Jump to content
Sign in to follow this  
Gyna2

Vlada USK

Recommended Posts

Uočila sam sličnu temu na Bišćani.net portalu i vidjeh da se rasprava širi (a ima uključenih i naših Cazinjanki i Cazinjana),pa sam mislila da i naš portal malo razglaba na ovu temu...

• Upvote 1

hehe Hrpa primitivaca, sitnointeresdzija i ljudi koji su pravi vojnici svojih partija, iako su zakletvu polozili u nesto drugacijem obliku od onog sta rade.

• Upvote 1

Ma čitam ovaj post od Hadžiprdića i mislim da napišem komentar tipa ti prdiš iz pune,a ljudi ne dobijaju plate,mirovine,dječije doplatke,invalidnine...,a onda se počeškam po loknicama i zaključim da bi to njemu možda bio i kompliment (lično ga poznajem i sa njim sam sjedila par puta,zaista,lik smrdi na znoj).

Ma čitam ovaj post od Hadžiprdića i mislim da napišem komentar tipa ti prdiš iz pune,a ljudi ne dobijaju plate,mirovine,dječije doplatke,invalidnine...,a onda se počeškam po loknicama i zaključim da bi to njemu možda bio i kompliment (lično ga poznajem i sa njim sam sjedila par puta,zaista,lik smrdi na znoj).

Ako si sjedila sa njim vjerojatno si slična njemu . Zašto ga onda kritikuješ ?

• Upvote 1
  • Downvote 1

Ne znam na koju osobu mislis kad pises "Hadziprdic", mada mogu petpostaviti, ali stvarno mislim da za tako niskim i primitivnim vrijedjanjem nema potrebe jer svi oni o sebi puno govore svojim "politickim" potezima i "ljudskim" postupcima.

Ceskala se ti ili ne, svi smo mi sami sebi krivi sto sve ovo moramo gledati pa onda i trpiti jer smo upravo mi zaokruzivali njihova imena na izborima.

hehe Imam "cast" da veliku vecinu ministara, a i zastupnika u skupstini, dobro poznajem i ono sto mogu, onako logicki, zakljuciti je da odavno nisam vidio vise likova koji su manje kompetentni za posao koji rade od upravo nasih "vlastordzaca". Uglavnom se radi o prosjecnjacima koji teze ka manjem levelu od onog koji sad "uzivaju" po pitanju strucnosti i kompetencije. Od takvih likova je jako tesko ocekivati da se drugacije i ponasaju od onog sto nam svakodnevno priredjuju. Posebno me kod njih zabrinjava patoloska sklonost za sitnim profiterstvom (nesto na razini uzimanja 100-200 KM za sticenje interesa nekog pojedinca). Ima i onih koji su tu razinu "interesa" prevazisli pa se usudjuju uzimati puno vise iz zajednicke nam kase. Takvi, u pravilu, su vec kupili politicku kartu u jednom pravcu pa se samo mozemo nadati da ce puci guma na autobusu a oni morati presjesti u neki alternativni prevoz, pa makar i zatvorenog tipa. 

Ono sto se moze primjetiti, ako bolje sagledas politicku situaciju, je to da sve stranke imaju jednu identicnu politicku orjentaciju. Svi se otprilike pozivaju na socijalnu osjetljivost, pa makar i deklarativnu, uz konstantno isticanje svoje nacionalne pripadnosti, opredjeljenosti i spremnosti da se za to pitanje bore do kraja. Vidis, socijalizam + nacionalizam je nesto sto je covjecanstvo osjetilo na svojoj kozi u nekom istorijskom periodu i to se nije dobro zavrsilo. Takav model, u pravilu, dovodi do stvaranja elita koje ne samo da zele zastititi svoje stecene privilegije vec se u jednom momentu drznu i odvoje od svoje matice i onda nastaje haos sa nesagledivim posljedicama, naravno u nasem slucaju na nasem lokalnom nivou. 

• Upvote 1

Ako si sjedila sa njim vjerojatno si slična njemu . Zašto ga onda kritikuješ ?

Ma slažem se,s kim si takav si,ali nekad se s nekim sjedi jer se zadesiš tu... Ponekad budem izrevoltirana sa tim perverznim poluvehabijama koji nas prestavljaju u Kantonu i na kraju napišem nešto što možda i nisam trebala...

Evo mene opet, malo za praznike doso. Vidim da se zakuhava, dobro je to. Slusam ja gore kako se u kantonu sve promijesalo, meni je brat stradao ratujuci na autonomiji pa odmah mi poletili pricati kako ovi moji sa njima kuju, kako bi ja trebo cim dodjem da navalim na Esu i Baju. Kontam kako je Nerko kovo sa njima odavna, pa zaposli jednog u opcinu, pa zaposli drugu u komunalije, pa zaposli u fond autonomasa kolko hos, a ja mars u bijeli svit. Pa zaposli on kuma, pa kumu, pa brata od kuma, sve troje prezimena Rosic, Mog prezimena u Opcini nema, ni u fondu, imaju dvojica u komunalijama.  Rekoh nisam ja bolje ni zasluzio, neka Nerki babini i didovih, cujem da su ih izjednacili, oni mogu njih izjednacavati koliko god hoce, ja bi da i mene izjednace sa njima ako cu raditi u opcini. Isto tako je Lipovaca zaposljavo, oca-babu Nurku, pa razne kumice i komove, malo i ove iz Cazina, onog mog komsu u elektro zaposlio, tata mu poslanik,zaposlio je i Razimovu zenu, i brata od ministra, nije lose biti blizu guze Lipoavace, ako malo zasmrdi ti preduraj kako si se naviko prvi put, opet ces. 

Cito sam malo o tome i mogu reci da mi je drago da su malo zahuckali, i juce su poceli demonstracije, pomalo, sve pomalo. 

Čujem da je Ramo osudjen, na 11 godina, da se opet brani sa slobode, znaci nije osudjen, je li ili nije sad ,zla li iko .

Bicu ja ovdi par dana pa bi bilo fino cuti kako ovi azdovci laju na autonomase i ove moje. 

evo od mene jedna informacija za tebe ... velika je razlika izmedju dnz i ratnog zlocinca fikreta abdica ... valjda si dobio te informacija ... 

a sta kazes na zaposljavnaje smlatica na mjesto savjetnika u opcini Bihac a razlog kako sam smlatic kaze u medijima jer on ima djecu na fakultetu ... i normalno je da ga kolega iz SDA zaposli (misleci na Galijaševića) ... s ovim ne pravdam SDP,ASDA ... 

samo ako si SDA-ovac trebo bi pomesti svoje dvorište pa onda drugim ukazati na njihovu prljavstvinu ... 

ili si ti od onih sto prljvstvinu svojih pravda prljavstvinom onih drugih ? 

evo jedne slike a ti probaj saznati lokaciju ...

[attachment=5339:smlatic.jpg]

evo od mene jedna informacija za tebe ... velika je razlika izmedju dnz i ratnog zlocinca fikreta abdica ... valjda si dobio te informacija ... 

a sta kazes na zaposljavnaje smlatica na mjesto savjetnika u opcini Bihac a razlog kako sam smlatic kaze u medijima jer on ima djecu na fakultetu ... i normalno je da ga kolega iz SDA zaposli (misleci na Galijaševića) ... s ovim ne pravdam SDP,ASDA ... 

samo ako si SDA-ovac trebo bi pomesti svoje dvorište pa onda drugim ukazati na njihovu prljavstvinu ... 

Ako pod ovim boldanim mislis da je velika razlika izmedju dva krila dnz-a (onaj fikretov i onaj dolicev) onda samo da te podsjetim da su i jedni i drugi u ono najruznije vrijeme koje smo svi prozivljavali bili jedna cjelina i da su skoro svi (danasnji politicari DNZ-a) imali jasna zaduzenja u to vrijeme, koja su bespogovorno izvrsavali. Zamisli situaciju da je autonomija vojno pobjedila na ovim prostorima, kakvu bi ulogu imali jedni a kakvu drugi. Za mene je to sve isto, osim sto kod jednih jasno vidim opredjeljenost nekim idejama koje su zastupali i 93., dok kod drugih vidim potrebu da se na vrlo ljigav nacin operu od neceg sto su radi tih ratnih godina. Postoje i oni najljigaviji medju nama, a to su navodni patriote ove zemlje, koji se "taru" od ubjedjivanja sveg i svakog kako postoje dva krila DNZ-a, oni koji su se pokajali i oni koji to nece, te kako su jedni jako pozeljni a drugi izrazito nepozeljni, sve zarad svojih licnih interesa koji nisu daleko odmakli od klasicnog kokosarenja.

• Upvote 2

svaka cast Barca ,nema tu razlike,ovaj novi dnz bas na ljigav nacin zeli doci do vlasti a ko zna kad dobiju vlast da se opet udruze i budu jedan dnz,oni svim silama pokusavaju sve ove godine doci na vlast diplomatski i svakako,drugo,istina je da su svi zaposlili svoje,mnogi koji rade nisu za tog posla al merhaba rodzo prolazi,al nece rodzo da zaposli mog brata veli on se dobro oblaci ne treba njemu posao,pa da rodzo bar zaposljava one koji se lose oblace nekako bi i svatio,al on i zaposljava one koji imaju i dobro se oblace...

Edited by x-men

svaka cast Barca ,nema tu razlike,ovaj novi dnz bas na ljigav nacin zeli doci do vlasti a ko zna kad dobiju vlast da se opet udruze i budu jedan dnz,oni svim silama pokusavaju sve ove godine doci na vlast diplomatski i svakako,drugo,istina je da su svi zaposlili svoje,mnogi koji rade nisu za tog posla al merhaba rodzo prolazi,al nece rodzo da zaposli mog brata veli on se dobro oblaci ne treba njemu posao,pa da rodzo bar zaposljava one koji se lose oblace nekako bi i svatio,al on i zaposljava one koji imaju i dobro se oblace...

Zaista je tako , ljudi koji žive u Cazinu nevide kako propadaju , kako su svake godine u sve većoj depresiji , jučer sam sreo rožaka koji je 3 puta ranjen ima gelr u glavi pije antidepresive . Ja svaki put kad dođem gledam kako je sve gore i teže , ali su i ljudi sve manje veseli . 

attachicon.gifsmlatic.jpg

Nisam baš siguran ali mislim da je ovo u Šumatcu gdje se pravi neka nova Fikretova firma , kad krenem nazad vidjeću jeli to taj kontejner . 

SDA je nekoliko puta mela svoje dvorište , kad su izbacili Nermina i one njegove izdajnike koji danas samo siju mržnju . među njima ima autonomaša koliko hoš a pričaju nešto o izdaji . 

Nermin je u SDA radio pošteno i kvalitetno. Smatram da je on i dalje čovjek koji ima viziju,ali nema snage da se otrgne iz okova. Na žalost uz svakog radnika natrpa se smeća (što Nerkinom voljom što Hocanovim dekretom).

Mislim da na Kantonu nismo nikad imali goru Vlast (ne poštuju se baš nikakvi principi,samo krkljanac,preverzije,ožderavanje i sl.)

• Upvote 1

Zabrinjavajuće je to što su sve političke partije na kantonu tj. kadrovi koji ih predstavljaju skoro pa isti.

Razlika u 5 deka!!!

Priča o ideologiji i programu je već odavno otrcana.

S T R A Š N O!!!!

ps.Osnovni cilj svih lidera je zaposliti užu i širu rodbinu u neku od budzetskih instutucija!!

Sto se tice vlasti od rata pa do sad tu nema nekih bitnih razlika.

Oni koji su na vlasti znaju sta rade a oni koji cekaju da dodju na vlast isto tako znaju sta ce kad oni dodju na  istu.

Razlika je samo u tome sto se oko nas ,u normalnom svijetu,sve mijenja,negdje na bolje a negdje na gore.

Kakav narod i biraci takva i vlast i to je to.

Da smo bolji sigurno bi imali i bolju vlast.

Edited by viking
  • Upvote 1

Zabrinjavajuće je to što su sve političke partije na kantonu tj. kadrovi koji ih predstavljaju skoro pa isti.

Razlika u 5 deka!!!

Priča o ideologiji i programu je već odavno otrcana.

S T R A Š N O!!!!

ps.Osnovni cilj svih lidera je zaposliti užu i širu rodbinu u neku od budzetskih instutucija!!

Ali se treba jasno i glasno reci ko je patentirao a uzgred i nosioc autorskog prava za ovakve pojave. Zalosno je da je ovakvo ponasanje u narodu prihvaceno kao normalna pojava i postalo nesto sto se podrazumjeva.

Danas sam bio sa čovjekom kojeg duboko poštujem i cjenim , koi je rekao takve rečenice da sam se sav naježio .

Prva je bila 

Političari su tačno ispunili svoja očekivanja ali ne obećanja biračima .

Druga

Pametnu je i jedna dosta . 

Moja malenkost je uvjerna da će SDP i aSDA na slijedećim izborima imati znatno manje glasača na Kantonu (osim aSDA u Cazinu gdje predviđam isto stanje kao u prethodnim godinama). aSDA se rasula u Krupi i Bihaću,SDP je sa njima sunovratio budžet i realno je očekivati da će ih glasači kazniti. Problem je što neko gore napisa da i ovi koji nam dolaze u oktobru nisu posebno bolji.

Moja malenkost je uvjerena da će opet na slijdećim izborima biti sve isto u 5 % .

Uvjren sam da smo kao narod propuštali previše šansi , a to se uvijek osveti .

Ja bi volio da mogu živjeti ovdje od svoga rada , pokušo sam nije išlo . Pa se nadam da će barem za 10 godina biti bolje , ljudi odu u zatvor 10 godina pa krenu .

Sa kim sam god pricao svi su slozni u jednom da vlada nevalja , samo neki nebi dali Nerku a neki bi ga na ražanj nabili ta podjela je strašna jer nema umjerenosti nikakve. 

Nerko je primjer političara koji bi mogao (kažem mogao) biti dobar vođa,no i on je skontao da treba uzeti pare iz kantonalnog budžeta da bi svoju guzu sačuvao (u principu evoluirao je u ono što su svi naši političari). Hamdija je na žalost također imao potencijal,ali ga je vjerovatno njegov ego (unutarnji primitivizam koji vuče korijene iz porodičnih gena),te proračunato djelovanje aSDA Tite Hoze dovelo do toga da je sada samo kondom (upotrijebljeni kondom). 

Ako pod ovim boldanim mislis da je velika razlika izmedju dva krila dnz-a (onaj fikretov i onaj dolicev) onda samo da te podsjetim da su i jedni i drugi u ono najruznije vrijeme koje smo svi prozivljavali bili jedna cjelina i da su skoro svi (danasnji politicari DNZ-a) imali jasna zaduzenja u to vrijeme, koja su bespogovorno izvrsavali. Zamisli situaciju da je autonomija vojno pobjedila na ovim prostorima, kakvu bi ulogu imali jedni a kakvu drugi. Za mene je to sve isto, osim sto kod jednih jasno vidim opredjeljenost nekim idejama koje su zastupali i 93., dok kod drugih vidim potrebu da se na vrlo ljigav nacin operu od neceg sto su radi tih ratnih godina. Postoje i oni najljigaviji medju nama, a to su navodni patriote ove zemlje, koji se "taru" od ubjedjivanja sveg i svakog kako postoje dva krila DNZ-a, oni koji su se pokajali i oni koji to nece, te kako su jedni jako pozeljni a drugi izrazito nepozeljni, sve zarad svojih licnih interesa koji nisu daleko odmakli od klasicnog kokosarenja.

razlika je u tome sto je DNZ okrenuo ledja ratnom zlocincu fikretu abdicu ... javno i transparentno ... ako bi se drzao tvoje teze da se stalno trebamo vracati unazad na 93 godinu ( posto me poznajes znas moju situaciju u vezi svega toga) da li bi u Krajini ikad doslo do pomirenja brace,stricevica itd da sada ne nabrajam ako bi se svaki postupak gledao ocima iz 93 ... 

sada kako neko vidi okretanje ledja ratnom zlocincu fikretu abdicu necu ulaziti u diskusiju ... 

@SDA-ovac nisi mi komentariso prijem Smlatica od strane SDA nacelnika kao pomocnika ... a ovamo zene iz opstine salje u prijevremenu penziju ... 

• Upvote 1

razlika je u tome sto je DNZ okrenuo ledja ratnom zlocincu fikretu abdicu ... javno i transparentno ... ako bi se drzao tvoje teze da se stalno trebamo vracati unazad na 93 godinu ( posto me poznajes znas moju situaciju u vezi svega toga) da li bi u Krajini ikad doslo do pomirenja brace,stricevica itd da sada ne nabrajam ako bi se svaki postupak gledao ocima iz 93 ... 

sada kako neko vidi okretanje ledja ratnom zlocincu fikretu abdicu necu ulaziti u diskusiju ... 

@SDA-ovac nisi mi komentariso prijem Smlatica od strane SDA nacelnika kao pomocnika ... a ovamo zene iz opstine salje u prijevremenu penziju ... 

Nisam imao namjeru tebi licno imputirati nista jer kako i sam kazes znam sta mislis o svemu tome. 

Sto se tice okretanja ledja ratnom zlocincu, puno je licemjerno i nevjerovatno prozirno da se to desava nakon sto je isti odlezao svoju kaznu za ratni zlocin kojeg je pocinio, upravo u momentu kad je upravo on otkantao grupu ljudi za koje je procjenio da mu vise nisu potrebni u politickom smislu. Da je neko ledja okrenuo tom covjeku onog momenta kad je pravomocno presudjeno ili mozda ranije, ja sam prvi koji je spreman takve prihvatiti kao iskrene pokajnike. 

Pomirenje izmedju obicnih ljudi je vec odavno zavrsilo, ne mogu vjerovati da to nisi i sam primjetio, tako da je ta prica vec zavrsena osim sto politicari neumorno to koriste kao svoje politicke pamflete. Citava ta situacija u DNZ je obicno prestrojavanje pojedinaca s ciljem ostvarivanja svoje licne materijalne koristi i kao takvu je treba i posmatrati, dok obicnom narodu i s jedne i s druge strane ja licno, a vjerujem i mnogi drugi, ne treba

Nerko je primjer političara koji bi mogao (kažem mogao) biti dobar vođa,no i on je skontao da treba uzeti pare iz kantonalnog budžeta da bi svoju guzu sačuvao (u principu evoluirao je u ono što su svi naši političari). Hamdija je na žalost također imao potencijal,ali ga je vjerovatno njegov ego (unutarnji primitivizam koji vuče korijene iz porodičnih gena),te proračunato djelovanje aSDA Tite Hoze dovelo do toga da je sada samo kondom (upotrijebljeni kondom). 

Ovi sto zastupaju interese SDA postadose strucnjaci iz genetickog inzenjeringa, sve kako bi opravdali stavove svojih politickih pulena. 

Bas me interesuje hoce li se do oktobra oprobati i u kvantnoj fizici.  :bigboulay:

Edited by barca
  • Downvote 1

To je sramota jedna taj Emdžad je promijenio više stranaka SDA ga je uzela jer bihaćka SDA pored dr .Muminovića nije imala dobrog kandidata za načelnika , Međutim Emdžad za sada prolazi Smlatićev brat je stradao u ratu nosioc je zlatnog ljiljana , meni je brat isto stradao al me nažalost niko nije zaposlio . 

Nema razlike između DNZa i DNZa dok jedni ne promijenu naziv oni su jedno , ja jesam za pomirenje naroda ako ćemo osuditi zločince . 

Nisam imao namjeru tebi licno imputirati nista jer kako i sam kazes znam sta mislis o svemu tome. 

Sto se tice okretanja ledja ratnom zlocincu, puno je licemjerno i nevjerovatno prozirno da se to desava nakon sto je isti odlezao svoju kaznu za ratni zlocin kojeg je pocinio, upravo u momentu kad je upravo on otkantao grupu ljudi za koje je procjenio da mu vise nisu potrebni u politickom smislu. Da je neko ledja okrenuo tom covjeku onog momenta kad je pravomocno presudjeno ili mozda ranije, ja sam prvi koji je spreman takve prihvatiti kao iskrene pokajnike. 

Pomirenje izmedju obicnih ljudi je vec odavno zavrsilo, ne mogu vjerovati da to nisi i sam primjetio, tako da je ta prica vec zavrsena osim sto politicari neumorno to koriste kao svoje politicke pamflete. Citava ta situacija u DNZ je obicno prestrojavanje pojedinaca s ciljem ostvarivanja svoje licne materijalne koristi i kao takvu je treba i posmatrati, dok obicnom narodu i s jedne i s druge strane ja licno, a vjerujem i mnogi drugi, ne treba

Ovi sto zastupaju interese SDA postadose strucnjaci iz genetickog inzenjeringa, sve kako bi opravdali stavove svojih politickih pulena. 

Bas me interesuje hoce li se do oktobra oprobati i u kvantnoj fizici.  :bigboulay:

SDA = 0 ili ispod nule.

Nisam mislila da će nam oni popraviti stanje,ali priznaj,nikad nismo imali lošiju vlast. Pa djete,vidiš li da Sindikati ćute,plate se ne isplaćuju,a troši se na posjete crkvama,reklamiranju samosg sebe,putovanja,viagre,kondome,prasetinu i mladu jagnjetinu sa lukom,pije se Dom Perignon...

A usput,evo,hajde da napravimo jedno mini klađenje vezano za Izbore u 2014 za Skupštinu USK.

Ja glasam ovako:

SDA 11

NF 3

DNZ 2

Fikretovci 1

SBB 2

SDP 5

aSDA 3

Ostatak ide u koš

SDA = 0 ili ispod nule.

Nisam mislila da će nam oni popraviti stanje,ali priznaj,nikad nismo imali lošiju vlast. Pa djete,vidiš li da Sindikati ćute,plate se ne isplaćuju,a troši se na posjete crkvama,reklamiranju samosg sebe,putovanja,viagre,kondome,prasetinu i mladu jagnjetinu sa lukom,pije se Dom Perignon...

Ako je neko spreman lopovluk koji sad imamo zamjenuti lopovlukom i nesposobnoscu i to smatrati nuznim zlom, nemam nista protiv, ja to ne prihvatam.

Vidim bavis se kombinatorikom i prognozama. Mislim da ce rezultati izbora pokazati nesto sasvim drugo. Prvenstveno da je vrlo mali broj ljudi spreman uopce izaci na izbore, pogotovo mladih (ne mogu ljudi dobiti slobodan dan na bausteli u sloveniji ili austriji). Drugo, 90% glasackog tijela ce ciniti budzetski korisnici i njihove porodice. Trece, nista sustinski se ne moze promjenuti (sistem "sjasi kurta da uzjase murta") jer je sistem u kojem zivimo svu korist kanalisao samo na jednu grupaciju ljudi koji izbore smatraju alibijem i dozvolom da se ponasaju kao i do sad.

Ono sta bih ja volio:

Nasa stranka   5

E-5                  5

SDU                5

LDS                 5

Ostalih 10 mjesta neka dijeli ko god hoce. Znam da je ovo neostvarivo ali je cjelokupna situacija sazrela da se nesto ovakvo desi. Posto nasem narodu nije dosta mrcvarenja i svi skupa pokazujemo izrazenu suicidalnu sklonost, vjerovatno ce biti nesto kao sto i sama predvidjas pa se bas nesto pretjerano ne uzbudjujem oko rezultata.

• Upvote 1