Jump to content
Sign in to follow this  
Banjaluka

Liga šampiona 2013/14.

Recommended Posts

Guest

#CristianoShow u Madridu. Kakav igrač, a dogodine slavi tridesetu. Zabio večeras 2 gola, ukupno 13 u jednoj sezoni Lige prvaka, postao četvrti najbolji strijelac Real Madrida svih vremena... Po prvi put u karijeri prešao brojku od 12 golova u LP, samo ga jedan gol dijeli od Messijevog rekorda. Nema se šta reći o igri Reala, očekivana pobjeda, prečka Ronalda, stativa Ronalda, nedosuđen penal nad Moratom, dvije stopostotne Morate, sjajna šansa za Isca i Balea...

Ancelotti sa pet timova dogurao do četvrtfinala :O Impozantna brojka

Schalke igrao hrabro.

Po meni uz Ronalda i Balea, najbolji igrač utakmice Sead Kolašinac. Beskompromisno u svaki duel, sjajno čuvao najbrže igrače Reala (dobro ne uvijek), samo je u napadu malo "kiksao". Uz to ozljedio i ponajboljeg mladog španskog igrača i to na dugo...

Guest

Uh i da dodam podatak kojeg je rekao španski komentator večeras, Ronaldo je sedam utakmica zaredom u LP tresao mrežu, od njega je uspješniji samo Ruud van Nistelrooy sa devet uzastopnih utakmica... zavisno od protivnika u četvrtfinalu koji će se znati u petak, "Ce" bi mogao dostići i velikog Nizozemca...

Mlada ekipa Schalkea sveukupno ima manje utakmica Lige prvaka u svojim nogama od Ikera Casillasa... doduše, golman Reala je totalni rekorder u ovom natjecanju sa preko 12 hiljada minuta provedenih na terenu... Iza njega naravno velikani poput Raula, Xavija, Gigare...

Mourino je jos jednom pokazao svoje takticke sposobnosti. Selcuk Inan i Burak Yilmaz su bili neprimjetni. Drogba totalno odsjecen. Prvi sut Galate u okvir gola Chelsaea desio se krajem utakmice. Svi prilazi golu su bili zatvoreni. S druge strane turci nisu imali rjesenje za brzog Hazarda i Oscara koje je sjajno pratio Eto.

Uskoro niko više neće imati bilo kakvo rješenje za Hazarda. Fantastično je koliko je napredovao za ovo vrijeme provedeno u Londonu. Vjerovatno i njega čeka zlatna lopta uskoro.

Nije ni bilo nekog pretjeranog uzbuđenja na ove dvije utakmice, sve se moglo nagovijestiti već iz prvih susreta, mada je rezultatski izgledalo kao da Galatasaray ima neku šansu.

U Madridu čista rutina, ništa drugo. Vidi se da postoji ogromna razlika između šampiona i "šampiona". Ova liga je ogroman komercijalni uspjeh UEFA, ali takmičarski je daleko od toga.

Uskoro niko više neće imati bilo kakvo rješenje za Hazarda. Fantastično je koliko je napredovao za ovo vrijeme provedeno u Londonu. Vjerovatno i njega čeka zlatna lopta uskoro.

Nije ni bilo nekog pretjeranog uzbuđenja na ove dvije utakmice, sve se moglo nagovijestiti već iz prvih susreta, mada je rezultatski izgledalo kao da Galatasaray ima neku šansu.

U Madridu čista rutina, ništa drugo. Vidi se da postoji ogromna razlika između šampiona i "šampiona". Ova liga je ogroman komercijalni uspjeh UEFA, ali takmičarski je daleko od toga.

Drugo poluvrijeme u Istambulu je davalo nadu Galati i odredjenu neizvjesnost o konacnom ishodu. Tada me iznenadilo kako je totalno druga ekipa, po nacinu igre, istrcala u drugi dio utakmice,ali to je bio i njihov maksimum, Drogba je 36-o godisnjak koji ne moze igrati na nivou od prije nekoliko godina, Sneijder nije onaj isti iz intera, ostali nisu ta klasa najvecih svjetskih igraca,

Guest

Mancho će dalje, garant. Predobro prvo poluvrijeme, nisam se nadao da će biti ovoliko šansi. De Gea spasio United od ispadanja sa one dvije fenomenalne odbrane. Sad samo neka nastave igrati kako igraju i ne sumnjam da će pobjeda biti i veća nego li je potrebno.

"Partidazo" Rooneya, opet ga ima svugdje po terenu.

Iznenadio me Giggs u prvoj postavi, ali sad mi je jasno i zašto ga je gurao. Čovjek ima iskustva više od cijele momčadi Olympiakosa, a upravo se iskustvo u velikim utakmicama ispostavilo kao najbitniji faktor. Grci su imali šanse, nisu ih znali iskoristiti. United je imao šanse, iskoristio ih je. Razlika između velikih i malih.

Ali je još uvijek sve otvoreno. Jedan gol gostiju mijenja sve.

BraveSardonicDormouse.gif

Hail.gif

Edited by Namik Šepić

Treba dati taj gol, tj. treba se još više otvoriti, a igraju već prilično otvoreno, nevjerovatno za jedan grčki tim. Imaju više šanse na penale, ako izdrže do njih.

A Giggs postavlja rekord kao najstariji igrač u ovom nivou takmičenja, mada onaj perfektan pas Runiju (kad je pogodio stativu) govori da nema udarca bez starca. Valencija prilično živahan i nakon onog udarca u glavu, natečen kao Rocky u prvom filmu.

Guest

2006. godine Costacurta je pod vodstvom Ancelottija sa 40 godina igrao u Ligi prvaka. Doduše u grupi. Ko bi rekao da će se u knock out fazi pojaviti neki 40-godišnjak i to igrač u polju, koji ne stoji među stativama i koji stalno mora baratati sa loptom i trčati. Bravo za Giggsa.

Evo ga, 3:0. Još jedan i tu je kraj priče.

Mada sa Grcima se nikad ne zna, ne bi me iznenadilo da ufuljaju još jedan gol.

Izgleda da bi United mogao ponoviti prošlogodišnji podvig Barcelone kad su postali prva momčad u historiji Lige prvaka (od 91.) koja je prošla dalje nakon što je prvu utakmicu izgubila 2:0, a u drugoj su pobijedili 4:0.

Prvi put, nakon dužeg vremena, i navijači Uniteda su dobili mali melem na ranu. Moyesu je liga šampiona jedina slamka koja ga drži na čelu tima, dok je još u takmučenju, ostaje, ako ispadne, nema više ni najmanjeg razloga da ostane kao menadžer. Pošto, po svemu sudeći, United neće zauzeti minimalno četvrto mjesto u domaćoj ligi, jedina šansa da i iduće godine igraju LŠ je da ove godine osvoje LŠ. Jednostavna logika, ali težak cilj, ipak united ove godine nije toliko jak kao Chelsea prije dvije godine, kojima je taj podvig pošao za rukom.

Muska igra obje ekipe,narocito u drugom poluvremenu.United zasluzeno dalje.Ko da gledam,dobit`ce Bayern u 1/4 finala.

Guest

Ma koga god da dobiju neće biti favoriti. Nikako da sebi stvorim predstavu koja bi to ekipa najbolje pasala Moyesu u četvrtfinalu.

Volio bih rani okršaj Reala i Bayerna, ili Barcelone i Bayerna.

Ko god dobije Bayern ili Real, taj je nastradao.

Ko god dobije Bayern, uključujući Real, taj je nastradao.

Unitedu bi najbolje pasalo da u 1/4 finala dobije Celik :-)

Guest

Ma nije Bayern ništa jači nego prošle sezone. Po meni čak i slabiji. Samo što je Bundesliga ispod onog nivoa kao ranijih sezona kad je Borussia mogla parirati.

S druge strane Real igra fenomenalno, a Chelsea ima Mourinha, pa ne bih olako dao ni minimalnu prednost Bayernu.

Lijepo United prodje, tri gola holandjanina lipo za vidjeti da se mogu vratiti iz jame.. Izvedese ga na kraju ko kralja noseci :P Nekad sam bio pristrasniji prema Chelsi ali Mourinhu ne volim jos od Reala pa se sve dvoumim za svabe ili za njih da navijam :)

Muska igra obje ekipe,narocito u drugom poluvremenu.United zasluzeno dalje.Ko da gledam,dobit`ce Bayern u 1/4 finala.

od njih nece biti sramota za ono sto ce nam se desitti u cetvrtfinalu ...

Guest

Salzburg večeras sam sebe izbacio iz Evropske lige. Nakon svih silnih promašaja ja bi ih sviju pokažnjavao. Napoli ispao također. Čini mi se da bi ove godine mogli gledati neko portugalsko finale (osim ako ždrijeb ne odredi da se sastanu ranije).

A Juventus? Juventus pusti svaku ekipu  da se naigra, a Buffon neda u go.... Onda dodje Pirlo ili Tevez i zavrse stvar. Tako rade i u Seriji A..... Svi igraju i sutaju, ali Juventus pobjedjuje. Nervirame njihov stil.

Guest

Izvučeni parovi. Nekako mi se čini ko da su namješteni maksuz da najbolja četiri kluba prođu dalje.

Barcelona - Atletico Madrid

Real Madrid - Borussia Dortmund

PSG - Chelsea

Manchester United - Bayern Munchen

Malo kasnije komentar na utakmice, ali evo ovako prognoze, Barcelona, Real, Chelsea i Bayern idu dalje po meni.

Dobro je mislio sam da ce nas Atletico Madrid zapasti pa nakantati ... al ovako ako ukupni rezultat za Bayern bude 13:0 nece biti sramota ... xd

Izvučeni parovi. Nekako mi se čini ko da su namješteni maksuz da najbolja četiri kluba prođu dalje.

Barcelona - Atletico Madrid

Real Madrid - Borussia Dortmund

PSG - Chelsea

Manchester United - Bayern Munchen

Malo kasnije komentar na utakmice, ali evo ovako prognoze, Barcelona, Real, Chelsea i Bayern idu dalje po meni.

Četiri najbolja tima će ići dalje, nedvojbeno. A sad, vidjećemo koji će to biti. Mislim da će PSG ipak nadmašiti  Engleze, ukoliko Ibrahimović ne navuče povredu ili kaznu. On je trenutno toliki gigant da od njega sve zavisi.