Jump to content
Sign in to follow this  
Cain

Krsenje zenskih prava na zapadu

Recommended Posts

Ja vidim problem sa pravnim sustavima i istoka i zapada u nefleksibilnosti:

Npr. ovo za odvajanje muškaraca i žena na radnom mjestu. Pa ljudi rade u nekoj firmi i vlasnik firme treba da postavlja pravila. Ako će on odvojiti muškarce i žene gdje je tu diskriminacija? njegovo vlasništvo i niko ne prisiljava te ljude da rade za njega. Država se ne bi trebala petljati, ali petlja naravno.

U hotelu Bristol u sarajevu imaju posebne vremena za odlazak na bazen za muškarce i žene. Ja u taj hotel ne bih nikad otišao sa svojom curom/zenom, ali zašto bi država trebala sad njima govoriti šta da rade. Nikog ne prisiljavaju da ide u njihov hotel. Ovdje se srećom ne petlja.

Poligamija - ne vidim problem da ako žene na to pristaju da jedan muškarac ima i 100 žena. Ako one hoće u redu. Ali ako se npr. dokaže prisila neka, onda vala zatvoriti ga u zatvor i gotovo. Ili da žena ima 100 muškaraca. Dje belaj tu?

Ne znam puno o šerijatu pa ne bih pametovao, ali koliko znam (neka me isprave), alkohol je zabranjen. ne vidim zašto? ako neko želi piti neka pije, ako neko ne želi neka ne pije i stvar riješena. 

Da li po šerijatu sve žene u javnosti trebaju biti zavijene? Nadam se ne jer to bi bio debilizam.

U svakom slučaju brate mili sloboda svakome - ko hoće  biti zavijen, ko hoće biti gej, ko hoće piti, ko hoće ne piti, ko hoće jesti svinjetinu, ko neće nek ne jede, ko će se sexati prije braka nek se sexa, ko neće nek se ne sexa itd itd... ja ne razumijem u čemu je problem? Ja jedini problem vidim kad neko nekog drugog prisiljava na nešto što ovaj ne želi. I zakon se treba pobrinuti samo za to, a ne da uvodi neka uniformna pravila za sve. Nažalost to nije dobro ni na zapadu ni na istoku iako realno u zapadnom svijetu je (trenutno) puno više sloboda (proputovah malo i popričah s ljudima i sa istoka i sa zapada). 

SVAKIH 9 SEKUNDI PREMLAĆIVANJE, A SILOVANJE ŽENA SVAKE DVIJE MINUTE!

A koliko se ljudi uopće zapitalo o stanju žena na Zapadu? Kao što će ovaj članak pokazati, zapanjujuće statistike zapadnih država nažalost potvrđuju tužnu sudbinu miliona žena, i da situacija uopće nije tako ružičasta kao što je pokušavaju predstaviti.

Islam i muslimani se danas suočavaju s raznim optužbama, a jedna od glavnih je svakako loš tretman i zlostavljanje žena. Mediji plasiraju informacije koje mnogi ljudi prihvataju zdravo za gotovo, ubjeđeni u istinitost onoga što im se „servira“. Navodi se da muslimani svoje žene muče i ukidaju im prava, da ih njihova vjera zlostavlja i ugnjetava, i da su žene s Zapada mnogo slobodnije i sretnije...

Svakako, cilj ovog članka nije odbrana loših postupaka pojedinih muslimana, već ukazivanje na to da određeni mediji ciljano uveličavaju pojedinačna (ne)djela muslimana nastojeći da ih generaliziraju na sve muslimane, a pritom javnosti ne prikazuju pokazatelje konstatnih zločina protiv ženskih prava na Zapadu. A koliko se ljudi uopće zapitalo o stanju žena na Zapadu? Kao što će ovaj članak pokazati, zapanjujuće statistike zapadnih država nažalost potvrđuju tužnu sudbinu miliona žena, i da situacija uopće nije tako ružičasta kao što je pokušavaju predstaviti.

STATISTIKE:

1. SAD po broju ubistava žena predvodi razvijeni svijet, a po broju silovanih žena je na prvom mjestu ukupno od svih zemalja članica UN-a! Istraživanje sprovedeno od strane School of Public Health (SPH) potvrđuje da SAD drže vodeću poziciju među razvijenim zemljama po broju ženskih žrtava nasilja. U SAD-u se počini čak 70 % svih ubistava žena, i 84 % ubistava žena iz vatrenog oružja u razvijenom svijetu. Svake godine biva ubijeno oko 4.000 američkih žena.

Izvor: http://news.harvard.edu/gazette/2002/04.18/08-homicide.html

2. Preko 22 miliona žena u SAD-u je silovano tokom njihovog života. Jedna od 5 američkih žena (20 %) je bilo žrtvom pokušaja ili počinjenog silovanja u toku svog života. 18.3% ukupnog broja žena u SAD-u je bilo žrtvom silovanja ili pokušaja silovanja. Od toga broja, 12,3 % žena je bilo mlađe od 12 godina kada su prvi put silovane, a 29,9 % je imalo između 11 i 17 godina. Prethodno navedeni podaci su vjerovatno mnogo veći.

FBI pretpostavlja da se policiji prijavi samo oko 46 % slučajeva silovanja i seksualnih napada. Podaci s kojima raspolaže Ministarstvo pravde SAD-a su još manji, i ukazuju na to da se samo oko 26 % slučajeva silovanja i nasilja prijavi organima vlasti.

Izvor: National Intimate Partner and Sexual Violence Survey 2010

3. SVAKE DVIJE MINUTE, NEGDJE U SAD-U, NEKA ŽENA JE SEKSUALNO ZLOSTAVLJANA. Prosječno se svake godine zabilježi oko 283. 000 novih slučajeva žrtava seksualnog nasilja. Ovaj podatak se čak opisuje u medijima kao napredak, i smanjenje od 64%. Prosjek je nekada bio oko 650 000 silovanja godišnje!

Izvor: Rape, Abuse and Incest National Network (RAINN). Bureau of Justice Statistics, U.S. Department of Justice

Prosječno se u SAD-u godišnje siluje preko 1.270.000 žena. A dodatnih 6.646.000 žena su svake godine žrtve drugih seksualnih zločina. Ukupno blizu 8 miliona žena godišnje!

Izvor: Department of Justice 2010

4. Nisu samo žene ugrožene, već i djeca. 78.000 djece je 2006. godine bilo seksualno zlostavljano. Budući da većina slučajeva nije prijavljena, pretpostavlja se da se prava cifra kreće između 260,000-650,000 godišnje. 83 % djevojčica dobi između 12 i 16 godina u SAD-u biva izloženo seksualnom nasilju u javnim školama.

Izvor: saynotoviolence.org, Finklehor 2008.

Istraživanje koje je sproveo New York Times ukazuje na to da je svaka peta (20 %) adolescentica bila žrtvom fizičkog ili seksualnog nasilja, ili oboje, i to u toku predbračnih veza.

Izvor: New York Times 8/01/01

5. PRIJE 13 GODINA SVAKIH 15 SEKUNDI U SAD-U NEKA ŽENA JE BIVALA PREMLAĆENOM I FIZIČKI ZLOSTAVLJANOM, NAJČEŠĆE OD STRANE NJIHOVIH PARTNERA. DANAS SE NASILJE ODIGRAVA SVAKIH 9 SEKUNDI.

Izvor: UN Study On The Status of Women, Year 2000

1.181 žena je 2005. godine usmrćeno od strane partnera. To je prosječno 3 ubistva dnevno. Nažalost, ova brojka je do danas stabilna.

Izvor: saynotoviolence.org

Između 40 i 50 posto žena u zemljama EU biva izloženo mobingu, fizičkom kontaktu ili drugim oblicima sekusalnog uznemiravanja na radnom mjestu svake godine.

Izvor: saynotoviolence.org

6. Za kraj, obratimo pažnju na zemlje s najvećim brojem počinjenih krivičnih djela u svijetu na godišnjem nivou:

1. SAD 11,877,218

2. Ujed. Kraljevstvo 6,523,706

3. Njemačka: 6,507,394

4. Francuska: 3,771,850

5. Rusija: 2,952,370

6. Japan: 2,853,739

7. Južna Afrika: 2,683,849

8. Kanada: 2,516,918

9. Italija: 2,231,550

10. Indija: 1,764,630

Prva muslimanska zemlja na toj listi je Turska tek na 32. mjestu na svijetu. A Saudijska Arabija je na dalekom 48 mjestu, s godišnje počinjenih oko 84 hiljade prekršaja.

Izvor: http://www.nationmaster.com/graph/cri_tot_cri-crime

Jos da zene u Tim Nek znj zemlja a malo financijski neivisnije vise prava imaju! Usude se prijaviti te neke slucajeve!! U serijatskim zemljama zena prijavi silovanje i zavrsi sama u zatvoru zbog vanbracnog Sexualnog odnosa!!

Cinjenica je sa su zene svugdje malo pod papucom!

I sad kad provicit neke komentate vidim da ljudi poneki nevide dalje od nosa! Nit istislo mit vidjalo mit proslo mit procitalo! Edited by EcI PeCi PeC

eci u evropskim zemljama prijave sliovanje a nije ga ni bilo nikako,mlate se zene i dijevojke pleskama samo tako,prjavljuju se ali i kazne ali opet po starom,,              tako da ako ce mo gledati to svagdje je isto,recimo u mojoj firmi je zabranjeno zenama raditi trecu smjenu a do moje firme odma druga firma gdje zene mogu sa muskarcima raditi trecu smjenu dok u mojoj firmi im je samo dozvoljeno prvu i drugu smjenu raditi,a prije par godina radile su i trecu dok nije par njih uhvaceno u sexualnom odnosu a ne pokraj masine za koju je placena da pakuje

• Upvote 1

Mogu li ja kako do te firme da ih malo iznabijam ? hahaha

Mogu li ja kako do te firme da ih malo iznabijam ? hahaha

mozes u prvu i drugu smjenu hehe,,al eto kazem kako bi one volile raditi opet trecu ali imaju zabranu:-p

eci u evropskim zemljama prijave sliovanje a nije ga ni bilo nikako,mlate se zene i dijevojke pleskama samo tako,prjavljuju se ali i kazne ali opet po starom,,              tako da ako ce mo gledati to svagdje je isto,recimo u mojoj firmi je zabranjeno zenama raditi trecu smjenu a do moje firme odma druga firma gdje zene mogu sa muskarcima raditi trecu smjenu dok u mojoj firmi im je samo dozvoljeno prvu i drugu smjenu raditi,a prije par godina radile su i trecu dok nije par njih uhvaceno u sexualnom odnosu a ne pokraj masine za koju je placena da pakuje

To pravilo izgleda uvedeno zbog tvog dolaska u firmu :P

Xman ih sve rastavio ko palete, nisu mogle na posao sljedeći dan i onda se uvelo ovo pravilo haha

eci u evropskim zemljama prijave sliovanje a nije ga ni bilo nikako,mlate se zene i dijevojke pleskama samo tako,prjavljuju se ali i kazne ali opet po starom,, tako da ako ce mo gledati to svagdje je isto,recimo u mojoj firmi je zabranjeno zenama raditi trecu smjenu a do moje firme odma druga firma gdje zene mogu sa muskarcima raditi trecu smjenu dok u mojoj firmi im je samo dozvoljeno prvu i drugu smjenu raditi,a prije par godina radile su i trecu dok nije par njih uhvaceno u sexualnom odnosu a ne pokraj masine za koju je placena da pakuje

Usporedbe do jaja!! Desava se to na zapadu sve dok zena nekaze NE! Prijavi i nema ga nigdje!
Hajd nek ijedna to tamo negdje uradi!
Silovanje na zapadu dokazano je silovanje i Nije vanbracni Sexualni odnos! Ako nenosim mahramu nece me niko javno vjesati itd itd itd...
Opet neka Nas na zapadu lakse ovu nepravdu deverat!!

Sexanje oko masina Nije silovanje! :D

Usporedbe do jaja!! Desava se to na zapadu sve dok zena nekaze NE! Prijavi i nema ga nigdje!
Hajd nek ijedna to tamo negdje uradi!
Silovanje na zapadu dokazano je silovanje i Nije vanbracni Sexualni odnos! Ako nenosim mahramu nece me niko javno vjesati itd itd itd...
Opet neka Nas na zapadu lakse ovu nepravdu deverat!!

Sexanje oko masina Nije silovanje! :D

sexanje sam spomenuo i zabranu a one zele raditi trecu vampirsku smjenu,govorim o zabranama a zene ne mogu nista protiv te zabrane jednostavno zakon u firmi takav,a nije serijat u pitanju hihi,dok su se one sexale produkcija firme propadala a natalitet poboljsavao se,hehe,,,@barca kad sam ja dosao u firmu i poceo raditi trecu one pocele opet protestovati hoce da se uvede treca smjena :-p

Čudi me da to još niko nije rekao onima koji o tome odlučuju u zemljama gdje je šerijat na snazi.

Radi se ono što se može, ko bude uhvaćen i to se dokaže na sudu, taj bude i osuđen. Ni više ni manje. Postoji transparentnost postupka, pa je moguće i napraviti statistiku na koju se pozivaš, i treba da se pozivaš, i ja mislim da je to strašno, u tome se apsolutno slazemo.
Znaš li da se na zapadu silovanjem smatra i kad ti hoćeš a žena ti neće, a ti se ipak "poslužiš"? Ima takvih silovanja i na zapadu i na istoku, jedino što se na istoku to ne smatra silovanjem i ne ulazi ni u kakve statistike. Ima još takvih primjera koji su kriminalizovani na zapadu, a sasvim "normalni" na istoku koji zapadnu statistiku pumpaju do nebeskih visina. I nemoj da misliš da ja ne osuđujem svaki zločin. Ja samo ukazujem i na one koji se prikrivaju i "guraju pod tepih"

Fazon je sto je taj zakon i kazneni sistem zakazao. Bit ce covjek 10 godina u zatvoru i opet ce tuci i silovati, zakazao je obraznovni sistem koji nikako nije obratio paznju na duhovno stanje covjeka. Te kazne, kako vidimo uopste ne popravljaju stanje nego ide na gore. Nije fazon strpati covjeka u zatvor nego ga odmah na pocetku odgojiti da ne bude Krpelj drustva u kojem zivi.

Ja vidim problem sa pravnim sustavima i istoka i zapada u nefleksibilnosti:

Npr. ovo za odvajanje muškaraca i žena na radnom mjestu. Pa ljudi rade u nekoj firmi i vlasnik firme treba da postavlja pravila. Ako će on odvojiti muškarce i žene gdje je tu diskriminacija? njegovo vlasništvo i niko ne prisiljava te ljude da rade za njega. Država se ne bi trebala petljati, ali petlja naravno.

U hotelu Bristol u sarajevu imaju posebne vremena za odlazak na bazen za muškarce i žene. Ja u taj hotel ne bih nikad otišao sa svojom curom/zenom, ali zašto bi država trebala sad njima govoriti šta da rade. Nikog ne prisiljavaju da ide u njihov hotel. Ovdje se srećom ne petlja.

Poligamija - ne vidim problem da ako žene na to pristaju da jedan muškarac ima i 100 žena. Ako one hoće u redu. Ali ako se npr. dokaže prisila neka, onda vala zatvoriti ga u zatvor i gotovo. Ili da žena ima 100 muškaraca. Dje belaj tu?

Ne znam puno o šerijatu pa ne bih pametovao, ali koliko znam (neka me isprave), alkohol je zabranjen. ne vidim zašto? ako neko želi piti neka pije, ako neko ne želi neka ne pije i stvar riješena. 

Da li po šerijatu sve žene u javnosti trebaju biti zavijene? Nadam se ne jer to bi bio debilizam.

U svakom slučaju brate mili sloboda svakome - ko hoće  biti zavijen, ko hoće biti gej, ko hoće piti, ko hoće ne piti, ko hoće jesti svinjetinu, ko neće nek ne jede, ko će se sexati prije braka nek se sexa, ko neće nek se ne sexa itd itd... ja ne razumijem u čemu je problem? Ja jedini problem vidim kad neko nekog drugog prisiljava na nešto što ovaj ne želi. I zakon se treba pobrinuti samo za to, a ne da uvodi neka uniformna pravila za sve. Nažalost to nije dobro ni na zapadu ni na istoku iako realno u zapadnom svijetu je (trenutno) puno više sloboda (proputovah malo i popričah s ljudima i sa istoka i sa zapada).

Dobar je post, u vecini stvari si dobar ali evo.. Pitati zasto je Alkohol zabranjen je nepotrebno. Isto kao i droga. Kakva je razlika ?

Kakav je utjecaj alkohola u drustvu ?

Pored svih zdrastvenih problema koje pravi ( nema ni jedna pozitivna stvar ), ovisnosti, tu je mentalni dio, voznja, odnosi u porodice, ne trosenje imetka na Price stvari, kvarenje karaktera itd itd itd itd.... Alkohol je mnogo puta bio razlog i ubistava i svega ostalog.

sexanje sam spomenuo i zabranu a one zele raditi trecu vampirsku smjenu,govorim o zabranama a zene ne mogu nista protiv te zabrane jednostavno zakon u firmi takav,a nije serijat u pitanju hihi,dok su se one sexale produkcija firme propadala a natalitet poboljsavao se,hehe,,,@barca kad sam ja dosao u firmu i poceo raditi trecu one pocele opet protestovati hoce da se uvede treca smjena :-p

To sto spominjes je sasvim normalna stvar. I ja dok sam Radio 3 smjene sam se nalazio u takvim situacijama. Odes u lager a ono gehanija... Il te zovu u njihovu sobu da vidis sto "mikrovalna" ne radi" .

Covjek je takvo bice, tom stvarima i normalno je da do tog dolazi kad se Osame sa zenama. Vidis kako ljudi zbog pisljivih 1000€ SALJU zenu u treci smjenu da radi, i to da radi . To ce kad tad dovesti do pucanja jedne porodice.

Allah znajuci to iz mudrosti daje diskretnost i jednim i drugim a ne dolazi do Mobinga ili ovog o cemu pricamo.

To sto spominjes je sasvim normalna stvar. I ja dok sam Radio 3 smjene sam se nalazio u takvim situacijama. Odes u lager a ono gehanija... Il te zovu u njihovu sobu da vidis sto "mikrovalna" ne radi" .

Covjek je takvo bice, tom stvarima i normalno je da do tog dolazi kad se Osame sa zenama. Vidis kako ljudi zbog pisljivih 1000€ SALJU zenu u treci smjenu da radi, i to da radi . To ce kad tad dovesti do pucanja jedne porodice.

Allah znajuci to iz mudrosti daje diskretnost i jednim i drugim a ne dolazi do Mobinga ili ovog o cemu pricamo.

Cuj njega kad - tad dovesti treca smjena do pucanja familije. Sine da nije bilo rata te ne da ne bi pustili u Europu već te ne bi pustili iz ludnice. Ispada sad da je uobičajena i standardizovana pojava sex u trećoj smjeni.

I kad kaže da te vodila ta na provjeru '' mikrovalne '' šta si joj odgovorio ? Da ti se ne diže na žene ? 

Dobar je post, u vecini stvari si dobar ali evo.. Pitati zasto je Alkohol zabranjen je nepotrebno. Isto kao i droga. Kakva je razlika ?

Pored svih zdrastvenih problema koje pravi ( nema ni jedna pozitivna stvar ), ovisnosti, tu je mentalni dio, voznja, odnosi u porodice, ne trosenje imetka na Price stvari, kvarenje karaktera itd itd itd itd.... Alkohol je mnogo puta bio razlog i ubistava i svega ostalog.

Ja ne bih zabranio ni drogu. Svako ima pravo živjeti kako želi. Razlike nema ja se slažem. Samo što bih ja sve dopustio za razliku od tebe :)

Više kriminala se npr. dešava zbog toga što je droga ilegalna, nego što bi se deševalo da je legalna. I UN je nedavno priznao da je "rat protiv droge" izgubljen i da treba razmišljati o drugim stvarima. 

Mene ustvari smeta taj pogled na sve nas kao pripadnike "društva". Ok pripadam društvu, ali sam prije svega pojedinac. I dok god ja društvo ne diram svojim ponašanjem ne vidim problem. 

Puno toga je bilo razlog ubojstva. Međa je čest razlog ubojstva u našim krajevima. Treba li država ukinuti i privatno vlasništvo pa da ne bude međa? Puno je ubojstava zbog ljubavi? Treba li država zabraniti ljubav?

Ograničavanje ljudske prirode će samo izazvati kontraefekat. Ići će sve više u ilegalu, a sve što se dešava u ilegali samo donosi više problema nego ih rješava. 

Možemo mi pričati o tome kako se ti "zapadnjaci" sexaju u 3. smjeni i kako je to sve razvratno i kako se ta društva "raspadaju", ali činjenica je da naši ljudi idu raditi u Sloveniju, Njemačku, Austriju, Švicarsku, Švedsku, SAD itd itd...

Koliko mi "bauštelaca" imamo u muslimanskim zemljama?

A malo možemo mi i o pravima inače na zapadu. Zamisli ti kad si u Europi 5 godina dobiješ stalni boravak, a zatim ubrzo i državljanstvo. Zamisli x-men kad se oženio sa njemicom ima pravo na njemačko državljanstvo. Hajte npr. probajte otići u Katar i dobiti takvo nešto. Nema šanse! Da se x-men oženio sa katarkinjom nikad ne bi dobio državljanstvo. Nikad! 

To je taj "prokleti" zapad...

Pa i drogu treba dozvoliti, jedna ili dvije zapadne zemlje su to odborile, doduse konoplju samo, i nije neka droga, ali bice aBd, pa ko voli... skroz malo, ali napreduju. Kad moze alkohol, kofein, nikotin, de brete i nek' moze i kokain...   :P

Smeta mi to kod zapadnih sistema. te neke glupe zabrane.

Edited by Jiggy Bau

Ja kažem da mi trebamo kao Nizozemci dati državi da proizvodi marihuanu i otvara svoje državne legalne coffe shopove. Ako se ne bi preporodili za godinu dana od para europskih i svjetskih hašišara da bog da sad Cainu zafalilo ajeta.

Ja jedini problem vidim kad neko nekog drugog prisiljava na nešto što ovaj ne želi. I zakon se treba pobrinuti samo za to, a ne da uvodi neka uniformna pravila za sve.

Ako sam ja "high", jer imam slobodu o kojoj govoris i uzivam drogu, pokradem prolaznika (prisiljavam ga da mi daa sve novce, nakit), provalim u trafiku, market, nebitno, zakon treba da reaguje, sankcionise. E sad, vodeci se logikom, zar ne bi bilo bolje sprijeciti nego lijeciti.? Ovo samo primjera radi u cilju zdrave diskusije

Ako sam ja "high", jer imam slobodu o kojoj govoris i uzivam drogu, pokradem prolaznika (prisiljavam ga da mi daa sve novce, nakit), provalim u trafiku, market, nebitno, zakon treba da reaguje, sankcionise. E sad, vodeci se logikom, zar ne bi bilo bolje sprijeciti nego lijeciti.? Ovo samo primjera radi u cilju zdrave diskusije

E vidiš na prvi pogled to ima logike itekakve. I meni je imalo prije moram biti iskren. Sad nema. 

Sad ću kratko pokušati objasniti zašto. 

Zato što ljudi čine različita kaznena djela zbog više različitih faktora. To da si "high" je samo jedan od mogućih razloga. U americi su pokušali kao što svi znamo 20ih godina prošlog stoljeća zabraniti alkohol. Uspjeli su samo u tome da ojačaju mafiju i šverc. 

Spriječiti nego liječiti je veoma zanimljiva teorija. Pitanje je samo koliko košta prevencija, a koliko liječenje. 

Zanimljiv graf je ovdje http://trzisnoresenje.blogspot.com/2012/10/rat-protiv-droge.html

Pogledaj koliko se povećava izdvajanje SAD-a za borbu protiv droge (raste skoro eksponencijalno), a pogledaj broj ovisnika (ostaje isti). Dakle prevencija u smislu zabrane ne pridonosi ničemu. Moje mišljenje je (a kako sam rekao čini se da tome naginju sad polako i politike zapadnih zemalja) je da bi legalizacija donijela bolji učinak. Praktički bi izvukla drogu iz ilegale i time uništila sve zločine povezane s mafijom koja se bavi drogom, a ostala bi hrpa novca za edukaciju mladih o štetnosti droga i ostala bi hrpa novca koja bi se mogla svakako pametnije iskoristiti, a policija bi imala više resursa da se bavi ozbiljnijim zločinima nego da gleda da li neko puši travu u parku. 

Jesam li ja vas ovdje dobro razumio ?  Vi bi ste da se legalizuje droga ?

Apsolutno. Ja sam za legalizaciju svega - droge, prostitucije, kocke, držanja oružja itd.. 

Jesam li ja vas ovdje dobro razumio ?  Vi bi ste da se legalizuje droga ?

Naravno plus povećanje zatvorskih kapaciteta i jačanje sudstva. Nećeš učiti ljude da su droge dobre, sam sebi neka izabere. Ako je glup postat će đanki, država će zarađivati na njemu i to je to. Makar neke koristi od njega.

Cuj njega kad - tad dovesti treca smjena do pucanja familije. Sine da nije bilo rata te ne da ne bi pustili u Europu već te ne bi pustili iz ludnice. Ispada sad da je uobičajena i standardizovana pojava sex u trećoj smjeni.

I kad kaže da te vodila ta na provjeru '' mikrovalne '' šta si joj odgovorio ? Da ti se ne diže na žene ? 

iskreno meni nije problem ni treca smjena a ni nekoj zeni koja bi je radila jer ako mi se da izvines sexa ja cu to raditi i u prvoj ili drugoj smjeni,kod nas se zene sexaju u sred dana sa drugim dok covjek radi  prvu smjenu,ja sam to naveo samo zbog zabrane jer i ovdje imaju mnoge zabrane i nije sve toliko sjajno demokratski a nije ni serijatska zemlja ovdje i nebranim niti jedan niti drugi zakon ,samo sam htjeo reci da u evropi zene nemaju ista prava kao muskarci a nije serijetska zemlja,mada se probava sve izjednaciti opet ne uspjeva u svim segmentima drustva i uvjek je neko ostecen...

i ja sam za legalizaciju canabisa,jer kad su dozvoljeni mnogi lijekovi koji su gori od canabisa a koje placas debelo pa zasto nebi ljudima dozvolila ili onom ko zeli da se smiri prirodnim lijekom canabis a ne kojekakvom hemijom od lijekova...ali ne ide to u korist proizvodzacima liijekova i dobro oni znaju da bi canabis vise pomogao nego odmogao pa su ga proglasili i jos uvjek ne zele da je dostupan svakom,mnogi uzimaju i lijekove nekontrolisano pa jos dodzu u dodiir sa akloholom i eto ti vece stete za zdravlje nego da se nadimio canabisa i da je lezao mirno....

Edited by x-men

iskreno meni nije problem ni treca smjena a ni nekoj zeni koja bi je radila jer ako mi se da izvines sexa ja cu to raditi i u prvoj ili drugoj smjeni,kod nas se zene sexaju u sred dana sa drugim dok covjek radi  prvu smjenu,ja sam to naveo samo zbog zabrane jer i ovdje imaju mnoge zabrane i nije sve toliko sjajno demokratski a nije ni serijatska zemlja ovdje i nebranim niti jedan niti drugi zakon ,samo sam htjeo reci da u evropi zene nemaju ista prava kao muskarci a nije serijetska zemlja,mada se probava sve izjednaciti opet ne uspjeva u svim segmentima drustva i uvjek je neko ostecen...

tacno doslo vrijeme da cojek ni na poso ne smi otici :-)

tacno doslo vrijeme da cojek ni na poso ne smi otici :-)

dostu mene barikade ne mogu zaustaviti da ne odem na posao:-p

Ako si takva bez droge... isto jelda bolje sprijeciti neg' lijeciti. Treba da odgovara za tu kradju, provaljivanje, kao i ova vecina sto nije na drogama.

Edited by Jiggy Bau