Jump to content
Sign in to follow this  
snjeguljica_SA

anoreksija i bulimija nervoza?

Recommended Posts

da ti nemas kakvu bolest?  :D

hahhaha ma nemam ali je sekundica falila da i ja zaglavim to se desi a i neprimjetis a tesko se izvuci ali izgleda da ovdje malo koga interesuje ova tema pa cemo mi ovo ukinuti!

Sve je to posljedica ovog novog "modernog" vremena u kojem zivimo gdje idoli mladih postaju neki pjevaci, pjevacice, top-modeli i sl. koji izgledaju tako savrseno da mladi pocinju paziti na svaki kilogram, na svaki zalogaj hrane koji unesu i tako unistavaju svoj vlastiti zivot i pocinju se brinuti zbog svog izgleda, a ustvari tako narusavaju zdravlje, a na kraju i taj izgled zbog kojeg se i brinu. Zalosno je to, ali tako je.

Slazem se sa Incubusom.. to je posljedica modernizacije.. svi mediji koji su pruzeni mladima, bile to novine, tv i slicno, sve navodi mlade djevojke na misao, kako danas trebas biti i sam idealan, kako bih uspio..
mozda se to ne kaze verbalno, dosta je da vidis na tv-u idola.. dosta je i neka opaska kolege il stranca, da imas visak kilograma, i kako bi valjalo da skines to suvisnje salo koje toliko smeta ocima okoline.. jedno sa drugim navodi na zle misli djevojke, koje nemaju dosta samopouzdanja, i nisu sigurne u sebe. Pokusavaju se rjesiti viska kilograma na lak nacin.. stradaju se.. na silu povracaju.. same sebe kaznjavaju, i stim iscrpljuju svoje tijelo i organizam..

Tim je djevojkama potrebna pomoc strucne osobe.. potrebno im je vratiti samopouzdanje.. zato ako poznajete neku osobu koja ima probleme.. pomozite joj.. sto god mozete uciniti za nju, ucinite.. makar to bila sitnica.. ja ne krivim njih.. ja krivim danasnje vrijeme i medije, sto prikazuju zivot kao ideal.. a to ni najmanje nije..

Ako vec zelite odrzavati zdravu liniju, onda je najbolje da se bavite sportom, jedete manje a zdravije.. pozitivno mislite o sebi.. i ne obracajte paznju na okolinu i njihovo misljenje..

danasnja omladina je opcenito podlozna takvim bolestima ! Djeca odu u skolu , pa sjedu za kompjuter il igraju Play Station ... milion razloga ! A ima onih koji sebi umisle da su mrsavi i nece da jedu pa im se isto svasta desi ....

Vecina zenskih umisle kako je ta linija toliko vazna. Prije nekoliko u Sarajevu je bio slucaj neke zenske koja je skoro umrla od anoreksije.

Meni licno nije toliko vazno da zenska ima neku super liniju. Cak je malo bolje da je elegantno popunjena nego da je mrsava ko grana.

pozdrav

P.S. djevojkama, ima i boljih nacina mrsavljena nego neke dijete itd. :D :D

P.S. djevojkama, ima i boljih nacina mrsavljena nego neke dijete itd.

haha zivio govornik:))

Ma i bolje da je djevojka malo popunjenija i da je zdrava nego da je neka grana bez boje u licu. To obicno djevojke sebi rade bezveze, a obicno su ljepse tako kako normalno izgledaju nego kad pocnu gladovati.
A ja123 oni koji obicno sjede pred kompjuterom ili play stationom su obicno debeli:)) bar tako istrazivanja vele.
Ma treba zdravo jesti, kretati se, baviti se sportom - uglavnom zdravo zivjeti i ne gledati u TV zvijezde kao neke savrsene idole jer ne znamo sta se iza te ljepote obicno krije.

ma cure nisu normalne ( ;))))) mislim sa tim mrsavljenjem.. ja koliko znam i medju svojom rajom da svak bi volio kakvu puniju da se ima za sta ufatiit, ne mrsava kor grana..... nevolim takve cure... a i bolje da ljulja neg da zulja :wink::D:D :D

hahaha, a ako bas i zele smrsavit, ima sport ili nekakvi drugi nacini za mrsavljenje,... Ne treba dozvolit da utjece okolina na izged i istodobno zrtvovat zdravlje!

Joj ljudi, sad ste me zabrinuli! Ako sam ja npr. visoka 195 cm i tezak 95 kg, imam li ja tu "anoreksiju"??? A vala, pred kompjuterom provedem jako puno...

Guest Cazin-girl

Ja znam dobro za bulemiju jer sad mi je jedna prijeteljica sebi uzela zivot zbog te bolesti... i to je stvarno jedna strasna bolest i nije tako lako kao sto neko misli da se toga rijesi... ona nije bila debela ali ipak je mislila da je ruzna i tako... I kad je vec jednom pocela nije vise mogla da prestane... koliko smo kod probavali da joj objasnimo da je fina ja je volimo i tako.. ona je jos uvjek imala neki glas u glavi sto joj je nakraju reko da se ubije....
to je sve bilo prije 3 sedmice.... :( :cry:

pa to je problem stvranja u glavi iskrivljene slike o svome tijela!
i nije se nimalo lako izvuci iz toga pogotovo bez strucne pomoci s tim sto su porodica i prijatelji jako vazan faktor kao potpora!
za bulimiju je malo teze od anoreksije jer u anoreksiji je samo problem ponovo poceti jesti i ako tu postoji problem da se hrana ne prima odmah na pocetku!ja sam na tezini gubila samo oo 3 sedmice (znaci 3 sedmice samo na vodi ) atrebalo je 2 mjeseca da se pocne primati neki grami i sve u nekim minijaturnim kolicinama!( ali naglasavam NISAM BILA BOLESNA TO JE BILA KAO NEKA "PREDIGRA") a nezelim znati kako je poslije nekoliko mjeseci..........sto prakticno vodi u smrt a nebudes ni svjestan toga!
ali PSIHA je jedna velika zagonetka i ko to savlada u svakom slucaju je na dobitku!

hmm,,,kod cura je ta bolest vrlo cesta , kad je momak ostavi ona niti jede niti pije ,,,sve dok sebi ne nadje belaja ,

hahha pa dobro ali to je opet nasa NAIVNOST I GLUPOST!
ali jos jedna informacija:djevojke koje oboljevaju od ovih bolesti su najcesce jako dobri ucenici,muzicari sportisti i JAKO AMBICIOZNE sto ustvari razlog teznji ka "SAVRSENSTVU"!

Ovima bi bio sevap da umru. Sta imaju da strase narod.

No comment na ove slike!!! :?: :!:

Stvarno sam se zgrozio kad sam vidio ovu sliku. Pa sta te osobe tjera da to rade od sebe? Je li stvarno svijet postao tako okrutno mjesto za zivot. Zar svi moramo biti savrseni. Zar nas Bog upravo nije stvorio po svojoj slici i prilici i da smo svi razliciti (zar to nije i cilj). Ovo moderno doba ko da i namece neki novi nacizam da svi moramo biti savrsena nacija.
Bolesno previse za moj pojam.

Guest Cazin-girl
Ovima bi bio sevap da umru. Sta imaju da strase narod.

No comment na ove slike!!! :?:  :!:

Ja neznam kako ti mozes reci da je ikome sevap da umre.... :?: Njima je najveci sevap pomoci i boriti se za nji sve do kraja, iako mozda neizgleda da ce pomoci...
I to sto strase narod, nije valjda tako da se ih bojis???

Cazin-girl, ti sve izgleda zaozbiljno svacas. Tesko da bi njima pomogao a nit bi ocekivo neciju pomoc kad bi sam sebi ovo uradio. Za to kako sad izgledaju ne mogu nikog kriviti neg sebe.

Naravno vi ce te zenske sa foruma odmah reci kako sam hm...
bezosjecajan.

Strasno mi je bilo zao ovih zenskih kad sam vidio slike.

poz

Cazin-girl, ti sve izgleda zaozbiljno svacas. Tesko da bi njima pomogao a nit bi ocekivo neciju pomoc kad bi sam sebi ovo uradio. Za to kako sad izgledaju ne mogu nikog kriviti neg sebe.

Naravno vi ce te zenske sa foruma odmah reci kako sam hm...
bezosjecajan.

Strasno mi je bilo zao ovih zenskih kad sam vidio slike.

poz

moras shvatiti DA JE TO BOLEST! prije svega bolest uma i poremecaj u hipotalamusa (mislim mali mozak) i depresija je veliki sudionik kod svake od ovih djevojaka istina jeste da su prije svega one same krive za to ali i bilo ko kad nije ucio neki predmet kad padne na kraju skoleske godine sam je krivi opet mu svi pomazu pa hajd uci pa instrukcije pa ovo ono! kontas?
samo sto ovo kad jednom krene jako je tesko zaustaviti!