Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Steta za Balea i Ronalda da je ovakvo stanje.Ova dva igraca zajedno sa Ramosom,Alonsom i Khedirom cine jaku okosnicu i ne bi trebalo biti tesko izgraditi igru na njima.Banzema takodjer tu sjeda ko kec na desetku,samo to posloziti kako treba i to bi bilo to,ne trebaju se nikoga bojati

Guest

https://www.youtube.com/watch?v=PSc2ctUSLTs

https://www.youtube.com/watch?v=6-laHSRHn0Q

Najveće blago bez kojeg je Primera ostala po završetku prošle sezone. Nadam se skorom povratku Betisa i njihovih navijača u Primeru.

Edited by Namik Šepić

Hvala!

Znači, još mjesec dana moramo sebi nalaziti drugu zanimaciju.

Do tad se moze raspravljti o transferima...

eto atletico madrid pojacan sa dva balkanca... Napadac Mandzukic(hr) i golman Jan Oblak(slo)..

Claudio Bravo novi golman Barcelone.. Suarez isto tako potpisao za Barcu..

Toni Kroos iz Bayerna presao u Real i nosit ce broj 8.

Jan Oblak, je li on nešto u rodu Brani Oblaku, nekadašnjem reprezentativcu Jugoslavije i bivšem igraču Hajduka?

Messi, Neymar i Suarez, zvuči kao napad iz snova, na papiru, ali da li će zajedno stvarno moći da funkcionišu? Sva trojica imaju ego koji je veći od cijelog tima, takav slučaj je već viđen kada su kpili Zlatana, ali je Barca bila suviše mali tim za dvije dive kao Messi i Ibrahimović. Zbog toga su i prodali Zlatana.

Mislim da je ovo bilo više da pokažu mišiće u prelaznom roku nego što im Suarez (iako vrhunski igrač) stvarno treba.

Šta reći za Real? I oni imaju tri klupe jednako jake.

Vjeruj da ne znam za OBlaka.... Znam da "masno" placen kao golman.. Negdje oko 20 mil su ga platili, pa valjda nesto vrijedi..

A Barca, napad snova, ali jos nisu rijesili slabost odbrane, sad da li ce kupiti nekoga i na te pozicije vidjeti... Inace su suplji..

Real... Dobar tim, ali i on ce zavisiti dosta od kvalitete Ronalda, tj trenutne njegove spremnosti..

Guest

Zapravo, Supercopa se odigrava 19. i 22. augusta, prvo na Bernabeuu a onda na Calderonu. To znači da će ove ekipe svoju prvu utakmicu u Primeri naredne sezone igrati u ponedjeljak, 25. augusta.

Što se Atletica tiče, mislim da je Keylor Navas jedini pravi dostupni golman koji može zamijeniti  Courtoisa, ali ni dovođenje oblaka sigurno nije loša investicija. Vidjećemo šta Simeone ima na umu za narednu sezonu, obzirom da su pored Thibauta klub napustili Diego Costa i Luis Filipe, a vrlo vjerovatno bi mogao otići i Koke.

Real s druge strane nema namjeru puno dovoditi. Došao Kroos, a zasad su otišli Casemiro u Porto na posudbu i Morata u Juventus. Kalkulacija je mnogo, svake godine se spomene najmanje 200 transfera u vezi Reala tako da je teško skontati ko će još otići a ko doći.

Keylor Navas je blizu potpisa, a to bi značilo da Diego Lopez ide iz kluba. Spominje se i James Rodriguez kojeg prema navodima L'Equipa samo 10  miliona eura dijeli od Reala (Monaco traži 85 mil). Spominje se naravno i Veratti jer PSG želi Di Mariu, međutim da bi ga doveli zbog UEFA-ine kazne moraju zaraditi najmanje 50 miliona eura, pa bi im trade igrač za igrača olakšao posao.

Kasnije ću preimenovati temu i napisati nešto opširnije o transferima, ekipama koje su ušle u Primeru itd.

Guest

Neki španski novinari, na čiju se pouzdanost baš i ne mogu pozvati obzirom na sve njihove "ekskluzivne" novosti o transferima, na svojim Twitter profilima su objavili fotografiju Jamesa Rodrigueza na nekom španskom aerodromu. Prema njima, on će sutra obaviti medicinski pregled nakon čega će Real ozvaničiti njegov transfer. To gotovo zasigurno znači da iz Reala ide jedan od najboljih igrača iz prošle sezone Angel di Maria, koji se sjajno snašao u svojoj novoj ulozi u Ancelottijevoj ekipi.

Što se transfera sveukupno tiče, Real je još u stanju mirovanja, pa su uz Bilbao i Sociedad jedina momčad sa samo jednim pojačanjem u dosadašnjem transfer periodu.

Od ostalih timova, vrijedi izdvojiti Villarreal koji se pojačao sa nekim slabijim zvučnim imenima. Stigao Asenjo golman Atletica, Denis Cheryshev ruski bočni igrač iz Realove škole  koji je prošle sezone igrao na posudbi u Sevilli. Doveli su i Rukavinu iz Valladolida i Barcinog Dos Santosa. De Guzman se vratio sa posudbe iz Swansea a Moreno iz Mallorce, mada sumnjam da će njega zadržati.

Ne računajući ove velike transfere, mislim da je ipak najbolji posao odradio Atletico. Oni su iz Granade doveli Siqueiru (igrao prošle sezone na posudbi u Benfici) za samo 10 miliona eura. Dobar igrač, po sličnosti se najviše poredi sa Coentraom. Odličan u defanzivi, u svaki duel ulazi požrtvovno, zna često probiti po boku i sam ući u 16-erac, sjajan je izvođač penala iako je defanzivac koji igra lijevom nogom. Po meni bolji igrač od Filipea koji je sa Calderona otišao na SF pod Mourinhovu palicu.

Biće zanimljiva sezona jer ekipe koje su se prošle sezone mučile dovode dosta igrača koji su se prošle sezone itekako iskazali iako nisu zvučna imena.

Sad se čeka odgovor Florentina Pereza na pojačanja Barce.

Guest

Zaboravih odgovoriti za Oblaka. Nisu u srodstvu.

Plaćen je 15.5 miliona eura prema mediju najbližem Atleticu, iako nijedan klub nije potvrdio pravu cijenu transfera. Atletico nije htio ići iznad 14 miliona, a Benfica je tražila 16 da se ispoštuje otkupna klauzula.

EDIT: Evo napokon prave fotografije.

James Rodriguez je novi igrač Real Madrida. Sad čekamo objavu cijene koja vjerovatno neće ići ispod 50 miliona.

http://www.puntopelota.es/noticias/james-cazado-aeropuerto-barajas-20140720-1626

Edited by Namik Šepić

Guest

Kakav posao Atletija!

Doveli ljevonogog bombardera iz onog pravog Reala za 30 miliona eura. Griezmann će im definitivno biti najjače pojačanje ove sezone. Ovo nikako nisam očekivao.

Guest

Griezmann predstavljen pred 10 hiljada navijača u Madridu. Dočekali su ga kao i sve ostale igrače - dobrodošao, ali mi želimo Torresa! :)

Diego Lopez je, čini se, već završio svoju karijeru u Real Madridu. Po meni jedan od najboljih golmana svijeta odlazi zbog pritiska navijača na stručni štab već dvije godine, jer je Iker taj koji je branio samo u LP i Copi. Diego ima 72 sata da sam odluči u koji klub želi (zasad su tri poslala službenu ponudu). Nakon toga se ide u transfer, a Perez će navijačima predstaviti Keylora Navasa, najboljeg golmana sa Svjetskog prvenstva bez obzira što je ta nagrada otišla u ruke Manuelu Neueru.

g0108.fc838b2c869633a5e6b66f5811645719.j

Barca stvara jednu dobru ekipu koja se sastoji od čak 15 igrača koji su u dosadašnjem dijelu karijere nosili kapitenske trake u svojim klubovima i reprezentacijama. Radi se o stvarno dobroj ekipi bez obzira i na pojedine odlaske poput Alexisa i Fabregasa.

Jedan od najboljih igrača španske Primere prošle sezone - Bacca, koji igra fenomenalno u dresu Seville, kaže da za njega nema nikakvih ponuda i da će još dugo vremena ostati na Sanchez Pizjuanu. Veliko olakšanje za navijače Seville nakon odlaska kapitena Rakitića.

Vicente Guaita je prešao u Getafe. Sjajni golman koji je od svoje pete godine igrao za Valenciju (prošao sve omladinske pogona, a šest godina proveo u prvoj momčadi, s jednom sezonom posudbe u Huelvi). Međutim, Getafe posluje uvijek na isti način. Dovedu igrača, tačnije kupe ga, s tim da prethodni igračev tim ima pravo na njegov otkup za više novca u naredne dvije godine. Tako su uradili i sa Guaitom.

Umjesto Guaite, u Valenciju je stigao Yoel iz Celte.

Jučer su u Upravi Valencije izglasali prodaju 70.4% klupskih dionica kompaniji Meriton Holdings koja je u vlasništvu Petera Lima, singapurškog milijardera. Međutim, on mora potpisati ugovor u kojem između ostalog podcrtano crvenim stoji - da se mora završiti novi stadion, da se mora vratiti sav dug gradu, da se mora ispoštovati potpisani ugovor sa Bankiom oko pozajmice od 100 miliona eura, te da se mora prodati staro zemljište gdje je sadašnja Mestalla.

Guest

Ne znam zbog čega, ali Gerard Deulofeu je opet otišao na posudbu. Barca se tako lako odrekla bezobraznog krilnog napadača koji je, barem prema meni, svjetska klasa za Pedra. Mislim da je Enrique napravio pogrešku, pogotovo jer Pedro nije tako dobar igrač, Suareza nema do 9. kola Primere (uz to propušta 3 utakmice LP) a Alexisa su prodali Arsenalu.

Deulofeu je otišao u Sevillu.

Atletico blizu dovođenja Gaitana.

Real zaključio dolazne transfere, a na pragu odlaska i Di Maria i Khedira (možda ode samo jedan)...

Guest

Valencia večeras osvojila onaj njihov turnir Trofeo Naranja pobijedivši Milan 2:1. Diego Lopez je tako u debitantskoj utakmici primio 2 gola, a čini se da će Rodrigo koji je u Valenciju stigao iz Benfice, biti još jedno sjajno pojačanje. Ukoliko Valencia riješi sve administrativne probleme u klubu koji su nastali prodajom kluba Peteru Linu, i ukoliko dovede još jedno kvalitetno pojačanje, ova sezona Primere će biti bolja nego prošla.

Guest

Prvo poluvrijeme ovog Superkupa jedna ogromna nula. Dva trenera igraju šah, 22 pijuna na terenu ne rade apsolutno ništa.

Španski fudbalski klubovi su poreznim tijelima svoje zemlje dužni nešto više od 542.000.000 eura, objavili su danas španski mediji. opširnije

Gledao sam noćas utakmicu između Reala i meksičkog prvaka (Cruz Azul) u okviru svjetskog klupskog kupa. Kakvo gaženje! Ogromna je razlika između vrhunskih evropskih klubova i onih koji se smatraju vrhunskim u drugim dijelovima svijeta. Real je igrao u najjačoj postavi i ono što su pokazali je istovremeno impozantno i zastrašujuće.

ima li Namika ? xD 

Većina putnika njemačkog aviona koji se srušio u Alpima je putovala kući nakon što su pogledali "El Classico." 

Tuga.

Guest

Real je pred El Clasico upao u krizu, kako onu rezultatsku, tako i po igri. Međutim, utakmica protiv Barce je bila odlična, bez previše faulova kako je to znalo biti sa Mourinhom, i ko god da je na kraju izašao kao pobjednik (u ovom slučaju Barca), zaslužio je. Benzema je početkom drugog dijela imao šansu dovesti Real u vodstvo, ja sam siguran da bi to poljuljalo Barcu. Ali šta je tu je. Mogli su i oni utrpati još koji, obzirom da je cijela zadnja linija Reala imala žuti karton.

Čestitke Barci na revanširanju, a evo, ako je suditi po ovoj utakmici protiv slabašne Granade, moral se igračima malo podigao i sad slijedi ostatak prvenstva u kojem Barca ima teže utakmice... Valencia, Sevilla, Atletico a i derbi gostovanje kod Espanyola. Ovu protiv Celte sam gledao, i nisu nešto pretjerano pokazali, pa im je opet Mathieu donio vrlo važan gol.

Liga nije gotova. Sjetimo se da je Barca imala 4 boda prednosti, pa Real 6, pa sad opet Barca 4.

Ono što me veseli je trenutno stanje na tabeli, gdje Atletico ne bježi puno svojim izravnim konkurentima za 3. mjesto, a nisu ni daleko od Reala u borbi za drugo. Još ne treba zaboraviti da su i Real i Atletico van Cope, i da se međusobno bore za polufinale Lige prvaka, pa će i oni imati pokoju utakmicu manje od Barce.

I za kraj da kažem, nije mi žao zbog poraza na Nou Campu, već mi je žao što je Hierro nekad pri sigurnoj pobjedi lomljenog nosa izlazio sa terena pred sami kraj El Clasica, a pojedinci su zadnjih 5 minuta stajali na svojim pozicijama i nisu se ni potrudili potrčati. Nije ni čudo što su ih navijači popljuvali, a sutradan i dočekali nakon treninga gdje su ih fizički napali.

Utakmica je bila odlicna ... 

Edited by lucky