Jump to content
Ciklama

Opći/opšti izbori 2014.

Recommended Posts

Vec je objavljeno da je usao u skupstinu... Mada je jos sve neformalno..

A znam jedino da je u Krupi dobio oko 800 glasova, a za ostale opcine nemam informacija..

Mahmic je kod nas dobio 950 glasova..

Ne znam koji su predstavnici drugih opcina ?

Sad gledam anketu na naslovnici, pa zar zaista iko misli da bi A-SDA i SDA mogle u koaliciju.  Bašagić bi Radije Ljiju nego Ogija u koaliciji.  :D

Sad gledam anketu na naslovnici, pa zar zaista iko misli da bi A-SDA i SDA mogle u koaliciju.  Bašagić bi Radije Ljiju nego Ogija u koaliciji.  :D

Ako Baki kaže da može onda može. Bašagić može svirati frulu!

Vec je objavljeno da je usao u skupstinu... Mada je jos sve neformalno..

A znam jedino da je u Krupi dobio oko 800 glasova, a za ostale opcine nemam informacija..

Mahmic je kod nas dobio 950 glasova..

Ne znam koji su predstavnici drugih opcina ?

Gdje je objavljeno??

Čime je to taj Mahmić zaslužio? Svi kažu da se radi o kretenu a kreten nagura glasova!! Da nije ufatio kakav "bugarski voz"?

Otprilike se zna ko su "zvijezde" iz Bihaća i Cazina.

... da, Vrh se pita, a ovaj mora poslušati. Zanimljivo je situacija u SDA. Cazinjani su se pokazali jako sebični, i uradiće sve da ostanu ti koji se pitaju, uprkos svima okolo koji pokušavaju preferirati ovogodišnji slogan u "jedinstvu je snaga".

... da, Vrh se pita, a ovaj mora poslušati. Zanimljivo je situacija u SDA. Cazinjani su se pokazali jako sebični, i uradiće sve da ostanu ti koji se pitaju, uprkos svima okolo koji pokušavaju preferirati ovogodišnji slogan u "jedinstvu je snaga".

U šipku je snaga, šipak sadrži puno C vitamina a da bi se ferum(željezo) dobro deponovao potrebno je istovremeno uzimati C vitamin.

Tako kaže moja doktorica. Jedna od rijetkih koja se ne bavi politikom. Samo liječi ljude.  :buba:

• Upvote 3

Gdje je objavljeno??

Čime je to taj Mahmić zaslužio? Svi kažu da se radi o kretenu a kreten nagura glasova!! Da nije ufatio kakav "bugarski voz"?

Otprilike se zna ko su "zvijezde" iz Bihaća i Cazina.

Pa sve stranke znaju otprilike rezultate u svim opcinama i prema tome se i zna ko je vec u skupstini a ko nije..

A nagurao po principu.. vi naseg mi vaseg.  Sve se to unaprijed zna kojeg ko kandidata gura..

Nije Baki pominjao samo koaliciju, vise se njegov nadahnuti govor odnosio na povratak ASDA pod okrilje SDA. I nije se taj njegov poziv odnosio samo na ASDA vec i na sve druge stranke koje su proistekle iz SDA, vjerovatno misleci i na DNZ i Laburiste jer su i oni SDA trabanti, istina ovi drugi nesto novijeg dizajna otprilike kao Golf 3.

Ono sto je Baki zaboravio reci, a najbitnije je u cijeloj prici (na zalost ne za gradjane vec za lidere i lidercice tih stranaka), su uslovi pod kojima se moze takvo ujedinjavanje desiti. Bojim se da se ti uslovi nece nikom od njih svidjeti, jer je uvijek puno bolje biti prvi u selu nego drugi u gradu.

Ti njegovi pozivi su cisto kozmeticki (valjda u nedostatku kvalitetnih ideja o sustinskim pitanjima), i samo su dopuna ovogodisnje krilatice "U jedinstvu je snaga". Jeftini stosovi napacenom narodu.

Ne mogu da vjerujem!!!

OO SDA Cazin osigurala samo 2 poslanička mjesta u Skupštini USK!!!!

Po preleminarnim rezultatima ispada da je biračko tijelo OO SDA Cazin više pomagalo kandidatima iz drugih općina nego svojim.

Dali je to neko htio disperzirati političku moć van svoje OO kako bi bio GLAVNI BAJA U SELU ???,,,,pitanje je sad!

Po novim informacijama, prvi na kantonu je Veladzic, Mahmic mislim da je 3. a Jusic N. 4.

To sto se tice SDA..

Gyna2, nemoj da nam odeš a da ne ostaviš bar neku informaciju o trenutnoj političkoj situaciji na našem kantonu. :D

Zadnja,provjerena,ali ne 100%-tna:

Vlada USK:

(aSDA 6 - Nermin Premijer,Mirso Ruka Ministar za boračaka pitanja, DF 4-Maršal Predsjedavajući,SDP 4-Lipovača Ministar MUP-a, i SBB 3 - ???)

Eto je svježa :)

:O čuuj kombinacije , al' nekako mi se čini da bi se oni svi lakše dogovorili nego SDA i A-SDA, aaaaa opet, ja sam blećak.

Mislim da je sad najgora moguca kombinacija za sve da koaliraju sa SDP..

Ocito da je narod izgubio povjerenje u njih i bilo ko da koalira sa njima isto bi izgubio povjerenje...

Mislim da da to nema veze. Pa SDA je prošle izbore pala i koalirala sa SDP-om, narod se zgražao, i opet se SDA digla na ovim izborima zahvaljujući tom istom narodu.

SDA se nije puno izdigla.. nego je SDP duboko pao i upravo zbog ovog sto i govorim.. "Izdali" narod i narod im sad vratio..

Rezultati do sada prebrojanih 80-tak posto glasova otvaraju mogucnost dvjema potencijalnim koalicijama u Skupstini US Kantona: a) SDA-DF-SBB  te drugoj u kojoj bi bili a-SDA-DF-SDP-SBB. Prva opcija je nesto realnija jer bi zadovoljavala na neki nacin "volju gradjana" i njihovu zelju za promjene. Druga opcija na celu sa a-SDA je nesto manje vjerojatna zbog netrpeljivosti DF-a i SDP-a a i zbog izbjegavanja koaliranja za ociglednim izbornim (SDA) pobjednicima. Doduse, i u prvoj opciji postoji netrpeljivost izmedju SDA i SBB ali je ona vise uslovljena stanjem izmedju ove dvije politicke struje na visem nivou nego na nivou naseg kantona.  Znajuci nas, sve je moguce- pa cak i neka treca varijanta. Ali ono sto nama treba je jasna vizija i tacno zacrtana platforma na kojoj ce te koalicije suradjivati i raditi u narednom mandatu. Nalazimo se na samom dnu po svim ekonomskim i socijalnim parametrima. Da bi se pomakli sa tog mjesta potrebni su ostri rezovi u svakom segmentu drustva. Pitanje je koje politicke partije imaju tu "petlju"  da ih i sprovedu?! Mislim da to ima DF i dijelom SBB. Zato bi svaka koalicija koja ukljucuje ove dvije opcije bila i te kako pozeljna, ma tko je predvodio.

"Tako će nam, umjesto obrazovanih, dokazano kvalitetnih i društveno korisnih pojedinaca, u skupštinama sjediti provincijski politolozi bez dana radnog staža, seoski egomanijaci, „privatni poduzetnici“ sumnjivi k'o ustajao grah i ostala „elita“ koja je i dosad, za fine pare, srozavala standard građana koji su ih birali."-kaže Faruk u svojoj novoj kolumni. (naslovna strana portala)

Dobro čovjek i reče!

• Upvote 1

Ako se kojim slucajem desi neka vrsta partnerstva na relaciji SDA-ASDA, to bi prakticno znacilo da SDA potpisuje neku vrstu skrivene kapitulacije kojom priznaju da nemaju dovoljno sposobnih ljudi za izvrsne funkcije. To nikako ne znaci da SDA generalno nema sposobnih ljudi vec da se takvi trenutno ne uklapaju u stranacke strategije rukovodstva koje je na ovim izborima dobilo povjerenje.

Taj igrokaz bi dobio na dramaticnosti ako bi u to partnerstvo bio uvucen i SDP jer i SDA i ASDA gaje neku vrstu simpatija spram SDP-a, a i ranije "usluge" upucuju na to.

koje usao u skupstinu usk ispred sda cazin ? 

Objaviše danas i imena naših budućih poslanika!Hm,sad čekamo da se Vlada formira i da se novopečeni (staropečeni) ,najbolji stranački ljudi uhvate u koštac sa svakodnevnim problemima. Hi,hi,kako ovo dobro zvuči :)

Ćufurović Asmir :O , nije se pohvalio ... :D ... Ako uspije sjesti u SK bit će mi drago. :)

Zanima me hoće li SDA dovesti svoga Ramu nazad za Komesara?