Jump to content
Sign in to follow this  
Gorilla Biscuit

Derviši

Recommended Posts

Bice da samo takvi cine dobra dijela, pola njih se je vise ogrijesilo nego sto je ucinilo dobrih dijela, al ko sam ja da sudi ko se je ogrijesio ili nije,ja sam vidio ljude na jointu ili nekim tezim drogama da svom tijelu naskode ili plesu onako i pitaj Boga na kojem su svijetu, ako je to dubina Islama onda ja zivim u pogresno vrijeme ili bas plutam na povrsini dok se neki guse u dubinama cineci dobra dijela i u osjecaju prosvijetljenosti...

niko nije rekao da samo jedna skupina ljudi cini dobra djela ili pripadnost nekoj skupini da odredjuje da covjek je automatski dobar i samo da cini dobra djela ... ti sam genariliziras ... 

da bi stekli uvid u sve moramo se educirati i onda donijeti misljenje o necem ... 

niko nije rekao da samo jedna skupina ljudi cini dobra djela ili pripadnost nekoj skupini da odredjuje da covjek je automatski dobar i samo da cini dobra djela ... ti sam genariliziras ... 

da bi stekli uvid u sve moramo se educirati i onda donijeti misljenje o necem ... 

Pa naravno o svemu educirati to sam ja davno rekao al ne uvjek zivjeti u kamenom dobu,ja samo hocu da kazem da je lijepo vidjeti educiranog intelektualca lijepo obucenog i umjerenog vijernika koji nije naporan nikom a koji izvrsava svoje vijerske duznosti,te dubine koje sam ja vidio u ovom prilozenom od nekih mislim da se  nesvidzaju vecini,al eto ja razumijem tu dubinu o kojoj vi pricate al samo odabrani to mogu,oni neodabrani nisu rodzeni za to,valjda ili nisu nadareni za duboko roniti...:-)),znam ja i onu da bi zivio u buducnosti moras znati proslost:-))

kako su kršćani i židovi iskrivili svoje vjerovanje, isto tako su i muslimani iskrivili svoje vjerovanje.....

a to je počelo odmh po dolasku umejevića na vlast.....Muavija i njegova klika.....

obzirom da ti navodiš tog starca kao primjer, postoji i primjer sa Ebu Zerrom koji je vidjevši šta se dešava, naročito u odnosu prema Ehli Bejtu, uhvatio se za plahte Kabe i uzviknuo: čuo sam Poslanika a.s. kako govori ''moja Porodica je kao Nuhova lađa, ko se ukrca spasit će se''

pocelo je to sve mnogo ranije , muawija je bio samo slag na tortu a muawijini potomci su bili  ..........  

dobra djela sama bez osnove ubjedjenja su nista ,  kad bi covjek od samog rodjenja pa do svoje smrti konstantno cinio dobra djela , bez da vjeruje u monoteizam (Allahovu jednocu)   na sudnjem danu mu ta dobra djela nebi nista vrjedila , 

ima jedna predaja da ce na sudnji dan doci covjek sa ogromno puno dobrih djela ,  ali ce mu ta dobra djela biti odpuhana kao kad jak vjetar puhne u pepeo pa ga raznese po zraku ...     a zbog cega ce to biti tako ?       zbog toga sto ova osoba nije vjerovala u tewhid (monoteizam)  tj.   cinila je sirk (visebostvo)  ,   dzaba ti dobra djela kad pored toga nekog ili nesto smatras ravnim Svevisnjem , 

pocelo je to sve mnogo ranije , muawija je bio samo slag na tortu a muawijini potomci su bili  ..........  

ranije je počelo u njihovim glavama, ali je realizacija otpočela sa dolaskom muavije na poziciju halife, ne dolaskom jer to znači normalan dolazak do pozicije, već njegovom otimačinom te pozicije .....

Al, cekaj malo dite ,,,  ja rekoh da si ti to "merlinstvo" skoro otkrio ,   a ti i u ratu falo ..      ili sam ja nest pogresno skonto ,    ma bice da sam ja tebe pogresno skonto ..

Da mi je jedan dan tvoj mozak da se malo odmorim !

et,vidis kako se brzo dolazi do jednog misunderstanding.

I ako sam daleko od vas,mogu vidjeti online u vas.Ta se nova forma zove Cybermagic.

Ali ja sam casan Covjek i ne napadam svoj Narod,ko oni autonomasi.

Ako Narod moj u meni nema poverenja,kako cu ocekivati da mi Bog vjeruje.?

Nisam ja ovde od zajebancije i neznam za zezanciju i salu,zato pazite dobro.

Tko ide jednoj Macki na zivce,netreba se cuditi ako bude ugreban.

Ja sam ovde,jer vas trebam za jedan veliki Event i vi ste jedan dio od toga.