Jump to content
Sign in to follow this  
superhik

Kada su započele uvrede na našeg Poslanika a.s.

Recommended Posts

Turbe Hazreti Amine, majke Resulullaha s.a.w.s., prije destrukcije i sravnjenja sa zemljom od strane saudijaca vehabija

1044264_144677105728461_735156003_n.jpg

• Upvote 1

Slika prikazuje kuću u kojoj je hazreti Muhammed a.s. rođen!!! 

Planovi Saudijaca vehabija nakon ovogodišnjeg Hadza je RUŠENJE ovog historijskog spomenika i još jednog traga Poslanika a.s. 

Pored današnje situacije gdje su ovu kuću ogradili ogradama, i zabranjuju pristup jer se boje ŠIRKA...možemo kroz ogradu gledati ovo blagoslovljeno mjesto i ne smijemo se zadrzavati jer nas tjeraju odatle..

Plan Saudijaca vehabija je srušiti, sravniti sa zemljom ovu mubarek kuću, izbetonirati preko nje i napraviti PARKING za auta !!!

Vehabije godinama služe se jednim paravanom 'u svrhu prosirenja harema dzamije' ... 

Dobro je poznato danas da ne prihvacaju niti jedan projekat koji se moze napraviti u svrhu prosirenja ali da se sacuvaju ova mubarek mjesta...Njima nije stalo do mubarek mjesta, njima nije stalo do Poslanika a.s.!!! Oni žele da unište, zatru tragove Poslanika a.s. na sve načine..

945351_145231812339657_794325326_n.jpg

zato sto ne vrijedi raspravljati budalama

Edited by Cain

A eto, ja ne znam puno o ovome, gotovo ništa, [member=Cain], de reci svoje mišljenje, ako se ruše te kuće i to turbe, je li to u redu, ako jes', zašto?

• Upvote 1

budala je onaj koji ne zna cijeniti svoju historiju i ostavštvinu prijašnjih generacija.....

Cain neće ništa progovoriti, jer jadnik ima samo jedan argument za ovakva zlodjela vehabijske bande, a to je ko fol da se spriječe ljudi u činjenju nekakvog imaginarnog širka....

evo jedan zanimljiv članak o urbicidu koji čine vehabije u Mekki....

Saudijski šejhovi vehabije naredili uništavanje stoljećima starih područja Mekke, uključujući i antičke stupce, u svom projektu proširivanja kapaciteta

Čini se da, Saudijska arabija će ubiti građane za bogohuljenje, ali ne izgleda da ima mnogo poštovanja za islamsku istoriju ili njeno očuvanje.

Fatografije koje su se iskrale iz Mekke prikazuju veliko uništavanje drevnih dijelova svetih mjesta kao dio projekta proširenja kapaciteta..Ono što je zapanjujuće jeste nedostatak bilo kakvog napora očuvanja zbog..pogodili ste..Vehabijski šejhovi su izjavili da je ovo uništenje bolje u ime islamskih principa.
Ironično je, da kao nemusliman, ja sam zgrožen zbog gubitka tih istorijskih područja. Fotografije razaranja je objavio The Independent.

Saudijske vlasti su naredile rušenje Otomanskog i Abbasidsku sekciju na istočnoj strani Masjid al-Haram u Meki. "Velika džamija" dugo je predstavljena kao stupce posljednjih preostalih dijelova džamije koje datiraju stotinama godina i formiran unutarnji perimetar koji okružuje Kabu.

Na ovim stupcima su ispisani arapskom kaligrafijom imena poslanika Muhammeda a.s. njegovih drugova i ključnih trenutaka u njegovom a.s. životu. Doista, jedan od stupova označava mjesto za koji mnogi muslimani vjeruju da je Muhammed a.s. započeo svoje nebesku putovanje na Buraku u noći Isra i Miradza.

Osoba zadužena za ovo uništavanje je vahabiski šejh i imam u Velikoj džamiji, Abdul Rahman al-Sudais. Rad se obavlja od strane Grupe Saudijskoj Binladin - srodnika Osame Bin Ladena i njegove uže obitelji u kraljevskoj obitelji.

Čini se bizarnim i čudnim da širenje (što je jasno potrebno) neće uključivati jednostavno očuvanje stubova i ostalih istorijskih predmeta. Međutim, procjenjuje se da je 95 posto originalnih zgrada u Mekki se izgubilo u posljednje dvije decenije. 

Glavni razlog za to uništavanje su Vehabijski šejhovi i njihov pogled na očuvanje islamske ostavštine za njih predstavlja ohrabrujući ŠIRK - grijeh, idolopoklonstvo. U ovaj "grijeh" čini se da su uključili čak i područja u kojima je Muhammed a.s. je boravio i obavljao molitvu. Dakle, vi ćete biti ubijeni u Saudijskoj Arabiji zbog karikature Muhammeda a.s., ali ne za uništavanje vjekovima arheoloških entiteta vezanih za život Poslanika Muhammeda s.a.w.s. 

Akademici u Saudijskoj Arabiji se bore za očuvanje džamije i drugih područja, također, koja su određena za uništenje pozivajući se direktno na kralja. Međutim, oni su naišli na otpor iz moćne vehabijske hijerarhije u Kraljevini.

Dok su talibani šokirali svijet svojim uništavanjem drevne umjetnosti i dvije drevne statue Bude zove Bamiyani, vehabije su pokazali isti prijezir prema islamskim povijesnim artefaktima i građevinama. 

Ono što je zapanjujuće jest da je takva zaštita je cijenjena od strane nemuslimana koji se nisu upustiti u idolopoklonstvo. 

Dok sam nikada neću moći vidjeti stupce kao nemuslimana zabranjeno mi je iz Meke, još uvijek želim stupce sačuvati za istoriju i za one muslimane koji posjete Meku.

Članak objavljen 21. marta 2013.
/Izvor: http://jonathanturley.org/

A eto, ja ne znam puno o ovome, gotovo ništa, [member=Cain], de reci svoje mišljenje, ako se ruše te kuće i to turbe, je li to u redu, ako jes', zašto?

Sto tebe to zanima ? Volis hajku i kavgu praviti i onda posmatras iz daljine ovo Klanje. Buduci da ne pripadas zajednici koja slijedi Muhammeda, ne trebas zabadati nos u tudje stvari. Ne tice te se i ne moram ti odgovarati , a ni ovom siromahu gore pa da uzivas.
Na superhika ne obracaj ni paznju, covjek je slijep i cita tekstove sa stranica ciji autori se ni potpisati ne smiju.

To su ludjaci na obje strane, i ovi sto kraljeve arapske podrzavaju a i ovi sto ih napadaju. Bolje se skloniti budala i pustiti ih da se kolju.

Sve su to jednostavne stvari koje je lako objasniti ali ne mozes se ti budalom dogovoriti oko najsitnijih stvari zato nek im se smiju likovi poput tebe, ja se po strani drzim.
  • Upvote 1

Cainu ponestalo literature :D

Sto tebe to zanima ? Volis hajku i kavgu praviti i onda posmatras iz daljine ovo Klanje. Buduci da ne pripadas zajednici koja slijedi Muhammeda, ne trebas zabadati nos u tudje stvari. Ne tice te se i ne moram ti odgovarati , a ni ovom siromahu gore pa da uzivas.
Na superhika ne obracaj ni paznju, covjek je slijep i cita tekstove sa stranica ciji autori se ni potpisati ne smiju.

To su ludjaci na obje strane, i ovi sto kraljeve arapske podrzavaju a i ovi sto ih napadaju. Bolje se skloniti budala i pustiti ih da se kolju.

Sve su to jednostavne stvari koje je lako objasniti ali ne mozes se ti budalom dogovoriti oko najsitnijih stvari zato nek im se smiju likovi poput tebe, ja se po strani drzim.

kako će se potpisati kad vehabijska banda poziva na linčovanje svakog ko piše suprotno njihovim uvjerenjima..... :mail:

ovo drugo što sam podebljao me podsjeća na postupak haridžija....nisam znao Cain druže da imaš simpatija prema njima.... :mail:

jesi ti to nazvao bin baza, ibn usejmina, abdulewehaba luđacima....tobe ja Rabbi.... :mail:

bit će od tebe ipak nešto....

imam ja nekoliko knjiga od kuduzovića, ibn tejmije, ibn kajima i sličnih šejhova.....za Caina su potpuno besplatne, čak ću mu platiti da ih se riješim... :codemafia:

Ima cain literature na raznim jezicima, problem neki ljudi imaju sto im je pamet srazmjerna duzini dlake na glavi pa im sva pamet stane na 3'5 Floppy disk, takvim je overload literature, a kad nestane dobro je, vazno je da ima Potraznja

Superhik, vidio sam na pocetku da si Sijja, dzabe se pretvaras; Edited by Cain

Ima cain literature na raznim jezicima, problem neki ljudi imaju sto im je pamet srazmjerna duzini dlake na glavi pa im sva pamet stane na 3'5 Floppy disk, takvim je overload literature, a kad nestane dobro je, vazno je da ima Potraznja

Superhik, vidio sam na pocetku da si Sijja, dzabe se pretvaras;

Kod nas ima Sijja??? 

Kod nas ima Sijja???

krenuli prije nekoliko u akciju. donacije dolazile iz irana a nasi krali i sramota ih bilo prekinuti sitsko misionarstvo i eto, pohvatali labilne i senilne individue pa pisu gluposti ovdje.

moze za par godina i kod nas krenuti tuci se na ulicama. kao sto spomenu, ograniceni su to ljudi

Kod nas ima Sijja??? 

Koliko ti Jiggy znas o sijama  i jeli i ti smatras da su ono u Iranu sije  i bice da je istina da su sve sije nevjernici od prvih do zadnjih itd..  ???

Superhik, vidio sam na pocetku da si Sijja, dzabe se pretvaras;

Znas koliko danas na svijetu ima Sija ?   Kolko i u Bosni Hanefija ,  mislim na sustinske Hanefije a ne na ove nase sto psuju kljukusu i ustipke a hodzusije im spanciraju u lila i pink kosuljama sa kravatom itd-  

Koliko ti Jiggy znas o sijama  i jeli i ti smatras da su ono u Iranu sije  i bice da je istina da su sve sije nevjernici od prvih do zadnjih itd..  ???

Znas koliko danas na svijetu ima Sija ?   Kolko i u Bosni Hanefija ,  mislim na sustinske Hanefije a ne na ove nase sto psuju kljukusu i ustipke a hodzusije im spanciraju u lila i pink kosuljama sa kravatom itd-  

Biće da Šijja i Hanefija nema... et' onda nema brige za te Šijje.

Neću ti dokazivati kol'ko ja znam/ne znam, na kraju će uvijek biti ono što vjeruješ... nekako si čudan po tome, za tebe niko nije pravi, onako kao što ti misliš da treba biti. Biće da su svi vanzemljaki, ili su skrenuli sa pravog autoputa. :)

I,a ih pun iran, ima ih u libanonu siriji iraku bahreinu kataru, a evo... I kod nas u bosni pokusavaju

Niste mogli sačekati ni da se zemlja slegne nad Muhammedom a već ste se podjelili na šiite i sunnite.

Niste mogli sačekati ni da se zemlja slegne nad Muhammedom a već ste se podjelili na šiite i sunnite.

Fakat. Dok nisam došao na zapad, nisam ni bio svjestan ove podjele. U kućni odgoj mi je ušlo poštovanje prema muslimanima, a ne prema šiitima i sunnitima. Ni dan danas mi to ne igra nikakvu ulogu, na poslu radim i sa jednima i sa drugima, ne pravim nikakvu razliku među njima, svima je drago kada se čestita bajram (Eid Al Fitr, a ne Bajram Mubarek Olsun, što se kod nas praktikuje, a dolazi iz turskog).

Hoću da kažem da u tuđini, a pogotovo na zapadu čovjek stekne drugu perspektivu prema vrijednostima kao što je tolerancija i međusobno poštovanje.

Njie vrijedno zbog malih razlika, koje su u suštinu nebitne, odmah skakati jedni drugima za vratove.

Biće da Šijja i Hanefija nema... et' onda nema brige za te Šijje.

Neću ti dokazivati kol'ko ja znam/ne znam, na kraju će uvijek biti ono što vjeruješ... nekako si čudan po tome, za tebe niko nije pravi, onako kao što ti misliš da treba biti. Biće da su svi vanzemljaki, ili su skrenuli sa pravog autoputa. :)

Nije bice nego stvar je onakva kakva je , Bosnje nisu nikakve Hanefije  ,u smislu da prakticiraju i slijede Hanefijsko pravnu skolu ,   osim ako se slijedjenje jednog ogranka moze nazvati slijedjenjem kompleta ,   isto tako je kod Sija   ,Iranci u sustini nemaju nikakve veze sa prvim sijama ..    Oni imaju svoje nesto , mi imamo svoje ,arapi imaju svoje , turci svoje ,itd..itd..   INDIJANCI brate stash...       HAZRETI ,MERHABA,INDIJANCI

Pravo da ja tebi kažem Hanzo muslimani su u Bosni sljedbenici svoje verzije islama.

Pa se onako zapitam:“Bože moj, da li to mi Bošnjaci ne volimo i ne cijenimo dovoljno Poslanikovu časnu porodicu Ehli Bejt pa nam dođoše šije (rafidije) nepozvane da nam to objasne i približe?“ Da li smo mi muslimani svih ovih pet stoljeća imali pogrešno mišljenje o časnim ashabima pa su nam šije (rafidije) došle da objasne ko su ustvari ashabi? Da li je to za nas Bošnjake hanefijski mezheb nedovoljno jasan, pa nam šije (rafidije) dođoše dopuniti ga svojim tkz. džaferijanskim mezhebom, kako se oni inače vole zvati a Imam Džafer es-Sadik, r.a. je čist od njih i njihovih potvora. Da li smo mi muslimani ovih pet stoljeća zanemarivali 12 nepogriješivih i bezgriješnih šitskih Imama, pa nam šije dođoše objasniti da su i oni dio IMANA (vjerovanja)?

Zašto nam diraju naš Sunnet, naše ionako krhko bošnjačko jedinstvo? Zašto se malo više ne pobrinu o stanju sunija u Iranu koji su potlačeni do te mjere da je postalo neizdrživo? Šta hoće od nas u Bosni, jel to mi dovoljno ne poznajemo islam i njegve propise? Podjele su očigledne, rasprave i napadi u vezi ashaba, hilafeta i Sunneta od strane bošnjačkih šija na internetu su jasan pokazatelj u šta su se ti ljudi pretvorili, nevjerovatan izljev mržnje prema časnim ashabima i Časnom Sunnetu.

Odakle sve to dolazi? Ne smijemo nasjesti na njihovu uglađenost i licemjernu priču, moramo stalno imati u podsvjesti da su ti ljudi (šije) izdali četvrtog halifu, Aliju, r.a., iste te šije su izdale, ranile a zatim opljačkale njegovog sina a Poslanikovog unuka, Hasana, r.a., iste te šije su njegovog brata Husjena, r.a., pozivali u Kufu obečavši mu pomoć i podršku pa su ga kukavički izdali te učestvovali u njegovom ubistvu. Šije su uvijek kroz historiju samo muslimanima radile iza leđa, nikada nisu pedalj zemlje oslobodili i u njega donijeli islam, nikada, čak šta više, Osmanlije su se morale povući sa Beča, jer je hilafet bio ugrožen od šija.