Jump to content
Sign in to follow this  
Gyna2

Vlada USK

Recommended Posts

Ako je neko spreman lopovluk koji sad imamo zamjenuti lopovlukom i nesposobnoscu i to smatrati nuznim zlom, nemam nista protiv, ja to ne prihvatam.

Vidim bavis se kombinatorikom i prognozama. Mislim da ce rezultati izbora pokazati nesto sasvim drugo. Prvenstveno da je vrlo mali broj ljudi spreman uopce izaci na izbore, pogotovo mladih (ne mogu ljudi dobiti slobodan dan na bausteli u sloveniji ili austriji). Drugo, 90% glasackog tijela ce ciniti budzetski korisnici i njihove porodice. Trece, nista sustinski se ne moze promjenuti (sistem "sjasi kurta da uzjase murta") jer je sistem u kojem zivimo svu korist kanalisao samo na jednu grupaciju ljudi koji izbore smatraju alibijem i dozvolom da se ponasaju kao i do sad.

Ono sta bih ja volio:

Nasa stranka   5

E-5                  5

SDU                5

LDS                 5

Ostalih 10 mjesta neka dijeli ko god hoce. Znam da je ovo neostvarivo ali je cjelokupna situacija sazrela da se nesto ovakvo desi. Posto nasem narodu nije dosta mrcvarenja i svi skupa pokazujemo izrazenu suicidalnu sklonost, vjerovatno ce biti nesto kao sto i sama predvidjas pa se bas nesto pretjerano ne uzbudjujem oko rezultata.

Eh,bilo bi to lijepo...

Prenosim sa forum BISCANI.NET:

Do nove godine bi jedan ili dva SDPovca trebala napustiti Lipovacu. SBB zvanicno je napustio dogovor sa bivsom koalicijom, na zastupnicima je hocel to postivati ili ici u samostalne. Lipovaca sve vise gubi kontrolu kod onih sto ih je licno zaposlio, jer, mozete zamisliti sad ti isti zele platu. U Cazinu tri SDP struje polazu cvijece na virualne spomenike, Titini, Lelicevi-Razimovi i Cigini. Tu je plus DF. Hozan je sve manje sa Hamdom, jbg. tako to ide. Emdzo obiso moju firmu, jeste vidili, Albin i Hamdo nikad, oni samo obilazili pivaru. I da Vam kazem bila plata za decembar, nije nesto al je redovna, evo i prije roka, privatnik, kazem ja Vama da je social-demokrata. Znaci AKO ODE Hamdo, ide bik na otoku, mozda i koje janje, bice bujruma svima, ako ne ode fakat je maher. 
  • 1
  •  

Drugo, 90% glasackog tijela ce ciniti budzetski korisnici i njihove porodice. Trece, nista sustinski se ne moze promjenuti (sistem "sjasi kurta da uzjase murta") jer je sistem u kojem zivimo svu korist kanalisao samo na jednu grupaciju ljudi koji izbore smatraju alibijem i dozvolom da se ponasaju kao i do sad.

Tačno. Jedino su oni motivisani da izađu na izbore.

Tačno. Jedino su oni motivisani da izađu na izbore.

Slažem se,zato sam i napisala da će SDP i aSDA imati značajan pad glasova. Budžetski korisnici osjete na svojoj koži trenutno bahato ponašanje potonjih. Logična posljedica je manje glasova za SDP i aSDA (opet naglašavam neće SDA ništa bolje donijeti,ali ljudi su kivni na Hamdu i Hozana)

Slažem se,zato sam i napisala da će SDP i aSDA imati značajan pad glasova. Budžetski korisnici osjete na svojoj koži trenutno bahato ponašanje potonjih. Logična posljedica je manje glasova za SDP i aSDA (opet naglašavam neće SDA ništa bolje donijeti,ali ljudi su kivni na Hamdu i Hozana)

Ruku na srce , budžetskim korisnicima ne treba ni isplaćivati plate . Apsolutna većina nije zaslužila ni par procenata koliko su u životu dobili .

A-sda je mafijaška stranka , bez reda i pravila , SDP je korupciska stranka .

SDA je istrošena stranka ali je jos uvijek bolja od njih .

Ruku na srce , budžetskim korisnicima ne treba ni isplaćivati plate . Apsolutna većina nije zaslužila ni par procenata koliko su u životu dobili .

I sa tobom se slažem!!!

Ali, kako od govana očistiti SDA??

Generaliziranje- metod kojim se sluze uglavnom oni koji se ili osjecaju ili su stvarno beznadezni.

Ne mozes reci da su stranke mafijaske mili ih etiketirati na neki drugi nacin jer stranku cine njeni ljudi, dok sama stranka bez tih ljudi nije nista. Po kojem metodu si zakljucio da je asda mafijaska a sdp konrupcionaska, kad u isto vrijeme sda nazivas samo istrosenom, a samo u Cazinu su dva sdaova nacelnika robijala zbog stvari koje su skrivili kao nacelnici.

Ono protiv cega se treba boriti su ljudi- "politicari", koji su spremni raditi stvari koje su suprotne zakonima, a takvih u svim strankama ima na pretek. Mislim da je doslo vrijeme da se ove garniture njuski koje gledamo i biramo vec godinama na narednim izborima posalju u hladovinu da malo odmore, a priliku dobiju neki potpuno novi ljudi koji su spremni se prihvatiti problema u ovoj drzavi. To se moze dogoditi na dva nacina. prvi da se unutar stranaka (mislim na ove sto su obnasale vlast pa makar i djelomicno) dese revolucionarne stvari i na povrsinu isplivaju potpuno nove face sa postenim namjerama. Drugi nacin je da gradjani na izborima pokazu vrata ovim sto su nas do sad "predstavljali" i izaberu nekog potpuno drugacijeg.

I jedan i drugi nacin je iluzorno ocekivati, a razloge svi dobro znamo. Ostaje nam jedino cekati da potonemo na samo dno siromastva i bijede, da osjetimo najponiznije poteze koje su nasi "predstavnici" spremni uciniti za svoju korist. Tek tada cemo poceti razmisljati glavom a ne guzicom. Do tad, spasavaj se ko moze.

• Upvote 2

Teško je očekivati poslije izbora 2014 nove face iz razloga što je trenutna vladajuća bagra u općinske izborne komisije ugurala svoje igrače!!

S druge strane, birački odbori su pokazali i dokazali da rezultati izbora mogu biti drugačiji od volje naroda!

(izborni inženjering)

Nevjerovatno, šta se sve uradi kad se zatvore biračka mjesta. Na kraju: "sve po zakonu"!!

Nepravedno je tako davati paušalne ocjene za zaposlene,ne znamo mi ko radi,a ko ne radi. To su samo naglabanja. Vjerovatno postoji puno džabalebaroša,ali ima i puno ljdui koji daju svoj maksimum.

Jasno je i vidljivo da trenutna vlast SDP i aSDA nisu znali kako da vode budžetsku politiku. Oni su sa svojim nepromišljenim potezima (kupovinom glasova,izvlačenjem para,preverznim trošenjem budžetskih sredstava) doveli Kanton na zadnje mjesto u FBiH. Ne može se sada reći SDA nas je dovela u to,Hamdija i Hozan vladaju i oni troše i raspoređuju pare. Oni su najvljivali zapošljavanje,prosperitet,društveni i socijalni napredak,a u stvari obojica su pomahnitali od želje za vlašću.

Generaliziranje- metod kojim se sluze uglavnom oni koji se ili osjecaju ili su stvarno beznadezni.

Ne mozes reci da su stranke mafijaske mili ih etiketirati na neki drugi nacin jer stranku cine njeni ljudi, dok sama stranka bez tih ljudi nije nista. Po kojem metodu si zakljucio da je asda mafijaska a sdp konrupcionaska, kad u isto vrijeme sda nazivas samo istrosenom, a samo u Cazinu su dva sdaova nacelnika robijala zbog stvari koje su skrivili kao nacelnici.

Ono protiv cega se treba boriti su ljudi- "politicari", koji su spremni raditi stvari koje su suprotne zakonima, a takvih u svim strankama ima na pretek. Mislim da je doslo vrijeme da se ove garniture njuski koje gledamo i biramo vec godinama na narednim izborima posalju u hladovinu da malo odmore, a priliku dobiju neki potpuno novi ljudi koji su spremni se prihvatiti problema u ovoj drzavi. To se moze dogoditi na dva nacina. prvi da se unutar stranaka (mislim na ove sto su obnasale vlast pa makar i djelomicno) dese revolucionarne stvari i na povrsinu isplivaju potpuno nove face sa postenim namjerama. Drugi nacin je da gradjani na izborima pokazu vrata ovim sto su nas do sad "predstavljali" i izaberu nekog potpuno drugacijeg.

I jedan i drugi nacin je iluzorno ocekivati, a razloge svi dobro znamo. Ostaje nam jedino cekati da potonemo na samo dno siromastva i bijede, da osjetimo najponiznije poteze koje su nasi "predstavnici" spremni uciniti za svoju korist. Tek tada cemo poceti razmisljati glavom a ne guzicom. Do tad, spasavaj se ko moze.

Bravo

Nepravedno je tako davati paušalne ocjene za zaposlene,ne znamo mi ko radi,a ko ne radi. To su samo naglabanja. Vjerovatno postoji puno džabalebaroša,ali ima i puno ljdui koji daju svoj maksimum.

Jasno je i vidljivo da trenutna vlast SDP i aSDA nisu znali kako da vode budžetsku politiku. Oni su sa svojim nepromišljenim potezima (kupovinom glasova,izvlačenjem para,preverznim trošenjem budžetskih sredstava) doveli Kanton na zadnje mjesto u FBiH. Ne može se sada reći SDA nas je dovela u to,Hamdija i Hozan vladaju i oni troše i raspoređuju pare. Oni su najvljivali zapošljavanje,prosperitet,društveni i socijalni napredak,a u stvari obojica su pomahnitali od želje za vlašću.

Bravo

Ja sam  reko je da je apsolutna većina budžetskih korisnika grupa koja ne zarađuje a prima platu. to je tačno, od onih u općini do policije , suda , škole ili bolnice . Ima tu neki procent koji radi ali su vellika manjina . 

• Downvote 1

I sa tobom se slažem!!!

Ali, kako od govana očistiti SDA??

možda da opet probaju sa trikom osnivanja neke nove stranke za BiH, jer im prvi put nije upalilio....

ostalo ovo smeće od tihića, kambera, bašagića i sličnih njima... :mail:

možda da opet probaju sa trikom osnivanja neke nove stranke za BiH, jer im prvi put nije upalilio....

ostalo ovo smeće od tihića, kambera, bašagića i sličnih njima... :mail:

Jesi li Bakira slucajno zaboravio ili je nesto drugo po srijedi??? :D

Jesi li Bakira slucajno zaboravio ili je nesto drugo po srijedi??? :D

ne mogu ga ipak svrstati među ove, zbog oca mu Allah mu dao svako dobro....

• Upvote 1

Ono sta bih ja volio:

Nasa stranka   5

E-5                  5

SDU                5

LDS                 5

Ostalih 10 mjesta neka dijeli ko god hoce. Znam da je ovo neostvarivo ali je cjelokupna situacija sazrela da se nesto ovakvo desi. Posto nasem narodu nije dosta mrcvarenja i svi skupa pokazujemo izrazenu suicidalnu sklonost, vjerovatno ce biti nesto kao sto i sama predvidjas pa se bas nesto pretjerano ne uzbudjujem oko rezultata.

Tvoje namjere su sasvim OK!! Ali su nerealne.

Naša stranka: na čelu čovjek koji pati od krize identiteta. Nekad se zvao Muhamed Gracić a sad Denis Graz. Hmmmmm,,,

E5: Kako čujem, raspala se. A i neka je ako se zna da joj je idejni tvorac Jadranko Prlić.

SDU: Raspao se u parampačad!! Na sudu riješavaju ko je legalni organ stranke a ko ne.

LDS: Super ideja, super program. Uglavnom su u menadžmentu stranke dosad bili časni ljudi. Poput Profesorice Tanović.

No, ostali na nivou "trahane" što je meni lično žao. (smatram se islamskim liberalom :codemafia: )

Nakon objave info o bezobrazno visokim platama nekih funkcionera u BiH, na klix.ba jedan forumaš je prokomentarisao ovako:

"Sve više zaključujem da je ovaj internet najveće zlo koje nam se desilo. Veće i od Miloševića, Karadžića i Mladića zajedno. U stara vremena kada narodu nije bilo po volji izlazio je na ulice i rušio vlade, sjekao kraljevima glave... Danas svi sjedimo u toplim domovima i dižemo virtualne revolucije. Da je ovakvih revolucionara bilo '41 sjedile bi ovdje još uvijek Švabe."

Ova konstatacija je naravno malo iskarikirana ali ipak puno govori o tzv. građanskom aktivizmu i njegovim "rezultatima".

Da smo imali ovakve političare 1941. godine, Švabe ne bi imale potrebe ni da dolaze.

",,,,Upućeni tvrde da je SDP-ova ofanziva protiv Komšića pokrenuta nakon što su objavljeni posljednji rezultati istraživanja javnog mnijenja, prema kojima Lagumdžijina partija i dalje na zamjerke gubi podršku glasača. Nasuprot tome, podrška Komšićevom DF-u dodatno je porasla tokom posljednjih šest mjeseci i trenutno se Komšićev DF pozicionirao kao druga partija po snazi na prostoru Federacije BiH, s neznatnim zaostatkom iza vodeće partije SDA.

Povrh svega, lider DF-a Željko Komšić uvjerljivo je najpopularniji političar u Federaciji BiH, s deset posto više glasova od drugorangiranog lidera SDA Sulejmana Tihića i skoro 40 posto više glasova od trenutno petorangiranog lidera SDP-a Zlatka Lagumdžije ispred koga su pozicionirani i Dragan Čović i Fahrudin Radončić".

(Integralni tekst pročitajte u printanom izdanju Slobodne Bosne, u broju 893, od 19.12. 2013. godne)

• Upvote 1

Auuu sramote,Vlada povukla odluku da se ne radi cijela sedmice. Auuuu sramote,auuuu jada,auuuuu vođenja poltike....

Tvoje namjere su sasvim OK!! Ali su nerealne.

Naša stranka: na čelu čovjek koji pati od krize identiteta. Nekad se zvao Muhamed Gracić a sad Denis Graz. Hmmmmm,,,

E5: Kako čujem, raspala se. A i neka je ako se zna da joj je idejni tvorac Jadranko Prlić.

SDU: Raspao se u parampačad!! Na sudu riješavaju ko je legalni organ stranke a ko ne.

LDS: Super ideja, super program. Uglavnom su u menadžmentu stranke dosad bili časni ljudi. Poput Profesorice Tanović.

No, ostali na nivou "trahane" što je meni lično žao. (smatram se islamskim liberalom :codemafia: )

hahaha Dobar ti pokusaj da nas uvjeris kako vlada beznadje i da nam je jedini tracak svjetlosti u sda, inace stranci ciji celnici su olicenje postenja, sposobnosti, strucnosti ...

Druze, iskreno sam iznenadjen tako prizemnim forama na razini djecijeg vrtica i ubjedjen sam da ti mozes dati puno vise, bolje i mudrije komentare sublimativnog karaktera. 

Hmmmm "islamski liberal", nadam se da znas ponesto o islamu kao i o osnovnim pravcima politickih orjentacija, pa bih molio objasnjenje.

Edited by barca

Gledala sam dnevnik TV USK i činimi se da je ova nova koalicija pred velikim problemima. Farko se javi iz Sarajeva i jasno reče da OHR traži poštivanje Ustava. Hadžiprdko se smješka iza ugla,na pomolu je comeback :). 

Eto,Hadžiprdan se ponovo vraća na čelo Skupštine. Džaba se SDA ovoliko jagmila,do oktobra su Hamdo i Hozan glavni.

Evo gledam  prepisku na vijest o usvajanju budžeta u Bužimu, budžet usvojen ali protiv njega naravno bili SDP i A-SDA, a onda čovjek iz Ključa napiše ovima iz Bužima:

Čestitam, a ti koji su opozicija kod Vas kod mene su nažalost u Ključu vlast ( sdp,a-sda,s bih) i danas na sjednici vijeća povećaju svoje naknade za 25 posto

Znači i pored svih ovih saznanja o rasipništvu i osuđivanja sa svih strana, Vlast u Ključu se ovako bahato nastavi ponašati, ima li to smisla ??

Edit

Da me opet ne optužite za špekulacije evo pronašao sam i vijest :

Na početku sjednice, dnevnom redu je pridodana i odluka o povećanju vijećničkih naknada, paušala koja je kasnije usvojena uostalom kao i sve odluke koje su se našle na dnevnom redu četrnaeste sjednice.

http://www.krupljani...-za-2014-godinu

Gore navedeno sam prenijela sa bišćani.net

Edited by Gyna2