Rezolucija O Fikretu Abdicu. - Politika - Cazin.NET Forum

Skok do sadržaja

Slika
- - - - -

Rezolucija O Fikretu Abdicu.

• Please log in to reply
233 odgovora na ovoj temi

#1 GAGO

GAGO

Stariji majstor

• Članovi
  • 109 Poruke

Objavljeno 27 November 2005 - 15:20

Prema najnovijim saznanjima Americki kongres ce najvjerovatnije donijeti rezoluciju o Fikretu Abdicu i zahtjev hrvatskom pravosudju za ponovno fer i posteno sudjenje.Naime nakon posjete ABA(americko-bosanske asocijajcije) WASHINGTON DC. i predaje dokumentacije Kongresu i posjete Bijeloj kuci u kojoj su razgovarali sa prestavnicima Buseve administracije nasatlo je veliko interesovanje kongresmena za slucaj gospodina Abdica i KONGRESMENI su najavili svoj licni dolazak u Hrvatsku i posjetu Fikretu Abdicu Babi u pritvoru u Lepoglavi.Istaknute licnosti i kompletno precjednistvo ABA na celu sa gospodinom Sicelom njih oko 50 napravili su veliki preokret u vidjenju americke politike spram BiH i narucito desavanja u Cazinskoj Krajini.Bosanski dani na Cpitoll Hilu su uspjeli a kongresmeni su upoznati sa desavanjima u nasoj regiji tokom rata.Predana je dokumentacija koja sadrzi opis dva izbjeglistva naroda Cazinske Krajine koji je vecinom dosao u Ameriku jer se nije slagao sa politikom koja je vodjena os strane SDA.Predani su svi dokazni materijali o zlocinima koji su pocinjeni nad narodom Cazinske Krajine,o postupku sudjenja Fikretu Abdicu u Hrvatskoj gdje su kongresmeni odmah uvidjeli da se radi o montiranom politickom procesu.Da se stvari mijenjaju i da ce biti izmjena govori i sama cinjenica da je ambasador BiH u americi Bisera Turkovic pozvala delegaciju ABA da posjete nasu ambasadu i tom prilikom precjednik DNZ RIFET DOLIC koji je bio gost nasim krajisnicima u Americi je obisao nasu ambasadu sa gospodjom Turkovic.Ambasada se nalazi u izuzetno teskoj situaciji jer zbog nemara ili financijske nebrige krov joj prokisnjava i totalno je devastirana sto pokazuje ko smo i sta smo u svjetu.

Jos da napomenem da je ABA donijela prva rezoluciju o SREBRENICI koja je davno prosljedjena Americkom Senatu a kasnije i usvojena tako da je ABA jedna od najzasluznijih o donosenju rezolucije o Srebrenici.Pored Krajisnika koji vecinom cine ovu udrugu tu je i veliki broj ljudi iz Podrinja anarucito iz Srebrenice.
  • 0

#2 sonda

sonda

Hobbit Foruma

• Validating
  • 1816 Poruke

Objavljeno 27 November 2005 - 16:42

10.11.2005. MISSION (is not) COMPLITED
BISERA TURKOVIC, BH AMBASADOR:

"DELEGACIJA ABA-e SE SASTALA SA AMBASADOM BiH NA NJIHOV PISMENI ZAHTIJEV"

Ovako tvrdi BH ambasador Bisera Turkovic, izravno za Cross Atlantic a koja se ljubazno odazvala pozivu lista i prokomentarisala najnoviju obmanu iz Sicelove kuhinje po kojoj je ambasada BiH trazila sastanak sa njim u Washington DC-u.

Prema izjavi BH ambasadora, ABA je pismenim, protokolarnim putem trazila sastanak sa BH amabasadom a sto je ona prihvatila, buduci da je obavjestena da je u delegaciji gosp. Dolic Rifet, predstavnik BH vlasti. ABA je svoje clanove i simpatizere obavjestavala da ce u Washibgton-u DC traziti smjenu Bisere Turkovic. Naravno, to je bila ombana koju je lansiralo vodstvo udruge kako bi privuklo sto vise
  • 0

#3 _Gost1

_Gost1

_Gost1

• Članovi
  • 4717 Poruke
  • Spol:Muško
  • Ljubavni status:Slobodan/na

Objavljeno 27 November 2005 - 23:45

aj, gago brate... dje nadje da su oni inicirali rezoluciju o Srebrenici?

al, hajd, evo sonda je dokumentovano sve ovo sto si natipkao opovrgao.

A, gago, zamolio bih te da mi napises, posto vidim da si u S. Americi, ako znas ista o
  • 0

#4 Zgembo

Zgembo

Stariji majstor

• Članovi
  • 100 Poruke

Objavljeno 28 November 2005 - 04:27

GAGO, siris lazi. To me narocito ne cudi, jer to su osobine jednog demagoga stranke DNZ.
Sto se tice, ABA, to je samo produzena ruka stranke DNZ u Americi, koja se vjesto krije pod imenom Americko-Bosanska Asocijacija. Znali su da kao predstavnici jedne stranke ne mogu nista postici, pa se sad predstavljaju kao toboze "bosanka" asocijacija, sto nikako nisu. Tu asocijaciju podrzavaju i vode iskljucivo simpatizeri, pristalice i bivsi funkcioneri APZB sa Bozidarom Sicelom na celu. Njeni istupi, programska nacela i aktivnosti su islkljucivo u korist lobiranja za Abdica, a nikako za BiH, ciji atribut nose u imenu. Ta asocijacija nema niti podrsku niti kontakte ni sa jednom drugom bosanskom organizacijom u Sjevernoj Americi.
A vjeruj mi ovo znam jer dobar dio godine provedem u Chicagu i znam sta se desava. ABA se tamo dozivljava kod Bosanaca kao kukavicje jaje, isto kao i DNZ u BiH.
Sto se tice Srebrenice, LAZES. Rezoluciju o Srebrenici je predlozio i izlobirao Kongres Bosnjaka Sjeverne Amerike, koji je nase najjace i najvece udruzenje na podrucju Sjeverne Amerike. To je jedna od organizacija koji zastupaju interese Bosanaca u Americi.
Glavni i primarni cilj ABA je da u Americi proguraju ideju da je Abdic i njegove bolesne ideje ustvari prijatelji Amerike, a mi ostali kao neki islamski fundamentalisti i teroristi koje bi trebalo iskorijeniti kao u Afganistanu. Samo procitajte tekst peticije za Abdica i sve ce vam biti jasno: www.abausa.org.
ABA je samo podrzala Rezoluciju o Srebrenici u nadi da ce tako dobiti simpatije americkih kongresmena, sto se jos nije desilo. Na tu prljavu kartu su igrali kako bi dobili vece simpatije u lobiranju za Abdica.
Sto se tice ostalih lazi koje je GAGO naveo, one su smijesne. Sve aktivnosti se vode preko hrvatskog lobija u Washington-u koji imaju simpatije nekih kongresmena za hrvatsku stvar. Tu se naravno niti spominje niti ih je briga za Abdica. Ovo je cisti pokusaj homogeniziranja pristalica DNZ pred izbore 2006, kao da im se da neka nada da ce Abdic biti pusten, sto je naravno besmislica.
Jos jednom za sviju, niti je ABA bosanska organizacija niti su ovi navodi GAGE istiniti.
  • 0

#5 Zgembo

Zgembo

Stariji majstor

• Članovi
  • 100 Poruke

Objavljeno 28 November 2005 - 04:29

I jos nesto. Znam puno raje iz Srebrenice u Chicagu i mogu GAGI samo reci da opet laze. Ova asocijacija medju svojim clanovima i simpatizerima nema nikoga osim simpatizera stranke DNZ iz Kladuse i nekih sela oko Cazina. Opet laz GAGO, cista laz.
  • 0

#6 sonda

sonda

Hobbit Foruma

• Validating
  • 1816 Poruke

Objavljeno 28 November 2005 - 05:41

GAGO, siris lazi. To me narocito ne cudi, jer to su osobine jednog demagoga stranke DNZ.
Sto se tice, ABA, to je samo produzena ruka stranke DNZ u Americi, koja se vjesto krije pod imenom Americko-Bosanska Asocijacija. Znali su da kao predstavnici jedne stranke ne mogu nista postici, pa se sad predstavljaju kao toboze "bosanka" asocijacija, sto nikako nisu. Tu asocijaciju podrzavaju i vode iskljucivo simpatizeri, pristalice i bivsi funkcioneri APZB sa Bozidarom Sicelom na celu. Njeni istupi, programska nacela i aktivnosti su islkljucivo u korist lobiranja za Abdica, a nikako za BiH, ciji atribut nose u imenu. Ta asocijacija nema niti podrsku niti kontakte ni sa jednom drugom bosanskom organizacijom u Sjevernoj Americi.
A vjeruj mi ovo znam jer dobar dio godine provedem u Chicagu i znam sta se desava. ABA se tamo dozivljava kod Bosanaca kao kukavicje jaje, isto kao i DNZ u BiH.
Sto se tice Srebrenice, LAZES. Rezoluciju o Srebrenici je predlozio i izlobirao Kongres Bosnjaka Sjeverne Amerike, koji je nase najjace i najvece udruzenje na podrucju Sjeverne Amerike. To je jedna od organizacija koji zastupaju interese Bosanaca u Americi.
Glavni i primarni cilj ABA je da u Americi proguraju ideju da je Abdic i njegove bolesne ideje ustvari prijatelji Amerike, a mi ostali kao neki islamski fundamentalisti i teroristi koje bi trebalo iskorijeniti kao u Afganistanu. Samo procitajte tekst peticije za Abdica i sve ce vam biti jasno: www.abausa.org.
ABA je samo podrzala Rezoluciju o Srebrenici u nadi da ce tako dobiti simpatije americkih kongresmena, sto se jos nije desilo. Na tu prljavu kartu su igrali kako bi dobili vece simpatije u lobiranju za Abdica.
Sto se tice ostalih lazi koje je GAGO naveo, one su smijesne. Sve aktivnosti se vode preko hrvatskog lobija u Washington-u koji imaju simpatije nekih kongresmena za hrvatsku stvar. Tu se naravno niti spominje niti ih je briga za Abdica. Ovo je cisti pokusaj homogeniziranja pristalica DNZ pred izbore 2006, kao da im se da neka nada da ce Abdic biti pusten, sto je naravno besmislica.
Jos jednom za sviju, niti je ABA bosanska organizacija niti su ovi navodi GAGE istiniti.

<{POST_SNAPBACK}>

Sve aktivnosti se vode preko hrvatskog lobija u Washington-u koji imaju simpatije nekih kongresmena za hrvatsku stvar. Tu se naravno niti spominje niti ih je briga za Abdica
.

podmukle su tu igre u pitanju,bosanski "perec"u hrvatskom trbuhu,pa onda sva ta hrvatska drzavljanstva(pasosi) koja su data Krajisnicima.za njih lobira hrvatska ekstremna desnica i jos uvijek racunaju da je sa Fikretom Lakse doci do onog cemu oni teze,a to je pripajanje Cazinske krajine hrvatskoj kao "historijskog dijela hrvatske turske" i tako bi se popunio taj gladni hrvatski trbuh bosanskim teritorijem.a ABA bi uradila sve samo da se osveti za ono sto je dozivjela Autonomija.
  • 0

#7 Vento

Vento

V per Vento

• +PREMIUM MEMBER
  • 3762 Poruke
  • Interests:...
  • Ljubavni status:Vjenčani

Objavljeno 28 November 2005 - 11:45

A da nije GAGO zapravo Bo
  • 0
"...da ostanemo ovo �to smo. Sutra. I uvijek. Djeca. Ne veliki, ne odrasli. Da se ne zavlačimo svako u svoju ljusku, da jedno drugom ne dopustimo da budemo ono �to nismo, da ne gledamo vučjim očima i da se uvijek prepoznamo kada se sretnemo."

Slika

#8 GAGO

GAGO

Stariji majstor

• Članovi
  • 109 Poruke

Objavljeno 28 November 2005 - 17:21

Ko laze a ko govori istinu cuce se.Kad Americki kongres donese rezoluciju o
Abdicu i dodju u posjet u pritvor u Lepoglavi nemojte onda ostati bez komentara.Koliko je vama krivo sto su nasi ljudi uspjeli lobirati za posteno i fer sudjenje gospodinu Abdicu to se vidi iz vasih komentara u kojima vi pucate jezikom na svakoga onoga ko pokusa da kaze nesto o istini i sta se desilo za vrjeme bratoubilackog rata kod nas.Zao mi je momci ali istina izlazi na vidjelo i tek se sada klupko pocinje odmotavati.
  • 0

#9 Zgembo

Zgembo

Stariji majstor

• Članovi
  • 100 Poruke

Objavljeno 28 November 2005 - 19:19

Tebe ili neko iz ABA vuce za nos ili namjerno siris dezinformacije. Niti je ABA ista izlobirala, niti je americko kongres briga za nekim kriminalcem i ratnim zlocincem cija je presuda potvrdjena ustavnim sudom Hrvatske. A ta rezolucija ako se uopste predlozi i ikada dodje do glasanja u americkom kongresu (a kamoli izglasa), ja cu sam sebi pojesti govno.
Za neupucene, Bosanski Dani u Washingtonu, nisu bili Bosanski Dani, neko Dani DNZ Sjeverne Amerike (citaj ABA), a tamo je bilo oko 30-tak ljudi, uglavnom clanova familije Abdica kojima Sicel uzima lovu i vuce za nos.
A klupko se davno odmotalo GAGO, i to onog trenutka kada je Abdic poveo narod u borbu sa cetnicima protiv sopstvene zemlje.
  • 0

#10 GAGO

GAGO

Stariji majstor

• Članovi
  • 109 Poruke

Objavljeno 28 November 2005 - 19:56

Dobro Zgembo drzim te za rjec sta si naveo gore u svojoj replici.Svi ostali neka procitaju sta je napisao i obecao.
  • 0

#11 GAGO

GAGO

Stariji majstor

• Članovi
  • 109 Poruke

Objavljeno 28 November 2005 - 20:04

Krajzler pa ovi su veci AUTONOMASI od nas.Vidi kako sam ih navukao pa se sami izjasnjavaju da redovno citaju onu stranicu ABA.Mora da su nesto zajebano zabrljali u ratu cim se ovako boje da BABO izadje na slobodu.hahahahaha
  • 0

#12 _Gost1

_Gost1

_Gost1

• Članovi
  • 4717 Poruke

Objavljeno 29 November 2005 - 00:06

Ko laze a ko govori istinu cuce se.Kad Americki kongres donese rezoluciju o
Abdicu i dodju u posjet u pritvor u Lepoglavi nemojte onda ostati bez komentara.Koliko je vama krivo sto su nasi ljudi uspjeli lobirati za posteno i fer sudjenje gospodinu Abdicu to se vidi iz vasih komentara u kojima vi pucate jezikom na svakoga onoga ko pokusa da kaze nesto o istini i sta se desilo za vrjeme bratoubilackog rata kod nas.Zao mi je momci ali istina izlazi na vidjelo i tek se sada klupko pocinje odmotavati.

<{POST_SNAPBACK}>

ok, gago, zaboli me stvarno cosak sta oni rade...

al, nisi mi odgovorio gdje mi je komso Sicel i sta radi? Pogotovo me zanima ako znas ista o njegovom sinu. Joj, kad ih se samo sjetim... Gdje je Sicel, sta radi u Americi on i njegov sin de reci sta?
  • 0

#13 GAGO

GAGO

Stariji majstor

• Članovi
  • 109 Poruke

Objavljeno 29 November 2005 - 14:58

Neznam Kemo jer sam ja u Kanadi.Cuo sam da je Sicel u Cikagu a inace ga nepoznajem niti sam imao priliku da ga sretnem.U Cikagu sam bio nekoliko puta poslovno i vidio nekoliko starih prijatelja tako da sam dobio informaciju da je Sicel u Cikagu.Kasnije sam na onoj stranici ABA procitao malo vise o njemu a tamo mozes vidjeti i njegove fotografije i njegovog sina.Cini mi se da je njogov sin onaj sto ima dugu kosu.

pozdrav od GAGE
  • 0

#14 violentjack

violentjack

Moćni majstor

• Članovi
  • 263 Poruke

Objavljeno 02 December 2005 - 05:53

Daj ne spamiraj teme
Daj mi validan link,nemoj mi ko ustase iz Vecernjaka izvlaciti teme :rolleyes:
  • 0

#15 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 16 July 2006 - 19:59

SAOPĆENJE ZA JAVNOST

30. juni 2006.

Nacionalnog odbora American Bosnian Association

Dana 15. juna 2006. godine, Helsinska Komisija SAD-a, zvanicna agencija americke vlade koju sacinjavaju devet clanova Senata Sjedinjenih Americkih Drzava, devet clanova Zastupnickog Doma Kongresa te po jedan clan State Departmenta, Ministarstva obrane i Ministarstva gospodarstva, na Capitol Hillu u Rayburn Buildingu, jednoj od zgrada na strani Zastupnickog Doma Kongresa Sjedinjenih Americkih Drzava, odrzala je saslusanje pod nazivom
  • 0

#16 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 16 July 2006 - 20:01

SAOPĆENJE ZA JAVNOST

5. juli 2006.

Nacionalnog odbora American Bosnian Association

U sklopu ukupnih lobistickih aktivnosti American Bosnian Association kao i u sklopu priprema za Druge Dane na Capitol Hillu koji ce se odrzati u Washingtonu u periodu od 10. do 12. septembra 2006. godine, u posljednje vrijeme je nastavljena i dodatno intenzificirana aktivnost Udruge na planu lobistickih nastojanja na ostvarivanju zacrtanih strateskih ciljeva ABA. Posebna paznja je posvecena ostvarivanju redovnih kontakata sa utjecajnim krugovima u Washington D.C. kod cega je uloga i posao koji obavlja gospodin Joe Foley, koji zastupa interese ABA u Washingtonu, od izuzetnog znacaja i daje respektabilne rezultate. Nedavno pitanje koje je kongresmen Ben Cardin uputio na saslusanju u Kongresu predstavnici State Departmenta gospodji Resemary DiCarlo, u pogledu novog sudjenja Fikretu Abdicu u Hrvatskoj, dokaz je uspjesnosti lobistickih aktivnosti koje provodimo sa ciljem sto potpunijeg upoznavanja americke politicke javnosti i stvaranja atmosfere razumjevanja za neodrziv polozaj Fikreta Abdica kome su uskracena najosnovnija ljudska prava.

Dana 28. juna 2006. godine, predsjednik American Bosnian Association Bozidar Dakro Sicel uputio je Kongresu Sjedinjenih Americkih Drzava Bijeli Papir (White Papir) kojim se od Kongresa zahtjeva saslusanje pred nadleznim kongresnim odborom u pogledu bitnih pitanja koja se ticu lobistickih aktivnosti American Bosnian Association u Washingtonu. U dokumentu nazvanom Bijeli Papr, iznose se stavovi American Bosnian Association o pitanjima neuspjeha post-Daytonskih ustavnih reformi u Bosni i Hercegovini, nedopustivog polozaja Fikreta Abdica i krsenja njegovih elementarnih ljudskih prava te se potencira pitanje nezakonitosti i od zvanicnih vlasti BiH sponzoriranog kriminala pocinjenog u procesu privatizacije imovine na stetu dionicara, kao legitimnih vlasnika, u mnogim gospodarskim subjektima od vitalnog znacaja za pojedine regije ali i cijelo bosansko-hercegovacko gospodarstvo. Bijeli papir je upucen u proceduru Pododboru za Evropu (Subcommittee for Europe and Emerging Threats) u sklopu Kongresnog odbora za medjunarodne odnose (Committee on International Relations).

Tim povodom, Predsjednik ABA je uputio pismo predsjedavajucem Kongresnog pododbora za Evropu, kongresmenu Elton Gallegly-u a kopija pisma je takodjer upucena na znanje kongresmenu Henry Hyde-u, predsjedavajucem kongresnog Odbora za madjunarodne odnose, kongresmenu Robertu Wexler-u, clanu Pododbora za Evropu, gospodinu Richardu Mereu, direktoru ureda Pododbora za Evropu te gospodinu Patrick Prisco-u, u uredu Podkomiteta za Evropu.

Sadrzaj pisma upucenog kongresmenu Gallegly-u objavljujemo u cjelini i u engleskom originalu:

The Honorable Elton Gallegly, Chairman

Europe and Emerging Threats Subcommittee

Committee on International Relations

U.S. House of Representatives

2427 Rayburn Building

Washington, D.C. 20515

Dear Congressman Gallegly:

Your leadership on matters of importance to Balkans has been critical to finding solutions to perplexing issues in South Central Europe. It is valuable for the progress of political reform and reconciliation in Bosnia and Herzegovina (B&H) to be regularly reviewed in hearings by an independent body such as your Subcommittee on Europe and Emerging Threats. My meetings to date with your Subcommittee staff and that of Representative Wexler
  • 0

#17 _Gost1

_Gost1

_Gost1

• Članovi
  • 4717 Poruke

Objavljeno 16 July 2006 - 20:11

Gago, daj link od te stranice, nikako ne mogu pronaci tu stranicu na Internetu. Zaista bih zelio vidjeti sliku komsije Damira, sina Sicelovog... zelim vidjeti jel se oporavio od onih dana kad smo on i ja se malo tukli pokraj bolnice :)
  • 0

#18 GAGO1

GAGO1

Srednja Legenda

• Članovi
  • 645 Poruke

Objavljeno 17 July 2006 - 04:28

Evo brate Kemale pa ih malo zajebavaj...hahahahaha

http://www.abausa.org/
  • 0

#19 _Gost1

_Gost1

_Gost1

• Članovi
  • 4717 Poruke

Objavljeno 17 July 2006 - 21:21

Joj, Gago, vidi ove slike:

Slika

haha :lol: , ovo je senzacija. Sicel i Tihic zajedno. Tihic nema pojma da je ovaj covjek od samog pocetka gotovo jedan od suosnivaca autonomije. Tihic nema pojma o tome garant! Il, to il je i Tihic autonomas. Babo, babo... vid mu glave, jooj.

inace, komso Sicel je omrsavio od kako sam ga zadnji put vidio :)

Cudno je sve to, predsjednik asocijacije, predstavlja Bosnu i grad, a jedina prava istina je da od 94. godine nikad ni u snu nije dosao kuci u Cazin bar da zijareti kucu. Ne znam, cega se boji? -ako nije ukrvavio ruke, niko mu ne prijeti, sto ne dodje kuci barem da pomete oko kuce?
  • 0

#20 tesnim87

tesnim87

Moćni majstor

• Članovi
  • 276 Poruke

Objavljeno 17 July 2006 - 21:32

Gago izgleda nezna da smo mi iz okoline Srebrenice medju najvecim protivnicima tog vaseg "babe"(prije tate) i te vase stranke.

Dakle,ne koristite Srebrenicki genocid za vasu propagandu.

Cijela nacija vas proklinje,da bar mozete otici iz BIH i pustiti nas na miru.Ja se zalazem za zakon koji zabranjuje autonomasima ulazak u BIH
  • 0

0 Korisnik(a) pregleda ovu Temu

0 Gosti i 0 Anonimnih korisnika