Jump to content
superhik

Vjerodostojnost hadisa

Recommended Posts

Pa ,zar nije po hadisima i njegova (Poslanikova) majka  u " vatri" , isto tako njegov amidza (stric)  ,za kojeg u jednog drugoj sahih predaji kaze da je on najbolji covjek na zemlji  ?!

Pa ,zar nije po hadisima i njegova (Poslanikova) majka  u " vatri" , isto tako njegov amidza (stric)  ,za kojeg u jednog drugoj sahih predaji kaze da je on najbolji covjek na zemlji  ?!

He... De uradi sta korisno za ovog kratkog zivota. Mani se sitskih provala, prijateljski savjet ti dajem.
Vec sam napisao da su tolike gluposti da ne treba ozbiljno ni uzeti

Sitske lazi i gluposti... Ovo ne treba uzimati za ozbiljno i ne znam sto se ti superhik trudis toliko.

Otac poslanika a.s se zvao Abdullah, Allahov rob. arapi su znali za Allaha i prije poslanika a.s jer je ostavstina vjere Ismaila a.s, monoteizam u koji su trebali da vjeruju ! Ucinoli su sirk idolopoklonstvom i uzimajuci druge bogove mimo Allaha skrenuli su sa pravog puta. Eto kako su u dzehennemu.

Vidis hik da se provaljujes samo i glupo je ikako obazirati se na ta sektaska svrljanja sto kopiras.

Pitali su velikog učenjaka Ebu Bekr El-Arabi El-Malikija o čovjeku koji govori o roditeljima Poslanika a.s. da su u vatri, pa je Ebu Bekr odgovorio: "Ko to tvrdi, on je zaista proklet čovjek, pošto Allah govori:
"One koji Allaha i Poslanika Njegova budu vrijeđali, Allah će i na ovom i na onom svijetu prokleti, i sramnu im patnju pripremiti."
Zatim je rekao: "a ima li većeg vrijeđanja od toga da govoriš da su mu roditelji u vatri?!"

U bolesnoj interpretaciji vehabističke ideologije i ovo časno mjesto 'Pecina Hira' gdje je naš prelijepi Poslanik a.s. primio prve riječi Objave, proglasili su bidatom da se posjeti i u potpunosti ga zanemarili....A ovo je upozorenje koje su -------------  stavili u kojem ljudima nedozvoljavaju i odvraćaju od posjete ovog blagoslovljenog mjesta i gdje ljudima govore da nije dozvoljeno da se obavlja molitva tamo, da se dodiruje kamenje...

936846_451365674946281_1082471919_n.jpg

Edited by doktoraider
vrijeđanje. bude li bilo potrebe za slijedećim editiranjem, brisat ću ti komentare. ne slažemo se u mišljenju to je očigledno, i dopuštam ti da pišeš sve i svašta, međutim, neću ti dopustati da vrijeđaš ljude

da se Allah smiluje jednom našem šejhu kad je rekao da sufije nemaju islamskog znanja. jednostavno nemaju učenjaka. bave se puno pozivanjem u vjeru pod parolom "samo da nas je više" , dok kvalitet toga ne gledaju. Tu su pokazatelji njihovi muridi a i šejhovi. ovo pišem ozbiljno najozbiljnije. a što je najgore, njihovim sljedbenicima uspjeli su toliko isprati mozak da oni više ne znaju jednostavno šta znači razmišljati, a ja pozivam sve te "mladiće" (koliko god godina oni imali) da pokušaju još jednom ispočetka prići svim temama koje su davno zaključili u svom mozgu, odnosno bolje reći koje su "zaključali" njihovi "šejhovi".

ljudi moji, de shvatite jednom za sva vremena da pričanje o vjeri je osjetljiva tema. svi se moramo propitati je li u redu ono što pričamo.. toga su se bojali najbolji imami ovog ummeta.. pa zašto da mi ne strahujemo? za ove riječi će se odgovarati i za ono što je izreženo, te popraćeno djelima ljudi će biti bacani u Džehennem ili uvođeni u Džennet. Manite se više stvari koje nemaju jasan dokaz u šerijatu. Nije dokaz šta kaže ovaj ili onaj.. bio on makar Ahmed ibn Hanbel, šafija, Ebu Hanife, imama Malik i ostali... ukoliko imamo ajet ili hadis vjerodostojan iz poznatih zbirki hadisa za koje je ummet posvjedočio da su prihvatljivi hadisi..

Edited by doktoraider

a zasto se onda poziva na Sunnet ? ako nije bitno sta neko kaze pogotovo ako je priznat ucenjak ? 

i zbilja sto selefije ne pozivaju na dzihad u palestinu da se ide ? 

• Upvote 1

de citiraj hadis u kojem je Poslanik a.s. zabranio obilazak pećine Hira.....?????

prijatelju, generaliziraš.. i pogrešno shvataš neke stvari valjda što se radi o "saudijcima" ili kako ti kazes "vehabijama" ... de je kojim slučajem nešto slično bilo u izraelu, iranu ili pak turskoj, ubjeđen sam eto nekako, da bi tvoje gledanje na komplet situaciju bilo iz druge tačke..

pomiri se sa nekim stvarima jednostavno ako ih već ne možeš prihvatiti

prijatelju, generaliziraš.. i pogrešno shvataš neke stvari valjda što se radi o "saudijcima" ili kako ti kazes "vehabijama" ... de je kojim slučajem nešto slično bilo u izraelu, iranu ili pak turskoj, ubjeđen sam eto nekako, da bi tvoje gledanje na komplet situaciju bilo iz druge tačke..

Pa od njih se jedino Iran razlikuje. Ostalo su sve Americke prcije. :P

Da malo brace jenkija umisamo. :D

Edited by Jiggy Bau

da se Allah smiluje jednom našem šejhu kad je rekao da sufije nemaju islamskog znanja. jednostavno nemaju učenjaka. bave se puno pozivanjem u vjeru pod parolom "samo da nas je više" , dok kvalitet toga ne gledaju. Tu su pokazatelji njihovi muridi a i šejhovi. ovo pišem ozbiljno najozbiljnije. a što je najgore, njihovim sljedbenicima uspjeli su toliko isprati mozak da oni više ne znaju jednostavno šta znači razmišljati, a ja pozivam sve te "mladiće" (koliko god godina oni imali) da pokušaju još jednom ispočetka prići svim temama koje su davno zaključili u svom mozgu, odnosno bolje reći koje su "zaključali" njihovi "šejhovi".

ljudi moji, de shvatite jednom za sva vremena da pričanje o vjeri je osjetljiva tema. svi se moramo propitati je li u redu ono što pričamo.. toga su se bojali najbolji imami ovog ummeta.. pa zašto da mi ne strahujemo? za ove riječi će se odgovarati i za ono što je izreženo, te popraćeno djelima ljudi će biti bacani u Džehennem ili uvođeni u Džennet. Manite se više stvari koje nemaju jasan dokaz u šerijatu. Nije dokaz šta kaže ovaj ili onaj.. bio on makar Ahmed ibn Hanbel, šafija, Ebu Hanife, imama Malik i ostali... ukoliko imamo ajet ili hadis vjerodostojan iz poznatih zbirki hadisa za koje je ummet posvjedočio da su prihvatljivi hadisi..

isto ovo što si napisao, može se primijeniti i na vehabije/selefije, tj. na ''njihove'' šejhove, muride, muršide i zaključane mozgove..... :mail:

pa pitam fino, kojim hadisom je Resulullah s.a.w.s. zabranio obilazak pećine Hira, jer na onoj tabli čiju sliku sam postirao fino piše da Poslanik a.s. to nije dozvolio....

zar to nije iznošenje laži na Poslanika a.s.....????

Sljedbenici zaluđene ideologije ovih dana su srušili turbe ashaba Hujr ibn Adi-a. r.a...... :dwarf: 

485460_277095442427339_825155531_n.jpg

936992_277095382427345_435624422_n.jpg

942786_277095409094009_399045994_n.jpg

Tobe ja Rabbi, možete zamisliti da čak i Ibn Tejmija i Ibn Kajjim tvrde da u zbirci od Muslima ima nevjerodostojnih hadisa.

Ibn Tejmija je rekao u svojoj knjizi "Medjmu'a Elfetava" 17/236 sljedeće:
"Imam Muslim je prenosio neke hadise za koje zna da su pogresni, kao npr. govor Ebu Sufjana, nakon sto je primio Islam, upućen Poslaniku a.s. ("volio bih te oženiti sa mojom kćerkom Ummu Habibe") a to je greska, posto nema polemike oko toga, da je se Poslanik a.s. oženio sa Ummu Habibom prije nego sto će Ebu Sufjan primiti Islam"
Ibn Kajjim je komentarisao na navedeni hadis: "Nema dileme oko toga da je hadis netacan" (Zad El-me'ad 1/110)

a zasto se onda poziva na Sunnet ? ako nije bitno sta neko kaze pogotovo ako je priznat ucenjak ? 

i zbilja sto selefije ne pozivaju na dzihad u palestinu da se ide ? 

na drugo pitanje koje postavio lucky ,cekam vec duze vrijeme (ca. 10 godina) 

de citiraj hadis u kojem je Poslanik a.s. zabranio obilazak pećine Hira.....?????

De ti meni nadji hadis u kojem je dozvoljeno hodati po mjesecu.

Pa od njih se jedino Iran razlikuje. Ostalo su sve Americke prcije. :P
Da malo brace jenkija umisamo. :D

Sta ti radis ma ovoj temi ? Sto tebe to toliko zanima ?

Iranci su perzijanci vodjeni apokalipticnom bolesnom ideologijom utemeljenoj na starim paganskim vjerovanjima, naravno da se razlikuju. A americki petrodolar ovisi o nafti lijenih arapa, ali kad dodje neko drugi na vlast i kad se narod malo probudi, onda mogu propasti u 2 dana. Eto na koji nacin oni i mogu izdvajati 500 milijardi svake godine za vojni budzet, zbog umjetno stvorene ekonomske medjuovisnosti ksa sa usa

na drugo pitanje koje postavio lucky ,cekam vec duze vrijeme (ca. 10 godina)

Ti samo pretpostavljas. Glupost je misliti da se poziva u rat u Afganistanu protiv amerikanaca a onda da se radi na njihov interes na drugom mjestu. Ko je uopste rekao da se ne poziva ? Ja pokusavam biti neutralan ali kad bi svaki musliman mrzio izrael kao selefije ( npr u egiptu oni ) püne bi stanje ni sekunde vise bilo ovako.

kako je pocela objava casnog Kurana ? 

mozda tu nadjes odgovor na ovako smjesno pitanje ... 

Iranci su perzijanci vodjeni apokalipticnom bolesnom ideologijom utemeljenoj na starim paganskim vjerovanjima, naravno da se razlikuju. A americki petrodolar ovisi o nafti lijenih arapa, ali kad dodje neko drugi na vlast i kad se narod malo probudi, onda mogu propasti u 2 dana. Eto na koji nacin oni i mogu izdvajati 500 milijardi svake godine za vojni budzet, zbog umjetno stvorene ekonomske medjuovisnosti ksa sa usa

Nemoj da ti pocnem navoditi sve islamske ucenjake (ehli sunneta vel dzemata ) koji su bili perzijanci , pa sam Ebu Hanifa je bio perzijanac .  Mislim da ih ima toliko puno da bi mi trebala jedna debela teka da sve perzijance popisem .  Sta su bili Buhari i Muslim ako ne perzijanci ? 

Izmedjuostalog Perzija je do skoro bila sunijska zemlja ,uopce mi nije jasno zasto se sije stalno dovode u vezu sa perzijancima, sta cemo sa sijama arapima  iracanima,kuwejcanima itd ?!  Jarane , pitaj tamo dje pitas .. Jeli vise sunijskih ucenjaka perzijanaca ili sijskih !? 

Djecko zar nije sunnet sve sto je Poslanik a.s. rekao, radio i sutnjom odobrio, bar bi vi selefije to trebali znati...

S druge strane upravo saudijska vlada, koju podrzava zdusno vehabijska ulema, je najveci saveznik SAD i njihov najznacajniji partner u dilanju nafte...

kako je pocela objava casnog Kurana ? 

mozda tu nadjes odgovor na ovako smjesno pitanje ...

Znam ja to legendo moja, i opet ne mozes tolike pare na projekte dati kad ti je 80% covjecanstva gladno. To ke druga tema ka ti hocu reci da se covjek koristi jeftinim glupostima. Eto poslanik a.s nije nista rekao klanjanje u svemiru niti objasnio ali se moze propis izvuci.

Nemoj da ti pocnem navoditi sve islamske ucenjake (ehli sunneta vel dzemata ) koji su bili perzijanci , pa sam Ebu Hanifa je bio perzijanac .  Mislim da ih ima toliko puno da bi mi trebala jedna debela teka da sve perzijance popisem .  Sta su bili Buhari i Muslim ako ne perzijanci ? 
Izmedjuostalog Perzija je do skoro bila sunijska zemlja ,uopce mi nije jasno zasto se sije stalno dovode u vezu sa perzijancima, sta cemo sa sijama arapima  iracanima,kuwejcanima itd ?!  Jarane , pitaj tamo dje pitas .. Jeli vise sunijskih ucenjaka perzijanaca ili sijskih !?

Zato sto njihovo krvno nasljedstvo i "imamet" je doktrina paganske vjere koja je u perziji bila i njihov "islam" ako ikako mogu to i nazvati -batil !

70 000 jevreja kz Esfahana ce slijediti Dedzala, a Esfahan je Sitski grad... Ali reci ce oni kako taj hadis nije ispravan pa ce udarati na temelje islama i njegove ucenjake

Djecko zar nije sunnet sve sto je Poslanik a.s. rekao, radio i sutnjom odobrio, bar bi vi selefije to trebali znati...
S druge strane upravo saudijska vlada, koju podrzava zdusno vehabijska ulema, je najveci saveznik SAD i njihov najznacajniji partner u dilanju nafte...

Ma da islam je nestao u zemlji objave a sacuvao se kod onih koji su ubijali halife, proklinjali ashabe i zene poslanika a.s te ratovali protiv hilafeta - izdajnicke sije sa cijih stranica (ha-mim) i floodas ovaj forum tim tekstovima.

Da se razumjes u neke stvari znao bi kako je nastala medjuovisnost americke i saudijske ekonomije, i kalav je stav naroda dole...

Za tvoju informaciju poslanik a.s je rekao aliji r.a da porusi sve na mezarlucima sto je vise koljena
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Sta radim... Znas one udbase kako su prije rata isli u dzamiju pisati ko ide u dzamiju,, a poslije rata i jos idu u dzamiju pisati ko ne ide u dzamiju??? Eh, tako i ja ovdje u cazinu i gdje god, gledam ko je, ekstrem, vebs i naravno pisem i dokumentuje i javljam braci jenkijim.

Ako uzmemo hipotezu da sam ja americki spijun, ne mozes mi zamjeriti jer je potrebno vise skila i znanja da se to postigne nego da se postane vehabija. :P

- uvreda izbrisana

Edited by doktoraider
Jiggii....

Jiggy, zamisli, citirao sam te evo maloprije :) .. Znam, sve je moguce pa i to da si ti ubo recenicu za memoare :D
  • Upvote 1

Sta radim... Znas one udbase kako su prije rata isli u dzamiju pisati ko ide u dzamiju,, a poslije rata i jos idu u dzamiju pisati ko ne ide u dzamiju??? Eh, tako i ja ovdje u cazinu i gdje god, gledam ko je, ekstrem, vebs i naravno pisem i dokumentuje i javljam braci jenkijim.

Ako uzmemo hipotezu da sam ja americki spijun, ne mozes mi zamjeriti jer je potrebno vise skila i znanja da se to postigne nego da se postane vehabija. :P

Posto si ti rekao Gorilli da si najveci hejter i da  je sretan sto nije hodao tvojim putem, zakljucio sam da si ti neki opsesivno kompulzivni kompleksas i licis svoje komplekse ekstremnim islamizmom i tako. :P

So lon'  hell bent for leather wahhabi. xD

To uopste nije toliko tesko Jiggy  ,kolko ti mislis , meni u vise navrata nudjeno da "spijuniram"  u vidu da idem na predavanja i druzenja i da sniman sve sto se govori . Ako nisi znao ne prisluskuju se samo Vehabije , svi se od pril. isto prate i prisluskuju ,  jedino sto se oko tih Vehabija dize najveca pompa (valjda zbog toga sto oni najvise lice na muslimane i sto najvise "praktikuju vjeru"  a od toga se ljudi danas zgrazavaju).

Vehabije u Becu su prije nekoliko godina otkrili covjeka koji ih je snimao,slikao itd.  (nasli mu mikrofon,kameru itd)  i radio je za Jenikije ..

Nemoj misliti da su ga Vehosi skalpirali ili sl.   ,samo su ga iskljucili iz zajednice   i to je sve ..

Ja u zivotu nisam nikad nikog otcviko muriji za bilo sta ,niti sam se kad nekom popeo na zenu.ZLATNO PRAVILO     i to ce kod mene ostati tako

I najveceg neprijatelja nebih cvikao , jer to je za mene podmuklo i neljudski..   

To ovako ide , kad te izvuku na granici ili ako ti dodju kuci da te ispituju iz bilo kojeg razloga ,   pa im ti fino lijepo objasnis da nisi nikakav bombas niti terorista ..Ko sto kaje Caki u filmu Gori vatra :" Mozda sam supak , al terorista nisam !  haha* 

Onda oni "tvoja braca Jenki" ili oni sto suradjuju sa njima ,zavisi do drzave u kojoj se nalazis ..ti kazu : Ok,  ako si ti toliko dobar i ako "POSTUJES ZAKON" -  bez ovog POSTUJES ZAKON neide nista ...   ako jej tako kako kazes , onda bi mogao za nas raditi ili sa nama .. NECE BITI DZABE ,  kako bi mi zajedno suzbili belaj ..

Eto Jiggy , sad znas ..kako doci do posla iz snova ...  Pocnes ici kod Vehabija u dzamiju ili nekih drugih sumljivih bradatih momaka , i oni  "braca Jenki"  ili njihovi jarani ce ti sami doci , i ponudit ti posao ..  da hodas prikopcan u kablove i mikrofone.     To je sve ..   

Ako se sjecas onog tipa iz franciske (onaj brljo "fol terorista" sto se slikao u BMW-u ) sto je francuska policija ispucala kamion metaka na stan u kom se on nalazio ,  ee, isti taj tip je za francuske obavjestajne sluzbe nosao mikrofone po dzamijama.   Isto se desilo sa onima u Londonu ,USA  itd..  

Dakle najvise nagrebuse na kraju takvi ,,,   Kad nemaju koga nasamariti i napraviti glavnog krivca od njega , uzmu svog nekog spijuna i naprave Holivud.

Cuvaj se Jiggy  u kakve se firme zaposljavas .    Drz se baustele i vici riba .  Ako ne radis na bausteli , popricat cu ja malo sa Gorillom da ti on sta sredi , ako on ne zna gdje bi te mogao ubaciti , znaju njegovi Gay prijatelji garant .  :vampire: