Jump to content
Sign in to follow this  
Gyna2

Vlada USK

Recommended Posts

hahaha Dobar ti pokusaj da nas uvjeris kako vlada beznadje i da nam je jedini tracak svjetlosti u sda, inace stranci ciji celnici su olicenje postenja, sposobnosti, strucnosti ...

Druze, iskreno sam iznenadjen tako prizemnim forama na razini djecijeg vrtica i ubjedjen sam da ti mozes dati puno vise, bolje i mudrije komentare sublimativnog karaktera. 

Hmmmm "islamski liberal", nadam se da znas ponesto o islamu kao i o osnovnim pravcima politickih orjentacija, pa bih molio objasnjenje.

Prije da su ovo  kod tebe prizemni ad hominem kvaziargumenti??

Naveo sam ti osnovne karakteristike navedenih stranaka koje se bez ikakve muke sa malo googlanja mogu provjeriti.

Pored toga sam ti naveo svoje žaljenje što partije liberalno-demokratske orjentacije nemaju nikakvu ozbiljnu snagu na bh političkoj sceni.

Pa skoro svaki drugi dnevnik na FTV govori o rascjepu unutar SDU-a!

Zaharije Mesić, donedavni predsjednik E5 je prešao u DF a E5 (kako čujem) ugašena.

Naša stranka je uglavnom okupljala ljude iz umjetničkog miljea koji su se kasnije (zbog sujete) razišli a liderstvo preuzeo čovjek kojeg u Sarajevu doslovce sprdaju. (Pati od krize identiteta).

LDS je jedna poželjna politička ideja koja nažalost nikad nije nešto ozbiljnije zaživjela, kako za vrijeme Rasima Kadića tako ni za vrijeme Prof. Tanović.

Ne znam dali uopće postoji na području našeg kantona.?

A ja sebe zaista smatram liberalom u punom smislu te riječi.

Mišljenja sam da jedino prihvatanjem Boga za Apsoluta postaješ slobodan od miliona drugih okova, idola, lažnih božanstava ali i vlastitih duševnih stega. No, to je već posebna tema. Ne bih da zamaram vaskoliko pučanstvo.

Ako si zainteresiran da LDS zaživi u USK, možda bih ti mogao i pomoći. (što je opet dokaz da nisam rob SDA) :codemafia: 

Živ i zdrav bio. 

Ja vidim da jedni i drugi sprdaju se sa državnim institucijama ...

Prije da su ovo  kod tebe prizemni ad hominem kvaziargumenti??

Naveo sam ti osnovne karakteristike navedenih stranaka koje se bez ikakve muke sa malo googlanja mogu provjeriti.

Pored toga sam ti naveo svoje žaljenje što partije liberalno-demokratske orjentacije nemaju nikakvu ozbiljnu snagu na bh političkoj sceni.

Pa skoro svaki drugi dnevnik na FTV govori o rascjepu unutar SDU-a!

Zaharije Mesić, donedavni predsjednik E5 je prešao u DF a E5 (kako čujem) ugašena.

Naša stranka je uglavnom okupljala ljude iz umjetničkog miljea koji su se kasnije (zbog sujete) razišli a liderstvo preuzeo čovjek kojeg u Sarajevu doslovce sprdaju. (Pati od krize identiteta).

LDS je jedna poželjna politička ideja koja nažalost nikad nije nešto ozbiljnije zaživjela, kako za vrijeme Rasima Kadića tako ni za vrijeme Prof. Tanović.

Ne znam dali uopće postoji na području našeg kantona.?

A ja sebe zaista smatram liberalom u punom smislu te riječi.

Mišljenja sam da jedino prihvatanjem Boga za Apsoluta postaješ slobodan od miliona drugih okova, idola, lažnih božanstava ali i vlastitih duševnih stega. No, to je već posebna tema. Ne bih da zamaram vaskoliko pučanstvo.

Ako si zainteresiran da LDS zaživi u USK, možda bih ti mogao i pomoći. (što je opet dokaz da nisam rob SDA) :codemafia:

Živ i zdrav bio. 

Nisam ni rekao da si bilo ciji rob, vec samo pokusavas kanalisati necija misljenja u smijeru koji ti je ponajvise mio, a nisam zainteresovan za pokretanje bilo koje stranke.

Pokusavas progurati teze koje su vec odavno "prozvakane", tacnije prizemnim kvalifikacijama celnih ljudi "malih" stranaka, na nivou njihove osobnosti, preporuciti druge. Cuj, konstatujes da tamo neki (pojma nemam o kome je rijec) ima krizu identiteta i to mu je ogroman minus, dok su drugi poharacili narodni novac gdje su stigli i oni su pristali dalje obavljati najvise duznosti u drzavi. Deklarativno zaljenje za stanjem u kojem se ovo drustvo nalazi, a istovremeno navijanje za one sto su nas tu i doveli (makar i sublimativno) je nista drugo nego zla namjera i dokaz da neki odredjen interes postoji. Znas ono: "ne laje pas radi sela vec radi sebe".

Mozda izbori nece biti ni potrebni jer se Radoncic izgleda ne sali. To bi moglo znaciti da je najveci kandidat da postane novi Jozo, ako bude naivan sto sam ubijedjen da nije. S druge strane mu potpomaze Komsic koji je konacno odlucio progovoriti o lopovlucima "socijaldemokrata". Taj dvojac ce biti realnost nakon izbora koji ce pomesti olos, svako na svojoj strani. Mozda nije najsretnija kombinacija, ali su sigurno pobjednicka.

• Upvote 1

@barca,

Razmišljaš kao prosječni bh političar!!

U svemu vidiš neku urotu.

Kvaziargument ti je i dalje ostalo moje davno iznešeno mišljenje da je SDA još uvijek najmanje zlo.

Eto, istina je da i dalje tako razmišljam. Ključni razlog je to što na bh političkoj sceni nema ozbiljne političke alternative a ne to što je meni SDA nešto "sveta"!!

Taj "tamo neki" koji ima krizu identiteta je DENIS GRATZ, aktuelni predsjednik Naše stranke a koji se usput rečeno nekad zvao Muhamed Gracić.Bošnjo Muhamed se odrekao imena što mu ga babo dade a izabra evropsko DENIS!!

Orginalno & COOOLLLL!!!

Eh, ako je takav lik na čelu jedne političke partije onda nije ni čudo što je po rezultatima sa dosadašnjih izbora ostala na nivou statističke greške.  

Teza kako nas je SDA dovela do ovog stanja je već ofucana i više niko ozbiljan je ne koristi jer definitivno više ne prolazi kod naroda!!!

Kraj je nove godine i ja moram nazad nešto ranije nego sam mislio . Ovi dana je puno ljudi na kantonu i dobro je da još uvjek dolaze kućama . 

Mislim da će doći vrijeme za godinu dvje da bude bolje svima i da će političari ma koje stranke raditi bolje za vas . 

Sve najbolje i opet sam nazad za uskrs ako ne i prije . 

@barca,

Razmišljaš kao prosječni bh političar!!

U svemu vidiš neku urotu.

Kvaziargument ti je i dalje ostalo moje davno iznešeno mišljenje da je SDA još uvijek najmanje zlo.

Eto, istina je da i dalje tako razmišljam. Ključni razlog je to što na bh političkoj sceni nema ozbiljne političke alternative a ne to što je meni SDA nešto "sveta"!!

Taj "tamo neki" koji ima krizu identiteta je DENIS GRATZ, aktuelni predsjednik Naše stranke a koji se usput rečeno nekad zvao Muhamed Gracić.Bošnjo Muhamed se odrekao imena što mu ga babo dade a izabra evropsko DENIS!!

Orginalno & COOOLLLL!!!

Eh, ako je takav lik na čelu jedne političke partije onda nije ni čudo što je po rezultatima sa dosadašnjih izbora ostala na nivou statističke greške.  

Teza kako nas je SDA dovela do ovog stanja je već ofucana i više niko ozbiljan je ne koristi jer definitivno više ne prolazi kod naroda!!!

Nema nikakve teze koju ja ili neko drugi gura, cinjenice govore jako puno i SDA jeste najveci krivac, naravno, pored sds-a i HDZ-a sto je danas u BiH stanje na ivici izdrzivosti (mislima na ekonomske prilike).

Ocito je prevelika razlika u nacinu shvatanja i uopce poimanja zivota kod tebe i kod mene. Ako neko ima "krizu identiteta" i ti to konstatujes, onda posmatras stvari iskljucivo iz ugla nacionalne pripadnosti pa ti izgleda bude zao i krivo sto je taj sebi predio ime. Ja ne mislim da je njegova promjena imena nesto sto bi mene trebalo interesovati jer svako ima pravo raditi sa svojim zivotom sta mu je volja. Pogotovo ne mislim da je nesto manje vrijedan od nekih koji se iza raznih imuniteta godinama kriju od progona koji ce ih izgleda uskoro snaci. Taj covjek (Denis) nije imao priliku da pokaze sta je i koliko moze dati u stavrima koje su od opceg interesa, dok su ovi koje favorizujes to imali, imaju i, kako stvari stoje, imati ce i dalje. 

To sto je neki Denis na celu partije se ne uklapa u sistem koji je izborila SANU i HAZU u Dejtonu, a prihvatila grupica bosnjaka bez da je ikog ista pitala. Danasnje "velike" stranke koje vrve tipovima kokosarske naravi su u jednom slozne ko jedan. Slozne su u tome da svaki pokusaj gradjanskog aktivizma bilo koje vrste u korjenu sasjeku jer je za njih to najvece zlo i opasnost.

Ako si vec toliko liberalan i sirokih pogleda, zasto problematiziras necije mijenjanje imena??? Kad si kao liberal spreman spocitavati necije privatne stvari sta bi tek radio po pitanju istopolnih brakova, kao tekovine liberalizma uopce.

barca,

1. Ako tvoja razmišljanja pretočimo u matematiku onda je 99,999999 % Bošnjaka u kategoriji idiota, kretena, imebecila osim  

jednog pojednica što živi u Cazinu i na forumu se predstavlja kao barca.

Eto, ovih 99,999999 % ne vide ono što vidi čova briljantnog uma rodom iz Cazina.

2. Kao liberal tj. čovjek oslobođen svih vidova robovanja pa i robovanja perverzijama i strastima, vratio bih pedere u medicinske 

enciklopedije pod kategoriju bolesnici i uopće ne bih dozvolio da neko riječ brak povezuje sa tom bolesnom skupinom!

3. Popiškim ti se na čovjeka koji je ime Muhamed zamjenio sa Penis,,pardon Denis a očekuje da ga ini Muhamedi slijede!

barca,

1. Ako tvoja razmišljanja pretočimo u matematiku onda je 99,999999 % Bošnjaka u kategoriji idiota, kretena, imebecila osim  

Eto, ovih 99,999999 % ne vide ono što vidi čova briljantnog uma rodom iz Cazina.

2. Kao liberal tj. čovjek oslobođen svih vidova robovanja pa i robovanja perverzijama i strastima, vratio bih pedere u medicinske 

enciklopedije pod kategoriju bolesnici i uopće ne bih dozvolio da neko riječ brak povezuje sa tom bolesnom skupinom!

3. Popiškim ti se na čovjeka koji je ime Muhamed zamjenio sa Penis,,pardon Denis a očekuje da ga ini Muhamedi slijede!

Nemam namjeru da se bavim lokalnom politikom, jer smatram da nemam dovoljan uvid u istu. Isto tako, vjerovatno će i barca sam da odgovori, ali:

1.Ova ti matematka nije utemeljena ni na čemu, do popisa nismo ni znali koliko BiH ima stanovnika, a kamo li šta svaki od nas misli. Što se barce tiče, smatram ba bi BiH bila bolja zemlja da je većina ljudi kao on.

2. Da bi bio liberal, nije dovoljno samoproglašenje liberalom. Ovakve definicije koje postavljaš postavljaju te napotpuno suprotni politički pol, dijametralno suprotan liberalizmu. Da se razumijemo, nisam ljubitelj homoseksualizma, ali dok oni ne diraju mene, ne diram ni ja njih. Nekad iritiraju do bola, ali po čemu bi oni bili gori od fašista, šovinistan ili vjerskih fanatka. Manje su zlo, ako tako posmatramo.

3. Nisam ni ja ljubitelj mijenjanja imena, ali je lični izbor. Ima i gorih stvari. 

Ako je ta osoba čula za tebe, ima puno pravo da se popiški na tvoje mišljenje. I to je liberalizam.

Ja lično nemam ništa protiv ni tebe ni njega, koji god  od vas dvojice može Bosnu učiniti boljim mjestom, ja  ću kapu da mu skinem.

barca,

Ne znam je li toliko procenat ali mahom su ljudi kod nas glupi, ne kazem da sam ja neki intelektualac i pametnjaković ali naš cazinski covjek sto moze biti glup to malo ko moze biti, ali eto vodi se u papirima kao normalan. Recimo većina glasa  i dalje za stranku koja je skršila budžet uzduž i poprijeko te navukla tužbe i zadužila Cazin, sport u ovom gradu ne postoji itd ... Ne znam za Bosnjake ali većinski glasači su glupi. Osim onih koji su se privatno okoristili preko te stranke, zivjeli nam uhljebi godina sto.

Liberalu moj dragi iz tebe progovara tvoja politička, vjerska i najvaznije seljačka politika. Ti bi lijecio njih kako ? Davao im testesteron pa da te bilderi homoseksualci prebiju kad te vide ? Za mene je bolest i glupoća od pretjeranog religijskog forsa pa je nema u knjigama klasificirane kao takve. Suti i ostani gdje jesi, radi svoja posla a druge ljude pusti da zive svoje zivote. Nije bas da u BiH imas homića pa da se moras bojati njih. Ja nikad u zivotu nisam vidio homića u Bosni, nikad nisam dozivio da me jedan od njih napadne ili provocira, gori si ti i ti tvoji.

Tvoj davni predak je isto promijenio ime iz Denis u Muhamed kad su dosli tvoji bratići Turci tako da ne vidim u cemu je problem, ima pravo da sa svojim zivotom radi ko sta zeli dok ne ugrozava druge. 

Kao sto rekoh, vi ste cazinski pravnici jer gledate samo pravo. Telad su ista.

barca,

1. Neces vjerovati ali tako zaista i mislim, s iznimkom da mojih istomisljenika je svakim danom sve vise, a ni trenutna brojka nije zanemariva. Ovi koje ti tako fino okarakterisa nisu krivi sto su neuki i s manjkom sposobnosti da nesto svrsishodno naprave od svog zivota vec ih nasukase oni koji za 10 l nafte, dvije dopune od 5 KM, kojim kubikom pijeska kupuju svoje blagostanje i dozvolu da rade sta ih je volja. U svim "velikim" strankama je identican model s manjim ili vecim varijacijama, zavisno od kreativnosti. 

2. Dok god vjeru poistovjecujes sa politikom, nacionalnost sa etnickom pripadnoscu nemas pravo za sebe tvrditi da si sljedbenik bilo koje politicke orjentacije, osim one koja ima svoj jasan naziv, klerikalista. 

Ti bi nesto vracao u naucne enciklopedije. Smijesno ili zalosno, zavisno iz kog ugla posmatras.

3. Vjerovatno isto misljenje ima i taj Denis o stavovima koje sam zastupas, pa sta.

Nego pusti sad ova prepucavanja nego mi odgovori na jedno pitanje koje se tice USK. Ovaj kanton ima vise hiljada pravosnaznih sudskih presuda, vezano za prava iz oblasti radnih odnosa, navodno, 53 miliona glavnica bez kamata, za koje btw niko pouzdano ne moze utvrditi kolike su. Mislis li da bi ovaj narod trebao povjerenje ukazati politickoj opciji koja je svojom arogancijom sve ovo skrivila, a ciji su kadrovi (potpuno nekompetentni za duznost koju su obavljali) i danas ugledni u SDA, iako su skrivili nesto sto bi ih u pravnoj drzavi kostalo visegodisnje robije???

Ovo je samo jedno pitanje od mora slicnih koje bi ti mogao postaviti kao argumentaciju "zasto ne". 

Nastavlja se agonija budžetskih korisnika. Skupština nije usvojila reblanas budžeta,a nije donijela ni odluku o privremenom finansiranju za naredna tri mjeseca. Nema produženja kreditnog zaduženja... Vlada je ugasila svjetla,a ova nova parlamentarna većina je sa ovakvim potezima presjekla sve kablove do trafostanica. Bliže se izbori,budžetski korisnici njavećim dijelom su potencijalni glasači. Meni se nekako čini da u SDA nisu svjesni da bi dvojac Hamdo i Hozan mogao da sve ovo okrene u svoju korist. Razmišljam o postu u kome sam rekla da će SDA imati 11 poslanika,sad mi se to nekako čini daleko...Ah,možda je sve to dio neke više strategije,ko zna!?

Nastavlja se agonija budžetskih korisnika. Skupština nije usvojila reblanas budžeta,a nije donijela ni odluku o privremenom finansiranju za naredna tri mjeseca. Nema produženja kreditnog zaduženja... Vlada je ugasila svjetla,a ova nova parlamentarna većina je sa ovakvim potezima presjekla sve kablove do trafostanica. Bliže se izbori,budžetski korisnici njavećim dijelom su potencijalni glasači. Meni se nekako čini da u SDA nisu svjesni da bi dvojac Hamdo i Hozan mogao da sve ovo okrene u svoju korist. Razmišljam o postu u kome sam rekla da će SDA imati 11 poslanika,sad mi se to nekako čini daleko...Ah,možda je sve to dio neke više strategije,ko zna!?

Ne postoji visa strategija u djelovanju nasih stranaka. Strategija je znak da neko ima plan po kojem djeluje da bi dosao do jasnog cilja. Ovi nasi djeluju od danas do sutra, stihijski i kako kome prije padne na um, tako da sva ova desavanja su nesto sto je danas, a vec sutra moze biti nesto dijametralno suprotno i ONI ce ocekivati da im narod vjeruje i cijeni "njihove napore" na ostvarenju "dobrobiti svih gradjana". 

Znas ono, iz primitivca je moguce istjerati covjeka, a iz covjeka primitivca nikad.

Edited by barca
  • Upvote 2

Meni je ovo sve vise i vise "apsurd moga zivota", upućivanje i načitavanje o političkim zbivanjima baca me u intelektualni delirij.. Cjelokupno desavanje na BiH sceni bi usporedio sa jednom indijskom serijom sto nase zene gledaju! Naime kad pocne "Matubala" dolaze scene gdje u ponedjeljak neko ufati za bravu a u cetvrtak otvori vrata.. Sve ostalo je ispunjeno nebitnim efektima i cudnovatim zvukovima.. Tako i u toj nasoj politici se desavaju toliko nebitne stvari i politicari baljezgaju danima da bi jedan ufatio samo za bravu! A o rjesenju problema ne nadzire se jer je to ipak samo sapunica! A posebno me razocarala tzv "moja fronta" i obaranje vlade godinu dana prije izbora! Farko i Ekreme kud ste jadni nebili naspili odmah na fotelje! Jel ijedan od njih cuo za pojam "opozicija prije pozicije"

Ja sam negdje na facebook napisao,pred izbore teba velike transparente polijepiti po cijeloj Drzavi koliko zaradzuju neljudi po parlamentu,ov vladi BiH vladi USK i siguran sam da ce se malo narodu otvoriti oci,ne lijepiti plakate gdje obecavaju kao sto svake izbore trose rijeci u nista,siguran sam da ce ih jos manje izaci na izbore ili glasati za neku stranku koja bi mogla nesto napraviti i otjerati ove slonove kojima ne mozes nahraniti trbuh i dzepove,Ali nije ni nas narod nista bolji,,ne moram ja to reci ,vi to znate,dok ima 5 maraka u dzepu i za kahvu i  to slobodno vrijeme vise voli ostaviti po kaficima nego dici revoluciju koja bi ga natjerala na rad,kad sa nekima iz Cazina pricam dok sam dole,svi misle da u Njemackoj ili evropi leze pare na cesti,dosli bi svi po eure i vratili se u svoju slobodu i potrosili ono sto su zaradili i opet tako,kad dodzu ovamo,pa kad vide kako se rano ustaje i kad se dolazi kuci i kad im jos kazes da nema posla na crno odma pljuju po Njemackoj i vole svoj mir u Cazinu a i prazan dzep ili bolje 5 maraka i takva sloboda za neke nego rad od jutra do mraka i imati normalno jesti i ne cekati starost u kaficima i kahvendisati,cast izuzetcima dole ali nije nas narod za promjene...

• Upvote 1

Dragi moji virtuelni prijatelji,

Ako me uvjerite snagom argumenata da postoji neka zdravija politička struktura od SDA, spreman sam bez ikakvih problema promjeniti političko razmišljanje. Uvijek će me privlačiti državotvorne političke snage koje imaju senzibiliteta za prava svih bh građana i nude konkretna rješenja za sveopći progres u okviru zvanom država BiH.

barca,

Ko se na bilo koji način ogriješio o zakone ove države treba biti procesuiran i adekvatno sankcioniran. Makar mi rođeni brat bio!!

A što se tiče pederluka: umrijet ću a to će za mene biti nemoral odnosno nešto krajnje neprihvatljivo!!!

Za ostale vaše optužbe, inputiranje i bedastoće nemam vremena pa ću ih ignorisati.

Sretna vam Nova 2014 godina. Svako dobro želim svima.

Srdačno Vaš,

vehabija, klerikalac, konzervativac, nazadnjak i šta sve ne,,,,:-)

Ako me uvjerite snagom argumenata da postoji neka zdravija politička struktura od SDA, spreman sam bez ikakvih problema promjeniti političko razmišljanje. Uvijek će me privlačiti državotvorne političke snage koje imaju senzibiliteta za prava svih bh građana i nude konkretna rješenja za sveopći progres u okviru zvanom država BiH.

barca,

Ko se na bilo koji način ogriješio o zakone ove države treba biti procesuiran i adekvatno sankcioniran. Makar mi rođeni brat bio!!

A što se tiče pederluka: umrijet ću a to će za mene biti nemoral odnosno nešto krajnje neprihvatljivo!!!

Za ostale vaše optužbe, inputiranje i bedastoće nemam vremena pa ću ih ignorisati.

Srdačno Vaš,

Zavisi sta podrazumijevas pod pojmom "zdrava politicka struktura". Ako pod tim podrazumijevas zastitu nacionalnih interesa u politickom smislu, onda uzmi Ustav kojeg prvi covjek SDA potpisa u Dejtonu pa zdravim razumom zakljuci gdje su u svemu tome Bosnjaci. Ako podrazumijevas brigu o standardu gradjana onda posjeti malo privredne kapacitete koji zjape prazni a nekad su bili mjesto u kojem kruh zaradjuje veliki broj gradjana. Ako mislis na brigu o funkcionisanju drzave u smislu za kojeg sam se ja, a vjerovatno i ti, puskom borio onda sjedi u auto pa malo prosetaj po Banja Luci ili Prijedoru i porazgovaraj s obicnim ljudima, bice ti sve kristalno jasno. 

Jedino sta funkcionise besprijekorno i bez jedne greskice su aktivnosti koje se vrse a za cilj imaju punjenje privatnih racuna raznih kokosara koji su zasjeli na kljucna mjesta u drzavi i prakticno zele zavariti svoje guzice za fotelje u kojima su trenutno.

Da ne bude zabune, mnoge stvari koje sam gore naveo se ne odnose samo na SDA vec i sve druge "velike" stranke koje sebi umisljaju da su gospodari zivota i smrti, pa nam i vjere pocese tumaciti u tom konekstu.

Sretna nova godina i samo nepred, bez straha. :D

Edited by barca

Nova Vlada USK do 10.01.,a kako se okolo priča aSDA i SDA imaju dogovor!? Kod nas su i nemoguće stvari moguće. 

Kad jedno društvo upadne u kaljužu hipokrizije ili kako naš narod kaže munafikluka, onda je i nemoguće moguće!

Živjelo licemjerstvo krajiških političara. Živjele swinger igre " ko koga stigne"!

• Upvote 2

Ja mislim da se ova specijalna policija voza po Cazinu zbog tebe, ti uzimas heroin 100 %

Nova Vlada USK do 10.01.,a kako se okolo priča aSDA i SDA imaju dogovor!? Kod nas su i nemoguće stvari moguće. 

Cekaj malo, i jedni i drugi su 70% svoje predizborne huskacke retorike temeljili na blcenju onih drugih, nece vajda sami sebi skresati krila pa ostati bez uhodane price tik pred izbore.  

barca,

Srdačno Vaš,

Nisi u pravu.

Cekaj malo, i jedni i drugi su 70% svoje predizborne huskacke retorike temeljili na blcenju onih drugih, nece vajda sami sebi skresati krila pa ostati bez uhodane price tik pred izbore.  

Pa,iskreno i meni je ta informacija čudna. Posmatrajući rad SDA na blaćenju aSDA i obrnuto,mislila sam da su to nepomirljive struje. S druge strane,poznavajući glupost (nesposobnost) pojedinih SDA kadrova ne bi me čudilo da ih i na ovaj način, da prostiš Hozan naguzi. Trenutno najmudrija (najkurvastija) poltika (bez obzira što je i ona zasnovana na egoističnim i nadasve pokvarenim principima) jeste aSDA politika. No,vidjet ćemo u narednom periodu kako će se stvari odvijati...

Mene zanima kad će narod reći DOSTA. Svi su oni isti. 

Evo ga: 

Unsko-sanski kanton (USK) ušao je u 2014. godinu s privremenim finansiranjem od 36 miliona maraka do kraja marta, smijenjenom Vladom Hamdije Lipovače (SDP) i najavom o formiranju nove do 10. januara. Ovaj datum na posljednjoj sjednici Skupštine USK spomenuo je zastupnik Sead Kadić (SDA).

- Ne možemo više čekati. Najkasnije do 15. januara moramo imati novu vladu. Smijenjeni premijer neće se ni tada povući, jer on ne uvažava političku realnost da postoji nova parlamentarna većina - kaže Kadić i dodaje da će Lipovaču morati prisilno iseliti iz zgrade Vlade.

To znači da se neće čekati ni mišljenje Ustavnog suda FBiH o pokrenutom vitalnom nacionalnom interesu Kluba Srba u Skupštini USK zbog smjene Lipovačine vlade. Više sagovornika iz političkih stranaka koje će dati ministre u budućoj, 13. Vladi USK potvrdilo nam je da su intenzivirani razgovori, ali da još niko nije spomenuo nijedno ime za bilo koju od pozicija. Razlog su personalni sukobi između razjedinjenog DNZ-a, čije su obje grupacije u novoj parlamentarnoj većini.

Problem je i što čak tri stranke smatraju da mogu dati premijera. Kao moguća imena spominju se Šefik Smlatić (SDA) i Rifet Dolić (DNZ). Čak bi i Demokratska fronta (DF), koja je već dobila predsjedavajućeg Skupštine USK Farku Hodžića, ponudila premijera.

- Vjerujemo da možemo popraviti stanje u narednih nekoliko mjeseci usvajanjem realnog budžeta. Još ne znamo u koliku je finansijsku provaliju smijenjeni premijer strmoglavio Kanton! Osujetili smo njegovu namjeru da rebalansom budžeta za 2013. godinu sakrije istinu o finansijskim transakcijama - kaže Kadić.