Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Prosvjedi u Sarajevu i blokada Parlamenta

Recommended Posts

Guest

Vjerujem da ste svi upućeni u ove događaje u Sarajevu. Kako komentirate to da okupljeni prosvjednici, kojih, ruku na srce, i nema baš tako puno, ne dozvoljavaju već duže vrijeme da zgradu napuste strani državljani?

Znaju li oni uopće zašto protestiraju i na koji način protestiraju?

Po meni, poslali su krivu sliku u svijet doslovnom otmicom stranih državljana kojima ne dozvoljavaju da se kreću, a samim time i vjerovatno naštetili samoj državi.

Možda vjerovatno najgore mjesto i vrijeme da se krene sa prosvjedima.

Zanimljivo je kako pojedinci na Twitteru objavljuju kako stranačkih lidera i visokopozicioniranih bh. političara uopće nema u zgradi Parlamenta...

ko je naskodio narodu Namik nego ta Drzava i Vlast sve ove godine poslije rata?pa mora se od neceg krenuti,daj Boze da samo prerastu u proteste koji ce  promjeniti nesto a ne da pobjegnu dok ih policija potjera,u ratu se ginulo za ciljeve al i u miru moras ginuti za ciljeve...

Kakvu sliku trebaju slati ? Da smo zemlja u kojoj rastu lale ? Trebaju da vide sta se radi kod nas pa da i oni probaju pomoći, šteta što nije bila famozna šestorka pa da im ko baci bombu da ih sve pobije. Ja garantujem da bi se svi političari sasrali od tog dana i počeli raditi jer znaju da će se u 4 miliona ljudi uvijek naći jedan.

Pusteni su stranci no frx, a i raja se je razisla , za danas su zakazani novi protesti , sto se tice tih stranaca  to nisu obicni stranci , panika se je digla zbog toga sto su to neki sefovi banaka (govna neka) , pogledaj video sto se nas ministar sigurnosti usprdio i uspuho , ispasce jos malo da je stanje ovakvo kakvo je  u BiH zbog toga   sto su balavurdija i mame sa kolicima 2 dana oko parlamenta hodali a ne sto su politicari 20 GODINA  zivjeli ko bubreg u loju na racun drzave.

Ja smatarm da je pogresno bilo izac samo zbog tog maticnog broja ,  ispade da nam je to jedini problem u drzavi ,   treba se izac sa parolom da svi politicari idu ,sve do jednog da bjezi iz politike i iz Bosne  i treba trazit da se ta bagra zatvori a ne da im se smanje plate.  Mozda ce ovaj drugi pokusaj biti bolji ,  ali ipak ce vise gradjana otic na utakmicu gledati dzeku neg sto ce ih izac da se stane u kraj tim nevidjenim banditima.

Edited by hanzonehatori

Promjene ne dolaze preko noći. U stvari, nekad i dolaze, ali tada su obično ishitrene, bez ikakve koncepcije i mijenjaju samo ljude koji su na vlasti, a ne karakter vlasti.

Ja mislim da bi se trebalo u ovoj fazi samo usmjeri pažnja na ono zbog čega je sve i počelo, dakle JMBG, a kasnije kada to bude riješeno i kada ta opcija dobije legitimitet kao realna građanska opcija (a ne teroristi koji su došli da ruše državu na koje se mogu poslati specijalci), onda krenuti sa drugim zahtjevima, jedan po jedan, pa koliko god to vremena uzelo. Inače, ako se sve nezadovoljstvo "istrese" odjednom, od toga neće biti ništa, već je samo očekivati represalije ili kanalisanje protesta na "vanjskog neprijatelja", tj. drugi entitet, iako je svakom normalnom čovjeku jasno da ovo stanje pogađa malog čovjeka, s koje god strane entitetske linije se nalazio.

Ja sam u svakom slučaju za evoluciju, nego za revoluciju, jer je lakše vidjeti koje greške su učinjene i lakše ih je otkloniti. U slučaju revolucije, niko ne zna kako će se sve završiti, koja opcija će odnijeti prevagu i obično većina ipak nije zadovoljna, što otvara mogućnost novih nemira i tako u nedogled.

Guest

Sve je to u redu što se same želje za protestima tiče i tog ujedinjenja koje će vjerovatno donijeti donošenje novog zakona o JMB-u, ali moje pitanje je kakva se slika šalje svijetu ne dozvoljavanjem strancima da napuste državu i Parlament, zar to nije neka vrsta otmice? Zar podržavate takvu vrstu prosvjeda?

Pa nisu to "obični stranci"...

Sad evo čitam izjavu guvernera Centralne banke koji kaže da je ponudio ostavku u zamjenu da se puste ti ljudi, što je odbijeno...

Pozitivna stvar je što su sad svi pušteni, i što se sad može nastaviti prosvjedovati i to uz podršku poznatih ličnosti u BiH (poput igrača reprezentacije), ali loša stvar je ta što iz RS-a više nemaju namjeru dolaziti u Sarajevo i donositi neke vrlo bitne odluke, i što ni ovi naši političari danas ne žele doći na posao...

Pa neka daju otkaz a ovi iz RS -a ne dolaze nikako pa da više počne taj rat i da već jednom završimo sa svim. Jebem ti više ovakav život, ovdje živi da bi se umrlo

Ko ne želi doći na posao, za njega taj posao jednostavno i nije. Kada je bilo primati 5000 maraka za samo prisustvovanje ( ili neprisustvovanje), onda je bilo ok, a kad je frka (kojoj su sami kumovali), onda neće na posao... Mislim da bi pod hitno trebalo raspisati nove izbore, pa se riješiti bar jednog dijela govana.

Što se stranaca tiče, ništa im ne fali, možda koji propušten let ili zakašnjela večera, ništa strašno. Da je blamaža za našu državu, jeste, ali je i signal da je dogorjelo do nokta građanima i da i oni trebaju postavljati malo žešće zahtjeve prema našim političarima, a ne samo ići im niz dlaku.

Odlično, sad će ljudi biti još gladniji. MOŽDA krenu sad zajedno u napad protiv lopova koji su ih natjerali na to. Doduše prije da će ostati kod kuća.

Juce u Sarajevu oko 10000 ljudi (bar tako madiji procjenjuju) protestvuje protiv nerada i samovolje politickih struktura a nasi bajni vlastodrsci niti na posao se nisu udostojili pojaviti. To je jasna poruka da proteste ne uzimaju za ozbiljno vec se ponasaju tako da cekaju vremenski odmak koji ce razvodniti ideju i zahtjeve protestanata kao i svih gradjana ove drzave.

Po uzoru na srpske poslanike i zvanicnike, juce se oglasise i hrvatski sa porukom da se ne osjecaju bezbjedni u zgradama institucija BiH, zeleci time cijelu pricu prebaciti na fantasticno dobro pripremljen teren nacionalnog predznaka. U isto vrijeme dvije, uslovno receno, bosnjacke stranke otvoreno podrzavaju proteste pa cak se kroz mala vrata pokusavaju uvuci u redove onih koji traze pomake u ovoj drzavi. Sve bi ovo blo normalno i ocekivano da ne stoji cinjenica da vlast u ovoj drzavi ne cine upravo ovi koji su najaktivniji u cijeloj ovoj prici. Na sceni je jos jedan pokusaj ispiranja mozga i otvoreni napad na intelekt gradjana a sve po nacionalnom kljucu. Bojim se da je sve ovo dobro izdogovarana i osmisljena taktika sestorke da narodu pokazu koliko im je stalo do najbanalnijih pitanja od zivotnog znacaja bas tog naroda. Perfidnosti i lopovlu politicara nigdje kraja.

U ovoj drzavi je vec odavno sazrela situacija za prijevremene izbore na svim nivoima, na kojima bi bilo zabranjen politicki angazman svim izabranim politicarima na drzavnom i entitetskim nivoima. 

• Upvote 2

Guest

Ne znam je li neko gledao prilog ABC-a, Lipovača se opet utrpao, ovaj put među prosvjednike dajući kojekakvu podršku. Ja samo ne znam je li njemu jasno da ljudi prosvjeduju protiv njega i njemu sličnih...

Ne osjeća se odgovornim, on i njegova stranka za situaciju u Bosni. 

Ne znam je li neko gledao prilog ABC-a, Lipovača se opet utrpao, ovaj put među prosvjednike dajući kojekakvu podršku. Ja samo ne znam je li njemu jasno da ljudi prosvjeduju protiv njega i njemu sličnih...

Gledao sa ja, cak je obukao majicu sa natpisom JMBG i po ko zna koji put izrekao laz, da niti njegova djeca nemaju JMB. Takvi potezi se mogu protumaciti jedino kao panicni pokusaji spasavanja.

ma profil i karakter politicara je lizoguzac i gori od kamelona sto se tice boja...na sve ce se prilagoditi,mislim da se treba citava Bosna dici na noge i stvarno ih otjerati...

Ovi protesti su zivi FAKE , svi ti  tipovi sa pistama u ustima , sve to njihovo plesanje uz muziku ko ocarapiti -   je  nista ..  Neka se nadje neko medju njima neka donese zastavu sa ljiljanima ,pa ce te vidjeti sta ce mu se desiti ..   Na ovim protetstima ***** sa podocnjacima koji pusu u piste ,plesu ko na  xtc-u , sve je dobrodoslo u ime nekog bratstva i jedinstva  osim naravno ljiljana ,  posto nasi ljiljani vrjedjaju nasu bracu ***** i h***** i posto su to "ratni amblemi"  nisu pozeljni na protestima.   

Ovo sve gladni narod treba sici u Sarajevo i potuci ,jedne i druge ,  ove ***** sa podocnjacima  u nike patikama i zelenim cvikama  i parlamentarce.  I izdici zastavu sa ljiljanima da se vijori , a kome ne pase zastava Bosne i Hercegovine neka pukne od muke.

Edited by Namik Šepić
Vrijeđanje

Pa zastava sa ljiljanima je fašistička, srpske i hrvatske se slobodno mogu nosati :D

to su mirni protesti a politicari kazu da su im zivoti  ugrozeni ,pa sta da su protesti kao u Turskoj ili ostalim evrospkim zemljama gdje spalise sve i gdje se gine na protestima,koje ti politicari lisice...