Jump to content
Sign in to follow this  
Gyna2

Vlada USK

Recommended Posts

Lik napada sve i jede govna a kada vise ne zna sta ce onda izigrava neku zrtvu. Sve i jednoj osobi je ovdje napisao da ima glupo misljenje itd .. samo njegovo je ispravno jer je on veliki musliman i jer je u SDA. To je kalup pravog Bosnjaka ...

Lik napada sve i jede govna a kada vise ne zna sta ce onda izigrava neku zrtvu. Sve i jednoj osobi je ovdje napisao da ima glupo misljenje itd .. samo njegovo je ispravno jer je on veliki musliman i jer je u SDA. To je kalup pravog Bosnjaka ...

Sa kolegama barca i banjaluka se ne slažem u mnogo čemu. Padnu i teške riječi, ali im nikad nisam rekao da su glupi.

Produkcija gluposti je isključivo tvoj ekskluzivitet.

Pravi si ahmak. Par excellence.

Sa kolegama barca i banjaluka se ne slažem u mnogo čemu. Padnu i teške riječi, ali im nikad nisam rekao da su glupi.

Produkcija gluposti je isključivo tvoj ekskluzivitet.

Pravi si ahmak. Par excellence.

Pročitaj ti bolje ćoravi, ja sam napisao glupo mišljenje a ne da su glupi ljudi.

Samo vrijeđaj, ništa mi draže nema nego da pokažeš kakav si lik zapravo. Nula od čovjeka, nula od muslimana.

Pročitaj ti bolje ćoravi, ja sam napisao glupo mišljenje a ne da su glupi ljudi.

Samo vrijeđaj, ništa mi draže nema nego da pokažeš kakav si lik zapravo. Nula od čovjeka, nula od muslimana.

Čovjek se može popraviti, bolji musliman se može postati ali prirodno glup umire glup. :blind:

Slušaj,

Na temi “rat u Siriji” si rekao da je islamskom svijetu potrebna renesansa, sveobuhvatno svjetovno obrazovanje i da muslimani moraju prihvatiti humanizam kao vrijednost!!!

Ispada da muslimani nikad nisu bili humanisti!!

Jesu, ali to je jako davno bilo. Nakon zlatnog doba Avicene (Abū ʿAlī al-Ḥusayn ibn ʿAbd Allāh ibn Al-Hasan ibn Ali ibn Sīnā) i Al-Kindija koji je trajao od 9-15 vijeka, čiji je najsijetliji primjer pokrajina Al Andalus i koje se očitovalo u sjajnom tumačenju tekovina antičkog svijeta u matematici, medicini, astronomiji, fizici, književnosti (ima mnogo toga da se nabroji), cijeli islamski svijet je pao u mrak u kome tavori i danas. Humanizam sam ti pojasnio ranije, ali ti se kačiš uvijek za ono što tebi odgovara. Humanizam je sloboda i poštivanje slobode.

Nadalje, u kasnijem postu nakon moje reakcije si istaknuo kako su šerijatske kazne ( Šerijat=Kur’an) iz 7 vijeka  daleko od humanizma!! 

Prema tome, ti si svoje rekao šta misliš o SVEVREMENSKOM USTAVU svih muslimana.

Poštedi me, molim te, vlastitog tumačenja islama kao jedinog ispravnog. to je prilično pretenciozno i megalomanski.

Znači po tebi nisu muslimani oni koji se ravnaju po ustavu i zakonima zemalja u kojima žive (u civilnom društvu)? To je vrlo opasno razmišljanje. I nemoj da kažeš da izvrćem tvoje riječi, jer upravo to tvrdiš u drugoj rečenici.

Slušaj,...

Što se tiče inputiranja za udbu i udbaške metode:

Pa zar nije stara  komunistička praksa da se nabave tzv. muslimani da napadaju Islam i muslimane.

Ide ti to od ruke!!!

Nije prvi pu da mi se obraćaš započevši rječju "Slušaj", onako kako se obraća neki dobronamjerni amidža šestogodišnjaku kojeg je uhvatio u zijanu. Ta psihologija možda i prođe podsvjesno kod nekog kome si se dokazao kao autoritet, ja sam malo stariji i pročitao sam dosta takvih knjiga, čitam i tebe.

Najlakše je nekog obilježiti kao neprijatelja islama i muslimana.

Bila je to praksa, dok je bilo komunista. Sada kad ih više nema, potražili su druge naredbodavce. "Crveno" jednoumlje je lako bilo zamijeniti "zelenim." Mentalni sklop je isti.

Stvarno ne znam dali vama svima treba crtati da ovo nije tema o vjeri (VLADA USK) da se o vjeri dublje treba razglabati i da je to nauka sama po sebi kao i svaka druga, zahtjevna cjelina koja se proucava i tim "humanizmom" ili ti ga slobodom vjeroispovjesti zagarantovana svima. Biti ateista i dokazivati pogresnost vjere je isto kao i biti vjernik i dokazivati drugoj strani univerzalne poruke vrijednosti i savrsenosti.. Dali vam takodjer treba crtati da musliman i islam nije jedna te ista stvar. Musliman je konzument, kao i svaki drugi podlozan je koristenju islama onako kako ga on smatra tj tumaci tj kako je naucen da tumaci... Ja se godinama treniram odvajati stvari i tumaciti ih slobodarski bez nekih predrasuda! Isto tako bi politicari trebali razlikovati svoje privremene pozicije od "skućiti se za sva vremena" i shvatiti rijec "izabran ispred naroda".. U Bosni se ne znaju granice o mnogocemu pa evo ni o razlikama politickih sa vjerskim temama!
  • Upvote 2

Pa hajde ti odvoji njegovo muslimanstvo i SDA od njegovog idealnog kalupa Bosnjaka ? Zna se zasto je on za SDA, vidi se da mu je mozak izapran i onda kada mu neko kaze nesto da nije tako odmah je četnik, komunjara, ovo - ono. Ja smijem reći sve što mi smeta i protiv bilo koje religije i bilo koje stranke, to je meni dala sloboda govora, njemu se toleriše nacional-šovnizam i klerofašizam onda se moze i ostalima sve kada ga pokusavaju spustiti na zemlju malo.

Pacific je u pravu, treba se držati teme. Za druge stvari postoji "Politika, pod razno".

Ovo se od sada odnosi na sve, uključujući i mene.

Ako ne razumiješ šta sam kazao, onda traži pojašnjenje. Ne poistovjećuj svoje pretpostavke sa mojim stavovima.

Ne inputiraj!!!

Činjenica je da su SDA i A-sda nastale iz istog tkiva i da jednu i drugu partiju slijedi  isti mentalitet, milje ili što bi susjedi Hrvati rekli “isti uljudbeni krug”.

Istina je također da te dvije političke partije najvećim djelom slijedi vjernička populacija. Naravno, to ne isključuje realnost da ima vjernika i u ostalim političkim partijama. Šta se krije u srcima ljudi, ostavit ćemo za Sudnjeg Dana.

Nisam nikakav agitator već samo građanin koji promišlja, želi dobro makro UMMETU ali i našoj mikro društvenoj zajednici.

Ko je (bio) izgubljen  u vremenu i prostoru te ko dječački sanjari je također nešto što će se moći utvrditi tek poslije nas.

Ako se samo i isključivo Hozan pita u A-sda, onda je to razlog više za cilj o kojem govorim.

Upravo tako,samo se Hozan pita!

Upravo tako,samo se Hozan pita!

Ne znam na cemu temeljis ove tvrdnje ali cesto kontaktiram sa ljudima iz ASDA i mogu ti reci da se misljenja vecine otprilike svode na to da bi povratak u SDA, u obliku kakva je ona danas, bio korak ka nazad i da je to moguce jedino ako bi vrh ASDA bio ujedno i vrh te neke ujedinjene SDA (mislim na nivo kantona). Hozan mozda jeste najistaknutiji predstavnik tog misljenja ali je tesko za povjerovati da moze formirati misljenje desetku hiljada vijernih glasaca ASDA.

To sto zeli neko u SDA je zelja dok je realno stanje dosta drugacije od necijih zelja, svidjelo se to nekom ili ne. 

Edited by barca

Preko jednog njihovog "privatnika" iz ASDA koji je obavljao radove na stvarima koje su se gradile i renovirale tokom zadnjih godina, kad mi je covjek poceo pricati kako to sve funkcionira, mene je kasnije bilo sramota ko kurve da mu pocnem pricati kako se zalazem za jednakopravnost, za smanjivanje mita i korupcije jer nisam znao kako da zazinem tu temu! Nisam znao kako da smaknem taj njegov osmjeh dok mi je pricao kako se on nalazi u tim svim "vodama".. Uglavnom se Hozan pita direktno i indirektno za sve zivo... Svi poslovi krecu i zavrsavaju kad Hozan kaze da je gotovo.. Od Ljiljana do rekonstrukcije Gimnazije koja tek slijedi, a to mi je covjek pricao na ljeto sad, znaci da se vec tad pocelo obracunavati ko ce sta dobiti. ASDA je jedna mala poslovna organizacija koja svojim clanovima po principu "pravednosti" svima pomalo dijeli poslove! Taj moj poznanik je i malo bradice pustao, primirio se javno, a privatno je i dalje isti kakvog ga znam od malehna. Ali to nisu te fore od vehabija sto mnogi misle, nego je to ta naglasenost u ASDA (citaj organizaciji) pripadnosti islamu, ovom klasicnom bosanskom! Covjek je stvarno kroz 3 godine iz nicega dosao da zaposljava redovno radnike i pogadja skoro milionske poslove.. Ali se mora postivati hijerarhija starijih privatnika koji su tu od pocetka. Kafica je u Ljiljanu traja skoro sat vremena, tu je i navratio drugi ciko (nadimkom po jednoj farbi) koji je navodno penzioner i ne radi nista posebno, ali zapravo je druga ruka Hozana. Ujutro se svi ti "proleteri" skupe na kaficama, razmjenu za informacije i ide se dalje svak svojim poslovima! Eto ukratko tako funkcionira interno ASDA i njihov "poslovni" dio
  • Upvote 1

Preko jednog njihovog "privatnika" iz ASDA koji je obavljao radove na stvarima koje su se gradile i renovirale tokom zadnjih godina, kad mi je covjek poceo pricati kako to sve funkcionira, mene je kasnije bilo sramota ko kurve da mu pocnem pricati kako se zalazem za jednakopravnost, za smanjivanje mita i korupcije jer nisam znao kako da zazinem tu temu! Nisam znao kako da smaknem taj njegov osmjeh dok mi je pricao kako se on nalazi u tim svim "vodama".. Uglavnom se Hozan pita direktno i indirektno za sve zivo... Svi poslovi krecu i zavrsavaju kad Hozan kaze da je gotovo.. Od Ljiljana do rekonstrukcije Gimnazije koja tek slijedi, a to mi je covjek pricao na ljeto sad, znaci da se vec tad pocelo obracunavati ko ce sta dobiti. ASDA je jedna mala poslovna organizacija koja svojim clanovima po principu "pravednosti" svima pomalo dijeli poslove! Taj moj poznanik je i malo bradice pustao, primirio se javno, a privatno je i dalje isti kakvog ga znam od malehna. Ali to nisu te fore od vehabija sto mnogi misle, nego je to ta naglasenost u ASDA (citaj organizaciji) pripadnosti islamu, ovom klasicnom bosanskom! Covjek je stvarno kroz 3 godine iz nicega dosao da zaposljava redovno radnike i pogadja skoro milionske poslove.. Ali se mora postivati hijerarhija starijih privatnika koji su tu od pocetka. Kafica je u Ljiljanu traja skoro sat vremena, tu je i navratio drugi ciko (nadimkom po jednoj farbi) koji je navodno penzioner i ne radi nista posebno, ali zapravo je druga ruka Hozana. Ujutro se svi ti "proleteri" skupe na kaficama, razmjenu za informacije i ide se dalje svak svojim poslovima! Eto ukratko tako funkcionira interno ASDA i njihov "poslovni" dio

kako to da se boris za ovo boldano ? a ne nisi prijavio dotičnu osobu ... 

Gyna kada očekujemo novu vladu ? jel ostaju one najave do polovice januara ... 

Ne znam na cemu temeljis ove tvrdnje ali cesto kontaktiram sa ljudima iz ASDA i mogu ti reci da se misljenja vecine otprilike svode na to da bi povratak u SDA, u obliku kakva je ona danas, bio korak ka nazad i da je to moguce jedino ako bi vrh ASDA bio ujedno i vrh te neke ujedinjene SDA (mislim na nivo kantona). Hozan mozda jeste najistaknutiji predstavnik tog misljenja ali je tesko za povjerovati da moze formirati misljenje desetku hiljada vijernih glasaca ASDA.

To sto zeli neko u SDA je zelja dok je realno stanje dosta drugacije od necijih zelja, svidjelo se to nekom ili ne. 

Barca,ni si ti mala beba. Začuđuješ me pitanjem! Ti kao da si zaboravio na poznatu Hozanovu "mi sa komunjarama nikad nećemo" gdje je tih "10000" svršavalo na tu priču. Kao da se tih 10000 pita bilo što!? On je jako sposoban i nadasve vrijedan. 

On se druže pita ama baš sve. On određuje u kom će smjeru ići politika aSDA,a onda najbliži suradnici imaju zadatak da to provuku prvo kroz organe stranke,a nakon toga na teren (gdje su non stop prisutni) prostiri priču i kupaj ljude.Članstvo aSDA,trenutno, zaista ne želi u vezu sa SDA,ali ako to bude pasalo Hozanu (a neće i ne može pasati) svi će to zdušno prihvatiti).

Zaista sam iznenađena sa tvojim pitanjem.

kako to da se boris za ovo boldano ? a ne nisi prijavio dotičnu osobu ... 

Gyna kada očekujemo novu vladu ? jel ostaju one najave do polovice januara ... 

lucky,ide to,Oni se neće zaustaviti.Naravno sve priče oko koaliranja aSDA i SDA padaju u vodu (trenutno :) )

Sta ja kao pojedinac mogu uraditi?? Nemam nista iza sebe, niti dovoljno para cak ni ne zivim dole. To obracunavanje ne uspjeva opoziciji, raznim nevladinim organizacijama i udruzenjima gradjana, ne uspjeva cak ni medjunarodnoj zajednici, ko sam ja da krenem u rat protiv politickih partija??? A ASDA je biranje manjeg zla, ljudi se bar trude da nesto ostane u nasem regionu, a ne da nestane u magli crnih fondova!

Scenarij u svakoj stranci/partiji samo drugi glumci.

Barca,ni si ti mala beba. Začuđuješ me pitanjem! Ti kao da si zaboravio na poznatu Hozanovu "mi sa komunjarama nikad nećemo" gdje je tih "10000" svršavalo na tu priču. Kao da se tih 10000 pita bilo što!? On je jako sposoban i nadasve vrijedan. 

On se druže pita ama baš sve. On određuje u kom će smjeru ići politika aSDA,a onda najbliži suradnici imaju zadatak da to provuku prvo kroz organe stranke,a nakon toga na teren (gdje su non stop prisutni) prostiri priču i kupaj ljude.Članstvo aSDA,trenutno, zaista ne želi u vezu sa SDA,ali ako to bude pasalo Hozanu (a neće i ne može pasati) svi će to zdušno prihvatiti).

Zaista sam iznenađena sa tvojim pitanjem.

Ja nisam postavio niti jedno pitanje, pa bih molio da budes konkretnija!!!

Sto se tice Hozana, ne razumijem da mu mnogi pokusavaju pripisati neke nadljudske sposobnosti, ponekad gotovo bozanske, a u sustimi se radi o covjeku koji samo zna "stati na loptu" u nekom kriznom momentu i smisliti najpovoljnije rjesenje za ciljeljeve koji su prioritet njegov licno pa onda u stranke. Cesto razgovaram sa tim covjekom, iako nisam niti simpatizer njegovog koncepa vodjenja politike a da ne govorim o tome da sam spreman to podrzati pa makar i glasanjem na izborima. Ono sto ja kod njega mogu primjetiti je to da je on spreman saslusati svacije misljenje a nerjetko i te neke sugestije prihvatiti kao nacin rjesavanja problema.

Da se radi o idejnom tvorcu dobrog dijela politickih poteza ASDA, je tacno, ali da je u svojoj stranci neprikosnoveni vladar, kako ga drug zele predstaviti gotovo diktator, to nije tacno jer znam za mnoge stvari koje je on licno predlagao a nisu postale politicki ili interesni cilj njegove stranke.

U ostalom, zar svaka stranka na bilo kom nivou nema po bar jednog covjeka koji ima status slican Hozanovom. U SDP je to Lipovaca, u SDA Kamber ...

Ja nisam postavio niti jedno pitanje, pa bih molio da budes konkretnija!!!

Sto se tice Hozana, ne razumijem da mu mnogi pokusavaju pripisati neke nadljudske sposobnosti, ponekad gotovo bozanske, a u sustimi se radi o covjeku koji samo zna "stati na loptu" u nekom kriznom momentu i smisliti najpovoljnije rjesenje za ciljeljeve koji su prioritet njegov licno pa onda u stranke. Cesto razgovaram sa tim covjekom, iako nisam niti simpatizer njegovog koncepa vodjenja politike a da ne govorim o tome da sam spreman to podrzati pa makar i glasanjem na izborima. Ono sto ja kod njega mogu primjetiti je to da je on spreman saslusati svacije misljenje a nerjetko i te neke sugestije prihvatiti kao nacin rjesavanja problema.

Da se radi o idejnom tvorcu dobrog dijela politickih poteza ASDA, je tacno, ali da je u svojoj stranci neprikosnoveni vladar, kako ga drug zele predstaviti gotovo diktator, to nije tacno jer znam za mnoge stvari koje je on licno predlagao a nisu postale politicki ili interesni cilj njegove stranke.

U ostalom, zar svaka stranka na bilo kom nivou nema po bar jednog covjeka koji ima status slican Hozanovom. U SDP je to Lipovaca, u SDA Kamber ...

Definitvno se slažem glede toga da si primijetio da je Hozan zaista koji zna stati na loptu,nisam navela da je neprikosnoveni vladar,samo sam rekla da se kod donošenja važnih odluka ide u pravcu kog on zacrta. Za Hozana i ja mogu reći,jer ga i ja lično i dobro poznajem,da je virtouz na violini za ovu našu političku gamad,ali isto tako ima svoja ograničenja koja ne dozvoljavaju jedan normalna politički tok cjelokupne situacije. Ako se pitaš kako to da jedan čovjek može uticati na sve tokove u Kantonu onda ne poznaješ mehanizam djelovanja ljudi iz sjene,no to sad i nije bitno. Nisam rekla da je neprikosnoveni vladar,ali je vladar,a kod SDA niej tako. Oni imaju struju u struji,Kmabera u Kamberu,tu je Hozan u prednosti.Kod aSDA je Hozan.

E,sad da barca ne bi pomislio da se Hozan pita kada će Nermin ići piškiti,to se ne pita,Nermin ide sam po fiziološkoj potrebi da piški. Uglavnom,Hozan vodi aSDA neprikosnoveno i neovisno,Sliča,ali,samo sličan status ima Kamber u SDA,a ovog  iz SDP neću ni komentarisati

Lako je potpisati, a kako će namaknuti lovu za to. Čisti pokušaj kupovine glasova. :)

U vrijeme vladavine SDA prosvjetari su svako malo štrajkali, a plata i topli obrok su bili redovno isplaćivani. Sad ima plate kasne, topli obrok, naknada za prevoz se i ne spominje.

Sindikati su izplotizirani.

Lako je potpisati, a kako će namaknuti lovu za to. Čisti pokušaj kupovine glasova. :)

U vrijeme vladavine SDA prosvjetari su svako malo štrajkali, a plata i topli obrok su bili redovno isplaćivani. Sad ima plate kasne, topli obrok, naknada za prevoz se i ne spominje.

Izborna je godina. Osnovno biračko tijelo su budžetski korisnici i njihove porodice. Ako je potrebno stotinjak miliona godišnje da se izmire sve obaveze prema budžetskim korisnicima,a znamo da je prošlogodišnji budžet iznosi oko 207 miliona (prihodovano oko 180 miliona) onda je lako zaključiti da ne bi trebalo biti nekih većih problema oko ove priče koju Hamdo slaže. 

Sindikat je definitvno, ne ispolitiziran, već hamdiziran. Svi oni sindikalni poltroni su bili na listama SDP,a ako nisu onda su tražili da im se zaposli sin,ćerka,mama...Realno gledajući za budžetske korisnike je najbolje kada je SDA na vlasti jer Sindikat odmah radi svoj posao. Sad je Sindikat samo mehanizam Hamdije da se pokuša barem malo rehabilitirati nakon svih njegovih u najblažu ruku rečeno katastrofalnih poteza.

Ako je ovo ovako kao sto nam ti fino napisa, od kud onda da kanton po osnovu pravosnaznih presuda koje vec "leze" na naplati u bankama ima prema tim ljudima dugovanje od preko 100.000.000 KM??? Malo mi ta tvoja prica i fakticko stanje u stvarnosti nemaju neke velike veze. 

I budali je jasno da je ovaj navodni dogovor sindikata i vlade predizborno dodvoravanje kategoriji koja je najvecim dijelom iznijela pobjedu SDP-a. Kako ovo glupo zvuci, svoj mandat Lipovaca pocinje i zavrsava dodvoravanjem prosvjetarima, a u sredini ni jednog konkretnog poteza. 

Bilo kako bilo, prosvjetari, kao u ostalom i MUP i medicinari bi trebali znati ko ih je pokrao u nekim ranijim vremenima, a ko lijepom ali laznom pricom zabavljao u danasnje vrijeme, pa svojim gradjanskim pravom kazniti na izborima. Ostaje nam se jedino nadati da ce u ovom srednjem sloju drustva proraditi savjest, mada je tesko povjerovati da ce do toga doci jer desavanja u njihovim zivotima i oko njih imaju direktu vezu sa politikama koje ce se izgleda smjenjivati periodicno.

• Upvote 1

Ako je ovo ovako kao sto nam ti fino napisa, od kud onda da kanton po osnovu pravosnaznih presuda koje vec "leze" na naplati u bankama ima prema tim ljudima dugovanje od preko 100.000.000 KM??? Malo mi ta tvoja prica i fakticko stanje u stvarnosti nemaju neke velike veze. 

I budali je jasno da je ovaj navodni dogovor sindikata i vlade predizborno dodvoravanje kategoriji koja je najvecim dijelom iznijela pobjedu SDP-a. Kako ovo glupo zvuci, svoj mandat Lipovaca pocinje i zavrsava dodvoravanjem prosvjetarima, a u sredini ni jednog konkretnog poteza. 

Bilo kako bilo, prosvjetari, kao u ostalom i MUP i medicinari bi trebali znati ko ih je pokrao u nekim ranijim vremenima, a ko lijepom ali laznom pricom zabavljao u danasnje vrijeme, pa svojim gradjanskim pravom kazniti na izborima. Ostaje nam se jedino nadati da ce u ovom srednjem sloju drustva proraditi savjest, mada je tesko povjerovati da ce do toga doci jer desavanja u njihovim zivotima i oko njih imaju direktu vezu sa politikama koje ce se izgleda smjenjivati periodicno.

Mislila sam na ovih zadnjih par godina, a potraživanja putem sudskih presuda su iz daleko ranijeg perida. (Sudske presude su stare od 6-7 godina pa nadalje, i potraživanja su milionska.)

Vrlo dobro se sjećam štrajkova koji na kraju nisu imali nikakvog smisla osim što su naša djeca imala poremećen tok nastave. Na ovom forumu smo raspravljali o tome.  Zadnjih mjeseci sve više su im kasnile plate, topli obrok nisu ni dobivali ao ni naknadu za prevoz, spojili su dva mjeseca bez plate a nisu bili glasni kao prije, tiho su pregovarali sa Vladom.  Možda tako treba biti a ja nemam veze sa stvarnošću.

Edited by Ciklama

Mislila sam na ovih zadnjih par godina, a potraživanja putem sudskih presuda su iz daleko ranijeg perida. (Sudske presude su stare od 6-7 godina pa nadalje, i potraživanja su milionska.)

Vrlo dobro se sjećam štrajkova koji na kraju nisu imali nikakvog smisla osim što su naša djeca imala poremećen tok nastave. Na ovom forumu smo raspravljali o tome.  Zadnjih mjeseci sve više su im kasnile plate, topli obrok nisu ni dobivali ao ni naknadu za prevoz, spojili su dva mjeseca bez plate a nisu bili glasni kao prije, tiho su pregovarali sa Vladom.  Možda tako treba biti a ja nemam veze sa stvarnošću.

Dobro se sjecam perioda kad su sindikalni celnici "vristali" po medijima da su kolektivni ugovori jako stetni i da ce to debelo nanijeti stetu kantonu. Cak su u jednom momentu molili vladu da se poniste ti ugovori i usaglase novi koji su provodivi i realni. Neces vjerovati ali onaj ko je takve prijedloge opstruirao je bila upravo SDA vlada, valjda zbog sujete jer drugi izgovor ja ne mogu smisliti.

U takvim okolnostima je potpuno normalno da sindikati potraze neku zastitu, a nasli su je u opozicionom bloku na celu sa SDP. Repovi toga se vuku i danas i valjda je vremenski odmak premalen da se sindikati preorjentisu na neki drugi kolosjek, a burne i brze smjene u vlast zbunjuju sve nas pa tako i sindikaliste.