Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

Slusaj sad ovo!

Recommended Posts

Posjecenost je skroz opala sto mene remeti u ovim vremenima ucenja gdje covjek treba ispusni ventil :D Jer ima nekih temi u zivotu koje osim uzeg kruga drustva i famelije nemas gdje drugo iznijeti ili razmijeniti misljenja.. Ideja bi bila da se u naredni sedmicu dvije angazuju preostali forumasi i da u desetak dvadeset redova opise "na svoj nacin" sta za njega znaci forum. Sugestije bi bile kako su se ostvarila prijateljstva, pa cak i brakovi. Onda sjecanja iz proslosti koja su vam se urezala u pamcenja, pa sastajanja i druzenja itd itd.. Ko vec sta ima i na kraju se od najboljih tzv kratkih blogova u desetak dvadeset redova napravi jedan clanak i to lijepo na cazinet. Hem sto ce se neki stari clanovi sjetiti i navrnuti hem sto mozda neko novi "frisak" zaluta xD I sad bom sta kazete na ovaj prijedlog i ima li ko sta dodati na ovo???
  • Upvote 1

Forum je davno izgubio bitku protiv fejsbuka, opstaje pukom tvrdoglavošću vrlo malog kruga ljudi, a nadam se da će malo da živne pred ljeto, kad dođe vrijeme povratka dijaspore i studenata (tada živne i sve ostalo), a vjerovatno i u jesen, pred izbore, kad pojedine partije shvate da imje ovo dobro mjesto za besplatnu promociju.

Što se poznanstava tiče, tu sam potpuni autsajder, prošlog ljeta sam bio u Cazinu, ali suviše kratko da bih ikoga upoznao "analogno". Ovako "digitalno" je lakše svakom otvoriti dušu (pod uslovom da se osobe ne poznaju od prije) i mogu reći da sam prezadovoljan virtualnom gostoljubivošću članova foruma. Naravno, kresnu varnice, tu i tamo jer nismo svi isti, i ne treba da budemo, ali i svrha svakog foruma je da se sretnu ljudi različitih pogleda na svijet, različitog obrazovanja, različitih interesovanja i podijelimo iskustva, dobra i loša, zatražimo i pružimo pomoć i ćaskamo otvoreno o svemu i svačemu. To je jedini ispravan način da se približimo jedni drugima, shvatimo jedni druge i obogatimo život uzajamno. U svakom slučaju bolje nego alternativa (da se hvatamo za vratove za svaku sitnicu). Ili još gore, da rade čakije.

Po meni, forum ima veliku prednost nad fejsbukom, a to je anonimnost, ako čovjek to želi. 

• Upvote 1

RnR je bio doskoro neprimjetan pravac muzike i samo puko sjecanje na prosle slavne dane. Zatim je zadnjih godina na svjetskoj sceni usljedilo barkanje u osjecanja samog Rocka tako da je stara stvar postala retro tj ponovno in.. Ideja je evo i nakon prespavane noci meni i dalje privlacna, ostaje koliko je par ostalih aktivni clanova skontalo sta je pisac htio reci...

Onaj FB je čisto sra..e kad je u pitanju druženje i zeza. Mene često uhvati nostalgija za forumskim smijehom. 

Nije loša ideja, al' nisam optimista kad je rezultat u pitanju.  

• Upvote 1

na ovom forumu sam se "krvio" s mnogo članova ... upoznao sam dosta ljudi kako u virtualnom svijetu tako i u stvarnom svijetu ... nekim clanovima sam bio kum na svadbi a da smo prije tog se na forumu "krvili" oko nekih tema ... 

a da nebi ispalo da sam se samo "krvio" ima clanova s kojima sam od prve pa i do dan danas imao samo "pozitivnu diskusiju" ... 

na ovom forumu sam se "krvio" s mnogo članova ... upoznao sam dosta ljudi kako u virtualnom svijetu tako i u stvarnom svijetu ... nekim clanovima sam bio kum na svadbi a da smo prije tog se na forumu "krvili" oko nekih tema ... 

a da nebi ispalo da sam se samo "krvio" ima clanova s kojima sam od prve pa i do dan danas imao samo "pozitivnu diskusiju" ... 

Hajjoj, baš ti hvOla za reputaciju, sad sam načelnik k'o još neko, nema veze što je virtualno ...  :P, et' sad mi žao što sam te poslala u leglo komunjara da pojedeš najbolje ćAvape. :D

Kad mi se ova lijeva strana mozga malo vise "upali" onda cu srociti svoj dio kako ja to vidim.. Bujrum ako se kome kreativnost upali prije mene, neka ostavi rijec dvije :)

Nek bude sedmicu dvije aktivno, pa cemo vidjeti na sta ce ispasti ova ideja

Kod mene mozak ne funkcioniše nikako. Možda iza praznika kad budem na godišnjem. :D

Lucky je to cini mi se vec opisao gore u postu, ali osjecam da bi mogao jos emotivnije pristupiti :) Fora je da potaknemo stare clanove, nakon citanja clanka, da je forum jos tu i da ima onu svoju draz ko kad je "cura" bio :D
  • Upvote 1

Hah, kakav Laki, od njega je i to previše. :P

RnR je bio doskoro neprimjetan pravac muzike i samo puko sjecanje na prosle slavne dane. Zatim je zadnjih godina na svjetskoj sceni usljedilo barkanje u osjecanja samog Rocka tako da je stara stvar postala retro tj ponovno in.. Ideja je evo i nakon prespavane noci meni i dalje privlacna, ostaje koliko je par ostalih aktivni clanova skontalo sta je pisac htio reci...

Drug,da se i ti nisi aktiviro u kakvoj stranci pa dajes ovakve neosnovane tvrdnje i izjave.Nemoj da ja advokata trazim :-)

RnR sa svim svojim pravcima,pored klasicne muzike u manjim oblicima, je jedino sto je prezivjelo sve nalete krkanluka kroz prosle decenije.To je cinjenica i to ce tako i ostati.To sto je trenutno manje komercijalan opet mozemo zahvaliti ispiranju mozga kojem smo podvrgnuti od strane raznih industrija.

Sto se ozivljavanja foruma tice,kreni prvo od sebe a i ja cu od sebe.

Nema se ovdje sta lajkati pa tako  smo i osudjeni na ono sto sad jesmo i za koju godinu(nadam se da cemo toliko izdrzati) nece ovoga vise ni biti.Mislim da nam je starosni prosjek oko 35-40 godina a za mladje koji i ne znaju sta je forum i Cazin im je ono sto se nalazi uz glavnu cestu od Coralica do Gnjilavca i ne zove se Ceca,Meca,Nana,Sara itd to i ne postoji a kamo li tamo neki forum.

Ja cu licno biti zadovoljan ako ovo ostane da se ponekad mogu sa nekim za vrat uhvatiti zbog fudbala i vidjeti koju sliku iz carsije na pocetnoj.

• Upvote 2

ovo se nece gasiti dok god ja i moje kolege iz teama budemo mogli disati i tipkati po tastaturi i klikati misem ... 

fora iskreno nije u starim clanovima vec u ovom sto buduci administrator viking napisa ... xd 

stari clanovi dolaze i navrate neki kao logovani neki kao gosti ...  a mladjim je registracija komplikovana ... mislim to im je izgovor ... 

ovo se nece gasiti dok god ja i moje kolege iz teama budemo mogli disati i tipkati po tastaturi i klikati misem ... 

fora iskreno nije u starim clanovima vec u ovom sto buduci administrator viking napisa ... xD

stari clanovi dolaze i navrate neki kao logovani neki kao gosti ...  a mladjim je registracija komplikovana ... mislim to im je izgovor ... 

Mozda uvedu one komande mrdanja ocima tako da ne moramo koristiti mis i tastaturu :-).

Nije nam jos dugo ostalo.Ja vec pocinjem osjecati promjene vremena :-)

Mozda uvedu one komande mrdanja ocima tako da ne moramo koristiti mis i tastaturu :-).

Nije nam jos dugo ostalo.Ja vec pocinjem osjecati promjene vremena :-)

ovi iz radio cazina mene zovu ujutro i pitaju hocel biti danas kakvih promjena ...  xd

Imam i ja jedan konkretan prijedlog koji se tiče preglednosti: nekad na poslu želim da pregledam forum, ali da se ne ulogujem i tada moram otvarati temu po temu, što je prilično nepregledno i nepraktično. Zar ne bi moglo da se sredi da ono dugme "Nove poruke" tamo gore desno funkcioniše čak i za one koji nisu logovani. Na svim forumima se prvo pojave voajeri koji anonimno pregledaju dnevni sadržaj, pa ako im se svidi neka diskusija, onda se registruju i uključe u raspravu. Ako bi ova promjena privukla 5-10 novih članova, bio bi to uspjeh, jer ovom forumu treba zaista malo svježe krvi.

fora iskreno nije u starim clanovima vec u ovom sto buduci administrator viking napisa ... xD

Sjedi , 5+

Pozdrav vama svima , ne znam jesam li na pravoj temi , nova sam pa zbog toga mi ne zamjeritie...Zelim vas sve redom pozdraviti i nadam se prinatnom druzenju sa vama !!!

Topal pozdrav svima ...a poseban Ciklami !

Pozdrav vama svima , ne znam jesam li na pravoj temi , nova sam pa zbog toga mi ne zamjeritie...Zelim vas sve redom pozdraviti i nadam se prinatnom druzenju sa vama !!!

Topal pozdrav svima ...a poseban Ciklami !

Dobro nam dosla  :santa:

Esplanade, još jednom dobro došla na Forum Cazin.neta ... malo je uspavan u posljednje vrijeme al' svakako nam može poslužiti da se tipkamo. Ako imaš nekih pitanja, slobodno se obrati bilo kome od prijavlnjenih, nema veza koja je boja nicka. Ovi ljubičasti su k'o neki Admini ;),  plavi sa zvijezdama su moderatori, a svijetlo plavi saradnici Portala Cazin.net.a.

U dojnjem desnom kutu imaš privatni chat možeš im se tako javiti ili u gornjem desnom kutu putem PP. 

na ovoj TEMI moze procitati o grupama na forumu ... 

Veliki pozdrav tebi :)
Zelim ti ugodno druzenje. Dobrodosla u raju ;)