Jump to content
Sign in to follow this  
pacmac23

Program za mixanje muzike?

Recommended Posts

Kao prvo, jesi li sredio problem sa tastaturom?
Kao drugo, jesi li odlučio koji OS ćeš koristiti?
Kao treće, šta misliš pod mixanjem muzike? Kao DJ, da mixaš dvije pjesme u lagani prelaz, ili kao muzičar, da nasnimavaš kanal na kanal (instrument na instrument).
Eto, odluči to do večeras, pa kad se vratim s posla ću pokušati da ti odgovorim, a ako ne stignem, onda kad budem imao vremena.
  • Upvote 1

Kao prvo, nisam. Ne znam šta ću.

Kao drugo, ni to nisam. Najvjerovatnije ću prodati ovaj da se ko drugi boči sa ovim. :D

Kao treće, kao muzičar. Da napravim svoje beatove i ritam. 

Najvjerovatnije ću prodati ovaj da se ko drugi boči sa ovim. :D

Good call. :)

Traktor..

Moj profesor, Caka, iz elektronike je govorio: "Ja kad se napijem, meni upali traktor i meni pravo." :D

Ja koristim Adobe Audition 1.5, možda nije najbolji, ali je sasvim u redu. Pruža mogućnost snimanja, nasnimavanja, ima neke standardne efekte (koje nisam koristio jer upotrebljavam gitarski procesor koji ima mnogo više mogućnosti). Lako ćeš ga naći, izguglaj malo. Samo ne znam da li u njemu možeš raditi beats, u najboljem slučaju ima metronom.
Za beats ti treba Fruity Loops ili FL Studio (kako se sad zove). Jednom sam ga instalirao i brzo obrisao, nije baš nešto što mi je trebalo ili me zanimalo, više sam gitarski tip.

Meni je FL Studio previše kompliciran :swoon:

Ali haj fala, ipak ću proguglati malo, vidim da od ovih gore ništa pametno :P

Edited by pacmac23

Meni je FL Studio previše kompliciran :swoon:

Ali haj fala, ipak ću proguglati malo, vidim da od ovih gore ništa pametno :P

Kako nista pametno, za mixanje je misalac isto dobar. :)

I mikser.

Ima još jedan dobar stari program, urađen još za Windows 95, koji se zove Wingroove. To je midi-player, koji midi fajlovima daje mogućnost da zvuče kao da su odsvirani na pravim instrumentima, a mogu se pretvoriti takođe u .wav format koji se dalje može editovati u drugim programima. Ono što je najbolje je to što su svi midi fajlovi urađeni digitalno sa 10-16 kanala za različite instrumente i u ovom programu mogu jednostavno da se izoluju pojedini kanali, a time i instrumenti, koje kasnije možeš da koristiš kao podlogu za svoje projekte. Ionako je malo toga što već nije snimljeno, svi mažnjavaju jedni od drugih, pitaj Bregu i Merlina. :)

Wingroove funkcioniše u XP-U, za kasnije OS nisam siguran, nisam probao.

• Upvote 1

Kako nista pametno, za mixanje je misalac isto dobar. :)

I mikser.

Ako vec treba nesto da se mixa onda je najbolje da se mixa  J.Daniels i Cola.

• Upvote 1

Ima još jedan dobar stari program, urađen još za Windows 95, koji se zove Wingroove. To je midi-player, koji midi fajlovima daje mogućnost da zvuče kao da su odsvirani na pravim instrumentima, a mogu se pretvoriti takođe u .wav format koji se dalje može editovati u drugim programima. Ono što je najbolje je to što su svi midi fajlovi urađeni digitalno sa 10-16 kanala za različite instrumente i u ovom programu mogu jednostavno da se izoluju pojedini kanali, a time i instrumenti, koje kasnije možeš da koristiš kao podlogu za svoje projekte. Ionako je malo toga što već nije snimljeno, svi mažnjavaju jedni od drugih, pitaj Bregu i Merlina. :)

Wingroove funkcioniše u XP-U, za kasnije OS nisam siguran, nisam probao.

Hvala :) 

Poznajem licno DJ Shonea, Deniala x, Silvera, Jokera, Baltu, Juniora, Mladju i Big Timea itd itd.. uglavnom svi su kod nas gostovali i gostuju.. Traktor i tacka!!!

Pioneer i Traktor i to je to. Pametnije nema..

Ako hoces biti profi, od toga te dijeli par mjeseci i par hiljada markica.. Uopste nije tesko postati poznat DJ, moras malo imati sluha za to i vec si vrhhhh :D

• Upvote 1

Koja verzija traktora ja najbolja, IMT, John Deere...? Mislim da zavisi od toga i kakve njive ima publika. :D

• Upvote 1

Trenutacno "Traktor pro 2"

Sve jedan od nabrojanih koristi traktor :)

Ne moras imati opremu, mozes i samo sa softwerom napraviti dobru mjuzu. Ali ako bi nastupao gdje, e onda ko profi to sve moras live miksati preko miksete, one znaju kostati..!

Za noc ko pocetnik dobices 150€, a ako jednog dana budes Shone, Denial ili Silver, mozes i na 1000€ nagurati za noc. Bar smo mi toliko placali najpoznatije DJs sa Balkana

• Upvote 1

Trenutacno "Traktor pro 2"

Sve jedan od nabrojanih koristi traktor :)

Ne moras imati opremu, mozes i samo sa softwerom napraviti dobru mjuzu. Ali ako bi nastupao gdje, e onda ko profi to sve moras live miksati preko miksete, one znaju kostati..!

Za noc ko pocetnik dobices 150€, a ako jednog dana budes Shone, Denial ili Silver, mozes i na 1000€ nagurati za noc. Bar smo mi toliko placali najpoznatije DJs sa Balkana

Lipa para, i kako ti opisa lagahna, mada ne vjerujem da ima takve...

Iskreno ja od tog miksanja nemam blage veze, niti to mogu slusati, ja to zovem polifone melodije, a disc jockeya nikad nisam vidio (cak ni na posterima ni na TV-u). :D

Uglavnom ovom pacmacu sretno, bice jemde neki jockey sto ce gostovati kod tebe, jemde tad i poslusam mix prvi put. :D

Edited by Jiggy Bau
  • Upvote 1

Svaka čast onima koji imaju živaca da se bakću sa elektronskim zvukovima i da eksperimeniraju, ja sam staromodan i vjerujem samo u r'n'r band. Makar ja sam morao da odsviram sve instrumente. Ipak je najbolje svirati sa nekim s kime si na istoj talasnoj dužini.
  • Upvote 1