Jump to content
Sign in to follow this  
lucky

Engleska liga 2015/2016

Recommended Posts

15 kola prije kraja, Leicester i dalje na vrhu, tri boda prednosti. Ako bude gol razlika odlučivala, prednost City. Ali mi se rasplet sviđa, četiri kluba imaju još uvijek dosta dobre šanse. Drago mi je zbog Tottenhama, oni svake godine imaju tendenciju da podbace baš negdje u proljeće, nestane im zraka, ali za sad drže visoku klasu, mladi igrači igraju kao sat. Dobro za njih, ako ih ne rasprodaju (pa onda sve ispočetka).Allijev gol juče je jedan od najljepših ove sezone.

Everton se obrukao danas, mada se može reći i da nisu imali sreće, ono što su promašili danas, dovoljno je za cijelu sezonu. Bešić se opet povrijedio, izgleda da je nategao mišić, baš nema sreće sa povredama ove sezone, taman mu je krenulo kako treba nakon prethodne povrede i stekao je ponovo mjesto u timu...

On 1/19/2016 at 8:47 PM, viking said:

Ti bi da Remzo bocka okolo,ha? :grin:

Definitivno se u Engleskoj pokvario kvalitet igre.Svako 10. utakmica nesto valja.

sta cu ja u englenskoj ligi da bockam igrace ? 

Ja gledam vise ovde,da mi ostaje moji klubovi u 1.Bundeligi.

Eintracht Frankfurt i SV Darmstadt 98

Najbolja sezona u zadnjh 20 godina :glasses::grin:

Kad bi Leicester osvojio ligu, prvi put nakon 95. godine bi to uradio neki manji klub. Zadnji put je to uradio Blackburn 95. godine sa Alanom Shearerom u ekipi (rasuo tu sezonu kao i većinu drugih, 34 komada), i to nakon što su prethodne sezone bili viceprvaci. Tad su u zadnjem kolu izgubili na Anfieldu 2:1, dok je United imao šansu da kod West Hama dođe do tri boda i osvoji naslov, ali su kiksali 1-1. Kenny Dalglish je vodio tadašnju ekipu Roversa. 

Mimo ovih "historic facts" da se ipak uključim u raspravu što se tiče tekuće sezone... I dalje sam mišljenja da su City i Arsenal glavni favoriti za osvajanje, bez obzira na to što Leicester "nema širinu". Ipak ne treba zaboraviti da su oni ispali iz svih kupova, dok se City takmičiti na četiri, a Arsenal na tri fronta. 

ljudi @Remzudin mi bio blokirao pristup ... 

Sinoc dobar derbi izmedju manchestera i celzija ... 

Leicester ce biti prvak ... nema ga ko zaustaviti na putu prema titulli ... 

Arsenal ima (posljednju) šansu da spriječi Leicester u osvajanju titule. Nadam se da neće. Ako Leicester uzme makar bod, klize lagano ka tituli, ako ne biće to najzanimljivija završnica u zadnjih ne znam koliko godina, nisam gledao statistiku, ali otkad ja pratim engleski fudbal, nije se desilo da četiri tima uđu ravnopravno, sa istim šansama, u završnicu prvenstva. Obično se radi o dva tima, izuzetno tri, ali četiri, ne sjećam se.

Drago mi je zbog Tottenhama, imali su do sada odličnu sezonu, ali se i ranijih godina dešavalo da pokleknu na kraju. Nadam se da će ove godine izdržati do kraja. Respekt za najmlađi tim lige i bolju budućnost engleskog fudbala.

Ako na prvenstvu Evrope napad bude rezervisan za tandem Kane-Vardy, uz Rooneya korak iza njih, mogla bi to biti sjajna ekipa, koja neće (tradicionalno) gubiti 1:0 od Italije ili na penale od Njemačke.

Čini se neizbježnim. A ono što je nekad bilo "Clash of the Titans" i borba da se dokaže ko je bolji, sada je spalo da se pokaže ko je manje loš, na žalost. Žao mi je samo što onaj peksin D. Costa dade gol u produžetku (mogao je dati još jedan). Ne mogu ga smisliti, trebao ga je Mou povesti sa sobom, kud god da je krenuo.

Edited by Banjaluka

Sinoć sam gledao West Ham - Liverpool u sklopu FA kupa i mogu reći da je na oko utakmica bila baš gledljiva. Puno šansi i puno smiješnih promašaja. Bilić nije nadmudrio Kloppa koliko je ovaj sam sebe doveo do ispadanja. Tri stative, nekoliko stopostotnih šansi, nedosuđeni penal, svašta se izdešavalo... Pobjeda riješena tek u 121. minuti golom Ogbonne. 

Mene to ne iznenađuje obzirom da odbrane faktički nisu ni igrale pa je West Ham u jednom trenutku utakmice imao tri napadača i ofanzivnog veznog. Ali ono što me iznenađuje, i zašto mislim da je glavni razlog Liverpoolovog poraza, jeste činjenica da je Klopp dok su dominirali na terenu, konstantno vršili pritisak i tražili gol, izbacio Coutinha. Bio je definitivno najbolji igrač na terenu i pokretač svakog napada.

Bilo bi to možda i razumno da su imali vodstvo i da Benteke nije ostao na terenu. Osim što se par puta sam oslobodio za dobre šanse i iznudio faul iz kojeg je Coutinho majstorski pogodio a la Ronaldinho protiv Werdera, sve ostalo što je uradio je ravno katastrofi. Čak je i u produžetku promašio pobjedu.

Sturridge i Benteke su kombinirano plaćeni skoro 60 miliona eura. Prvi je propustio sveukupno skoro jednu sezonu zbog povreda, čas list, čas koljeno, i na njega se više jednostavno ne može računati. Što se ovog drugog tiče, mogu slobodno reći da je jedna od najgorih investicija u historiji nogometa. Da ne pričam o tome koliko klub izdvaja za njihove plate koje obojici sedmično prelaze brojku od 150 hiljada eura. 

Coutinho se tek vratio poslije povrede tako da je bilo za ocekivati da nece citavu igrati.

Ekipe su tu negdje po snazi.

On 2/10/2016 at 9:58 PM, viking said:

Coutinho se tek vratio poslije povrede tako da je bilo za ocekivati da nece citavu igrati.

Ekipe su tu negdje po snazi.

Snaga se je pravo osjećala. xd

Jebote kada sam procito jutros  da je LVG izjavio da se oprostio od LP treba ga odmah poslati mladost polje da tamo trenira ... 

Ne znam šta tačno očekivati od engleskih timova u Ligi prvaka, ali po ovome što pokazuju, mislim da niko od njih nema nikakvu šansu da dođe barem do polufinala, osim ako ih bude milovao ždrijeb. Arsenal može računati da je ispao, Barca je premoćna za njih. 

Chelsea ulio nadu navijačima sa ovih 5:1, ali PSG je u cijeloj sezoni doživio samo jedan poraz i to od Reala nekim čudnim golom Nacha. U ligi ne znaju za poraz u 26 utakmica, i to je strašno dobro za njihovo samopouzdanje bez obzira što se radi o Ligue 1 a ne Premiershipu.

Na kraju imamo City koji ima dosta lošijeg protivnika za razliku od ove dvije ekipe, ali kako igraju ne bi me ništa iznenadilo. I Arsenal je bio u sličnoj situaciji prošle sezone, možda u malo boljoj formi, pa ih je hladno nokautirao Monaco. Moja su neka predviđanja da ćemo u četvrtfinalu gledati samo City što se engleza tiče, a ovamo sa strane PSG, Real, Bayern, Barcu, Atleti, Benficu i Wolfsburg. 

United ima samo još jednu šansu da se priključi borbi za plasman u LŠ, a to je da za vikend kod kuće raskanta Arsenal. Tradicionalno, Arsenal nema šta da traži na Old Traffordu, međutim, imajući u vidu trenutnu formu oba tima, a posebno koliko Arsenalu očajnički treba ta pobjeda i koji ofanzivni kapacitet ima (Wellbeckov povratak nakon povrede), sve je moguće. Takve utakmice volim.

City sa dva uzastopna poraza, kod kuće, protiv glavnih konkurenata za titulu, nije viđeno odavno. Pellegrini je izgleda već spakovao kofere i halalio titulu Čeka se spasilac (Pep) da uvede tika-taku u engleski fudbal (vela havle)

Šta reći za jučerašnju utakmicu između Arsenala i Leicestera, najistaknutiji pojedinac je bio sudija (što znači, adio fudbale), Wenger je probao sa velikim pritiskom otpočetka, šteta što su mu se igrači usrali i bili paralisani većim dijelom utakmice. Uzalud posjed 70-30 kad nisu znali šta će s loptom. Iako su imali igrača više zadnjih pola sata, igrali su sa dva igrača manje u napadu, jer su oko Vardyja, na centru uvijek ostajala trojica, a nekad i četvorica. I opet je bila panika kad god bi krenula duga lopta iz Leicesterove odbrane prema centru.

Što se LŠ tiče, bar predstojećeg kola, nadam se da će Arsenal u Londonu igrati neriješeno ili izgubiti minimalno, tek da imaju čemu da se nadaju. Za Chelsea se nikad ne zna, kad su ranije ostajali bez šanse za titulu kod kuće, bacali su sve u vatru u Evropi i u dvije godine za redom osvojili LŠ i LE. Kuriorzitet: Fernando torres je jedini igrač u istoriji koji je istovremeno bio član reprezentacije koji je bila svjetski i evropski prvak i kluba koji je bio pobjednik LŠ i LE istovremeno (razlika između vremena odigravanja finala je bila nedjelju dana).

Chelsea izgubi. Loše su odigrali sinoć, bez neke tečnosti u igri, ostavili su dojam da su došli po bod. Nakon 1:1, neke izmjene i pristup igri to i potvrđuju obzirom da se Chelsea povukao. 

Tako se Liga prvaka ne osvaja. Dokaz Barcelona koja je i PSG-u i Bayernu prošle sezone u dvomeču zabila pet komada, Juventusu u finalu 3. Sezonu ranije Real je utrpao 4 Atleticu u finalu, Bayernu 5, od čega 4 na gostovanju, Borussiji 3, Schalkeu 9... Da ne pričam o Bayernovom pohodu na Nou Camp...

Dakle Hiddinkova ekipa nema ni mentalitet ni formu da ove godine opet podigne trofej i mislim da je ovo sve riješeno u prvoj utakmici i sa ovih 2:1.

Onako realno,u CL nema ko sta traziti pored onakve Barcelone.

Pellegrini bi pod hitno trebao dobiti otkaz. Tri utakmice, tri,- ne poraza nego poniženja, protiv direktnih konkurenata za titulu Leicestera i Tottenhama (hajde, dobro, bolji su trenutno). Ali izgubiti 5:1 od ekipe kakva je ove sezone Chelsea, makar to bio stari rival, neoprostivo. Nije nikakav izgovor čuvati glavne igrače kada se igra neki od kupova, izvesti totalne anonimuse u najboljem tv-vremenu, nemam riječi. Trebalo bi ga otjerati iz Engleske usranom motkom, posrao se u ćeif svim ljubiteljima fudbala koji su očekivali ako ništa drugo, ravnopravan i oštar duel dva posrnula giganta.Želim mu sve najgore i posrnuće tima izvan prve četvorke koja će igrati iduće godine u LŠ (ili da United nesrećnim slučajem, jer ne može ni na koji drugi način, osvoji LE i time izbaci četvrtog)

Teško je boriti se na tri fronta, pogotovo kada nemaš široku klupu i kada ti početnih 11 igra ispod svih očekivanja. Po meni je Pellegrini uradio pametan posao što se odrekao jednog fronta i što je dao malo svježine svojoj momčadi sa ovim sastavom protiv Chelseaja. FA kup je najmanje vrijedno takmičenje u ovom trenutku za City. Sigurno je i vodstvo kluba imalo svoje prste u ovome svemu, jer teško je milijarderima predstaviti početnih 11 među kojima je dosta anonimusa.

City za Leicesterom zaostaje samo 6 bodova, a u igri ih je još 36. To ne treba zaboraviti.

Što se Pellegrinija tiče, ja nikad nisam bio ljubitelj njegove igre, još iz doba kad je trenirao Real. On je sa Villarrealom radio odličan posao, ali čini se da se ne nosi baš najbolje sa toliko superstara u ekipi.

I što se Uniteda tiče, u slučaju da oni osvoje Evropsku ligu, oni bi osigurali takmičenje u Ligi prvaka, ali to ne bi značilo da bi City bio eliminisan kad bi bio na četvrtom mjestu, već da bi Englezi, u slučaju da četvrtoplasirani prođe kvalifikacije, imali pet timova u LP kao recimo Španija ove sezone.

Ne znam gdje je nestao jedan moj post? Nije bitno...

Zabi dva gola kao debitant u PL, meni nepoznat dječak. Fino se snalazi među "velikima". LVG ima više sreće nego pameti, kada su mu se svi glavni napadači povrijedili, pusti juniora od početka, a on zabije dva gola Arsenalu (šta zna dijete šta je Arsenal :) ).

Tottenham gubi kod kuće u poluvremenu, sve ovo ide na ruku Leicesteru, koji je zasjeo na vrhu. 

Tipicno za Spurse.

Ovaj mali ne hebe 2% nikoga.Dva gola I asistencija,zasad.Kapa dolje.

19 minute , viking said:

Tipicno za Spurse.

Ovaj mali ne hebe 2% nikoga.Dva gola I asistencija,zasad.Kapa dolje.

Kad ja nekog naruzim :-)

Edited by viking

Ako ne znate sta cete do pola 6,prebacite na Augsburg-Gladbach,odlicna utakmica,zasad 2:2 ,`20 min do kraja

Ta ti je na mjestu.

Inače, šta mislite na šta će ličiti finale liga kupa, M. City - Liverpool, s obzirom da će se timovi ponovo susresti u PL duelu već u srijedu? Da li će igrati u najjačim sastavima ili će se Pellegrini opet najesti govana?

Što se mene tiče, imam plan B: Borussioa (D) - Hoffenheim, isto vrijeme.