Jump to content
Sign in to follow this  
viking

Engleska liga 2013-2014

Recommended Posts

Jiggy , zao mi je al ovi tvoji izgleda nemaju muda da budu prvaci ... sta zijanise ... 

Nemaju fakat. Za 9 min tri gola primiše.

Brećo, zamalo kad nisam kaj Suarez zaplak'o. Od muke, od huje... xd

Evo rasporeda onoga što je još ostalo da se odigra:

6/5

Man United - Hull
7/5

Man City - Aston Villa
Sunderland - W Bromwich
11/5

Liverpool - Newcastle
Tottenham - Aston Villa
Man City - West Ham
Cardiff - Chelsea
Norwich - Arsenal
Southampton - Man United
Sunderland - Swansea
W Bromwich - Stoke
Fulham - Crystal P
Hull - Everton

U nedjelju sve utakmice tradicionalno počinju u isto vrijeme, 16,00.

Lijepo je vidjeti kada se nekome ispuni dječački san: Wilson (18) je danas debitovao na najbolji mogući način za United u jednoj ligaškoj utakmici i postigao 2 gola. Impozantno.

Dvije legende, Vidić i Giggs odigrali vjerovatno zadnji put na Old Traffordu.

Adnan Januzaj je i danas pokazao da je osba oko koje će se sve vrtiti i oko koje treba graditi budućnost kluba. Pretpostavljam da je dres sa brojem 10 rezervisan za njega, onog dana kada Rooney ode.

Hrabro (i pametno) od Giggsa da je danas izveo podmlađenu ekipu, jer je očigledno nastupilo vrijeme za smjenu generacija. A nova generacija igra impozantno.

Ma cim nema Younga u ekipi nama padaju golovi i pobjeda ... 

[attachment=5380:gigs.jpg]

City vodi, Liverpool gubi. Ovo je gotovo. Cristal Palace je odlučio titulu.

Evo L'pool je preuzeo vodstvo, ali u pravu si. Palace je odlučio.

Zao mi je sto Liverpolu se izmaknu titula ... 

Et', ode titula i službeno. Ali hajde, barem je bio plodan sportski dan. :)

Dobra i interesantna sezona, do kraja se nije znalo 100%, iako su stvari postale malo jasnije u predzadnjem kolu. 

Ne može se reći da City nije zaslužio titulu, drago mi je zbog Džeke, kao našeg nezvaničnog ambasadorau Britaniji.

Liverpoolu se ove godine omaklo, okliznuli su se na bananu, ali mislim da je njihova slijedeća sezona, pod uslovom da se trupa održi.

Cestitke Manchester Cityu na tituli , koju smatram nisu zasluzili ... 

Liverpol je jednostavno izgubio taj sampionski mentalitet ... nicim drugim nego strahom ne mogu opravdati to sto su oni ucinili ... 

najavljaujem da ce titula ostati u Manchesteru i iduce godine al u pravom Manchesteru ... xd 

I da Jiggy od danas nema vise simpatija ... ti navijac Liuverpoola a  ja navijac kluba koji ima najvise titula prvaka Engleske ... xd 

Cestitke Manchester Cityu na tituli , koju smatram nisu zasluzili ... 

Liverpol je jednostavno izgubio taj sampionski mentalitet ... nicim drugim nego strahom ne mogu opravdati to sto su oni ucinili ... 

najavljaujem da ce titula ostati u Manchesteru i iduce godine al u pravom Manchesteru ... xD

I da Jiggy od danas nema vise simpatija ... ti navijac Liuverpoola a  ja navijac kluba koji ima najvise titula prvaka Engleske ... xD

Nema veze, nek' ode titula u Manchester, ali pravi. U redu. :)

Koji je pravi, dosta je relativno, iz naše perspektive. Za one koji žive tamo, bar za većinu, titula je već na pravoj adresi. :)

svako ima svoju perspektivu ... al iz moje perspektive samo jedan je MANCHESTER UNITED ... 

http://www.youtube.com/watch?v=77kcjBfghU4

Za tvoju perspektivu ne kažem ništa, ti si navijač. Ali klub City je iz grada Manchestera a United iz Trafforda :)

Rivalstvo postoji od početka, starije je od 100 godina. United je osvojio više titula, uvijek je bio bogatiji, dok je City uvijek bio klub lokalne radničke klase. Ovo mu je  (koliko znam) tek četvrta titula prvaka Engleske.

Može se reći da se za pare i slavu išlo u United, a za "raju" i lokalnu legendu igralo u Cityju.

Posljednjih godina klub je dobio nove strane vlasnike (prvo Tajlanđanin a sad Arapi) koji su malo promijenili karakter kluba, od vječite sredine došli su do engleske top pozicije, zahvaljujući beskonačnom prilivu novca,tako da menadžeri šta požele, to i dobiju, ne pita se koliko košta.

United je imao drugu priču, od ekonomski najjačeg sportskog kluba na svijetu, prelaskom u ruke američke porodice Glazer, postali su samo jedno od preduzeća u njihovoj imperiji i kao takvi iz njih se samo izvlačio profit, sa minimalnim ulaginjama, održavali su se u vrhu jedino čeličnom voljom jednog čovjeka. Kada je taj čovjek prošle godine otišao u penziju, sve se srušilo kao kula od karata. Zato mislim da je trenutna kriza ipak malo dublja i da će trebati radikalni rezovi od strane novog menadžera, podmlađivanje tima i dovođenje nekolicine novih velikih i provjerenih imena. Sve to zavisi od budžeta koji će mu biti na raspolaganju i strpljenja koje će biti potrebno i upravi i navijačima. Krupne su to promjene i niko to ne može odraditi za jednu sezonu.

Zbog toga mislim da naredna sezona pripada Liverpoolu, oni su tu fazu več prošli i imaju zreo i spreman tim sastavljen od dosta mladih igrača. Ove godine ih je puka slučajnost u tome omela, ali slijedeće sezone više ništa ne može da ih iznenadi, pod uslovom da neko ne kupi Suareza i da sami kupe nove bekove, ovi su ih koštali previše.

Za tvoju perspektivu ne kažem ništa, ti si navijač. Ali klub City je iz grada Manchestera a United iz Trafforda :)

Rivalstvo postoji od početka, starije je od 100 godina. United je osvojio više titula, uvijek je bio bogatiji, dok je City uvijek bio klub lokalne radničke klase. Ovo mu je  (koliko znam) tek četvrta titula prvaka Engleske.

Može se reći da se za pare i slavu išlo u United, a za "raju" i lokalnu legendu igralo u Cityju.

Posljednjih godina klub je dobio nove strane vlasnike (prvo Tajlanđanin a sad Arapi) koji su malo promijenili karakter kluba, od vječite sredine došli su do engleske top pozicije, zahvaljujući beskonačnom prilivu novca,tako da menadžeri šta požele, to i dobiju, ne pita se koliko košta.

United je imao drugu priču, od ekonomski najjačeg sportskog kluba na svijetu, prelaskom u ruke američke porodice Glazer, postali su samo jedno od preduzeća u njihovoj imperiji i kao takvi iz njih se samo izvlačio profit, sa minimalnim ulaginjama, održavali su se u vrhu jedino čeličnom voljom jednog čovjeka. Kada je taj čovjek prošle godine otišao u penziju, sve se srušilo kao kula od karata. Zato mislim da je trenutna kriza ipak malo dublja i da će trebati radikalni rezovi od strane novog menadžera, podmlađivanje tima i dovođenje nekolicine novih velikih i provjerenih imena. Sve to zavisi od budžeta koji će mu biti na raspolaganju i strpljenja koje će biti potrebno i upravi i navijačima. Krupne su to promjene i niko to ne može odraditi za jednu sezonu.

Zbog toga mislim da naredna sezona pripada Liverpoolu, oni su tu fazu več prošli i imaju zreo i spreman tim sastavljen od dosta mladih igrača. Ove godine ih je puka slučajnost u tome omela, ali slijedeće sezone više ništa ne može da ih iznenadi, pod uslovom da neko ne kupi Suareza i da sami kupe nove bekove, ovi su ih koštali previše.

Nije ,,posteno,, da se ovdje Rodgers ne spomene.Ovaj menadzer je za mene jedna nova vrsta menadzera koji ce zasigurno mnogo igraca izvesti na pravi put i jois vise unaprijediti one za koje znamo da su talenti.Za mene bez sumnje trener godine u evropi.

A da,ne mogu nikako a da ne dodam jos ono ,,JESAM VAM REKO,, da ce City biti prvak :-)

• Upvote 2

malo bolje se informisi ... City ima drugi naziv a to je "gradjani" ... upravo je United bio klub koji su za "gradjane" bili seljaci i radnici ... 

a o krizi koliko je duboka vidjet cemo mozda odmah tokom iduce sedmice ... da li ce se imenovati novi manager i sta ce novi manager raditi na promjenama u klubu ... 

a kome ce naredna sezona pripasti ... vidjet cemo kada pocne ... 

malo bolje se informisi ... City ima drugi naziv a to je "gradjani" ... upravo je United bio klub koji su za "gradjane" bili seljaci i radnici ... 

a o krizi koliko je duboka vidjet cemo mozda odmah tokom iduce sedmice ... da li ce se imenovati novi manager i sta ce novi manager raditi na promjenama u klubu ... 

Nije li van Gaal oficijelno novi trener uniteda?Il`sam ja to uzeo zdravo za gotovo?

Nije ,,posteno,, da se ovdje Rodgers ne spomene.Ovaj menadzer je za mene jedna nova vrsta menadzera koji ce zasigurno mnogo igraca izvesti na pravi put i jois vise unaprijediti one za koje znamo da su talenti.Za mene bez sumnje trener godine u evropi.

A da,ne mogu nikako a da ne dodam jos ono ,,JESAM VAM REKO,, da ce City biti prvak :-)

Naravno, Rodžers je imao prošlu sezonu da eksperimentiše i brusi svoje dijamante. Ove godine je sve leglo na svoje. Skoro. Jedino gdje je tim zatajio je odbrana. To da srede i imaju sve. Za duže vrijeme.

Dobar trener, ali šro se Evrope tiče, tu će da lomi koplja sa Diegom Simeoneom iz Atletica,  on je od ničega strvorio tim koji rastura naokolo (po Španiji i Evropi). A sve bez velikih zvijezda.

Ispravka. Vidjećemo kad završi.

Nek' si nam rek'o. :)

Ispravka. Vidjećemo kad završi.

Nek' si nam rek'o. :)

Uvazeni kolega hvala na ispravci ... xd 

City=grad, koje drugo ime? Mislim da si upao u zamku lošeg prevoda kod nas i stereotipa građani=buržoazija=dobrostojeći sloj stanovništva, koji se kod nas koristi. To na zapadu odavno  više ne postoji, već je u gradovima uglavnom koncentrisana radnička klasa i gradska sirotinja, dok dobrostojeći žive izvan gradskog jezgra, često na velikim imanjima i teško da bi se mogli nazvati seljacima, u onom značenju koje se kod nas koristi. Možemo o ovom diskutovati još, bila bi to dobra tema na nekom drugom podforumu, ali ovdje samo spamujemo. Ali bolje išta nego ništa, da makar ovu temu održimo u životu. :)

Ne vjerujem da će novi menadžer biti poznat prije nego završi SP, sredinom jula. Pominje se holandski selektor, ali ne vjerujem da on sada želi da razmišlja o bilo čemu, osim o plasmanu svog tima. Giggs sigurno neće ostati, jer mu nedostaje trenersko iskustvo. Nakon par sezona u nekom manjem klubu, biće više nego dobrodošao, ali sada je rano za to.

Još jedna stvar u vezi sa Unitedom je interesantna, Adnan Januzaj je odbio igrati za Kosovo, rođen je u Belgiji a i Engleska je pokazala interesovanje za naturalizacijom. U čijem će dresu nastupiti u Brazilu?

Edited by Banjaluka

Sada sam saznao, Januzaj uvršten na listu Belgije, a zvanično će se znati 16. maja.

slabo mislis ... ja sam registrovani navijac manchester uniteda preko 10 godina ... znaci placam clanarinu ... 

a kada je u pitanju City nisam za njih cuo kada je Dzeko presao kod njih ...