Jump to content
Sign in to follow this  
Gyna2

Vlada USK

Recommended Posts

Mene zanima kad će narod reći DOSTA. Svi su oni isti. 

Velim ja ja dosta, ali kad odeš na glasanje, samo oni imaju na tim listama. Jedino ako je to dosta sa  izalaženjem na izbore ikako?

Velim ja ja dosta, ali kad odeš na glasanje, samo oni imaju na tim listama. Jedino ako je to dosta sa  izalaženjem na izbore ikako?

Nije tacna ova tvoja tvrdnja. Na listama ima jako puno postenih i sposobnih ljudi koji zavredjuju da dobiju bar jednu sansu da pokazu sta znaju. Problem je u nama koji te ljude i njihove stranke u startu proglase gubitnickim i ne osvrcemo se na tu stranu, vec svaki put vazemo koja velika stranka je u tom trenutku manje zlo ili smo jednostavno vec kupljeni-ucijenjeni od tih velikih novcem koji je i onako nase vlasnistvo.

Najveci problem je letargija mladih ljudi kad su izbori u pitanju jer se njima u kampanjama ciljano najmanje obracaju velike stranke. lakse je neku majku koja se jos uvijek potpisuje palcem ubijediti da "ako ne glasa za tu stranku nije vise muslimanka i oni drugi ce sve dzamije porusiti" i slicnim maloumnim pamfletima. Kod mladih te gluposti ne prolaze, a ovi sto ih plasiraju nisu sposobni smisliti nista pametnije, pa sim silama se potrude da mladi na izbore izadju u sto manjem broju.

Nije tacna ova tvoja tvrdnja. Na listama ima jako puno postenih i sposobnih ljudi koji zavredjuju da dobiju bar jednu sansu da pokazu sta znaju. Problem je u nama koji te ljude i njihove stranke u startu proglase gubitnickim i ne osvrcemo se na tu stranu, vec svaki put vazemo koja velika stranka je u tom trenutku manje zlo ili smo jednostavno vec kupljeni-ucijenjeni od tih velikih novcem koji je i onako nase vlasnistvo.

Najveci problem je letargija mladih ljudi kad su izbori u pitanju jer se njima u kampanjama ciljano najmanje obracaju velike stranke.lakse je n eku majku koja se jos uvijek potpisuje palcem ubijediti da "ako ne glasa za tu stranku nije vise muslimanka i oni drugi ce sve dzamije porusiti" i slicnim maloumnim pamfletima. Kod mladih te gluposti ne prolaze, a ovi sto ih plasiraju nisu sposobni smisliti nista pametnije, pa sim silama se potrude da mladi na izbore izadju u sto manjem broju.

Tako sam i ja glas'o već 4 puta. Ništa nisam promijenio (nismo promijenili). Sad glasam samo za vel'ke i to za naše :) .  Možda kad ih bude više i dovoljno jaki, naćeraju više mrtvo na krepalo. Od alog broja koji zaslužuju glas ništa, jer je mali broj. :)

Mislim da ova bold tvrdnja isto nije tačna. Sumnjam da to govore.

Edited by Jiggy Bau

Ustvari, pametnije mi je da ne glasam. Kako god da promislim, mislim da je to najpametnije. Neću se ni žaliti ni glasati.

lakse je neku majku koja se jos uvijek potpisuje palcem ubijediti da "ako ne glasa za tu stranku nije vise muslimanka i oni drugi ce sve dzamije porusiti" i slicnim maloumnim pamfletima. 

A jes ti argument, da Bog sačuva!!!!

Nevjerovatno kakvu si glupost izvalio!!

Hajde saberi se malo, umij se hladnom vodom.

A jes ti argument, da Bog sačuva!!!!

Nevjerovatno kakvu si glupost izvalio!!

Hajde saberi se malo, umij se hladnom vodom.

Nije to moj argument vec jedne od mnogobrojnih stranaka koja je na putu jednog covjeka, inace ideologije koja se opredjelila za nevidjen primitivizam za ostvarenje svog cilja. Ne razumijem zasto mene optuzujes za glupost za koju dobro znas da je metod koji jako dobro funkcionise vec jako dugo. Preupitaj one na ciji lik i djelo polazes velike nade, kako je moguce da neko ko ima isti cilj kao i oni sami budu njihovi najveci politicki neprijatelji, pa se onda sam zapitaj sto je to tako. Kad dobijes odgovore na ova pitanja (ali odgovore koji imaju realne i logicne osnove) shvatit ces ko je glup. Naravno, ako i sam nisi neko ko ima direktnu korist od tih odgovora.

Eto, odgovor je da:

"najveća bošnjačka ali i bh stranka SDA okuplja nepismene dide i nane koji glasaju za SDA jer su nasjeli na propagandu da će im neko porušiti džamije"!!!!!!!

Ovo bi trebalo ući u anale bh gluposti!! 

Poslije ovoga, svaka diskusija s tobom je besmislena.

Edited by mir&dobro

Eto, odgovor je da:

"najveća bošnjačka ali i bh stranka SDA okuplja nepismene dide i nane koji glasaju za SDA jer su nasjeli na propagandu da će im neko porušiti džamije"!!!!!!!

Ovo bi trebalo ući u anale bh gluposti!! 

Poslije ovoga, svaka diskusija s tobom je besmislena.

Pa to je živa istina, u mene se majka ne zna potpisati ali zna da glas ide '' onim, našim muslimanima ''. Ostali koji glasaju za njih su nepismeni ljudi, vjerski fanatici i naravno najveći uhljebovci i kriminalci kod Bosnjaka. Pricaj ti sta hoces, to je tako. Ti si za mene obicni tupan bez obraza kad mozes reci da si za SDA i jos ih braniti poslije ovih 20 godina pljackanja i unistavanja naše države.

Treba objaviti liste ko je za koga glasao pa da se vidi ko je pas podvijena repa i kome dugujemo ovakvo stanje.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Pa to je živa istina, u mene se majka ne zna potpisati ali zna da glas ide '' onim, našim muslimanima ''. Ostali koji glasaju za njih su nepismeni ljudi, vjerski fanatici i naravno najveći uhljebovci i kriminalci kod Bosnjaka. Pricaj ti sta hoces, to je tako. Ti si za mene obicni tupan bez obraza kad mozes reci da si za SDA i jos ih braniti poslije ovih 20 godina pljackanja i unistavanja naše države.

Treba objaviti liste ko je za koga glasao pa da se vidi ko je pas podvijena repa i kome dugujemo ovakvo stanje.

Ne uzbudjuj se druze na SDA propagandu. Kad im neko ukaze na stvari kojih bi se i najprimitivniji trebali stidjeti, na stvari koje su ocito masiranje mozga jadnom narodu, pribjegavaju pokusajima diskvalificiranja na najnizim osnovama koje su iskljucivo na licnoj osnovi. Sa takvim se ne treba upustati u obracune do kraja jer je vrijedjanje, ponizavanje, prozivanje, kvalifikovanje metod kojim su oni "kod kuce" za razliku od vecine drugih. U ostalom, stranke ciji su najglasniji aktivisti presudjivane sumokradice i sitni dzeparosi govori sama o sebi jako puno.

interesantno je kako su svi olako preko ovog teksta presli ... mislim na clanove na forumu  ... 

Nakon raskida s Lagumdžijom: Komšić ludo zaljubljen u Fahrudina Radončića

Izgleda da ne pratis forum redovno. Na ovaj dvojac sam vec ranije ukazivao pa cak i na njihove najave, svakog na svom politickom terenu, zavisno od orjentiranosti njih dvojice. Interesantno je da niti na to moje, niti na ovakve clanke, a vjerovatno niti na tvoj post, zastitnici SDA i SDP jednostavno nece ni rijec da prozbore jer ocito cekaju neke konkretne poteze kako bi se uvjerili o kom se obimu ozbiljnosti radi. Vjerovatno imaju takva upustva iz centrala. 

Ono sto me veseli da je doslo vrijeme da su mnogi poceli razmisljati o necem sto su godinama radili.

barca,

Menščini,

da bi se ti baš trebao malo više socijalizirati sa Gorilom. Toliko ste se izjednačili u kvalitetu diskusija da vas više ne mogu razlikovati.

barca,

Menščini,

da bi se ti baš trebao malo više socijalizirati sa Gorilom. Toliko ste se izjednačili u kvalitetu diskusija da vas više ne mogu razlikovati.

S tobom nema diskusija, ti si tu došao širiti SDA propagandu a iole obrazovanom čovjeku koji misli svojom glavom ne mozes mazati oci o cvijetanju ruža oko te stranke. 

Hajde ti reci da nije istina da je SDA u dvadeset godina popljačkala, rasprodala BiH ? Hajde reci da se većina stranačkih ljudi SDA ne vezuje za afere i zatvore ? Hajde reci da nisu nastelili poslove gdje god su mogli ljudima koji su se spremni naguziti bez obraza za maleni komadić kolača iako im mnogo više pripada u slučaju kada bi imali normalnu državu ? Hajde reci da im se politika prikupljanja glasova ne zasniva na zastrašivanju, klerofašizmu Bosnjaka, neobrazovanom stanovništvu, lažnim obećanjima, dizanjem tenzija protiv Srba i Hrvata ? 

O cemu da on ili ja diskutujemo s tobom kad si takav ? Zašto glumiš slijepca i braniš SDA ? Ja vidim tu samo osobnu korist tebe i tebi bliskih, uvjeren sam da je to u pitanju.

Volio bih znati ko si ne da ti prijetim, da te udaram ili bilo kakve te gluposti. Ne bih ti ništa ni rekao kada bih te vidio negdje. Samo me zanima ko je taj čovjek bez obraza od kojeg bih ja okrenuo glavu kao što on okreće svoju u drugu stranu i odbija da shvati kako su zbog njega i njegovog izbora njegovi Bosanci i Hercegovci, Bosnjaci na ivici siromaštva i gladi.

Što kaže jedan moj prijatelj, mladi kada dođu na vlast onda će biti bolje ali prvo moraju ovi stari pomrijeti jer nas ukopavaju zajedno sa sobom.

pokusavam svatiti retoriku o tom da su glasaci SDA nepismeni , zatucani , zaostali itd ...

al ako odemo u susjedno opcinu Bihac i pogledamo sta je bilo na izborima za MZ ... vidjet cemo onda da je Bihać grad totalno nepismeni, zaostali i zatucanih gradjana ... 

al onda dolazimo do kontradiktornosti jer bihac je Univerzitetski grad ... 

I ovo se izvuklo iz konteksta za Komsica i Radoncica.. Covjek je 3 puta ponovio da stranka SBB nije ni u kakvim odborima niti ima direktore na celu javnih kompanija.. Da je Radoncic pravno kao politicar najcisti u vladi BiH, logicno jer je najmanje na vlasti i ima najmanje (ne)radnog staza i kao najmladja stranka najpozeljnija je SBB za partnera u drzavi koja je zeljna promjena.. Komsic mozda nekom ne izgleda kao "mudar" politicar tj to je covjek kojemu je vjerovatno tesko slagati pa kad ga nesto upitas, on to kaze onako kako zaista misli.. Radoncicu nikad necu halaliti put kroz "trnje" i "kamenje" tj malo na ruzan nacin se probija kroz politicku scenu!

barca,

Menščini,

hehehe Gorila ima svojih povremenih ispada uzrokovanih frustracijama na sveukupno stanje u zemlji koju smatra svojom domovinom. To mogu pripisati patriotskom naboju ovog momka koji zeli najbolje ovom narodu sto je vrlo izrazeno i vidljivo. 

Za razliku od gorile ti i tebi slicni zele ubijediti sve oko sebe da je trenutno stanje nesto sto nas je snaslo onako, iz cista mira, i kao izlaz iz toga nudis/nameces biranje na izborima onih koji i danas sjede u vlasti i trose bez ikakve kontrole i odgovornosti. Ako ti vidis da je rjesenje u tome da neko ko je trenutno drugi u selu dodje na prvo mjesto onda ne mogu nista drugo zakljuciti nego da si debelo involviran u svu tu ujdurmu i imas nevjerovatnu korist od svega toga, sto je samo po sebi jako licemjerno.

Ako se trebam odrediti s kim bi radije da me uporedjuju onda mi je definitivno bliza ova Gorilina opcija od tvog licemjernog protaziranja dokazano nesposobnih i debelo sumnjivih kadrova, kojima je jedina domovina "guta" para na vlastitom racunu.

pokusavam svatiti retoriku o tom da su glasaci SDA nepismeni , zatucani , zaostali itd ...

al ako odemo u susjedno opcinu Bihac i pogledamo sta je bilo na izborima za MZ ... vidjet cemo onda da je Bihać grad totalno nepismeni, zaostali i zatucanih gradjana ... 

Kako drugacije okarakterisati i cemu pripisati naivnost ovog naroda da po ko zna koji put povjeruje necijim floskulama i svi dobro znamo da su uravo ti isti imali jako puno vremena da pokazu svoju sposobnost. Znas drug, ja jednom mogu nasjesti na neciju slatkorjecivost, taj drugu sansu sigurno imati nece. Ako je vecina spremna i dalje gledati svoju vlastitu propast onda ja nemam nista protiv jer sam potpuno neovisan od bilo koje politike u svakom mogucem pogledu.

Upravo je tu primjer izbora u Bihacu fantastican primjer naivnosti koja se moze i drugacije nazvati. Ovo univerzitetski grad (bez velikog "U") ne moze se uzeti kao referenca jer je i Ljusina univerzitetski centar. Pa necemo valjda i Ljusinu uzimati kao referencu. 

Edited by barca
  • Upvote 1

hehehe Gorila ima svojih povremenih ispada uzrokovanih frustracijama na sveukupno stanje u zemlji koju smatra svojom domovinom. To mogu pripisati patriotskom naboju ovog momka koji zeli najbolje ovom narodu sto je vrlo izrazeno i vidljivo. 

Za razliku od gorile ti i tebi slicni zele ubijediti sve oko sebe da je trenutno stanje nesto sto nas je snaslo onako, iz cista mira, i kao izlaz iz toga nudis/nameces biranje na izborima onih koji i danas sjede u vlasti i trose bez ikakve kontrole i odgovornosti. Ako ti vidis da je rjesenje u tome da neko ko je trenutno drugi u selu dodje na prvo mjesto onda ne mogu nista drugo zakljuciti nego da si debelo involviran u svu tu ujdurmu i imas nevjerovatnu korist od svega toga, sto je samo po sebi jako licemjerno.

Ako se trebam odrediti s kim bi radije da me uporedjuju onda mi je definitivno bliza ova Gorilina opcija od tvog licemjernog protaziranja dokazano nesposobnih i debelo sumnjivih kadrova, kojima je jedina domovina "guta" para na vlastitom racunu.

Kako drugacije okarakterisati i cemu pripisati naivnost ovog naroda da po ko zna koji put povjeruje necijim floskulama i svi dobro znamo da su uravo ti isti imali jako puno vremena da pokazu svoju sposobnost. Znas drug, ja jednom mogu nasjesti na neciju slatkorjecivost, taj drugu sansu sigurno imati nece. Ako je vecina spremna i dalje gledati svoju vlastitu propast onda ja nemam nista protiv jer sam potpuno neovisan od bilo koje politike u svakom mogucem pogledu.

Upravo je tu primjer izbora u Bihacu fantastican primjer naivnosti koja se moze i drugacije nazvati. Ovo univerzitetski grad (bez velikog "U") ne moze se uzeti kao referenca jer je i Ljusina univerzitetski centar. Pa necemo valjda i Ljusinu uzimati kao referencu. 

Nećemo onda ni Saraj'vo, ni istočni ni zapadni Mostar.

Nećemo onda ni Saraj'vo, ni istočni ni zapadni Mostar.

A sto bi, zar smo toliko optereceni "prepisivanjem" necijeg misljenja da svoje vlastito marginaliziramo???? 

Jes, jes....u Bihaću na posljednjim lokalnim izborima SDA porazila duboko ukorijenjeni SDP tako što je alarmirala nepismene didove i nane. Predizborni slogan SDA je bio : "Ako ne glasate za nas, ćafiri će vam srušiti džamije".

Nekoliko desetina hiljada zatucanih i nepismenih bihaćkih didova i nana je doslovce nahrlilo na izborna glasačka mjesta i izvojevali veliku pobjedu klerofašista!!

p.s. Kolika hulja moraš biti da bi došao na ovaj stadij razmišljanja?

Dečki,odoste vi od teme. Šta ćemo mi sa našom Vladom? Ko će nam sad umjesto ove trenutne bande udjeljivati crkavice i razvaljivati državu?

Dečki,odoste vi od teme. Šta ćemo mi sa našom Vladom? Ko će nam sad umjesto ove trenutne bande udjeljivati crkavice i razvaljivati državu?

Nisu otišli sa teme. Raspravljaju o kvaliteti SDA, a ona je opcija za novu vlast.  Blago nama. 

Nisu otišli sa teme. Raspravljaju o kvaliteti SDA, a ona je opcija za novu vlast.  Blago nama. 

O kvalitetu SDA se itekako može raspravljati sa aspketa HRM-a (kadrovske politike) ali i nekih pogrešnih poteza u njenom dugogidišnjem postojanju.

Rahmetli Alija Izetbegović je jedne prilike objasnio da je SDA "jedna velika rijeka koja nosi i čamce, male brodice, velike brodove itd. i da je ta rijeka nastala slijevanjem puno potoka, riječica i rijeka u jedan sliv. Nažalost, u tu veliku rijeku se slilo i nešto kanalizacije."

Ovom metaforom je pojasnio da velike stranke poput SDA nisu imune na neke devijacije i greške.

Ja također promišljam na sličan način.

Međutim, neke moje kolege na forumu nemaju mjeru niti u dijalogu niti u promišljanju pa povremeno izvale gluposti planetarnih razmjera.

Da budem iskren, na gluposti Gorile sam navikao ali da će "lukavi" barca izvaliti kako ",,,,za SDA glasaju nepismene i zatucane dide i nene što ih se plaši rušenjem džamija", to zaista nisam očekivao.

Nadam se da u javi među ljudima ne lupa takve gluposti jer mu ne želim takvu nesreću da ga ljudi zaobilaze u širokom luku.

Jeste, Barca je pogriješio je. Ne glasa samo narod koji se boji da će neke druga stranka zabraniti im vjeru, narod koji misli da je SDA BIH, nego glasaju svi oni kojima je SDA dala diplome u ruke, radna mjesta, korist, svi oni kojima je dala i najmanju moć u ruke a ima i onih koji ostaju dosljedni sebi i svojim principima pa su vjerni glasači, pod cijenu da im dijete sutra bude gladno. :)

@Mir i dobro, olabavi malo sa izrazima "hulja" i "glupost planetarnih razmjera", nema potrebe za vrijeđanjem ljudi koji imaju drugačije mišljenje nego ti i svijet gledaju drugim očima. Nije prvi put da, kada neko pogodi u živac, ideš "đonom". Stani malo na loptu, ovo je samo diskusija.

Jeste, Barca je pogriješio je. Ne glasa samo narod koji se boji da će neke druga stranka zabraniti im vjeru, narod koji misli da je SDA BIH, nego glasaju svi oni kojima je SDA dala diplome u ruke, radna mjesta, korist, svi oni kojima je dala i najmanju moć u ruke a ima i onih koji ostaju dosljedni sebi i svojim principima pa su vjerni glasači, pod cijenu da im dijete sutra bude gladno. :)

Takvi otrcani kvaziargumenti se mogu prišiti bilo kojoj političkoj partiji u BiH. Sve su dosad bile na/u vlasti!!

Samo, takva kvaziargumentacija govori više o onom koje iznosi. (intelektu, karakteru, ozbiljnosti, rezonu, objektivnosti isl)

Više sam zagovornik pojedinačnih analiza u smislu:

Šefik Džaferović (SDA) je častan čovjek  i dobar političar dok je Eso Bašagić konformista, oportunista usmjeren na povećanje stanja na žiro računu.

Ili, Rifet Hozanović je prevaziđeni demagog dok je Nermin Ogrešević vrsni menadžer.

Znači, bez generaliziranja za sve pristalice jedne poltičke partije!!

Uzmite samo primjer ovog našeg proljevaša što tvrdi da su SDA-ovci klerofašisti!!

Nije jado ni svjestan šta je rekao.

@Mir i dobro, olabavi malo sa izrazima "hulja" i "glupost planetarnih razmjera", nema potrebe za vrijeđanjem ljudi koji imaju drugačije mišljenje nego ti i svijet gledaju drugim očima. Nije prvi put da, kada neko pogodi u živac, ideš "đonom". Stani malo na loptu, ovo je samo diskusija.

Ako neko većinu bošnjačkog naroda naziva zatucanom, nepismenom ruljom, klerofašistima isl......šta je drugo nego hulja!?

Trebao si ranije reagirati!!