Jump to content
bUDO_hodza

Demokratska Narodna Zajednica

Recommended Posts

SDP je dobra opcija, mada se bas nisu proslavili svojom skorasnjom vladavinom na drzavnom nivou. Mozda bi bili uspjesniji na kantonalnom.
Sto se tice koalicije sa DNZ, to se nikada nece desiti iz cisto jednog razloga. SDP zna da bi svaka takva koalicija dovela do njihovog totalnog politickog kraha na sljedecim izborima, zbog procetnickih stajalista te stranke u proslosti i ratne istorije. U tu vrstu politickog kockanja se oni nece upustiti, jer znaju da ih samo glasovi razocaranih glasaca SDA mogu dovesti na vlast. Isto tako, ti isti glasovi ih mogu zauvijek pokopati u USK ako se usude u tu koaliciju.
Ja mislim da je veca vjerovatnoca da SDP formira vlast sa SBiH, jer SBiH na svakim izborima dobije glasova da moze formirati koalicije. A u svijesti clanova i simpatizera SDP, SBiH je vise probosanski orijentisana nego DNZ.
Mada, nesto me intrigira i ovo koketiranje Tihica i Lagumdzije u zadnje vrijeme. Ista stajalista u ustavnim promjenama, pojavljivanje u javnosti, prica o mogusnosti koalicije na drzavnom nivou izmedju SDA i SDP. Ne bi me cudilo da na sljedecim izborima zajedno formiraju vlast, a totalno iskljuce SBiH, zbog neusvojenih amandmana na ustav. SDA se nekako sve vise pomjera prema centru na drzavnom nivou tako da je sve moguce. SDP nekako s lijeva ide prema centru, SDA sa Tihicem sa desna prema centru, nemojte se zacuditi, ako se nadju negdje u sredini poslije sljedecih izbora.
Na kantonalnom USK nivou, ja mislim da je opcija SDP-SBiH najrealnija. SDA je u USK jos uvijek previse desno orijentisana, tako da eventualna koalicija sa SDP nije opcija.

<{POST_SNAPBACK}>

u ovim tenucima lokalni odnos snaga je potpuno nebitan.bito je da se stvori Patriotski front izmedju svih pro-bosanskih stranaka za sljedece izbore.SDA i SDP

trenutno najvise koketiraju sa cetnickim strankama koje su iz rs.na djelu je izdaja Bosne i za ove dvije stranke mogu glasati samo;volovi,izdajnici,neznalice,srboljubi itd.

Zasto bi narodu smetala koalicija SDP-DNZ ako im nije dosada smetala koalicija
SDA-SDS?????Znaci da je to samo izgovor pojedinaca koji nebi zeljeli da se u kantonu nesto promijeni.DNZ je probosanski orjentisana stranka i to sto se pojedinci vracaju u ratno to je stvar cisti zabluda.Kao prvo ni dan danas se nisu razjasnile stvari zasto je do sukoba uopste i dolazilo i koje poceo prvi.Svi znamo da SDS radi na razbijanju drzave vec skoro deset godina otkako su poceli izbori i znaci nikome to nesmeta.Neka mi netko navede samo jedan primjer da je DNZ i u jednoj izjavi ili nastupu bila protiv svoje zemlje????To je sve skuhano u SDA kuhinji a o tome cese razgovarati kada konacno odu sa vlasti jer nece vise moci kontrolisati medije i sudstvo kao dosada.Ja neznam kada svi pominju tu ratnu proslost neka se navede jedan primjer iz te proslosti da je vlada Autonomne pokrajine i u jednom kontekstu narusila integritet i suverenitet drzave.Formiranjem kantona Bihackom okrugu se dala veca samostalnost nego sto je to bilo formiranjem Autonomije.Koliko naroda u svjetu u raznim drzavama imaju Autonomnost svoje pokrajine ali su cvrsto vezani za svoju maticnu zemlju.Gradjani V.Kladuse i dijela Cazina nikada nebi potpisali niti pristali na Autonomiju da je ona isla protiv svoje domovine.To bi bila ludost na koju nijedan posteni Krajisnik koji voli svoju Bosnu nebi pristao ma odkoga dolazila.Vrjeme ce pokazati a vec i pokazuje da ta Autonomija niukom slucaju nije bila nelegalna jer ju je usvojila tadasnja skupstina Bihackog Okruga uz odobravanje sarajeva.Esad ce biti pitanje od koga je i zasto dosla naredba da se ona ugusi u krvi.Nato pitanje i dan danas mnogi izbjegavaju odgovor ali morace jednom sjesti i narodu pogledati u oci pa neka i oni idu sa Fikretom da odleze 20.godina robije.

25.05. (15:46) - (SAN) - Prema onome sto saznajemo u Velikoj Kladu

Pa nemoze Fikret Abdic Babo biti kriv za kriminalne radnje i pljacku koju su radili ovi iz SDA zadnjih 15.godina.Daj covjece saberi se malo i pogledaj sta se desavalo u proslosti.Jeli Fikret govorio jos 1993 i 94 godine da je lako pljackati i rusiti dok imaju sta a oni su na to odgovarali da ce narod jesti sa 'ZLATNOM KASIKOM' poslje rata.Za katastrofu u nasem kantonu a i u cijeloj zemlji zna se ko je kriv odnosno nacionalisticke stranke koje zemlju vode u propast.Ti navodis da je Fikret kriv za sve u nasem kantonu???Ja kazem neka mu se obnovi sudjenje ito pred tv. kamerama pa da vidimo sta on moze da dokaze u svoju odbranu a onaj ko ga tuzi neka iznese svoje dokaze.Ako bude kriv za sva desavanja koja ti navodis pa to sud dokaze ito bez ikakvih pritisaka ili na mjestaljki onda on zasluzuje dozivotni zatvor jer njega neinteresuje koliko ce biti osudjen niti visina kazne vec on zeli samo posteno sudjenje pa da se dokaze kriv ili nije kriv.Ja sam uostalom prosle godine na ovom forumu navodio da ce se njemu ponoviti sudjenje i da Americki kongresmeni dolaze u posjet Babi u pritvoru i da ce oni na osnovu dokumentacije koju su dobili od nasih ljudi koji su u Americi odnosno ABA organizacija koja je i lobirala za gospodina Abdica da ce izvrsiti pritisak na Hrvatsku da se Fikretu Abdicu mora obnoviti sudjenje ito posteno i nezavisno.Tu nece biti nikakvog politickog pritiska sa strane niti namjestaljki vec sve po zakonu i pravdi.Kada sam ja navodio sve ove cinjenice na forumu vi ste se smijali i niste mi vjerovali.Ja sada kazem da cese sudjenje obnoviti prije ovih izbora i da ce gospodin Fikret Abdic BABO biti oslobodjen svih optuzbi a nakon toga Haski tribunal ce odraditi svoje odnosno da se malo vise pozabavi mudjumuslimanskim sukobom u Cazinskoj Krajini a tada se zna koce u Hag.Nakon njegovog sudjenja narod Zapadne Bosne a i cijele zemlje ce vidjeti koje kriv za sukob i sta se sve desavalo u periodu 1993' pa sve do 1997' godine.Nakon toga DNZ ce odnjeti apsolutnu pobjedu u USK .

pa ti nisi musliman

<{POST_SNAPBACK}>

rjec je mala dok ne izadje iz usta...kad je kazes postane velika !

GAGO!1 izvini ...ja sam zaboravio reci da je kriv za onu mrznju medju narodom u USK kantonu......on je bio zacetnika ....10 godina nakon rata narod se i dalje mrzi....i jedni i drugi su nekog izgubili....sve zbog nekog kretena!!!

sudjenje bi trebalo biti onakvo ko i milosevicu...pred kamerama...da covjek iznese sta ima reci...bilo bi ga zanimljivo slusati.....ni zzavrsetak kao sto je kod milosevica nebi bio los!!!!

ja sam davno zamrzio politicke partije.....SDA na prvom mjestu...DNZ na drugom mjestu.....

SDA zbog toga sto se oni smatraju onom ''dobrom'' strankom,a ustvari prave vise belaja nego DNZ i ostale stranke......

peace

Koliko je god Fikret Abdic kriv za mrznju u USK toliko je pa i visestruko puta kriva druga strana.Ja opet ponavljam da sve dok se jedna strana bude optuzivala za sve a druga dizala do nebesa u nasem kraju nece doci do pomirenja ljudi.Znaci pomirenje je moguce samo uz direktan dijalog.Znaci koje zasta kriv i koje izdao zasta naredbu.Ako se to uradi i ako svi krivci bez obzira kojoj strani pripadali budu osudjeni onda bi sa nasim problemima rica bila zavrsena a pravda zadovoljena za obje strane.

daj gale....ti meni uvjek nesto bacas za vrat....nisam ja takav bas !

poli ga didov!

daj gale....ti meni uvjek nesto bacas za vrat....nisam ja takav bas !

poli ga didov!

falinka budo! da bi bio kompletan dozivljaj treba napisati i;

poli ga babin!!!

<{POST_SNAPBACK}>

gledam ja jedan video...ratni video,kad ratuju korpusovci i tonomasi...tonomasi su snimali taj video i sad ide ti ono kamerman i vodi intervju s vojnicima(ako ih smijem tako nazvati) i tako redom doje ti on do jednog vojnicine i pita ga:''kako se oglasavaju ovi korpusovci?'' ,vojnik rece:''3 x tekbir i jednom allahu ekber i onda kad ufate derati i vikati poli ga didov .....!''
je sam se ismijao kad sam ovo gledao hehehhe...mislim da pristalice dnz nemaju ovakih snimaka o korpusovcima dje se jadaju i bjeze pred enemojom heheheh

citat je vjerodostojan i nalazi se i video snimku ''razmjena ranjenih i onih drugih''...moze te ga kupiti na svakoj pijaci )))))))

bice bolje jednog dana za dnz ako bog da...tek kad im vodje umru....vidis sda nekad bila dobra dok je alija bio ziv,a sad sve sami lopovluk...ajde mozda kad umru babo i beg mozda bude dnz bolja stranka za razliku od sada ...mozda? ))))9

Emoj Budo nek se korpus moli Bogu samo sto je Hrvatska vojska krenula sa olujom a da nije oluje bilo vidio bi sta bi se desilo sa tim tvojim korpusom.Korpus je bio u rasulu kada su Autonomasi zauzeli Vrnogac i kada su krenuli u ofanzivu na relaciji Trzac-Krivaja-Pecigrad -Todorovo.Tad je bila bjezanija ali ti to nespominjes.Uostalom da je Fikret htio izdati naredbu da se udje u Cazin to bi se uradilo ali on licno nije htio vec je cekao Oluju pa je i izdao naredbu da ofanziva krene samo nekoliko dana prije Oluje.Sve ce se saznati kada ponovno pocne sudjenje Fikretu u Zagrebu ovoga ljeta.

Ma NOZB je bila prava vojna sila. Nije bilo jace vojske, toliko je bila jaka da je Atif i nasa raja otjerali skroz preko granice Hrvatske. Treba da si ponosan sto si bio u tako jakoj i zajebanoj vojsci.

Pa upitaj Atifa i komandu korpusa ko ih je opkolio kod releja na Bandi (blizina Liskovca) pa kad su plakali preko motorole da ih netko izvuce iz okruzenja ali nikoga nije vise bilo posto je sve bilo u rasulu.To se desilo u onoj zadnjoj ofanzivi koju su izvrsili pripadnici Narodne Odbrane.Cjela komanda korpusa je bila okruzena a ja sam svjedok toga bio kada ih je opkolio jurisni bataljon AJIKONOG pa je licno Fikret nazvao i naredio da se puste iz okruzenja sto je razljutilo nase borce koji nisu znali pravi razlog zasto ih pusta ali kad danas covjek malo razmisli onda mu mnoge stvari postaju jasnije.Zao mi je sto ti jos nisi skuzio neke stvari ali ima vremena ...

ja jedva chekam to sudjenje..vjeruj da cu ga gledati (i snimati na pc)...ako se babo bude branio ko stari milos...bice to onda jos jedno dugo sudjenje

eh sad dnz ima puno glasaca hehehe..
ak mozes naci to jos stavi ovdje da i ja procitam a k nije problem!!!

ev pitanja za sve:
ja znam da su mnogi izgubili oceve,strice,dajdze od strane autonomasa....ali me zanima  kakvo  vi  imate misljenje o njima sad...10 godina nakon rata.....

<{POST_SNAPBACK}>

Cudni su to osjecaji, neznas ni sam. Pogotovo jos ako je neko iz familije Autonomas bio ( mozda cak i osto) a sa druge strane ti neko pogino. neznam mjesani su to osjecaji. I ja mislim da je najbolje to pustiti da miruje u davnoj proslosti.

Logicno je da se ja svojima iz Fam nemogu ljutit. Al zato i kazem , i svima ce on nama suditi. PA i njima!!!

Emoj Budo nek se korpus moli Bogu samo sto je Hrvatska vojska krenula sa olujom a da nije oluje bilo vidio bi sta bi se desilo sa tim tvojim korpusom.Korpus je bio u rasulu kada su Autonomasi zauzeli Vrnogac i kada su krenuli u ofanzivu na relaciji Trzac-Krivaja-Pecigrad -Todorovo.Tad je bila bjezanija ali ti to nespominjes.Uostalom da je Fikret htio izdati naredbu da se udje u Cazin to bi se uradilo ali on licno nije htio vec je cekao Oluju pa je i izdao naredbu da ofanziva krene samo nekoliko dana prije Oluje.Sve ce se saznati kada ponovno pocne sudjenje Fikretu u Zagrebu ovoga ljeta.

<{POST_SNAPBACK}>

A kakve to srece boga ti???? Jel??? Da ste usli sta bi uradili?? Sta?? Klali, silovali, ubijali.....
Zasto srece i kakve srece. Jesi ti neki krvolok????
Nekuzim to isti narod ista krv a da su tako krvolocni. Nisam znala, al ima cura koje su od strane tih fikretovi vojnika (autonomasa ili kako se vec zovu) bile silovane. Pa ni dan danas oni kuci nesmije. Umre mu babo a on cmizdri, al nema kuci...
FUJ gade mi se takvi ljudi. Ne ljudi takve zvjeri pa ko god da bili!

Pa upitaj Atifa i komandu korpusa ko ih je opkolio kod releja na Bandi (blizina Liskovca) pa kad su plakali preko motorole da ih netko izvuce iz okruzenja ali nikoga nije vise bilo posto je sve bilo u rasulu.To se desilo u onoj zadnjoj ofanzivi koju su izvrsili pripadnici Narodne Odbrane.Cjela komanda korpusa je bila okruzena a ja sam svjedok toga bio kada ih je opkolio jurisni bataljon AJIKONOG pa je licno Fikret nazvao i naredio da se puste iz okruzenja sto je razljutilo nase borce koji nisu znali pravi razlog zasto ih pusta ali kad danas covjek malo razmisli onda mu mnoge stvari postaju jasnije.Zao mi je sto ti jos nisi skuzio neke stvari ali ima vremena ...

<{POST_SNAPBACK}>

ti ocito po ovom pisanju postova si izdajica svog naroda,iskreno meni neidi na oci,prvo apzb nikad nebi uspjela,drugo cetnici vam bili na linijama toje izdaja bosne,trece sjecas li se kamuflaz kad smo vas pusili u bihac a opkolili i tad os vidlikoje sve autonomas,pa onda povama,toje bila sabotaza stoljeca,i profesionalno ratovanje izdajice jedne,dovoljno da ste zapucali na bosnu i na bracu svoju,udruzili se cetnicima,prodali se za HRANU A POGAZILI SVOJ OBRA I PONOS KRAJISNIKA,zbog vas izdajic nigdje nemamo bujruma,treba vas tuci nije pojedinac pogresio nego masivno ste svi pogresili u svom izdajnickom pokusaju i pucanje na drzavu..ebite se i ja svama apzb ni srbima i neprijateljima bosanca mogu zivjet,..

ti ocito po ovom pisanju postova si izdajica svog naroda,iskreno meni neidi na oci,prvo apzb nikad nebi uspjela,drugo cetnici vam bili na linijama toje izdaja bosne,trece sjecas li se kamuflaz kad smo vas pusili u bihac a opkolili i tad os vidlikoje sve autonomas,pa onda povama,toje bila sabotaza stoljeca,i profesionalno ratovanje izdajice jedne,dovoljno da  ste zapucali na bosnu i na bracu svoju,udruzili se cetnicima,prodali se za HRANU  A POGAZILI SVOJ OBRA I PONOS KRAJISNIKA,zbog vas izdajic nigdje nemamo bujruma,treba vas tuci nije pojedinac pogresio nego masivno ste svi pogresili u svom izdajnickom pokusaju i pucanje na drzavu..ebite se i ja svama apzb ni srbima i neprijateljima bosanca mogu zivjet,..

<{POST_SNAPBACK}>

stari mozes samo da seres ko foka o tom tvom patriotizmu i tvom junaku deneralu dudaku.taj tvoj bujrum nam netreba jer i o nako malo tko je bio od nas u bihacu pre rata a nece ni poslije.vase gostoprimstvo nam je dobro poznato.da si bio u tom ratu malo bih drukcie govorio ovako suti i moli boga da si bio daleko od bosne.ko god je branio svoju kucu nije mogao da bude izdajnik po svim logikama.za bosnu se tada a bogami ni danas nije moglo reci da funkcionira kao drzava.znaci bila je bitna glava i kuca.pokazali ste vi biscani da niste nista bolji od srba sto se tice mucenja i ubijanja bas u toj vasoj famoznoj akciji.vidi se da imate talibanskoga iskustva.vjerovatno ce vas progoniti slike iskasapljenih autonomasa cjeli vas zivot.uvjek su govorili da se u bihac ide samo da se umre i bili su u pravu. ;)

stari mozes samo da seres ko foka o tom tvom patriotizmu i tvom junaku deneralu dudaku.taj tvoj bujrum nam netreba jer i o nako malo tko je bio od nas u bihacu pre rata a nece ni poslije.vase gostoprimstvo nam je dobro poznato.da si bio u tom ratu malo bih drukcie govorio ovako suti i moli boga da si bio daleko od bosne.ko god je branio svoju kucu nije mogao da bude izdajnik po svim logikama.za bosnu se tada a bogami ni danas nije moglo reci da funkcionira kao drzava.znaci bila je bitna glava i kuca.pokazali ste vi biscani da niste nista bolji od srba sto se tice mucenja i ubijanja bas u toj vasoj famoznoj akciji.vidi se da imate talibanskoga iskustva.vjerovatno ce vas progoniti slike iskasapljenih autonomasa cjeli vas zivot.uvjek su govorili da se u bihac ide samo da se umre i bili su u pravu. ;)

<{POST_SNAPBACK}>

glupsone ja sam iz cazina,a naravno ako si za apzb i ako su cetnici bili na linijama od koga si se branio a skim si se udruzio,vi ste izdajice svog naroda,izdali ste sebe i drzavu kakva takva je ali ste je izdali,stabi bilo daje dozvolilo se da su izdajice zauzele kanton pa prvi bi vi bili na streljanju od strane srba jer ste izdajice kad ste izdali muslimane inji bi,kanton bi bio naj veca masovna grobnica od cetnika kojima ste vi dali da vam budu po linijama,,kazes da imamo talibanske krvi,vidi se da nemas identiteta,ti ustvari neznas ko si nikako,kad pricas o muslimanima tako,..rastjerani ste ko ovce po sumama i njivama,tako vam i treba..

glupsone ja sam iz cazina,a naravno ako si za apzb i ako su cetnici bili na linijama od koga si se branio a skim si se udruzio,vi ste izdajice svog naroda,izdali ste sebe i drzavu kakva takva je ali ste je izdali,stabi bilo daje dozvolilo se da su izdajice zauzele kanton pa prvi bi vi bili na streljanju od strane srba jer ste izdajice kad ste izdali muslimane inji bi,kanton bi bio naj veca masovna grobnica od cetnika kojima ste vi dali da vam budu po linijama,,kazes da imamo talibanske krvi,vidi se da nemas identiteta,ti ustvari neznas ko si nikako,kad pricas o muslimanima tako,..rastjerani ste ko ovce po sumama i njivama,tako vam i treba..

<{POST_SNAPBACK}>

steta sa tobom komentarisati izgleda da ti samo znas jednu te istu pricu.blblblblblbl...uzivaj u svom psiholoskom jadu i nebrini se za nas autonomase jer kad tada cemo da uzmemo vlas i u cazinu ;) .do tada uzivaj u svom jadu.pozdrav od taskija !

Politika je nest sto najvise mrzim u zivotu i nikad ni za koga necu glasati!!! Ti svi ljudi sto su u svim strankama pa tako u dnz gledaju samo svoj interes!!

eh edo sta ti ovaj taski radi,brani nasu diku i ponos..

p.s

ti navede da je on bio u inostranstvu za vrijeme rata,ne ,nije bio vec je ratovao

wesellam

jer kad tada cemo da uzmemo vlas i u cazinu

mislim da alica beg vec hara cazinom,ali ne znam samo koliko ce jos dugo !")=?!?

:D

eh edo sta ti ovaj taski radi,brani nasu diku i ponos..

p.s

ti navede da je on bio u inostranstvu za vrijeme rata,ne ,nije bio vec je ratovao

wesellam
mislim da alica beg vec hara cazinom,ali ne znam samo koliko ce jos dugo !")=?!?

:D

<{POST_SNAPBACK}>

ti bi odmah silom,demokratija iskljucuje silu budo.valjda je Cazin i njegov a ne samo tvoj.

nije se niko nigdje pretplatio na Cazin i da ga smatra samo svojim!

to je budo nakazno misljenje da ne moze biti nakaznije.