Jump to content
Sign in to follow this  
lucky

Liga prvaka 2015/16

Recommended Posts

Manchester United sinoc ispade ... 

Mislim da je Van gal za ići ... jebote nek pogleda kako je Wlosburg dao drugi gol ... kratka dodavanja al da lopta ide prema protivnickom golu ... ljudi se u petercu dodavali kada su davali drugi gol ... 

jebote posjed lopte kada ne znas kuda ces s njom i sta ces ... 

Roma prođe, izviždana od vlastite publike. Ono je bilo patetično. Zaslužili su u idućem kolu Real, Barcu ili Bayern, da im neko prekrati muke.

Arsenal je rasturio Olimpiankos, bukvalno, het-trikom Girouda, inače moj treći po redu među omraženim igračima Arsenala, (1.Cazorla, 2.Arteta),  ali za sinoćni učinak mu moram skinuti kapu.

Guest

Koliko god činjenica da United treba još pojačanja i da se momčad još mora uigravati bila nepobitna, toliko je nepobitno da je ovo bio fijasko. Čak tri engleska tima su rješavala prolaz u naredni krug u zadnjem kolu u ne tako jakim skupinama. To je pokazatelj da možda ni Chelsea ni Arsenal neće daleko dogurati. Sve zavisi od sreće u ždrijebu.

Sevilla očekivano ispala iz grupe, ali je namučila engleskog prvaka i prošlogodišnjeg finalistu Lige prvaka. Sad su u nižem rangu evropskog klupskog natjecanja, gdje su po meni opet favoriti. Tu dominiraju već godinama.

Prema ovim šeširima koje sad imamo, Arsenal, PSG i Juve su najneugodniji protivnici. 

Svi ostali drugoplasirani su tu da popune knockout fazu. 

Vidjećemo šta će nam ždrijeb donijeti. Samo se nadam da će Real izbjeći Juventus. 

Gent - Wolfsburg
Roma - Real Madrid
PSG - Chelsea
Arsenal - Barcelona
Juventus - Bayern
PSV - Atletico Madrid
Benfica - Zenit
Dynamo Kiev - Manchester City

zestoko :-)

bas zestoko ... ja se sa ove teme prebacujem na euro ligu ... :dissapointed_relieved:

Izgleda da je Roma potrošila svoju sreću. A i Arsenal svake godine dobije ili Barcu ili Bayern. Ili oboje.

Dakle, bez obzira åto Džeko i Pjanić igraju tamo i bitno mi je da igraju dobro, ni rođna majka ne može da navija za onakvu Romu. Po imenima bi trebala da bude više nego dostojan protivnik Realu, međutim, bojim se da će pasti teži degenek i da će im Kristina isprašiti guzicu.

Spaletti popravlja stvari. Ono što je Rudi Garcija ostavio iza sebe se komotno moglo nazvati rasulo, ali očigledan je napredak u njihovoj igri. Ipak Roma i što nema kvalitet kao Real, večeras im se dobro suprostavila i taktički su bili na nivou do onog pomalo i sretnog gola Ronalda.

Ipak, Roma nije toliko ni bitna, ovaj dvomeč ne mogu dobiti bez obzira na sve, pa ću se osvrnuti na Real.

Osvrnuće bi glasilo - dno dna. 

Real slab,Roma ko Roma.

Ja prebacio na Wolfsburg I nisam se pokajo.

Real i Roma, igra mačke i miša, malo popusti, malo pritegni, ali ishod se znao. Dosadan meč, ne vjerujem da ću gledati uzvratni.

Ja sam se kao navijač Reala najsigurnije osjećao dok je lopta bila kod Pjanića i Salaha. Da su oni bili imalo upotrebljivi ne vjerujem da bi u Madridu uzvrat čekali sa sigurnošću da prolaze dalje...

Pjanić tačno nije znao šta će s loptom. A Salah izgleda nema s kim. Potrošio je Marcela i Kroosa svojim trčanjem, ali džaba kad niko ne prati.

Dobar je on u trku, kad mu se ostavi malo prostora, ali je totalno ograničen u bliskim duelima. Pri svakom pokušaju dodavanja u 16-erac, on je imao 100% neučinkovitosti. Par izglednih šansi je upropastio, što lošim dodavanjem, što lošom reakcijom. Statistika na UEFA.com pokazuje da je on igrač sa najlošijim postotkom tačnih dodavanja na terenu, a čini mi se da je Whoscored.com naveo da je i igrač sa najviše izgubljenih duela. Dakako da su na tu statistiku najviše utjecaja imali Ramos i Marcelo koji su ga konstantno duplali.

Jedna zanimljiva fotografija koja pravi usporedbu najjačih evropskih liga otkako se igra novi sistem Lige prvaka (91. godina)

YI8P9sB.png

Messi rutinski riješio Arsenal i tako osigurao Barci prolaz dalje. U prvom poluvremenu Arsenal je davao neke znakove da bi mogao pomrsiti račune Barci barem u prvoj utakmici, ali onaj promašaj Chamberlaina je možda i prelomio sve. Da je tad zabio, priča bi bila drukčija, ali šta bi bilo kad bi bilo... Ovako su Englezi definitivno izgubili još jednog takmičara u LP.

Juve pokazao italijansku moć i sa zaostatkom od dva gola, izvukao remi na svom terenu protiv Bayerna. Već sam rekao da ne znam da bih Bayernu mogao dati preveliku prednost i vjerujem da će uzvrat biti dobar. Očekivao sam više od tri gola u ovoj utakmici zbog problema sa odbranom kod obje ekipe.

Ipak, Bayern je i dalje favorit za prolaz dalje jer imaju prednost domaćeg terena u uzvratu.

Danas imamo dvije utakmice koje bi mogle biti tek rutina, jer City ide u goste Dinamu a Atletico PSV-u. Tu se zna ko su favoriti i vjerujem da će to opravdati već u prvoj utakmici.

PSV i Atleti se taktički nadmeću cijelo prvo poluvrijeme. Nije ni začudo jer je Cocu s jedne strane izveo pet veznih, a Atleti igra sa četiri vezna i dva krilna, bez ijednog klasičnog napadača. Brutalna taktičko nadmudrivanje, i ne bi me iznenadilo da završi 0:0. Što se atraktivnosti tiče, Griezmann promašio stopostotnu, a Viettu je Bruma oduzeo sjajnu šansu za gol. Imao je i Koke neki šut što vrijedi spomenuti ali odbrana golmana. S druge strane PSV je imao jednu dobru šansu ali je Oblak fenomenalno reagirao.

Atletico je jači u vezi i odbrani, igraju na sebi svojstven način tako da protivniku prepuste loptu, ali ih guše u veznom redu i mene stvarno impresionira ovaj "support" odbrane i napada u vezi. Simeone je stvarno majstor, ali ovo je Liga prvaka i mora ići na gol.

Vidim da u drugoj utakmici City ima 0:2, sasvim očekivan prolaz u četvrtfinale.