Jump to content
bUDO_hodza

Demokratska Narodna Zajednica

Recommended Posts

nebavim se bas previse sa DNZ-om, a da nam netrebaju stranke kao opozicija SDA-u trebaju i to stranke za koje glasa poprilican broj briraca/glasaca.

<{POST_SNAPBACK}>

eh sad dnz ima puno glasaca hehehe..

citao sam njihov Statut i Program i vjeruj mi da mi se smucilo,narocito Program.

nisam mogao sebi vjerovati da su ubacili takve stvari u Statut i Program da tako nesto niko normalan nebi ubacio u dokumenta jedne stranke.

ali,cini mi se da su nesto mijenjali po tom pitanju jer je bilo kritika na racun toga na njihovoj stranici i izbacili su te tacke i pod-tacke iz svojih stranackih dokumenata.

<{POST_SNAPBACK}>

ak mozes naci to jos stavi ovdje da i ja procitam a k nije problem!!!

ev pitanja za sve:

gale sta ti mislis koliko ce  se dugo medjusobno mrziti ovi sda-ovci i dnz-ovci,il na bosanski autonomasi i korpusovci....neki se mozda nece sloziti s ovim sta cu reci ..ali dali mlade generacije kladuscana trebaju da ispastaju za sto su krive stare genereacije....ta ce mrznja postojati jos dugo,ali ja to ne smatram uredu...obje ove stranke...a posebno dnz bi trebali malo vise utjecati na omladinu po ovim pitanjima ne i dalje im jos vecu mrznju usadjivati....to ti je jedan vid podjele medju narodom koji se vidi i dan danas poslije rata...kud to vodi ????$%&/()=

<{POST_SNAPBACK}>

ja znam da su mnogi izgubili oceve,strice,dajdze od strane autonomasa....ali me zanima kakvo vi imate misljenje o njima sad...10 godina nakon rata.....

budo,ja nisam nigdje pomenuo da DNZ ima toliko i oliko glasaca..

kad bi si koji su u dijaspori a sa kladuskog su prostora glasali za Dnz vjeruj mi da se nebi puno razlikovali SDA I DNZ-e

nazalost ne mogu to vise naci jer cesto dobijem virus i onda moram vrsiti ponovnu instalaciju i tako unistim sve sto sam sacuvao...

ev pitanja za sve:

ja znam da su mnogi izgubili oceve,strice,dajdze od strane autonomasa....ali me zanima  kakvo  vi  imate misljenje o njima sad...10 godina nakon rata.....

prejudiciras neke stvari i forsiras samo jednu stranu..sto nije posteno.
nisu samo jedni izgubili,izgubili su i oni drugi.ovdje sad necemo o tome ko jest a ko nije bio u pravu pa po tome ravnati i osjecaje i pravdu.

ne boli li svaku majku isto za svojim poginulim,sinom,bratom,bez obzira na kojoj je strani poginuo.

ne boli li svakog oca srce i dusa za svojim sinom,bratom..boli na isti nacin ako u njemu ima imalo ljudskosti.

sve majke moraju osjecati istu bol za svojim najmilijima.

sta imam misliti o njima,to je nas narod i netreba stalno potencirati to pitanje..

to nije dobro iz vise razloga,jer,

ko kome garantuje da se u buducnosti nece ponoviti slicne stvari i mozda cak gore od ovih.moguca su iznenadjenja svakakve vrste..

<{POST_SNAPBACK}>

budo,ja nisam nigdje pomenuo da DNZ ima toliko i oliko glasaca..

ja pomislio da si na nju mislio...s obzirom na uvod teksta koji je dnz stranka napisala..oko 3500 glasova ))))) sorry

kad bi si koji su u dijaspori a sa kladuskog su prostora glasali za Dnz vjeruj mi da se nebi puno razlikovali SDA I DNZ-e

mozda se nebi razlikovali...nezaboravi da u dijaspori ima i ''korpusovaca'' )))

nazalost ne mogu to vise naci jer cesto dobijem virus i onda moram vrsiti ponovnu instalaciju i tako unistim sve sto sam sacuvao...

instaliraj antivirus!!!! ma naces ti to i staviti ovdje )) moglo bi biti zanimljivo za citanje

ev pitanja za sve:

ja znam da su mnogi izgubili oceve,strice,dajdze od strane autonomasa....ali me zanima kakvo vi imate misljenje o njima sad...10 godina nakon rata.....

prejudiciras neke stvari i forsiras samo jednu stranu..sto nije posteno.
nisu samo jedni izgubili,izgubili su i oni drugi.ovdje sad necemo o tome ko jest a ko nije bio u pravu pa po tome ravnati i osjecaje i pravdu.

znam da je bilo na obostranu stetu i ja to razumijem.....iako su mi autonomasi ubili strica sve to razumijem ,e sad bi se ovdje dalo jos prichati ali necemo!!!!!!

ovo je bilo pitanje

:gale sta ti mislis koliko ce se dugo medjusobno mrziti ovi sda-ovci i dnz-ovci,il na bosanski autonomasi i korpusovci....neki se mozda nece sloziti s ovim sta cu reci ..ali dali mlade generacije kladuscana trebaju da ispastaju za sto su krive stare genereacije....ta ce mrznja postojati jos dugo,ali ja to ne smatram uredu...obje ove stranke...a posebno dnz bi trebali malo vise utjecati na omladinu po ovim pitanjima ne i dalje im jos vecu mrznju usadjivati....to ti je jedan vid podjele medju narodom koji se vidi i dan danas poslije rata...kud to vodi ????$%&/()=
''

ne boli li svaku majku isto za svojim poginulim,sinom,bratom,bez obzira na kojoj je strani poginuo.

ne boli li svakog oca srce i dusa za svojim sinom,bratom..boli na isti nacin ako u njemu ima imalo ljudskosti.

sve majke moraju osjecati istu bol za svojim najmilijima.

roditelji su roditelji.....ma kakvi oni bili i na kojoj strani bili!!!!

sta imam misliti o njima,to je nas narod i netreba stalno potencirati to pitanje..

kako da netreba stalno potencirati to pitanje....vidis li koja je tu mrznja medju narodom...gora i veca nego za vrijeme rata....sve dok bude tako...nema od nase bosne nista..ne kazem da se to treba zaboraviti..neki nece nikad ni moci zaboraviti,ali to nije razlog da se mi mlade generacije mrzimo zbog gresaka koje su pocinile starije generacije...ipak smo tad samo djeca bila

to nije dobro iz vise razloga,jer,
ko kome garantuje da se u buducnosti nece ponoviti slicne stvari i mozda cak gore od ovih.moguca su iznenadjenja svakakve vrste..

vec sam gore napisao kako i sta!!!!!pred nama je pa cemo vidjeti kako ce ispasti...ti si tamo daleko preko mora a ja daleko preko gora....sjedicemo i gledati,il necemo ?"

• Upvote 1

Sto vas dvojicu boli glava zbog DNZ stranke.Sta tebe takozvani HODZ ili vec stasi boli glava za DNZ.Jel te to zabrinulo sto ta stranka na svakim izborima dobija sve vise glasova unatoc hajki koju su na tu stranku vrsili pa i danas vrse od prvih visestranackih izbora pa nadalje.Sve sto tu pise kako je nastala DNZ je istina i svi znaju da je nastala u izbjeglistvu i kakav su teror pretrpjeli ljudi koji su podzavali tu partiju.Da nije bilo medjunarodne zajednice legalno izabrani zastupnici te partije nebi mogli da preuzmu svoje mandate koje su posteno osvojili jer je narod njima dao povjerenje.Znam ja da tebe Budo boli to sto DNZ u Kladusi bez problema potuce SDA partiju i sto za nju glasa PREKO 80% Klasuscana i glasace uvjek bez obzira sto su i Fikreta zatvorili jer ta stranka je zelja naroda Cazinske Krajine koji se kroz nju bori za svoja prava i borice se od opstinskih pa preko kantonalnih i federalni i drzavnih institucija.Ako je netko mislio da ce unistiti tu partiju zatvaranjem Fikreta Abdica i montiranim procesima ili zastrasivanjima tu se grdno provjerio jer DNZ postoji i postojace i kad nebude Fikreta jer svi smo mi FIKRET ABDIC I PONOSNI KRAJISNICI.To sto se ti izrugujes tim procentima gdje DNZ na svakim izborima unatoc pritiscima dobiva procentualno sve vise glasova mozes provjeriti i na OSCE stranicama i tamo ti stoji koliko je ko dobio glasova na svakim izborima pa pogledaj.Samo da te napomenem da je od 1995.godine pa sve do 1998. hiljade Krajisnika napustilo svoje domove i krenulo u bjeli svjet trbuhom za kruhom pa se zapitaj koliko bi DNZ dobila jos glasova da su ti ljudi u Bosni????Prema procjenama DNZ bi dobila izmedju deset i petnest hiljada glasova na podrucju opstina Cazin I Kladusa jer je samo u Americi preko dvadeset hiljada ljudi sa prostora Cazinske Krajine odnosno iz Cazina i Kladuse.Ti ljudi neglasaju jer i nemaju neku sansu da glasaju posto ih je puno dobilo Americko drzavljanstvo ili jednostavno zbog zauzetosti i rada nemaju puno veliki interes za politiku u Bosni.
Sto se tice te mrznje koju ti ovdje navodis po tvome pisanju se vidi da ti licno mrzis autonomase.Evidis ja tebe nemrzim niti cu te mrziti ni tebe ni nikoga ko drugacije ima misljenje jer svatko ima pravo da misli kako zeli.Svi znamo da je DNZ toliko puta pozivala na medjumuslimansko pomirenje i da radi na zblizavanju ljudi ali druga strana se uvjek oglusavala na to pozivajuci se na izdaju,patriotizam i kakve sve gluposti izbjegavajuci odgovor.Shvati BUDO da SDA i oni koji su naredili i pocinili zlocin nece pruziti ruku pomirenja drugoj strani jer bi tada morali priznati sta su uradili i koje sta naredio.Koliko je puta DNZ trazila od SDA da se sjedne za sto i da se razgovara kao ljudi i da se formira nezavisna komisija koja ce utvrditi uzroke i posljedice medjumuslimanskoga sukoba.Oni nato nisu pristali.Svi znaju da su nasi ranjenici i djeca od poginulih boraca Narodne Odbrane gradjani drugoga reda i da nemaju nikakva prava mada su svima drugima dali prava i djeci i ranjenicima Armije BiH i vojske republike srpske i HVO.Znaci u ratu gdje se tukao svatko sa svakim svi imaju prava i po donosenom ZAKONU svi koji su u ratu stradali imaju ista prava bez obzira gdje je ko bio jer u ovom ratu nije bilo pobjednika i nitko nikoga nije pobjedio.Znaci u Dejtonu je potpisan mir i rat se nije zavrsio necijom pobjedom.Nakon donosenja odluke USTAVNOG SUDA BiH da djeca poginulih boraca NO i ranjenici imaju ista prava kao i svi drugi ta tvoja SDA u nasem kantonu je krenula prvo u proteste i okupljanja druge strane protiv takve odluke a u V.Kladusi prema odluci opcinskog vijeca gdje DNZ ima apsolutnu vecinu i podrske nacelnika opstine Mulalica gradi se zgrada u kojoj bi stanove trebali da dobiju ranjenici Narodne Odbrane i 5.korpusa skupa.Znaci pola stanova jednima pola drugima.Eto Budo ko gaji mrznju a ko ide ka pomirenju.Ti moras da shvatis da se nemoze jedna strana optuzivati a druga dizati do nebesa jer gradjani V.Kladuse pamte svu torturu koju su podnjeli i dva izbjeglista i sve sto se desilo pa ipak su oprostili i prastaju.Shvati da se do pomirenja moze doci jedino ako se sjedne za sto i razgovara kao ljudi,kao braca Muslimani,kao Bosanci i na kraju kao ponosni Krajisnici sto i jesmo svi zajedno.Znaci da svaka strana mora zatraziti oprost za sve pocinjeno a evo ja cu poceti prvi;;Uratu nisam mrava zgazio niti sam kome zlo ucinio a pomogao sam svakome kome sam mogao a ako ima nesto sto sam nesvjesno uradio neka mi oprosti i halali a ja evo kao MUSLIMAN I PONOSNI KRAJISNIK OPRASTAM SVE STO SU MENI I MOJOJ PORODICI NANJELI ONI KOJI STIDA I OBRAZA NITI SU IMALI NITI IMAJU.EVO JA OPRASTAM I HALALIM JER SAM MUSLIMAN.

Jedino tako BUDO moze doci do pomirenja a ne upirati u nekoga prst samo zato sto ima drugacije politicko misljenje jer politika necini ljude.Hocu da ti kazem da covjeka cini sve ono cim ga je dragi ALLAH obdario a to je milost,oprost,osjecaj prema porodici,komsiji,prijateljima,rodnom kraju i svim drugim sto nas cini drugacijima od zivotinja pa se zato i zovemo ljudi.

Evo ja bih imao prjedlog o kome sam razmisljao pa vi prosudite jeli to ispravno.Naime posto je u tome nesretnom ratu najvise ljudi izginulo sa podrucja opstina Kladusa i Buzim ja bih dao prjedlog da se na granici te dvje opstine podigne zajednicki spomenik poginulim borcima iz 5.korpusa i Narodne Odbrane na kome bi stojalo da taj spomenik podizu mjestani Kladuse I buzima u znam Medjumuslimanskoa pomirenja i opomeni da nam se to nikada vise neponovi.Znaci bez ikakvog politickog uticaja vec samo mjesto i spomenik gdje bi se ljudi svake godine okupili i zajednicki rekli da smo mi jedan narod i da nema vise podjela bez obzira na pliticka mimoilazenja jer politika nikome nedonosi dobro.Na glasanje se ide jednom u cetiri godine a sa komsijama se zivi dok je ovoga dunjaluka.
Sta mislite o ovom prjedlogu.

• Upvote 1

UGODNO CITANJE!!!!!

Samo da te napomenem da je od 1995.godine pa sve do 1998. hiljade Krajisnika napustilo svoje domove i krenulo u bjeli svjet trbuhom za kruhom pa se zapitaj koliko bi DNZ dobila jos glasova da su ti ljudi u Bosni

ili koliko bi SDA dobila glasova da su ti ljudi dole????? nije mi bitno koja je stranka samo nek se zalaze za dobro..mislim sve se zalazu za dobro..ali nek ono s cime se zalazu s provedu u djelo..nije bitno ko to bio DNZ::SDA ili SDP....SDP je lijep primjer toga!!

Sto se tice te mrznje koju ti ovdje navodis po tvome pisanju se vidi da ti licno mrzis autonomase

ja licno ne mrzim...nego mi je samo cudno sto se ljudi toliko medjusobno mrze! i navedi mi to gdje sam ja to svojim tekstom pokazao mrnju prema ''autonomasima''
bice ovdje koji ce reci da vas mrze,ali ja ne!

gale sta ti mislis koliko ce se dugo medjusobno mrziti ovi sda-ovci i dnz-ovci,il na bosanski autonomasi i korpusovci....neki se mozda nece sloziti s ovim sta cu reci ..ali dali mlade generacije kladuscana trebaju da ispastaju za sto su krive stare genereacije....ta ce mrznja postojati jos dugo,ali ja to ne smatram uredu...obje ove stranke...a posebno dnz bi trebali malo vise utjecati na omladinu po ovim pitanjima ne i dalje im jos vecu mrznju usadjivati....to ti je jedan vid podjele medju narodom koji se vidi i dan danas poslije rata...kud to vodi ????$%&/()=

kako da netreba stalno potencirati to pitanje....vidis li koja je tu mrznja medju narodom...gora i veca nego za vrijeme rata....sve dok bude tako...nema od nase bosne nista..ne kazem da se to treba zaboraviti..neki nece nikad ni moci zaboraviti,ali to nije razlog da se mi mlade generacije mrzimo zbog gresaka koje su pocinile starije generacije...ipak smo tad samo djeca bila

E t vidis ja tebe nemrzim niti cu te mrziti ni tebe ni nikoga ko drugacije ima misljenje jer svatko ima pravo da misli kako zeli.Svi znamo da je DNZ toliko puta pozivala na medjumuslimansko pomirenje i da radi na zblizavanju ljudi ali druga strana se uvjek oglusavala na to pozivajuci se na izdaju,patriotizam i kakve sve gluposti

drago mi sto me ne mrzis.ja sam isto rekao...da treba tu mrznju izbiti iz ljudskoh umova...sto ce biti malo teze...to nam predstavlja glavni problem u USK-medjusobna mrnja...ti kako rece gore sad je problem u SDA...

Shvati BUDO da SDA i oni koji su naredili i pocinili zlocin nece pruziti ruku pomirenja drugoj strani jer bi tada morali priznati sta su uradili i koje sta naredio.Koliko je puta DNZ trazila od SDA da se sjedne za sto i da se razgovara kao ljudi i da se formira nezavisna komisija koja ce utvrditi uzroke i posljedice medjumuslimanskoga sukoba.Oni nato nisu pristali.Svi znaju da su nasi ranjenici i djeca od poginulih boraca Narodne Odbrane gradjani drugoga reda i da nemaju nikakva prava mada su svima drugima dali prava i djeci i ranjenicima Armije BiH i vojske republike srpske i HVO

vezano zata prava...to je mozda zato sto ste karakterisani kao izdjanici svog naroda!
treba SDA i DNZ da nadju medjusobni kompromis....i kad ga nadju to nece promjeniti situaciju dole...ne lezi ta sva medjusobna mrznja u strankama..one samo poticu na nju....vec lezi u samom narodu...treba probuditi svijest naroda.....
vezao za SDA ....dao sam davno svoje misljenje o njoj....ista stranka kao i ostale...ista kao i DNZ ..a DNZ isti kao SDA...samo politika...isto sranje drugo pakovanje,il nije ?

u V.Kladusi prema odluci opcinskog vijeca gdje DNZ ima apsolutnu vecinu i podrske nacelnika opstine Mulalica gradi se zgrada u kojoj bi stanove trebali da dobiju ranjenici Narodne Odbrane i 5.korpusa skupa.Znaci pola stanova jednima pola drugima

to je jako fino od gradonacelnika Mulalica..ali znas kako SDA gleda na to.....posto je i ta stranka pokvarena normalno.....ovi se nama ulizuju s jednom zgradom heheh....s time sto ce nam dati zgradu ...u kojoj ce zivjeti pola ovoh..pola onih.....to je malo i smjesno....hoces da u toj zgradi izbije ponovo rat heheh

Eto Budo ko gaji mrznju a ko ide ka pomirenju.Ti moras da shvatis da se nemoze jedna strana optuzivati a druga dizati do nebesa

ja sam davno reko sto mislim o SDA tako da ti nebi mislio da sam ja neki sda-ovac ili tako nesto.....sto sam rekao za nju reciicu i za DNZ i SDP i HDZ i onu tvoju stranku...za sve stranke...ako sam koju stranku previse ocrnio ili ''uzvisio'' izvini onda...nije mi bila namjera...

Znaci da svaka strana mora zatraziti oprost za sve pocinjeno a evo ja cu poceti prvi;;Uratu nisam mrava zgazio niti sam kome zlo ucinio a pomogao sam svakome kome sam mogao a ako ima nesto sto sam nesvjesno uradio neka mi oprosti i halali a ja evo kao MUSLIMAN I PONOSNI KRAJISNIK OPRASTAM SVE STO SU MENI I MOJOJ PORODICI NANJELI ONI KOJI STIDA I OBRAZA NITI SU IMALI NITI IMAJU.EVO JA OPRASTAM I HALALIM JER SAM MUSLIMAN.

gago znas da ce ovo ici teze....s nasim narodom je tesko...na obje strane imamo puno poginulih...mozda ces ti halaliti...ali hocel onaj koje izgubio oca ili brata..nije bitno koja je strana.....mada se neces sloziti s ovim al ja cu reci....vi ste izdali narod..a ne narod vas!!!!! ovako nesto ne mozete reci za krajisnike(cazinjane)....ovo je stvarnost i od nje ne mozemo pobjeci!!!!

Jedino tako BUDO moze doci do pomirenja a ne upirati u nekoga prst samo zato sto ima drugacije politicko misljenje jer politika necini ljude.Hocu da ti kazem da covjeka cini sve ono cim ga je dragi ALLAH obdario a to je milost,oprost,osjecaj prema porodici,komsiji,prijateljima,rodnom kraju i svim drugim sto nas cini drugacijima od zivotinja pa se zato i zovemo ljudi.

to je sve tako kako kazes gledano s islamske strane.....

hadis

''ko ne oprosti,nece mu biti oprosteno''

Evo ja bih imao prjedlog o kome sam razmisljao pa vi prosudite jeli to ispravno.Naime posto je u tome nesretnom ratu najvise ljudi izginulo sa podrucja opstina Kladusa i Buzim ja bih dao prjedlog da se na granici te dvje opstine podigne zajednicki spomenik poginulim borcima iz 5.korpusa i Narodne Odbrane na kome bi stojalo da taj spomenik podizu mjestani Kladuse I buzima u znam Medjumuslimanskoa pomirenja i opomeni da nam se to nikada vise neponovi.Znaci bez ikakvog politickog uticaja vec samo mjesto i spomenik gdje bi se ljudi svake godine okupili i zajednicki rekli da smo mi jedan narod i da nema vise podjela bez obzira na pliticka mimoilazenja jer politika nikome nedonosi dobro.Na glasanje se ide jednom u cetiri godine a sa komsijama se zivi dok je ovoga dunjaluka.
Sta mislite o ovom prjedlogu.

sta se tice ovog prjedloga...jako fino...samo ja to smatram neostvarivim i ne mogucim...ne zbog mene licno...vec zbog odnosa buzimljani-kladuscani...ipak je i kod jednih i kod drugih mrznja prevazisla svaku mjeru!!! bilo bi mi licno drago da se vako nesto napravi....samo tako ce se situacija promjeniti,ili necim slicnim ))))

pozz

shvati da ja mrzim samo dvije osobe,a to svakako niste ti i gale

budo, zamolio bih te samo da ne pises velikim slovima jer ni ostali ne pisu

pozdrav

budo, zamolio bih te samo da ne pises velikim slovima jer ni ostali ne pisu

pozdrav

<{POST_SNAPBACK}>

ok,no problemo!

Ja mislim da se narod toliko ni nemrzi koliko politicari.Najbolje bi bilo da su ukljuci direktno kantonalna televizija sa pozivom da dodju prestavnici obje strane na prevazilazenje ovakvoga stanja.E onda cemo da vidimo koce doci pred kamere a ko nece i koje za pomirenje a ko nije.Ukoliko bi se obadvje strane odazvale neka direktno pred tv.kamerama odgovore na neka otvorena pitanja ito pred ocima javnosti.Znaci da vidimo koce doci a ko nece.

Samo jos da napomenem da do pomirenja nece nikada doci ako jedna strana optuzuje drugu a nedajuci priliku i onoj drugoj strani da nesto kaze ili da se brani.To bi bilo isto kada bi sud nekome sudio bez prava na advokata i prava da se brani.SDA bi zeljela pomirenje jedino kada bi autonomasi izjavili da su jedino oni krivi i da su izdajnici i da su pogrjesili.Pa nepravi se tako pomirenje da ucjenjujes nekoga ili da trazis nesto od nekoga da prizna tudje krivice.Njima bi autonomasi bili dobri kada bi svu krivicu preuzeli na sebe a da se SDA opere od svega pa zato i izbjegavaju i svaku pomisao da se suoce oci u oci pred tv.kamerama i odgovore na neka pitanja.Znaci za sve sto su autonomasi krivi moraju odgovarati a za sve sto je 5.korpus skrivio mora da snosi posljedice.Tek tada ce biti istinsko pomirenje a ne uvjek kao papagaji pozivati se na nekakvu izdaju i na patriotizam.

gago pred nama je...te svoje ideje mozes poslati negdje gdje ce mozda biti uvazene,ovdje je samo puki text...kad bi ih jos neko citao mozda bi bilo neke fajde od njih(tekstova)..ovako ovdje samo stoje crno na bjelo..mnogi ce doci i procitati,ali niko nista nece poduzeti.....sve sto si rekao u par zadnjih postova nije lose.....mislim da ono politicar vec sve znaju ali da ih toliko i ne zanima...nek bude kako ce biti....moras malo utjecati na ove vise nas(mislim politicare)...mi ti ovdje ne mozemo pomoci....mozemo samo voditi diskusije od kojih nece nista proizici,il hoce!!!!

Demokratska Narodna Zajednica Bosne i Hercegovine nastala je 1993. godine u Velikoj Kladu

Ja mislim da se narod toliko ni nemrzi koliko politicari.Najbolje bi bilo da su ukljuci direktno kantonalna televizija sa pozivom da dodju prestavnici obje strane na prevazilazenje ovakvoga stanja.E onda cemo da vidimo koce doci pred kamere a ko nece i koje za pomirenje a ko nije.Ukoliko bi se obadvje strane odazvale neka direktno pred tv.kamerama odgovore na neka otvorena pitanja ito pred ocima javnosti.Znaci da vidimo koce doci a ko nece.

Samo jos da napomenem da do pomirenja nece nikada doci ako jedna strana optuzuje drugu a nedajuci priliku i onoj drugoj strani da nesto kaze ili da se brani.To bi bilo isto kada bi sud nekome sudio bez prava na advokata i prava da se brani.SDA bi zeljela pomirenje jedino kada bi autonomasi izjavili da su jedino oni krivi i da su izdajnici i da su pogrjesili.Pa nepravi se tako pomirenje da ucjenjujes nekoga ili da trazis nesto od nekoga da prizna tudje krivice.Njima bi autonomasi bili dobri kada bi svu krivicu preuzeli na sebe a da se SDA opere od svega pa zato i izbjegavaju i svaku pomisao da se suoce oci u oci pred tv.kamerama i odgovore na neka pitanja.Znaci za sve sto su autonomasi krivi moraju odgovarati a za sve sto je 5.korpus skrivio mora da snosi posljedice.Tek tada ce biti istinsko pomirenje a ne uvjek kao papagaji pozivati se na nekakvu izdaju i na patriotizam.

<{POST_SNAPBACK}>

Gago, prosli izbori kad su bili na predizbornoj kampanji na tv unsko sanskog kanotna u emisji Izbori dosli kandidati iz SDA, SDP, DNZ... i, kandidat iz DNZ za kantonalnu skupstinu dosao i u svojoj biografiji kaze "imam cetiri razreda osnovne skole", pitanja gledalaca i pitao jedan gledalac "jel dnz imala ikog skolovanijeg da posalje na debatnu emsiju", kaze ovaj iz DNZ-a "jes, al ja sam sam zaisko i sceo sam licno ja da dodem i da ja govorim na televiziji", al gago, allaha mi ti da si to mogo vidjeti, sav kanton se je smijao, kad je citao svoju biografiju on je slovkao, covjek nije znao ni citati, vec je slovkao. I, kad sam ono vidio, stvarno, ko je ono gledao i da je glasao za dnz to mi nikako ne ide u glavu.

Gago, prosli izbori kad su bili na predizbornoj kampanji na tv unsko sanskog kanotna u emisji Izbori dosli kandidati iz SDA, SDP, DNZ... i, kandidat iz DNZ za kantonalnu skupstinu dosao i u svojoj biografiji kaze "imam cetiri razreda osnovne skole", pitanja gledalaca i pitao jedan gledalac "jel dnz imala ikog skolovanijeg da posalje na debatnu emsiju", kaze ovaj iz DNZ-a "jes, al ja sam sam zaisko i sceo sam licno ja da dodem i da ja govorim na televiziji", al gago, allaha mi ti da si to mogo vidjeti, sav kanton se je smijao, kad je citao svoju biografiju on je slovkao, covjek nije znao ni citati, vec je slovkao. I, kad sam ono vidio, stvarno, ko je ono gledao i da je glasao za dnz to mi nikako ne ide u glavu.
pa sta ti je to cudno Kemale,koliko starih didova i neni glasa za SDA a neznaju naci na listicu za koga glasati nego umjesto njih drugi zaokruze glas za SDA,nije li ovako Kemo???

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.porr-solutions.com/index.php?do...gory_id=1000017

budo,pa tvoja firma radi i po Bosni objekte a u Zagrebu ima i predstavnistvo

<{POST_SNAPBACK}>

znam gale....samo da sam ja ostao u bosni ili otiso u cro teze bi dobio posao!!!!
vidis gale...da su stranke bolje radile svoj posao ja nebi morao biti gdje jesam...ne kazem da mi je lose...ali nema nista finije i bolje od rodne grude...to si i sam primjetio...ja sam tek dvije godine ''pod drugim suncem'' al mi nekad i ne grije kako treba....a et sve su krive stranke!!!!DNZ..SDA..:SDP

imam jako dobru firmu...lijepe radne kolege i dobrog sefa...gore bi mi bilo da sam u bosni radio!!!!!!

p.s bosna je tvoj dom ,bjezi iz nje...jeld da je dobra ova heheh

Demokratska narodna zajednica nije demokratska stranka, niti je narodna. Rijec je o partiji koja se moze porediti s SDS-om u njenoj ulozi u kopanju groba Republici Bosni i Hercegovini. Naime DNZ nastaje na ideji otcjepljena Fikretovog dominiona od BiH u cilju cuvanja njegova bogatstva, i kao takva je navecim dijelom pomagala komadanju BiH i genocidu koji su vrsile srpske snage diljem BiH. DNZ je nastala na ideji secesionizma i organizaciji bliskoj fa

• Downvote 1

<{POST_SNAPBACK}>

to ti je kemo isto ko gospodin besirevic u SDA....i u DNZ i u SDA ima ''politicara'' koji nisu skolovani..gospodina besirevica znam licno i znam da je dobar covjek ali to nije dovoljno da bi se covjek bavio politikom il jest?!!!! ima isto oko 4 razzreda osnovne skole koliko se sjecam,ak nije tako ispravite me!!

evo

ovdje

mozete vidjeti rezultate glasanja iz 2004...u 2005/06 razlika je neprimjetna

DEMOKRATSKA NARODNA ZAJEDNICA BiH - DNZ BiH 6
Redovno 2422 17.75%
Po

Pa Kemale da su ti iz SDA bili skolovaniji nebi BOSNA dogurala dokle je dogurala jer je nepismeni vode vec vise od 15.godina.Taj kako ga ti navodis iz DNZ koji je bio na TV. valjda ima svoje ime a nezove se neki covjek.Znaci imenom i prezimenom.Mozda postoji neko iz DNZ koje u izvrsnoj vlasti u nekoj Mjesnoj zajednici ali na visim nivoima su vecinom skolovani ljudi.Ja gore nisam naveo da se dodje pred TV.kamere i vrsi predizborna kampanja vec sam naveo da se dodje pred tv.KAMERE i objasne neke stvari o medjumuslimanskom sukobu.Procitaj malo sta sam napisao.

Pa Kemale da su ti iz SDA bili skolovaniji nebi BOSNA dogurala dokle je dogurala jer je nepismeni vode vec vise od 15.godina.Taj kako ga ti navodis iz DNZ koji je bio na TV. valjda ima svoje ime a nezove se neki covjek.Znaci imenom i prezimenom.Mozda postoji neko iz DNZ koje u izvrsnoj vlasti u nekoj Mjesnoj zajednici ali na visim nivoima su vecinom skolovani ljudi.Ja gore nisam naveo da se dodje pred TV.kamere i vrsi predizborna kampanja vec sam naveo da se dodje pred tv.KAMERE i objasne neke stvari o medjumuslimanskom sukobu.Procitaj malo sta sam napisao.

<{POST_SNAPBACK}>

to je bio neki frajer iz buzima(ima i u buzimu dnz-ovaca)...preziva se isakovic il sam ja pobrko pojmove...cojk jeste katastrofa sam po sebi...ne zna citati il je to zbog treme...ono znas kamere i te cake!!!

znam gale....samo da sam ja ostao u bosni ili  otiso u cro teze bi dobio posao!!!!
vjeruj mi da je bolje sto si otisao,bio si sretnik koji je izvukao prvu nagradu,samo budi posten pa priznaj razliku u mentalitetu,kulturi ophodjenja prema radniku.

ovi u Bosni sto rade to nisu radnici,to je savremeno roblje savremenog 21-vog stoljeca. nebih dalje elaborirao filozofiju shvatanja rada i prava na relaciji radnik-poslodavac..a ako bi to pokuso onda bi morao se prvo dohvatiti genetike i onda svih drugih nauka.

kad samo pomislim o novim poslodavcima,sve mi je jasno

vidis gale...da su stranke bolje radile svoj posao ja nebi morao biti gdje
o ovome bi se mogla napisati citava Enciklopedija,budo..ti si u drzavi gdje isto ima vise politickih partija i vidis li kakvu razliku kad su u pitanju nase i njihove stranke,necu ti pitatati koje su to razlike,vjerovatno primjecujes ako si u stanju pratiti ekonomsko-politicka kretanja na njemackom jeziku,vjerovatno si ga dosta naucio.

jesam...ne kazem da mi je lose...ali nema nista finije i bolje od rodne grude...to si i sam primjetio...ja sam tek dvije godine  ''pod drugim suncem'' al mi nekad i ne grije kako treba....a et sve su krive stranke!!!!DNZ..SDA..:SDP
to je nama bosancima tako sudjeno a ono sto je sudjeno to je onda od Boga i tu se nemoze nista promijeniti..slazes li se sa ovom konstatacijom?

imam jako dobru firmu...lijepe radne kolege i dobrog sefa...gore bi mi bilo da sam u bosni radio!!!!!!
da ti je Bosnjo sef tek bi onda osjetio blagodat

p.s bosna je tvoj dom ,bjezi iz nje...jeld da je dobra ova heheh
kad bi mogao ali nemam nikakve sanse

<{POST_SNAPBACK}>

vjeruj mi da je bolje sto si otisao,bio si sretnik koji je izvukao prvu nagradu,samo budi posten pa priznaj razliku u mentalitetu,kulturi ophodjenja prema radniku.

kultura je na nivo u jako su kulturni prema nama auslenderima..svako se pozabavio o sebi...samo se radi..tako da se nema vremena za gluposti i tak nesto! ovo ce potvrditi mnogi na forumu..zato sto su mnogi u inostranstvu..zive ili studiraju!!!!

ovi u Bosni sto rade to nisu radnici,to je savremeno roblje savremenog 21-vog stoljeca. nebih dalje elaborirao filozofiju shvatanja rada i prava na relaciji radnik-poslodavac..a ako bi to pokuso onda bi morao se prvo dohvatiti genetike i onda svih drugih nauka.

roblje..prava rjec..radis za ''gospodara'' a ti si samo obicni kmet...bosna polako pocinje liciti na srednji vjek..sramota je to kakvi su odnosi sef-radnik u bosni!!! zapad je dosao kod nas u bosnu,ali samo ona losa strana zapada!

o ovome bi se mogla napisati citava Enciklopedija,budo..ti si u drzavi gdje isto ima vise politickih partija i vidis li kakvu razliku kad su u pitanju nase i njihove stranke,necu ti pitatati koje su to razlike,vjerovatno primjecujes ako si u stanju pratiti ekonomsko-politicka kretanja na njemackom jeziku,vjerovatno si ga dosta naucio.

2 godie sam vamo gore a jos ne znam ni koje stranke vamo gore imaju...jako mirna drzava kad je u pitanju politika!!!!

ima i bosanac vamo gore koji imaju firme i tako to..al po postenju nisu nimalo slicni svabama...hoce puno za3bati narod za ono sto su tesko zaradili!!!!

bosna je tvoj doom,bjezi iz nje!!
nema slobode nigdje ko u bosni!!!

kultura je na nivo u jako su kulturni prema nama auslenderima..svako se pozabavio o sebi...samo se radi..tako da se nema vremena  za gluposti i tak nesto! ovo ce potvrditi mnogi na forumu..zato sto su mnogi  u inostranstvu..zive ili studiraju!!!!

roblje..prava rjec..radis za  ''gospodara'' a ti si samo obicni kmet...bosna polako pocinje liciti na srednji vjek..sramota je to kakvi su odnosi sef-radnik u bosni!!! zapad je dosao kod nas u bosnu,ali samo ona losa strana zapada!

2  godie sam vamo gore  a jos ne znam ni koje stranke vamo gore imaju...jako mirna drzava kad je u pitanju politika!!!!

ima i bosanac vamo gore koji imaju firme i tako to..al po postenju nisu nimalo slicni svabama...hoce puno za3bati narod za ono sto su tesko zaradili!!!!

bosna je tvoj doom,bjezi iz nje!!
nema slobode nigdje ko u bosni!!!

<{POST_SNAPBACK}>

u Islamu se cesto govori:bozji rob,pa tebi to budo nebi trebalo biti tesko,sta ti mislis budo trebaju li stvarno Bogu robovi/roblje.

u Islamu se cesto govori:bozji rob,pa tebi to budo nebi trebalo biti tesko,sta ti mislis budo trebaju li stvarno Bogu robovi/roblje.

<{POST_SNAPBACK}>

ovakva pitanja idu na filozofiju,zasebna tema!!! zavise kolege gale kako ljudi shvataju samog Boga !

ako kazemo da Bogu robovi trebaju to onda znaci da je On ovisan o nama(o robovima)...znaci da je bez nas niko i nista,a to nije tako normalno!

mi jesmo Boziji robovi i mi NJemu robujemo (vecina nas) al ne iz razloga sto je ovisan o nama vec zato sto je to smisao zivota,izmedju ostalog il nije?!

a sad mi kazi nesto zanimljivo o autnomasima !!

ovakva pitanja idu na filozofiju,zasebna tema!!! zavise kolege gale kako ljudi shvataju samog Boga !

ako kazemo da Bogu robovi trebaju to onda znaci da je On ovisan o nama(o robovima)...znaci da je bez nas niko i nista,a to nije tako normalno!

mi jesmo Boziji robovi i mi NJemu robujemo (vecina nas) al ne iz razloga sto je ovisan o nama vec zato sto je to smisao zivota,izmedju ostalog il nije?!

a sad mi kazi nesto zanimljivo o autnomasima !!
jel' ovo tvoja aksioma il' hoces da ja nesto kazem a sta budo??

<{POST_SNAPBACK}>