Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

BootMRG missing i Startup Repair

Recommended Posts

Jedan mali problemcic koji je tesko rijesiti preko googlea :)

Naime ako ste kupili sebi neki "jeftiniji" laptop ili nesto direktno iz tvornice i dobili ste Free DOS OS, zatim ste ubacili instalacijski DVD i digli sistem, pa ste nekim igrajem "slucajnosti" koristili neki od Partition programa za novu particiju, u tom svemu ste izbrisali i tu particiju gdje je bio DOS, a time je otisao vjerovatno i Startup koji vise ne moze pronaci npr win7 pa vam se pokaze  BootMRG missing, restartirajte comp i tako unedogled..

Jednostavno vratite instalacijski DVD od windowsa i dole prije klika na install Windows, idite na repair Windows, gdje ce vam ponuditi opciju Startup repair, ponovno ce vam Bootovati windows i to je to :)

Valjda ste me shvatili, sta hocu reci :P

Znaci ne radi se o Bios Bootovanju, jer dzaba sto ste izabrali HDD pri Startup-u na kojem se nalazi Vas OS, on ga nece spojiti ..

Ili ako imate dva sistema pa zelite jedan automatski dignuti u 0 sec..

Computer - desni klik Properties - Advanced System Settings - pa na advanced tabu imate tri settings opcije, odaberete onaj zadnji pod Startup and Recovery - tu ce vam se otvoriti defaul operating system (windows) a ispod i koliko sekundi da ceka da ga bootuje..

Edited by PacificHurricane

Sta ako ne rade dvije plocice rama zajedno? Probas svaku posebno radi... Probas oba slota rade....ista frekvencija isto sve

Znaci samo BootMGR/MBR i GRUB pitanja... zanimljivooo, keep talkin' :P

U svakom slucaju, podsjeti me na te zezancije s tim... Nije mi se to desilo ima dugo. :)

MGR se pise ali ja ko seljacina dok sam bio manji naucio reci mrg i ostalo tako.. Ko sto se dan danas prospem sa jutube :D A za ovaj problem postoje i Utility fazoni koje dizes iz biosa.. A posto je to vec windows odradio u repair opciji preko instalacijskog.. Zasto se muciti.. Problem se moze desiti mozda i kod updatea ili nekog virusa.. Znaci desi se malo cesce, posebno ako brises DOS na vec instalirani sistem jer si "slucajno" zaboravio formatirati particiju :)

MGR se pise ali ja ko seljacina dok sam bio manji naucio reci mrg i ostalo tako.. Ko sto se dan danas prospem sa jutube :D A za ovaj problem postoje i Utility fazoni koje dizes iz biosa.. A posto je to vec windows odradio u repair opciji preko instalacijskog.. Zasto se muciti.. Problem se moze desiti mozda i kod updatea ili nekog virusa.. Znaci desi se malo cesce, posebno ako brises DOS na vec instalirani sistem jer si "slucajno" zaboravio formatirati particiju :)

Vala bas, MRG i gotovo, tesko MGR meni pada. To, slucajno, da zaboravim formatirati particiju mi se ne desava vise. :)

A sta kad bi pala atomska bomba u šestanovac ?

Mislim da bi ti psov'o i kleo sve američko, bez obzira ko god da ju je bacio.

Cini mi se da se to desavalo na winxp kod instalacije na SATA diskove da je falio MBR ili kad instaliras Winxp nakon Win7...