Jump to content
Sign in to follow this  
CAZIN.NET Forum ;)

VIDEO / Ekrem Prošić za FTV:Prodavaćemo postepeno Telekom, FDS i druge resurse

Recommended Posts

Glasovima 432 delegata, na Osnivačkoj skupštini donesena je odluka o osnivanje stranke Demokratska fronta. Za predsjednika stranke jednoglasno je izabran Željko Komšić.

Delegati su usvojili i Statut stranke. Demokratska fronta imat će 27 članova Predsjedništva, uključujući predsjednika, generalnog sekretara i pet potpredsjednika. Demokratska fronta imat će skraćenicu DF i bit će stranka lijevog centra fokusirana za zaštitu temeljnih sloboda, republikansko uređenje, vladavinu prava, afirmaciju antifašizma, zaštitu prava nacionalnih manjina.

Na Osnivačkoj skupštini Demokratske fronte izabrana su i tri potpredsjednika stranke: Hanka Vajzović, Karolina Karačić i Milan Mandilović. Preostala dva potpredsjednika bit će izabrana kada se stranka razvije u svim dijelovima BiH.

Izabrano je i deset članova Predsjedništva stranke, a preostalih deset bit će popunjeno dok se ne formiraju odbori u ostalim općinama i kantonima BiH.

Članovi Predsjedništva stranke su Mensura Beganović, Maja Stapić, Stanko Vasić, Damir Marjanović, Munib Alibabić Munja, Ivica Šutalo, Konstantin Jovanović, Alija Šuko, Ekrem Prošić i Dejan Pavić.

Sifet Podžić odabran je za generalnog sekretara stranke koji će do kongresa stranke obavljati ovu dužnost.

Prije izbora Predsjedništva i ostalih organa Demokratske fronte, prisutnima se obratio i član Predsjedništva BiH i osnivač ove stranke Željko Komšić koji je kazao da je "spreman pružiti ruku svima koji žele dobro BiH, ali da ne želi pružiti ruku šovinistima i fašistima jer s njima nema o čemu razgovarati".

Komšić je kazao da je Demokratska fronta dobila takav naziv "jer je BiH potrebna demokratija, ali i određena vrsta fronte". "Ovo će biti stranka svih ljudi u BiH. Ovdje ima ljudi i iz RS-a koji nisu povratnici tamo, već su to Srbi", kazao je, između ostalog, Komšić.

Željko Komšić, bivši potpredsjednik SDP-a BiH, istupio je iz te stranke u ljeto prošle godine, a nedugo poslije tog čina najavio je formiranje nove stranke.

Svoju odluku da napusti SDP BiH Komšić je obrazložio neslaganjem sa predloženim rješenjem za implementaciju presude Evropskog suda za ljudska prava u Strazburu u slučaju "Sejdić i Finci".

Nedavno je predstavljen i logo Demokratske fronte koji simbolizuje jedro koje ide prema Evropskoj uniji.

(Federalna)

[url=http://www.cazin.net/cazin/47426-video-ekrem-prosic-za-ftv-prodavacemo-postepeno-telekom-fds-i-druge-resurse.html]Pogledaj cijeli članak[/url]

Već sad znam da neće dobiti moj glas.

Već sad znam da neće dobiti moj glas.

Zbog prodaje?

Ja kad bih vjerovao da hoće prodati bi imali moj glas:). Ali stare su to komunjare neće oni ništa prodavati nego će izvlačiti pare iz tih firmi kao i sve stranke do sada.

Ne zbog prodaje već kad vidim ko su sve ljudi koji su u toj stranci.