Jump to content
Ciklama

Opći/opšti izbori 2014.

Recommended Posts

Jučer, na dan dženaze Sulejmanu Tihiću, OO SDA BOSANSKA KRUPA održala predizborni skup u Bosanskoj Krupi gdje su Senad Šepić i Esad Bašagić sa lokalnim SDA-ovcima vježbali retorske sposobnosti!!!

Nevjerovatno koliko su se neki ljudi moralno srozali. Ne poštuju ni dan dženaze vlastitog predsjednika!

Javlja mi Badžo iz Krupe kako se Krupljani ibrete.

Senad Sepic na svom FB profilu stavio sliku kao da je na komemoraciji u Sarajevo ... jel ovo 100% tacno ? 

mada je i men cudno da ide u Sarajevo na komemoraciju kada mu je bilo blize otici u Samac na dzenazu ... a i ljudskije je biti na dzenazi a ne na komemoraciji ... 

Senad Sepic na svom FB profilu stavio sliku kao da je na komemoraciji u Sarajevo ... jel ovo 100% tacno ? 

mada je i men cudno da ide u Sarajevo na komemoraciju kada mu je bilo blize otici u Samac na dzenazu ... a i ljudskije je biti na dzenazi a ne na komemoraciji ... 

Evo njega u Krupi na dan dženaze:

http://www.radiobk.ba/index.php/izbori-2014/item/1267-sda

Moj dobar ahbab i dobar covjek..

10423894_364329703722383_764971668262528

Slažem se da je Jusić dobar čovjek. Međutim, predsjednik njegove Opć. org. SDA forsira nekog drugog (manje dobrog).

Unutarstranačko frakcionarstvo je vidljivo na terenu!

E de i tebe mirni, nemoj biti sitničav.  :spruceup:   :ap:

Slažem se da je Jusić dobar čovjek. Međutim, predsjednik njegove Opć. org. SDA forsira nekog drugog (manje dobrog).

Unutarstranačko frakcionarstvo je vidljivo na terenu!

I to isto znam.. I javna tajna je da su na proslim izborima Jusicu ukradeni glasovi, a dobio ih je vise nego neki koji su dobili funkcije...

Ove godine isto su na listi stavili jos jednog samo da bi Jusic dobio manje glasova, i vec su iskre pocele polako da se javljaju...

Najveca boljka buzimskog sda jeste Kasim Mulalic. A Jusic im ne pase zato sto zna im i reci i odgovoriti kad nije nesto kako treba..

I to isto znam.. I javna tajna je da su na proslim izborima Jusicu ukradeni glasovi, a dobio ih je vise nego neki koji su dobili funkcije...

Ove godine isto su na listi stavili jos jednog samo da bi Jusic dobio manje glasova, i vec su iskre pocele polako da se javljaju...

Najveca boljka buzimskog sda jeste Kasim Mulalic. A Jusic im ne pase zato sto zna im i reci i odgovoriti kad nije nesto kako treba..

Šta ćeš kad bužimska SDA ima vrsnog "stručnjaka" i "moralnu" osobu na čelu stranke!!

Čovjek je u ekspresnom roku završio fakultet na APEIRONU u Banjaluci, te postao direktor javnog preduzeća, kantonalni poslanik,,,,i šta sve ne. Lik je fakat "stručnjak"!!

Naravno, da se u takav milje "stručnjaka", ljudi poput Jusića ne uklapaju. :blind:

Iskreno, žao mi je što mi u BiH nemamo socijaldemokratiju. Ova bagra kod nas, koja pokusava glumiti tu vrstu, je sve jadnija u tim nastojanjima. Pogotovo nakon što su za člana predsjedništva kandidovali čovjeka iz ludnice. Sramota.

Tokom ove predizborne kampanje naši političari su u munafikluku otišli još korak dalje:

- Hamdija Lipovača čestita Bajram sa fotografijom gdje on kleči na sedždi!!!

- A-sda kandidati u Cazinu šalju bajramske čestitke sa potpisom "kandidat A-sda br. XX na listi za YY",

- Bužimska SDA "pozajmi"  200 omladinaca Krupskoj SDA da uveličaju centralni skup u Krupi kako bi se SDA u Krupi prikazala snažnija nego što jeste,

itd.

Pa dokle ćete podcjenjivati ovaj narod??

Edited by mir&dobro

:O

Sinoćni centralni skup SDA u Velikoj Kladuši donio je žrtvu. Mladi dečko iz Bužima je  izboden. I sad čitam ovo gore i kaže da je Krupa pozajmljivala podršku iz Bužima, pa Allahu dragi, jesu li to uradili i za Kladušu kad je bila masa maldih iz Bužima ?????

:O

Sinoćni centralni skup SDA u Velikoj Kladuši donio je žrtvu. Mladi dečko iz Bužima je  izboden. I sad čitam ovo gore i kaže da je Krupa pozajmljivala podršku iz Bužima, pa Allahu dragi, jesu li to uradili i za Kladušu kad je bila masa maldih iz Bužima ?????

Da. I kroz Krupu su tekbirali na što se narod ibretio!!! Na čelu kolone "tekbiraša" je bio Kasim Mulalić, predsjednik bužimske SDA.

Gotovo sam siguran da je identičan "performans" izveden u Velikoj Kladuši.

Prema tome, najveća odgovornost za ovaj incident je upravo na tom idiotu što je izrežirao taj kič i zloupotrebio (po ko zna koji put) vjeru u političke svrhe.

Nakon završenog skupa većina se kroz gradski park uputila ka autobusima koji su bili parkirani preko puta stare autobusne stanice. U tim grupama bila je i jedna grupa mladića iz Bužima koji su uzvikivali SDA-ove parole i “tekbirali” nakon čega se ,još nepoznat počinioc, zaletio i zbo jednog mladića za kojeg se kasnije ispostavilo da se radi o maloljetniku.

Šta ćeš kad bužimska SDA ima vrsnog "stručnjaka" i "moralnu" osobu na čelu stranke!!

Čovjek je u ekspresnom roku završio fakultet na APEIRONU u Banjaluci, te postao direktor javnog preduzeća, kantonalni poslanik,,,,i šta sve ne. Lik je fakat "stručnjak"!!

Naravno, da se u takav milje "stručnjaka", ljudi poput Jusića ne uklapaju. :blind:

U SDA, kao i u drugim strankama, ima dosta pametnih, casnih, postenih i, sto je najbitnije, sposobnih ljudi ali po ustaljenom pravilu malogradjanske logike takvi ne mogu doci do izrazaja i krajnji domet im je prisustvo na tamo nekim lokalnim stranackim sastancima, na kojima pocesto budu ismijani zbog svojih stavova i ideja. Da se razumijemo, nije to samo slucaj sa SDA vec i sa drugim strankama, ali je u SDA to najvidljivije. Valjda mora proci taj ciklus sazrijevanja birackog tijela i demokratizacije cjelokupnog drustva kako bi ovi koji danas isplivavaju na povrsinu bili pozicionirani na mjesta gdje realno pripadaju.

Sinoc mi je jedan komsija pricao da je bio na skupu u Kladusi i da ga kao dugogodisnjeg SDA-ovca bilo sramota u kakvoj je atmosferi sve to proteklo. Po njegovim informacijama (vrlo sturim) sam skontao da je na sceni radikalizacija tog jednog krila unutar SDA, pogotovo nakon Tihiceve smrti. Jos cemo vidjeti kuda ce sve to odvesti tu stranku pa i drustvo u cjelini.

Najzalosnije je da je radi necijeg opstanka u tamo nekoj fotelji izgubljen mladi zivot, koji je vrijedniji od od bilo cega. Nadam se da ce se takve pojave i desavanja najstrozije sankcionisati i da ce nadlezni uci u sustinu cijelog ovog tragicnog slucaja, pa tek onda donosti zakljucke. 

• Upvote 1

U SDA, kao i u drugim strankama, ima dosta pametnih, casnih, postenih i, sto je najbitnije, sposobnih ljudi ali po ustaljenom pravilu malogradjanske logike takvi ne mogu doci do izrazaja i krajnji domet im je prisustvo na tamo nekim lokalnim stranackim sastancima, na kojima pocesto budu ismijani zbog svojih stavova i ideja. Da se razumijemo, nije to samo slucaj sa SDA vec i sa drugim strankama, ali je u SDA to najvidljivije. Valjda mora proci taj ciklus sazrijevanja birackog tijela i demokratizacije cjelokupnog drustva kako bi ovi koji danas isplivavaju na povrsinu bili pozicionirani na mjesta gdje realno pripadaju.

Sinoc mi je jedan komsija pricao da je bio na skupu u Kladusi i da ga kao dugogodisnjeg SDA-ovca bilo sramota u kakvoj je atmosferi sve to proteklo. Po njegovim informacijama (vrlo sturim) sam skontao da je na sceni radikalizacija tog jednog krila unutar SDA, pogotovo nakon Tihiceve smrti. Jos cemo vidjeti kuda ce sve to odvesti tu stranku pa i drustvo u cjelini.

Najzalosnije je da je radi necijeg opstanka u tamo nekoj fotelji izgubljen mladi zivot, koji je vrijedniji od od bilo cega. Nadam se da ce se takve pojave i desavanja najstrozije sankcionisati i da ce nadlezni uci u sustinu cijelog ovog tragicnog slucaja, pa tek onda donosti zakljucke. 

Amin!

Pa covjece,ne znam...

Taman kad pomislim da smo dostigli vrhunac idiotizma desi se tragedija koja pokazuje suprotno.

Dijete,17 god....aaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ubica je tridesetogodišnjak koji je u bolnici bio sa dijagnozom šizofrenije, osoba koju je supruga ostavila zbog nasilničkog ponašanja, majka napuštala kuću i sakrivala se od njega jer ju je tukao i maltretirao, pogrešno će biti ako se tragedija svede na Autonomaše - Korpusovce, Kladušane - Bužimljane .... ali čitajući komentare tako se gleda i jako sam razočarana ograničenošću ljudi. 

Bojim se da me neće niko razumjeti, ne branim ubicu, podbuhla sam od plača za tim djetetom. :(

Ja hvala Bogu imam izbor da napustim kako fizicki tako i umno sve sto je sa Bosnom.. Tesko je ovakvo nesto napisati, ali nista skoro nista nema pozitivno, iz dana u dan gledam ljude kako pate dok istodobno grijese iznova i iznova! 

Evo i ove godine, tj ovih izbora Bosna je ponovno pokazala sav svoj sund, smrad i zaostalost. Skroz sam negativan postao u zadnje vrijeme i nikako da nadjem nekakvu slamku nade da me izdigne iz negative...

Ovo nigdje nema nego kod nas da u predizbornoj kampanji svaki politicar svoj govor pocinje imenom onog drugog. 

Iskreno da vam kažem, nikad manje nisam pratila kampanju, planirala sam podržati kumu, poslije mnogo čega i to je upitno. Došlo je do nekih rasprava oko nemilog događaja u Kladuši i ostala sam razočarana mišljenjima i komentarima većeg dijela mojih sugrađana., zgražala sam se na statuse po FB, komentarima starijih tako da od mladih ništa nije iznenađujuće.

Na to sve ne vidim ništa pozitivno u bližoj budućnosti, i ono što sam popratila nisam čula ništa pametno, konkretno za rješavanje ekonomske krize, i nek' moj glas ukradu, nek' rade šta hoće dabogda im prisjelo.