pa svaka dva kilometra nikla nova dzamija. Da me opet neki ne shvate krivo i misle da imam nesto protiv dzamija ali zar se taj novac nije mogao upotrijebiti za neke druge stvari,poput vrtica,skola,omladinskih i dackih domova. Ista stvar je i u Hrvatskoj. Na svakom cosku nova crkva a u skolama djece sjede pod kisobranima kada pada kisa.

<{POST_SNAPBACK}>

u prvau si moglo se drukcije iskoristiti , al kad nam je narod takav voli dzamiju na va

u prvau si moglo se drukcije iskoristiti , al kad nam je narod takav voli dzamiju  na va

previse ljudi ide u tursku i istambul trebaju malo u evropu skrenut,sto jes jes al je malo previse dzamija za koje se daju tolike pare,sta ce bozija kuca na zemlji ako se ljudi nemole bogu,bolje manje dzamija i dobrih al da su pune iskrenih vijernika...

da u pravu ste sto se tice dzamija.
one se uglavnom prave da bi svaka mjesna zajednica imala svoju dzamiju i nadmecu se koja ce biti veca, a ustvari budu pune samo bajramom.

eh, a ne znaju da je sabah vrijedniji od klanjanja bajrama

npr na konjodoru, dvije velike dzamije, ne znam da li ima ikako 100 metara jedna od druge, ali to su dva dzemata. djeli se narod samo bezveze.

Jedan mi kolega, koji zna vi

Kemo zna najvise o negativnostima socijalizma i druga Tita. To proucava godinama, a Islam je malo zabacio u stranu.

<{POST_SNAPBACK}>

ti si to jado hotio reci da islam ima neke negativnnosti?? mozda neki muslimani ali islam je presavrsen da mu neki titici mogu naci zamjerke:::

Sa tobom se ne zelim raspravljati o Islamu jer o njemu neznam previse a za Islam kao i za druge vjere mogu reci da ima negativnosti kao i svaka druga vjera ali ako bas hoces puno manje od katolicanstva u kojem sam i sam rodjen.

Vecina komunista je isla u dzamiju, i ja nisam cuo da su komunisti nekome to branili, to je bio licni stav, da li ce ko ici ili nece.

Sa tobom se ne zelim raspravljati o Islamu jer o njemu neznam previse a za Islam kao i za druge vjere mogu reci da ima negativnosti kao i svaka druga vjera ali ako bas hoces puno manje od katolicanstva u kojem sam i sam rodjen.

<{POST_SNAPBACK}>

begativnosti?!?! mozda negdje kod nekih zepadnih iNTERPRETATORA kap sto je papa ali kada se upoznas s istinom onda je to drukcije..

ti si to jado hotio reci da islam ima neke negativnnosti?? mozda neki muslimani ali islam je presavrsen da mu neki titici mogu naci zamjerke:::

<{POST_SNAPBACK}>

evo opet ne mo

Radi se o ljudima koji su u onom sistemu bili u Partiji pa su crvene knji

Ja brete kad dodjem na odmor dole u cazin kad izadjem u grad to nije normalno :unsure: od 12 godina pa nadalje piju i sta vi sada mislite ko su ima babe i mame ja vise nemam osjecaja da je u cazinu ISLAM jer svi se ponasaju nevjerski i cine ta nevjesrska dijela kako mladi tako i stari i pola ih se srami uci u DZAMIJU to je za mene nesto najgore pa nema te politike da bi ona mene natjerala jer ja sam Bosanac i u mojoj dusi je ISLAM ne nestodrugo ja to postujem i potpuno se slazem sa garonjom!!!!! :huh: I BAS STO CE TE TOLIKO DZAMIJEU BUZIMU I ONIM DRUGIM SELIMA I U KOPRIVNI IMA PREKO 50 DZAMIJA 100%

pa bili bi preglupi da su to javno branili ipak trebalo je isisavat naftu od arapa.
Ali evo nabrojimo samo neke stvari pa da vidimo jeli odnos prema vjeri bio tako glat kako zelite predstaviti

1. Mustafa Busaldzic-pisac strijeljan od strane crvenih(sime im se zatrlo) u reonu

Mislim da je islam religija, a komunizam ideologija.

Ima ljudi koji bi rado spojili religiju i ideologiju, ali to je opasno,

Guest economy freak
Univerzalno pravilo je da je na liniji manjeg otpora velika guzva - svak bi htio linijom manjeg otpora - lakse je.

U socijalizmu to je znacilo ukljucivanje u komuniste , jer uz iste uvjete , kumunista je imao prednost.

Tada je bilo komunista iz ubjedjenja ( to su najcesce i danas komunisti) i karijerista ( ti su danas u vladajucim strankama).

<{POST_SNAPBACK}>

linija manjeg otpora = lijenost+nerad+marksizam = komunizam

propala ideologija!! postoji jos samo u snovima zadojenih i ogrezlih ljudi (citaj komunjara)!

Tito je vas a vi ste Titovi i ja vam zato nisam kriv!

linija manjeg otpora = lijenost+nerad+partijasi = karijerizam ( neradnik)

propala ideologija!!

linija manjeg otpora = lijenost+nerad+marksizam = komunizam

propala ideologija!!  postoji jos samo u snovima zadojenih i ogrezlih ljudi (citaj komunjara)!

Tito je vas a vi ste Titovi i ja vam zato nisam kriv!

<{POST_SNAPBACK}>

kad naveds tudji stih napisi ciji je stih da ljudi ne misle da si dovoljno pametan da to izmislih

sto se tice komentara i njega si prepisao al je istinit, svaka cast
komunjare na munare - hahahh ova je moja original

Dali covjek moze biti vjernik musliman i komunista u isto vrijeme?

<{POST_SNAPBACK}>

Prema statutu SK to nije bilo moguce. U periodu demokratizaciji 90 god. bila je izmjena u statutu i komunista ( u meduvremenu socijaldemokrata) da je religija privatna stvar .

Ja znam dosta komunista koji su i prije 90 tih god. nezanemarivali vjeru ( dzuma namaz, bajram, sunecenje djece i sl. javne vjerske manifestacije).

Naravno, znam i dosta komunista "ulizica" koji se javno propagirali svoj ateizam ( ruznim psovanjem , netakticnim ignoriranjem vjerskih obicaja i sl )- sta da kazem gdje su danas - ipak cu cutati.

Komunista i musliman ?

Ja vjerujem da to nema nikakve veze sa vjerom vec kao sto je navedeno samo sa tim prvim dijelom! Tako da sve kroz sto su muslimani prosli i onda u ratu tome dodato ili dodano (nikad nisam siguran koje od to dvoje) jos nekolicina probudjeni muslimana i hrpa extremista i fanatika :( al sve je to dio budjenja!

Islam ne zabranjuje politicke sisteme, nijedan al preporucuje samo onaj koji je najbolji, tako da ime nije bitno :D "...vec nijet!"