Jump to content
Banjaluka

Politika, pod razno...

Recommended Posts

Nisam hodza ,hvala bogu -    pitas zasto  je "muslimansko" drustvo takvo ?  Takvi su zbog toga sto nemaju ni osnovno znanje o islamu ,  takvi su sto su se odali materijalizmu u potpunosti ,  takvi su sto je njihovom neznanjau rezultiralo apsolutno svrgnjavanje sustinskog islama , sve vjernici a sekularizam obozavaju ,    ne moras mi pricati o danasnjem arapskom licemjerstvu ..    poenta je da sve to sto "muslimani"  takozvani ,.rade nemaju vjerski dokaz za to "

zaista nema dokaza u vjeri islamu da covjek moze odvest djevojcicu sa obecanjem da je zeni , pa je nakon toga vratit ..    ovo je samo jedan primjer -     kaos to za ovo nemaju dokaz u objavi tako nemaju nizasto dokaz sto rade ,,,

ti ih sve nazivas muslimanima -    a , ja tebe pitam :  "na osnovu cega su muslimani kad ne poznaju osnovno islamsko ucenje niti se pridrzavaju osnovnih pravila ?   vec samoim je na jeziku , i lupajus e u prsa poput nas Bosnja  /kako su musliman ....    a kad im postavis dva pitanje ,on (Bosnjo/Arap/Turcin) pojma nema sta ga pitas ,..          Danas ljudi koji se pripisuju islamu zlostavljaju i zloupotrebljavaju vjeru , iz svog ne znanja ..  

TI to sve vidis ali ne znas objasniti , tvoj problem je stos i sve one koji se pripisuju islamu zaista svrstao u muslimane -  sto i nije pogresno jer sami se izjasnjavaju tako ,   ali pitanje je koliko su ti ljudi zaista sustinski muslimani ,   a ja i ti znamo da su to ama bas nikakvi muslimani .. al haj eto ..   svi se mi previse MUSLIMANAMO   a , veze nemamo sa islamom i pravim muslimanima .

Ali , Sonda  ovdje je tema Politika  i mislim da nije bas Ok ,da pisemo o vjeri ..  pitao si me odgovorio sam ,  al nemoj vise .-.-    :codemafia:

Reci ti nama , sta nam politicari danas rade i koliko smo nagrebusili  ?!   :vinsent:

Nisi mi odgovorio na moje zadnje pitanje koje je za mene najinteresannije od svih ovih drugih pitanja i odgovora.

To ti ne mogu precizno reci , zbog toga sto ne znam kad je zemlja stvorena ,   ono sto ja znam je, da je postojao zivot prije Adema a.s na zemlji ,  dakle  ono sto je sigurno je da je postojao zivot  drugih bica prije slanja Adema na zemlju ,  bila su bica dzini , meleki itd..    za Meleke mougu sa sigurnoscu tvrditi da su stvoreni i postojali prije stvaranja zemlje ,    za dzine nisam siguran ,   a samo Allah zna kakvih sve bica ima i sta je sve stvarao ,   

mi ljudi pojma nemamo , samo mislimo da nesto znamo 

a. misliti i  (  .....)  nije isto 

Hanzo je dao odgovor sa duhovne, vjernicke strane, onako kako bi odgovorio svaki vjernik bilo koje od monoteistickih religija.

Ja cu ti dati odgovor koji zastupa sekularna strana, zasnovan na teoriji o velikom prasku ( The Big Bang):
nije bilo zivota prije nastanka nebeskih tijela, jer se to protivi danasnjem poimanju prirodnih zakona.

Eto, to su ti dvije teorije pa ti izaberi vlastitu, ali ako to mislis dalje diskutovati, molim te da to nastavis na temi Religija ili Nauka. Ovdje diskutujemo politiku.

http://www.cazin.net/bih/48375-mediji-i-politicari-u-rs-krivicno-goniti-suljagica-suljagic-bice-nas-100-000-na-izborima-2014.html

ovako se vodi politika,neka se ugledaju nasi politicari koji sve ove godine vladaju za narod  a protiv naroda,ovako se rusi republika prcka...hanzonehatori jarane ovog sondu je pojela Americka propaganda sve sto je Muslimansko i lose je,on ti osudjuje nekog koga ni nezna i vrijedza a propalica nemoze biti veca,kazem ti covjek je plodno tlo kao spuzva upija sve ono sto je lose za ljudsku rasu,ili to samo na ove babine dijeluje,jer svi isti do jednog,sve Muslimani Bosanci Krajisnici do juce kopali orali i cizme na nogama kao i ona masa ljudi sto ih je babo opet zahebo i pogodno tlo za ostvarivanje ciljeva,lijepo je imati cilj i uciti nesto pametno i pobjeci iz cizama i Krajiskih njiva ali ovi su pretjerali,kad treba naj veci su Muslimani a i naj veci izdajnici kad treba...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat;

Nikola Tesla,

Jedini metod koji bi odgovarao našem osjećanju civilizovanog ponašanja je sterilizacija i potiskivanje seksualnog instikta kod neprilagođenih jedinki. Nekoliko evropskih i neke članice unije Sjedinjenih država odlučuju se da sterilizuju kriminalce i mentalno poremećene osobe. To nije dovoljno. Naučnici stalno vrše pritisak da se osnivanje bračne zajednice učini što težim. Svakome ko nije pouzdan roditelj neće biti dopušteno da stvara potomstvo. Za jedan vijek od danas, normalnoj osobi biće jednako neprihvatljivo da opšti sa neprilagođenim pripadnicima društva koliko i sa običnim kriminalcima.

-------------------------------------------------------------------------

Nadam se iksi da ce ovo na tebe pozitivno djelovati.Procitaj,procitaj vise puta!!

Meni ovo više liči na citat iz Mein Kampfa. Fašizam u svom izvornom obliku.

btw. premjestio sm tvoja dva prethodna posta tamo gdje pripadaju, jedan na religiju, drugi na nauku. Gledaj da ih objaviš sam tamo gdje treba jer trenutno imam vremena, pa mogu da tražim gdje ću ih premjestiti, ali ako nemam vremena, postoji rizik da ću samo izbrisati ono što nema veze sa diskusijom (kao spam).

• Upvote 1

Meni ovo vise lici na put prema zdravom i korisnom drustvu, bez ovakvih pojedinaca koji ce reprodukovati jos zesce kriminalce i mentalno retardirane osobe.Ovo se ne moze dovoditi u vezu sa fasizmom,jer se ovdje ne zagovara fizicka eliminacija.Ovdje se zagovara sterilizacija,jer od kriminalca ne mozes dobiti nista drugo u reproduktivnom smislu nego jos veceg kriminalca,lopova,ubicu,silovatelja.Dakle,zestoko podrzavam ovu ideju jer je ona dobra kako za pojedinca koji hoce i zahtjeva da zivi u savrsenom drustvu,tako i za kolektivitet. A to je put u savrsenstvo jednog naroda.Tako se iskorijenjuju na human nacin stvari koje samo vode narod u propast i sunovrat,drustvo bez morala,logike i svake odgovornosti prema sebi samom ,tako i prema kolektivitetu.

Fasizam je drustveni poredak koji se zasniva na apsolutnoj poslusnosti i nemogucnosti drukcijeg misljenja. Postoji samo jedna volja (sjecamo se onog jedan narod, jedna drzava, jedan vodja), svi oni koji se ne uklapaju su nepozeljni i izlozeni neprijatnim konsekvensama.
Takvo razmisljanje je vrlo opasno, jer postoje neogranicene mogucnosti zloupotrebe koje mogu uvijek eskalirati u genocid. Ono sto je najopasnije je da ljudi prihvate ovakav model, jer onda granica moze lako da se pomjera.

[quote name="sonda" post="476824" timestamp="1366559408"][quote name="x-men" post="476790" timestamp="1366530132"]
http://www.cazin.net/bih/48375-mediji-i-politicari-u-rs-krivicno-goniti-suljagica-suljagic-bice-nas-100-000-na-izborima-2014.html

ovako se vodi politika,neka se ugledaju nasi politicari koji sve ove godine vladaju za narod a protiv naroda,ovako se rusi republika prcka...hanzonehatori jarane ovog sondu je pojela Americka propaganda sve sto je Muslimansko i lose je,on ti osudjuje nekog koga ni nezna i vrijedza a propalica nemoze biti veca,kazem ti covjek je plodno tlo kao spuzva upija sve ono sto je lose za ljudsku rasu,ili to samo na ove babine dijeluje,jer svi isti do jednog,sve Muslimani Bosanci Krajisnici do juce kopali orali i cizme na nogama kao i ona masa ljudi sto ih je babo opet zahebo i pogodno tlo za ostvarivanje ciljeva,lijepo je imati cilj i uciti nesto pametno i pobjeci iz cizama i Krajiskih njiva ali ovi su pretjerali,kad treba naj veci su Muslimani a i naj veci izdajnici kad treba...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citat;
Nikola Tesla,
Jedini metod koji bi odgovarao našem osjećanju civilizovanog ponašanja je sterilizacija i potiskivanje seksualnog instikta kod neprilagođenih jedinki. Nekoliko evropskih i neke članice unije Sjedinjenih država odlučuju se da sterilizuju kriminalce i mentalno poremećene osobe. To nije dovoljno. Naučnici stalno vrše pritisak da se osnivanje bračne zajednice učini što težim. Svakome ko nije pouzdan roditelj neće biti dopušteno da stvara potomstvo. Za jedan vijek od danas, normalnoj osobi biće jednako neprihvatljivo da opšti sa neprilagođenim pripadnicima društva koliko i sa običnim kriminalcima.
-------------------------------------------------------------------------
Nadam se iksi da ce ovo na tebe pozitivno djelovati.Procitaj,procitaj vise puta

Neznam sonda ko tebe sklepa po ovom sto tesla napisa, bas ti stoji ovaj Kommentar, Edited by x-men

Sadašnje prema budućem. O prošlosti su ispisani romani na ovom forum. :D

@Sonda, zaboravio ti odgovoriti ili ... ?

hemo se kladiti da ce doci sa novim arhivskim clancima koje kopa kopa sve ovo vrijeme dok ga nema ili ima par dana posla,ciscenje wc-ova haha,jer kod njega svi mi cistimo Njemacke wc-ove,more biti da je i sam otisao probati taj rad :-)))

• Upvote 1
  • Downvote 1

Englez de napisi sta nemoj samo minuse ovuda dijeliti i pluseve....

Evo citiracu ovog Becliju:

"Becki filozof Liessmann kaze da je nase takozvano drustvo znanja samo prazna floskula i velika zabluda iza koje se krije kapitalizacija duha i opsta, masovna i sveprisutna neobrazovanost."

Mozda smo obadvoje svjedoci mnogih dogadjaja u proslosti i sadasnjosti.E,kad je u pitanju obrazovanost filozof je genijalno odgovorio.Sta se ima ocekivati od  obrazovanja i omladine,koja najvise da je lajkova nekoj islamskoj ekstremnoj ideji i ekstremistickim islamskim stranicama,nego na neki naucni pronalazak od kojeg ce koristi imati cijeli svijet.Obrazovanje i obrazovani ljudi mogu povuci drustvo u bolju buducnost.Na zalost,kod nas je drustvo komplet zakazalo.

Fasizam je drustveni poredak koji se zasniva na apsolutnoj poslusnosti i nemogucnosti drukcijeg misljenja. Postoji samo jedna volja (sjecamo se onog jedan narod, jedna drzava, jedan vodja), svi oni koji se ne uklapaju su nepozeljni i izlozeni neprijatnim konsekvensama.
Takvo razmisljanje je vrlo opasno, jer postoje neogranicene mogucnosti zloupotrebe koje mogu uvijek eskalirati u genocid. Ono sto je najopasnije je da ljudi prihvate ovakav model, jer onda granica moze lako da se pomjera.

moze li se reci za milosa bojanica da je fasista `?..hh* 

http://www.youtube.com/watch?v=lzZXLrminnc

"Becki filozof Liessmann kaze da je nase takozvano drustvo znanja samo prazna floskula i velika zabluda iza koje se krije kapitalizacija duha i opsta, masovna i sveprisutna neobrazovanost."

Mozda smo obadvoje svjedoci mnogih dogadjaja u proslosti i sadasnjosti.E,kad je u pitanju obrazovanost filozof je genijalno odgovorio.Sta se ima ocekivati od  obrazovanja i omladine,koja najvise da je lajkova nekoj islamskoj ekstremnoj ideji i ekstremistickim islamskim stranicama,nego na neki naucni pronalazak od kojeg ce koristi imati cijeli svijet.Obrazovanje i obrazovani ljudi mogu povuci drustvo u bolju buducnost.Na zalost,kod nas je drustvo komplet zakazalo.

pitanje je bilo toliko jednostavno da nema potrebe da toliko bjezis od odgovora sa filozofiranjem ... ratni zlocinac fikret preko behrica kontrolise kladusu ... sta se nakon 200 dana kontrole kladuse od strane ratnog zlocinca fikreta moze vijdeti u kladusi ... znaci vidil se napredak i poboljsanje ? 

P.S. napredak i poboljsanje nije da cerka ratnog zlocinca kupuje dzipa ...  ili rusenje sportske dvorane ...

@Sonda, konkretan odgovor sam očekivala.

Sta uradise ovih dana Dodiku, pa ima covjek da dobije srcani.. Haman pa mi ga zao :D .. Srbija rijesila pitanje Kosova, njega u RS maksimalno pritiskaju zbog nezakoniti kredita, zbog neostvarenih projekata, pa onda mu ode Kacavenda u pedere i Moon mu zabiberi toliko duboko da je svima jasno ako je Amerika to rekla, da je Dodik proslost, u slag na tortu danas bude Nikolic :)

Njegovo je proslo, odavno. Kod Srba je izgorio, ali ne treba potcjenjivati njegove hababe na federalnoj strani koji bi nestankom Dodika i sami dosli u istu situaciju, tj. da narod skonta da su suvisni. Nisu nama neprijatelji Srbi ili Hrvati, niti smo mi njima, nego smo svi mi taoci iste politike koja propagira ugrozenost i zastitu kvazinacionalnih interesa, koja vedri i oblaci politickim nebom BiH od 1991. godine. Koje smo mi ovce. Hocemo li ikada doci pameti?

Sta uradise ovih dana Dodiku, pa ima covjek da dobije srcani.. Haman pa mi ga zao :D .. Srbija rijesila pitanje Kosova, njega u RS maksimalno pritiskaju zbog nezakoniti kredita, zbog neostvarenih projekata, pa onda mu ode Kacavenda u pedere i Moon mu zabiberi toliko duboko da je svima jasno ako je Amerika to rekla, da je Dodik proslost, u slag na tortu danas bude Nikolic :)

Nemojte se prerano radovati kad je gospon Laktasevic Dodik u pitanju ,  koliko su se puta mnogi obradovali ,pa Traktorista  na kraju ispadne najveca faca ..na kraju price.

Kako i nebi kad je pola Bosne njegovo vlasnistvo ...        Nase supke treba kritikovati , sto nista ne poduzimaju protiv Dodika ,   oni sa Dodikom igraju zajednicku igru.

Gdje ima jedan Bosnjacki politicar da je dao ostavku zbog Dodika ?    Ili ima li jedan politicar , da mu je zaprijetio momacki (osim Sefera, Sefer nije politicar )

(Video) U haremu gradske džamije V.Kladuša klanjana prva zajednička šehidska dženaza

http://reprezent.ba/index.php/srednji-red/velika-kladusa/4360.html

Lijepo bi bilo da su se političari Cazina udostojili doći, mislim i na ove i na one tj. SDA i A-SDA.

Edited by Ciklama

(Video) U haremu gradske džamije V.Kladuša klanjana prva zajednička šehidska dženaza

http://reprezent.ba/index.php/srednji-red/velika-kladusa/4360.html

Lijepo bi bilo da su se političari Cazina udostojili doći, mislim i na ove i na one tj. SDA i A-SDA.

Da budu sigurni da je provokacija, kako vec sad neki pisu.

Da budu sigurni da je provokacija, kako vec sad neki pisu.

Izvini, nešto sam propustila jer ne razumijem šta je provokacija.

Blago tebi kad ne znas. Ignorance is bliss.

Uglavnom jedan profil nekog portala je shareovo  tu vijesz i u opisu naravno, "provokacija, ili?".

zasto ne obavljaju dzenazu tamo gdje ukopavaju mrtvaca (po sunetu)  ?     ja kada umrem ne bih volio da na moj sanduk neko stavlja  zastavu varta baterija  ili motornog ulja , niti bilo koju drugu zastavu  ,  sta ce mi to , tad cu imati dovoljno svojih belaga ,    jos mi samo fali nacionalizam 

Blago meni što nisam u Globalnom selu, tj. famoznom FB pa nemam pojma šta narod piše, niti po profilima svojim, niti šta komentarišu po vijestima. :)

Zašto je klanjana pred džamijom? Vjerovatno što je zajednička, a svaki od njih je ukopan u mezarju svoje porodice.

Meni nije mjesto bilo tu, nisam ni išla, ali sam u vrijeme klanjanja dženaze morala proći autom, i ostala sam zatečena situacijom.

Saobraćaj nije bio zaustavljen, naroda i nije bilo kako bi se očekivalo u takvoj situaciji. Jedva sam dočekala fotke od jednog kolege da pogledam, da budem sigurna da se niko od političara dalje od Kladuše nije udostojio doći, a kad su stranački skupovi onda su tu, da educiraju narod kako ih zaokružiti na glasačkim listićima. Podbacila je Kladuša (Šehidska organizacija, Udruženje patriota, SDA) u organizaciji, medijskom obavještavanju, pa nadalje.