Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

Liga šampiona 2013/14.

Recommended Posts

13954748644079.jpg

Evo ko ce sve moci nastupiti ove sezone protiv madridske ekipe od ekipe koja je prosle sezone rasturila Real. Plus Real je ove sezone jos bolji. Tako da je iznenadjenje sve osim totalnog potopa Dortmunda.

ja bih zamolio uvazenog forumasa Vikinga da zovne Honesa da nocas budu milostivi ... rezultat od 0:3 je dovoljan da za uzvrat garantuje prolaz i laku utakmicu a nama ostavlja nekakvu nadu pa eto nije nas bayern pobjedio sa vise od tri gola razlike ... 

jer mi smo vec naviknuti na rezultat 0:3 ... 

Od večerašnje dvije utakmice, filmskim žargonom rečeno, ona u Engleskoj će da bude akcija, sa mnogo jurnjave, oštre igre i brzih prodora, a ona u Španiji će da bude drama, sa mnogo komplikovaniih dodavanja i teatralnih padova na rubu i unutar kaznenog prostora.

Pa ko voli, nek izvoli.

Imam neki insekt da ce united veceras izvuci 1:1

A sto se Hoenesa tice,ja sa njim vise ne pricam iz principa posto necu da imam uopste kontakt sa ljudima u prugastim odjelima :-)

Imaš i pravo, prugasta odijela samo mafijaši nose.

Ko ono reče da će biti 1:1? Ko ono ne priča sa Henesom?

Jesi li digao bar neke pare na ovaj insider job?

Ma jok.Ne pustaju me vise u kladionice a zena mi ugradila bet filter :-)

Al`jes me jaran posluso.Obje utakmice ispod 3 gola.Uglavnom imam veceru i noc u pubu :-)

Guest

Nekim čudom Atletico je došao do 1:1, a to kažem gledajući na performans Gabija i Kokea koji su bili dva najgora igrača na terenu, kad su god dobili loptu, a to je bilo rijetko, svaki put su gušili taktiku svoje ekipe. Ne znam šta će Cholo imati reći na to sve, ali sam siguran da će u uzvratu morati pružiti puno više da bi prošli dalje. Sad su favoriti naspram Barcelone jer imaju 1:1 iz prve utakmice, zabili su gol što je vrlo bitno, i u uzvratu bi sa dobrom odbranom mogli izbaciti Barcu jer će im Atletico sigurno zabiti.

Uglavnom, utakmica nije ni za ljubitelje taktike niti za ljubitelje golova i atraktivne igre.

Mrzim sve vezano za Barcelonu i Bayern, njihova dodavanja kojim ubijaju nogomet, više ću uživati u 5 sati catenaccia nego u 5 minuta Iniestinog i Xavijevog dodavanja.

Guest

I da se još nadovežem na Messijev nastup. Ja ne znam fakat, je li to do taktike ili do naređenja trenera ili nečeg trećeg, ali on otkako je zadnji put povratio na onoj prijateljskoj utakmici (što mu je peti ili šesti put u godinu i nešto) uopće ne trči. Potražio sam sad podatak da vidim jesam li to imao takav utisak jer je Barca najviše napadala, ali evo UEFA objavila da je pretrčao oko 5.5 kilometara, po 3km manje od suigrača u vrhu napada. Nije ni čudo da je Fabregas bio neupotrebljiv cijelu tekmu jer je morao trčati kao lud sa Busquetsom, Messi ne radi ništa a Xavi ionako ne može.

Čak je 2-3 kilometra iza Bartre koji je ušao u igru u 12.-13. minutu.

Guest

Sad se fatiti snimki na Areni ili negdje u HD-u na netu. Nisam pogledao nijednu utakmicu sinoć, a čini mi se da sam puno propustio. Borussia pala u Madridu 3:0, nekako i očekivano obzirom na broj prvotimaca koji im je nedostajao. Gol Pastorea u zadnjoj minuti smjestio PSG na jedan sićušni korak do polufinala, koje je za noviju generaciju ovog kluba epsko. Izbaciti Mourinhov Chelsea nije lako, i pokazali su da su od jakog kova. Šteta za Ibru, čitam na Marci da se ozljedio.

Najbolji strijelac Lige prvaka ove sezone izjednačio i srušio neke impozantne rekorde. U sedmoj minuti na Bernabeuu pjevaju u čast velikog Juanita, siguran sam da će za 20 godina kroz tu pjesmu misli teći i prema dvjema najvećim sedmicama u historiji Reala - Ronaldu i Raulu.

Po meni Real jedini siguran polufinalist.

Chelsea ne želim otpisivati, pogotovo jer imaju Mourinha, a u onoj pobjedničkoj sezoni su također preokrenuli 3:1 protiv Napolija.

Bayern ima pozitivan rezultat sa Old Trafforda i njihove šanse za prolazak su ogromne, po meni nekih 95% idu dalje.

Najzatvorenija utakmica od koje se ne može ništa sa sigurnošću prognozirati je ona između Atletica i Barce koja se sad igra na Calderonu. Atletico nijednom nije poražen od Barce ove sezone, a igrali su četiri puta, jednom u LP, jednom u ligi i dvaput u Supercopi.

Radovao bih se ovim parovima u polufinalu:

Bayern - PSG / Chelsea

Real Madrid - Barcelona / Atletico

Radovao bih se ovim parovima u polufinalu:

Bayern - PSG / Chelsea

Real Madrid - Barcelona / Atletico

Jel' zato što garantuje španskog učesnika u finalu? Šala mala. :)

Čelzi je sinoć primio treći gol iz čiste arogancije.Da je kojim slučajem Zlatan imao loptu, svi bi navalili da ga ruše prije ulaska u kazneni prostor. Ovako.pošto je to bio "samo" Pastore, bilo je "pusti ga, nema od toga ništa" pa je ispalo da je čovjek izlevatio kompletnu odbranu i uputio loptu tamo gdje se niko nije nadao, gdje nema logike i gdje se obično ne šuta. A to, je već crta genijalnosti.

Murinjo je došao po bod i pao. Bolje da je išao na pobjedu, imao je kapacitet za to, ali, ko zna zbog čega, nije iskoristio onakav napadački potencijal. Kukavički, previše taktiziranja, jednom se moralo razbiti o glavu.

Guest

Ništa šala, živa istina.

Sad sam pogledao snimak utakmice iz Pariza i moram se složiti s tobom kad kažeš da je Mou previše kukavički i defanzivno ušao u ovako bitnu utakmicu. Previše mu ekipa ovisi o Matiću, Luiz uopće nije wc igrač koji donosi prevagu na terenu, pogotovo ne na sredini terena. Mada je to Mou, uvijek ziheraški, s nadom da će primiti što manje golova ako prvu utakmicu igra u gostima. Sami su krivi za ovaj poraz, mogli su puno bolje proći da se odbrana nije zajebavala. Previše su to dobri igrači da bi sebi smjeli dopustiti onakav prodor Pastorea koji dugo ne igra dobro, pogotovo da sebi dopuste da onakav gol prime u zadnjoj minuti.

Oni ako ispanu iz Lige prvaka njihova sezona će biti totalni krah i to će biti prvi put da Mou nije osvojio apsolutno niti jedan trofej u jednoj sezoni, što je za njega poražavajuće i ne bih se čudio da dovede dosta pojačanja na ljeto ako se dogodi taj scenario.

PSG u goste ide sa ogromnom prednošću, ali Chelsea, za razliku od Borussije, ima taj jedan gol u gostima što im daje kakvu-takvu nadu da će proći dalje. Mogu pobijediti 2:0 ili izvući produžetke, ali šanse nisu velike jer PSG ima kvalitetnije pojedince u veznom redu i napadu i sigurno će ići na to da što prije na SB-u zabio neki gol.

Jedina prednost Chelseaja je taktičar na klupi, koji je, na njihovu žalost, potpuno zakazao u prvoj utakmici.

Mada ga ni ne krivim toliko što je igrao defanzivno, obzirom na šta mu liče svi napadači koje ima, pa uključujući i Hazarda koji je toliko ovisan o playmakeru iza napadača da je to nevjerovatno.

Uzvratni susreti već iduće sedmice? Nešto nisam siguran, ali mi se čini da sam nešto načuo.

Guest

Da, 8. i 9. aprila. Dva dana kasnije nakon zadnjih utakmica, tačnije 11. u petak, izvlačenje polufinalnih parova.  22. i 23. aprila prve polufinalne utakmice, sedam dana kasnije uzvrati.

Ovo će biti veliki problem za Real i Barcelonu (ako Barca prođe), jer u međuvremenu, tačnije 16. aprila, imaju i finalnu utakmicu Cope del Rey na Mestalli, pa će im se u kratkom roku spojiti nekoliko vrlo bitnih utakmica. S tim da će Real imati lakši posao jer su s 3:0 faktički obezbjedili prolazak dalje, a Barcelona ide na megdan Atleticu samo sedmicu dana prije tog velikog finala, odnosno sedmicu i manje prije polufinala Lige prvaka.

Ovaka su bila svacija misljenja pa i moje a onda ...

[attachment=5373:10011505_680526278674974_328379927_n.jpg]

Real se nocas oprasta od cetvrtfinala ... xd 

Ja se nadam da PSG ide dalje, volio bih da Zlatana vidim u punom sjaju, bilo bi mi žao da ispadnu večeras, kad on zbog povrede ne igra.

iznad sudije ima Bog ... 

mene cudi kako nije sviro sudija ofsajd kod gola ...  xd 

Guest

Sve sudijske odluke u vezi penala i žutog Ramosu su potpuno čiste i opravdane.

Već sam ranije pisao i ovdje i na drugom forumu SS.ba, da je ovo najjadniji Real Madrid u 9 godina koliko ih ja pratim, gledajući na imena i na potrošeni novac. Carlo je toliko nesposoban trener da je to strahota. Ne mogu da vjerujem da nije išao na gol na Westfallenu već u prvom poluvremenu. Jadno.

Ne mogu ih više gledati, ove sezone smo sve kiksali, dobili smo samo Atletico 3:0 zasluženo, onaj uzvrat od 0:2 ne brojim kao ni pobjedu protiv Dortmunda jer im je falilo 6 prvotimaca i jednim i drugim, računajući i Costu i Lewandowskog. Ostalo smo sve kiksali uključujući i Juve u gostima, Barcu i Atletico u Ligi, a protiv Juventusa na Bernabeuu smo ih uzeli zbog sudija.

Nemam više živaca gledati preplaćene neiskusne poluigrače poput Illarramendija ili još gore gledati dvije blamaže na stoperskoj poziciji koje su u Realu opstale ne znam ni ja kako.

Od večeras kraj, ne želim ih gledati dok ne bude smjena generacija i trenera, jer ovo je jadno.

Guest

Koštali su me godinu dana života. Još kad je Reus pao komentator iz sveg glasa govori penaaal, dok mi se noge nisu oduzele. Hasta el final, vamos Real!

A jes ih BVB stisno tacno su izgledali ko drugligas njemacki .....

Sve sudijske odluke u vezi penala i žutog Ramosu su potpuno čiste i opravdane.

Već sam ranije pisao i ovdje i na drugom forumu SS.ba, da je ovo najjadniji Real Madrid u 9 godina koliko ih ja pratim, gledajući na imena i na potrošeni novac. Carlo je toliko nesposoban trener da je to strahota. Ne mogu da vjerujem da nije išao na gol na Westfallenu već u prvom poluvremenu. Jadno.

Ne mogu ih više gledati, ove sezone smo sve kiksali, dobili smo samo Atletico 3:0 zasluženo, onaj uzvrat od 0:2 ne brojim kao ni pobjedu protiv Dortmunda jer im je falilo 6 prvotimaca i jednim i drugim, računajući i Costu i Lewandowskog. Ostalo smo sve kiksali uključujući i Juve u gostima, Barcu i Atletico u Ligi, a protiv Juventusa na Bernabeuu smo ih uzeli zbog sudija.

Nemam više živaca gledati preplaćene neiskusne poluigrače poput Illarramendija ili još gore gledati dvije blamaže na stoperskoj poziciji koje su u Realu opstale ne znam ni ja kako.

Od večeras kraj, ne želim ih gledati dok ne bude smjena generacija i trenera, jer ovo je jadno.

Nema Ronalda-nema kontre.Real je trebo ovo rijesiti pola sata prije kraja kontrama.Toliko je prostora bilo da bi ja da igram u realu ovakav sa 100 kila bar stativu pogodio.

Evo Mou se provuce.

Guest

Još mi se ruke tresu... Sve sam preživio, krađu protiv Rome, Henrya, penale protiv Bayerna, Starka i Barcelonu, zadnjih pet minuta polufinala protiv Borussije prošle sezone, Vitienesa i Supercopu... Ali ovo mi je skratilo život deset godina

sretno bayernu veceras ... xd