Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Liga prvaka 2014/2015

Recommended Posts

al negdje sam citao da se u ovom kolu radilo o namjestanju ... 

da li vi isto mislite da se u ovom kolu radilo o namjestanju ... jer u utorak vece je bilo 40 golova u ligi prvaka ... 

ja iskreno zelim vjerovati da nema namjestanja ... jer koja svrha gledanja utakmice i strepnje hoce li tim za koji navijas proci grupu ... 

To o namještanju  je teorija onih čiji su timovi dobili momačke batine. U velikom fudbalu bi to povuklo duge suspenzije, ogromne novčane i duge zatvorske kazne za umiješane i upropastilo cijeli koncept. Fudbal je danas industrija i vlasnici ne bi dozvolili da preko noći sve izgube.

Guest

To o namještanju  je teorija onih čiji su timovi dobili momačke batine. U velikom fudbalu bi to povuklo duge suspenzije, ogromne novčane i duge zatvorske kazne za umiješane i upropastilo cijeli koncept. Fudbal je danas industrija i vlasnici ne bi dozvolili da preko noći sve izgube.

Zapravo je teorija njemačkog Bilda vezano za pobjedu Schalkea od 4:3 gdje su ljudi prelako stizali do golova, uz neke smiješne penale i slično. Nažalost, praksa najvećih sportskih medija u Evropi je takva da im je bolje pisati žutilo radi tiražnosti, nego nuditi provjerene informacije kao što to radi SkySports.

Zato pravi ljubitelji nogometa ne čitaju Bild za vrijeme transfer perioda, već se pouzdaju u informacije engleskog i evropskog medija SkySports.

Nažalost, UEFA je već dokazala da se ranije dešavalo da se namjeste utakmice u evropskim takmičenjima, što medijima stvara podlogu da se ovako odnose prema određenim klubova čiji će igrači biti pod konstantnim pritiskom jer nije dokazano suprotno tvrdnjama u žutilu.

ja sve utakmice gledam na skysports ... 

i zato kada pisem u vezi neke pogreske suca ili govorim sta sam kod njih cuo ... 

a u pravu si bas se nesto dovodilo u vezu gasproma i ruskog suca koji je sudio tu utakmciu ... 

Guest

Večeras broadcasteri očekuju da će Real i Barcu gledati ukupno 400 miliona ljudi. Primjera radi, nijedno finale Lige prvaka nije imalo toliku brojku dosad.

399 999 999.... posto ja nisam gledao :)

Ni ja.Ja bio na Wembleyu ,isho gledati americki nogomet.

Jes da je Real-Barca bilo u subotu al`pored miliona pubova sa milion vrsta piva i svakakvim mesom nije mi ni rela ni barca bila ni na kraj pameti :-)

Riječ američki i riječ nogomet ne smiju da stoje u istoj rečenici. Bar na ovom forumu.

• Upvote 1

Real Madrid, Chelsea i Bayern bi, ako ne budu igrali međusobno, trebali biti u polufinalu ove sezone. Atletico, PSG i Barcelona će se boriti za četvrto mjesto. Borussia Dortmund možda uleti u cijelu priču jer su tradicionalno bolji u drugom dijelu sezone.

Riječ američki i riječ nogomet ne smiju da stoje u istoj rečenici. Bar na ovom forumu.

Smim ja sve :-)

Ronaldo je zaboravio dati go sinoć, a Spaha je zmajevski ispred Hulka odnio loptu

458414068-hulk-of-zenit-vies-for-the-bal

Guest

Prva utakmica ovog kola u grupi E je završila na najbolji mogući način. Sad je sve i dalje otvoreno. Berezutsky je spasio CSKA u 93. minuti utakmice i tako otkinuo Romi ogromne šanse da kolo prije kraja osigura prolaz  (uz eventualni poraz Citya na domaćem terenu).

Mada su po meni Italijani i dalje favoriti za prolaz jer u zadnjem kolu imaju direktan ogled sa Cityem na svom terenu. Tu bi im i X odgovarao. 

Ne otpisujem CSKA, ali mislim da nisu dovoljno jaki da naprave nešto protiv Bayerna u zadnjem kolu.

Obzirom na formu Liverpoola, ne bih se čudio da i oni sutra veče kiksaju kod Ludogoretsa, gdje je poražen Basel.

City 7 Bayern; prva tri gola kad pogledam mogu samo reći: šta kladionice uradišse od fudbala...

Bar se zakuhalo u toj grupi, Roma i City će u međusobnom dvoboju odlučiti ko je najmanje loš, pored Bayerna. City mora pobijediti, Romi odgovara sve ostalo. Prednost Roma (niko ne zna igrati na 0:0 kao Talijani).

A nisam siguran koliko x odgovara Romi... Jer imaju isto bodova, a City ima -1 gol razlika, a Roma -4. a o CSKA ima -4, mada oni imaju najmanje šanse, al nikad se ne zna kakav će sastav izvesti Bayern jer njima ne treba ništa, pa možda budu i experimentisali nove neke igrače..

Ne znam po kojem kriteriju računaju, možda više bodova u gostima ili više postignutih golova, u glavnom, na uefa listi Roma je druga a City treći sa istim brojem bodova uz bolju gol razliku za City.

Moguće da računaju samo gol razliku te tri ekipe, pošto sve 3 imaju po 5 bodova, a da su susrete sa Bayernom i golove otpisali...

Ma UEFA je čudo jedno, kako se stvari mogu namještati i štimati po potrebi (pojedinih klubova i reprezentacija).

Što manje običan svijet manje razumije, to su veće pare u opticaju.

Izvor: uefa.com

Round of 16 draw:
17 February & 11 March
Paris Saint-Germain (FRA) v Chelsea FC (ENG)
FC Shakhtar Donetsk (UKR) v FC Bayern München (GER)
18 February & 10 March
FC Schalke 04 (GER) v Real Madrid CF (ESP)
FC Basel 1893 (SUI) v FC Porto (POR)
24 February & 18 March
Manchester City FC (ENG) v FC Barcelona (ESP)
Juventus (ITA) v Borussia Dortmund (GER)
25 February & 17 March
Bayer 04 Leverkusen (GER) v Club Atlético de Madrid (ESP)
Arsenal FC (ENG) v AS Monaco FC (FRA)

Kad ne zaspah uz ove utakmice juče i danas. Kako dosadno, previše opreza i taktiziranja, kao da ih je sve od reda vodio Murinjo. Pih!

Basel-Porto dosad najbolja

Ja ne pogledah nijednu...

Htio gledati Shakhtara i Bayerna i na MojaWebTV baš program gdje ta utakmica neće da očita.. Biće da su zacrnili zbog autorskih prava.. A link drugi mi se nije dao tražit pa nisam ni gledao..

A ostale mi nisu ni zanimljive.

Liga Evrope se čini mnogo interesantnijom ovoga puta. Konačno malo pravog fudbala...

Guest

Večeras sam, srećom, za promjenu gledao utakmicu u kojoj ne igra španska ekipa i mogu reći da sam zadovoljan prikazanim. Četiri gola, par dobrih prilika i vrhunske predstave nekolicine igrača. Zadnja linija Arsenala smiješna, a Wenger mi se nekako više čini kao trener-volonter nego li kao trener pod ugovorom.

Nakon Liverpoola i Citya, Ligu prvaka napušta i Arsenal.

Vidjećemo kakav udarac Premiershipu može nanijeti PSG protiv Mourinha.

Nije lako biti navijac Arsenala.Mislim da bi se Wenger lagano trebo ko Sir Alex okaniti corava posla.

Juve-Dortmund je bila dobra utakmica.Uzvratna ce biti zanimljiva.