Jump to content
Sign in to follow this  
Gorilla Biscuit

Film ''Ja sam iz Krajine, zemlje kestena '' 2013

Recommended Posts

Vjerovali ili ne, imam kesten ispred kuće, što je u ovoj zemlji prilično rijetko, skoro egzotično. Kad pripekne (a zna se i to desiti) prolaznici vole da stanu i odmore u hladovini, jer je to jedino drvo u ulici. Htio sam da postavim i klupu, da se može i sjesti, ali komunalci ne daju da bilo šta bude na trotoaru. A i za kesten su se bunili, kao krošnja smeta saobraćaju, pa s vremena na vrijeme moram malo grane da potkrešem. Nikad udovoljiti svakom.

Po majčinoj strani iz Cazina, velika porodica, još veća rodbina (moguće da je neko od njih i ovdje na forumu).

Iz kojeg si mjesta u Cazinu ti je rodbina ? Možda si i meni rođak, i u mene je fAmAlija rasplodna :D

Trebao si ti orah zasaditi da malo prilegnu :D

Sjećam se, kao dijete, jedne kuće u Slatini, ali smo najviše vremena provodili u jednoj drugoj, u samom centru. Nisam siguran da bih pronašao bilo koju od njih jer je davno bilo. U onoj glavnoj, iz koje je cijeli rod vodi porijeklo, više niko ne živi, a čuo sam da je u vrlo lošem stanju.

Lako moguće ako si iz Slatine da imamo kakvih konekcija također i iz centra.

Po onome što sam čuo o porodici, u svakoj generaciji po desetero djece minimum, cijeli Cazin ima rodbinske veze, manje ili više.

Tako je i kod mojih. Djed imao petero braće i šestero sestara.

Haha, zanimljivo... tako je izgleda kod svih cazinjana. Rasplodni smo, nema sta. :)

Najveći natalitet u Ex Yu prije par godina zabilježen na Kosovu ( Kosovo Polje ), Velika Kladuša, Cazin čini mi se :D 

Ima li ko link za download ili stream ovoga filma ? Razocarao sam se u nase racunalne kriminalce

I, ima li šta od linka kakvog?

Promaklo mi gledanje u kinima. Ja na jednom mjestu, prikazivanje u Cazinu, ja u Cazin, prikazivanje na drugom kraju BiH...  :threaten:

Hvala ako ko šta nađe i prikači. Pozdravi

Fakat je li ima ko kakav link ? RUSKO, RUSMIREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Ahmo odnio kotur kuci.

Ahmoooooooooooo :-)

Nema pa nema. Gdje god tražio, uvijek dobijem neku stranicu gdje bih trebao da skinem neki downloader (čitaj: virus) da bih mogao preko njega da skinem film, ili da platim 5-15 dolara za mjesečnu članarinu. Činjenica je da nema filma nigdje na netu i da ga neće ni biti dok se ne pojavi na DVDu. Čim izađe DVD izaći će i DVD rip. Do tada, šmrc.

Bila sam kod nas na projekciji filma. Obzirom da nemamo kino-dvoranu alternativa nam je gradska sportska dvorana. Pola fima nisam razumjela, zbog akustičnosti, posebno kad je u pitanju monolog glavnog lika, tako da mi je film nepotpun.

Film počinje scenom Japona na rijeci, njihovo ubijanje dolaskom Rimljana, pa smrt Muje Hrnjice, dotiče se beg Beširevič tj. njegov gubitak Ostrožca, pa Huska Miljković - njegova smrt, Cazinska buna.... Uporedo s tim događajima ide priča o dvojici prijeratnih kolega (ovog rata), koji se nakon nekoliko godina iza rata susreću na kolodvoru (došli u Krajinu u posjetu) neprijateljski raposloženi jedan prema drugom, i vodi do njihovog pomirenja na kraju filma. U prošlosti su i  njihovi očevi imali određene situacije, pa se u sadašnjosti sukobavljaju oko toga a tenzije pojačava zajednička prijateljica koja je supruga jednog o njih. Sve je to onako na Krajiški način.

Ko ne poznaje historiju našeg Kraja malo teže pohavata konce, na to je i scenarista je na svoj način prikazao smrt Muje Hrnjice i Huske Miljkovića, što neki osuđuju kao iskrivljivanje historije. 

Pozitivno me iznenadilo što nema vulgarnosti i bezobrazluka što je tipično za naše filmove. 

Meni lično film i nije nešto. Veći dojam na mene je ostavio stajling scenariste, tj. boje njegove odjeće, nego njegov film. :(

(ne zamjerite na greškama, a i pisanju s brda s dola, kod mene je urnebesno :D)

Edited by Ciklama

Pojavio se juče na netu i za nas smrtnike koji nismo mogli da ga vidimo u kinu. Pošto piraterija (zvanično) nije dozvoljena na forumu, ne mogu (javno) da okačim link.  :rtfm:

Edited by Banjaluka

Pojavio se juče na netu i za nas smrtnike koji nismo mogli da ga vidimo u kinu. Pošto piraterija (zvanično) nije dozvoljena na forumu, ne mogu (javno) da okačim link.  :rtfm:

Banjaluka, pa bio je link na cazin.net -u prije par mjeseci, sitno se plaćalo ali je legalno, moji su svi gledali.  Imam kući sačuvan link  kad mi se ko javi da je zainteresovan. :)

• Upvote 1

Za mene je kasno, ali hvala u svakom slučaju, vjerovatno će se neko javiti-

pogledao sam film....sa neta doduse...i vec sam neke stvari zaboravio....ali mi je u osnovi  dobar film

evo poklon od blente za ljute krajisnike

http://bitshare.com/files/kk0hbm7f/Ja.Sam.Iz.Krajine.Zemlje.Kestena.2013.avi.html

Pa vala i nije nesto film..

Previse radnji strpano u jednu i dobilo se da ustvari i nema neke odredjene radnje... Sta znam.. Lose uradjeno.. barem za mene.

Jedini plus, sto ima Buzim u njemu :P

Poštovani , zanima me gdje mogu pogledat taj film, jer ga više nema na internetu, molim Vas za pomoć

ako si u Cazinu, ja ti mogu reci gdje ces nabaviti film, ali online da ga poglerdas, mislim da je nemoguca mislija :)