Jump to content
Sign in to follow this  
Cain

HTML, CSS, Java ....

Recommended Posts

Ima li kakvih tutorijala i ostalog materijala ?

evo krenuo sam se igrati malo sa dreamweaver-om, napravio sam neki layout i kad sacuvam stranicu i zelim je pregledati otvori samo HTML kod..

:D

ima li zainteresiranih za web develop ispocetka ?

hajde stavi da vidimo sta si to napravio i koje tutorijale koristis ? 

Ma nisam nista posebno radio, napravio layout, par slika i tekst stavio. Voli bi krenuti malo ozbiljnije sa Dreamweaverom ( sve ... php.. ) a nasao sam neke tutorijale na torrentu u ISO formatu " Lynda.Com - Dreamweaver CS5 Essential Training_thethingy "

Ima oko oko 200 video isjecaka po nekih 11 minuta.

Posto si ti Lucky duze u ovim vodama, mozes li malo nesto za uvod napisati, kako do prve dinamicne web stranice ?

Zasto ljudi toliko ističu Dreamviewer? Ima hrpa programa tog tipa koji su jednostavni za početnike. 

Ono što ja preporučujem jesu tutorijali Ivana Dorića. Lik je veoma dobro objasnio osnove programskih jezika, a onda je napravio par video klipova koji traju oko sat vremena, gdje objasnio kako dizajnirati stranicu u Photoshopu, a zatim je pretvoriti u template za Wordpress itd. Ukoliko pogledaš tu seriju, bićeš veoma dobro upućen. A HTML i sl. su takvi da kada naucis osnove i sl. lahko stvari nadogradis tako sto odes na stranice tipa w3schools i saznaš za neku novu mogućnost. Dorić je ugasio svoju web stranicu, pa ga pokušaj naći na Vimeo.com. Sada ima stranicu pod nazivom Gledaj i uči. Tamo isto nesto poklanja ... isto oko CSS-a.

Ukoliko poznaješ engleski jezik, mislim da ti je uspjeh zagarantovan. Tutorijala bezbroj ... 

Sretno!

ja sam davne 2004 u Frontpageu pravio stranicu, bio je jedan pomocni software Xara se zvao i sa njim sam isto radio malo i od tad nisam nista "ni dirnuo". Dreamweaver sam onako izabrao znajuci da je najpopularniji. A ovog lika cu probati naci negdje na netu.

U svakom slucaju, hvala puno. Kako se lucky ne javlja sa kojim savjetom, mozda se covjek sikira da ne bi jos koji portal nikao  :D.

Ne interesuje me to lucky ne boj se konkurencije... 

ja sam davne 2004 u Frontpageu pravio stranicu, bio je jedan pomocni software Xara se zvao i sa njim sam isto radio malo i od tad nisam nista "ni dirnuo". Dreamweaver sam onako izabrao znajuci da je najpopularniji. A ovog lika cu probati naci negdje na netu.

U svakom slucaju, hvala puno. Kako se lucky ne javlja sa kojim savjetom, mozda se covjek sikira da ne bi jos koji portal nikao   :D.

Ne interesuje me to lucky ne boj se konkurencije... 

http://vimeo.com/user548069/videos - Eto, tu pogledaj te tutorijale. 

http://gledaj-uci.com/ - a tu, ako se pretplatis na news, posalje ti se automatski mailom neki free tut oko HMTL i CSS pa probaj i to ... inace on prodaje te video trening i cak CarNET koristi njegov materijal za neke radionice itd.

Njega sam preporučio jer su mi njegovi tutovi puno pomogli ... I da ... Ima i ovaj lik: http://www.renaissanceincroatia.com/ - obrađiva i pHP itd. samo je fazon u tome sto meni lici na nekakvog bota i jednostavno ga ne mogu slusati kako objasnjava, tako da ti o kvalitetu ne mogu nesto puno pricati - vidi i to. 

Za sve ostale tutove imas Google, znam ja kad sam prije ucio da sam isto dosta toga pronasao korisnog.

Edited by вoѕco