Jump to content
CAZIN.NET Forum ;)

Dodik: RS će dočekati referendum

Recommended Posts

Zašto se ne bi dopustilo srbima ako zele da se odvoje od BiH? Ovako održavamo nefunkcionalan sistem na zivotu. 

Svako fino na svoju stranu i to je to. U BiH ionako ima mjesta za još barem 10 mil stanovnika koliko smo rijetko naseljeni tako da ne vidim probleme...

Gospon, a zakaj se nebi dopustil Bošnjacima Sandžaka da se odvoje ili pak Vojvođanima?? Za razliku od vlahovske kmetovije koja je nedavno doselila u Bosnu, Sandžaklije i Vojvođani su domicijelni na svom prostoru te kao takvi imaju veći legitimitet za traženje nezavisnosti. Ili pak vi promišljate drugačije, Gospooon?

Ili možda da otvorimo temu za dugogodišnje težnje Istrijana??

Gospon, a zakaj se nebi dopustil Bošnjacima Sandžaka da se odvoje ili pak Vojvođanima?? Za razliku od vlahovske kmetovije koja je nedavno doselila u Bosnu, Sandžaklije i Vojvođani su domicijelni na svom prostoru te kao takvi imaju veći legitimitet za traženje nezavisnosti. Ili pak vi promišljate drugačije, Gospooon?

Ili možda da otvorimo temu za dugogodišnje težnje Istrijana??

Aposlutno se slažem da ako žele da se osamostale i Sandžak i Vojvodina i Istra (iako po sentimentu trenutnom mislim da ipak u Istri referendum trenutno ne bi prošao).

Ja sam da svi dobiju pravo na samoodređenje ako to žele. 

Aposlutno se slažem da ako žele da se osamostale i Sandžak i Vojvodina i Istra (iako po sentimentu trenutnom mislim da ipak u Istri referendum trenutno ne bi prošao).

Kak ste viii demoookratiččniiiiii,,,,, moje osobno štovanje.

Ćujte, onda bi bil ok i da Purgeri u Zagrebu osnuju svoju državu.? Recimo da se zove Purgerland.

Split bi također mogao biti jedna sasvim moderna država tipa Luxemburga, Lihtenšatjna isl.

Recite mi molim vas, čime se hranite?

Slazes se apsolutno s tim da se osamostali RS koji je kreiran na etnickom ciscenju i genocidu tvog naroda ? 

Kak ste viii demoookratiččniiiiii,,,,, moje osobno štovanje.

Ćujte, onda bi bil ok i da Purgeri u Zagrebu osnuju svoju državu.? Recimo da se zove Purgerland.

Split bi također mogao biti jedna sasvim moderna država tipa Luxemburga, Lihtenšatjna isl.

Recite mi molim vas, čime se hranite?

Pa ako to žele smatram da je to OK. Naravno purgeri to ne žele. Hrvatska ima svoje podjele, ali uglavnom još ne vidim neke velike zahtjeve za autonomijom niti ikakve ideje o referendumu. 

Danas neku tortilju s piletinim.

Slazes se apsolutno s tim da se osamostali RS koji je kreiran na etnickom ciscenju i genocidu tvog naroda ? 

Pa ako ne možemo živjeti skupa slažem se. Radije da podijeljeni napredujemo i živimo bolje nego da skupa stagniramo i/ili propadamo.

Pa ako ne možemo živjeti skupa slažem se. Radije da podijeljeni napredujemo i živimo bolje nego da skupa stagniramo i/ili propadamo.

Da, AKO. A ko kaze da ne mozemo ? 

Pa ako to žele smatram da je to OK. Naravno purgeri to ne žele. Hrvatska ima svoje podjele, ali uglavnom još ne vidim neke velike zahtjeve za autonomijom niti ikakve ideje o referendumu. 

Danas neku tortilju s piletinim.

Tortilju sa piletinom!!! Aaaaa tak je cool, iako sam pomislio da ručkate "Bespuća povijesne zbiljnosti".

Nego, kak bi bilo da Vi kao veliki demokrata koji bi svakom dao pravo na samoopredjeljenje zasad dopustite srpskoj nacionalnoj manjini u mjestima gdje imaju većinu ili značajan procenat, pravo na dvojezičnost i korištenje ćirilice?

Hajde, prosim Vas,,,,!Neka Vukovar bude malo i Вуковар!

Da, AKO. A ko kaze da ne mozemo ? 

Pa očito je. U BiH svi blokiraju svakoga. Ok, reći ćeš možda nisu to ljudi to su Dodik, lagumdzija, covic, tihic, bakir i ostali, ali oni su legalno izabrani od većine naroda, dakle to je volja naroda. 

Tortilju sa piletinom!!! Aaaaa tak je cool, iako sam pomislio da ručkate "Bespuća povijesne zbiljnosti".

Nego, kak bi bilo da Vi kao veliki demokrata koji bi svakom dao pravo na samoopredjeljenje zasad dopustite srpskoj nacionalnoj manjini u mjestima gdje imaju većinu ili značajan procenat, pravo na dvojezičnost i korištenje ćirilice?

Hajde, prosim Vas,,,,!Neka Vukovar bude malo i Вуковар!

Hmmm vidim ti misliš da sam ja Hrvat ili da živim u Hrvatskoj. I sad razumijem šta te buni - ovo ispod mog nadimka Zagreb je ostalo još iz vremena kad sam studirao. Niti imam hrvatsko državljanstvo niti zivim u hrvatskoj. 

Meni ćirilica ne smeta. 

Pa očito je. U BiH svi blokiraju svakoga. Ok, reći ćeš možda nisu to ljudi to su Dodik, lagumdzija, covic, tihic, bakir i ostali, ali oni su legalno izabrani od većine naroda, dakle to je volja naroda. 

Hmmm vidim ti misliš da sam ja Hrvat ili da živim u Hrvatskoj. I sad razumijem šta te buni - ovo ispod mog nadimka Zagreb je ostalo još iz vremena kad sam studirao. Niti imam hrvatsko državljanstvo niti zivim u hrvatskoj. 

Meni ćirilica ne smeta. 

Isti ti koji biraju Dodika su isti oni koji glasaju za SDA kod Bosnjaka. Mislis da su onakve fasisticke izjave i kriminal Dodika volja naroda ? Volja naroda se testira na referendumu, vecina je bila za ovu drzavu. Ne moze se pitati samo Srbe hoce li da se odvajaju vec se pita i 2,3 miliona Bosnjaka i Hrvata jer je ovo i njihova zemlja. Sve se moze kad se hoce. Doci ce narodu iz guzice u glavu kad - tad.

Isti ti koji biraju Dodika su isti oni koji glasaju za SDA kod Bosnjaka. Mislis da su onakve fasisticke izjave i kriminal Dodika volja naroda ? Volja naroda se testira na referendumu, vecina je bila za ovu drzavu. Ne moze se pitati samo Srbe hoce li da se odvajaju vec se pita i 2,3 miliona Bosnjaka i Hrvata jer je ovo i njihova zemlja. Sve se moze kad se hoce. Doci ce narodu iz guzice u glavu kad - tad.

Moja zemlja je samo ono oko kuće moje. Sve ostalo nije moje. Meni praktički isto bio u Banja Luci, Sarajevu, Zagrebu, Salzburgu ili Moskvi .... 

Hoće hoće doći u glavu...evo vidiš kako je došlo i tebi i meni, zato nismo u BiH  :angel:  :angel:

Kada bi prije nekoliko godina neko rekao da će Ivo Sanader biti u zatvoru, to je bilo manje vjerojatno nego da je neko '62 rekao da će Tito biti u zatvoru. Sanader je završio u zatvoru a završit će i Dodik!!

Od referenduma nema ništa niti ima od otcjepljenja. Jasno je da bi to vodilo novom ratu.

Dodik je obični kriminalac u finom odijelu i u predsjedničkoj stolici.

Toliko je kriminala počinio da bi ga trebalo uhapsiti već danas.

Kada bi prije nekoliko godina neko rekao da će Ivo Sanader biti u zatvoru, to je bilo manje vjerojatno nego da je neko '62 rekao da će Tito biti u zatvoru. Sanader je završio u zatvoru a završit će i Dodik!!
Od referenduma nema ništa niti ima od otcjepljenja. Jasno je da bi to vodilo novom ratu.
Dodik je obični kriminalac u finom odijelu i u predsjedničkoj stolici.
Toliko je kriminala počinio da bi ga trebalo uhapsiti već danas.

Ne može danas, ima imunitet, ali neće ni on dovijeka. Njega bi na kraju mogli ubiti sami Srbi, jer veću štetu čini vlastitoj RS čiji je predsjednik, nego državi BiH koju mrzi iz dna duše.

Dodik u RSu je isto ono sto je SDA kod nas. - nazadluk i primitivizam ispred kojeg stoji ta velika ljubav prema jednoj vjeri i jednom narodu. Zalosno je da to ljudi "puse" i dan danas. Sent from my iPhone using Tapatalk

Dodik u RSu je isto ono sto je SDA kod nas. - nazadluk i primitivizam ispred kojeg stoji ta velika ljubav prema jednoj vjeri i jednom narodu. Zalosno je da to ljudi "puse" i dan danas. Sent from my iPhone using Tapatalk

Bo'me si ti nazadan i primitivan ako u isti koš guraš državotvornu političku partiju SDA i četnika Dodika!!

Pokri se kamenom ispod kojeg si inače izvirio i više ne izlazi van!!

Ah sad je jasno čiji si ti čim se zalazes u toj BBB kampanji, glumis muslimana i branis SDA. Cega drzavotvorna SDA ? SDA je vece zlo od Dodika.

Ah sad je jasno čiji si ti čim se zalazes u toj BBB kampanji, glumis muslimana i branis SDA. Cega drzavotvorna SDA ? SDA je vece zlo od Dodika.

Ti si maći još za vrtića!!! Od života nemaš pojma. Evo ti biskvit i idi na tobogan.

Bud' dobar i miran, nemoj da se unerediš!! :smoke:

Bo'me si ti nazadan i primitivan ako u isti koš guraš državotvornu političku partiju SDA i četnika Dodika!!

Prva recenica ovog citiranog posta je klasican nacin odbrane onih koji za sebe tvrde da su jedino oni drzavotvorni dok su svi drugi sa drugacijim misljenjem a istim ciljem u najmanju ruku nepozeljni. 

Ova karta u prilogu je najbolji dokaz sta nam celni covjek drzavotvorne stranke sprema pred sam pocetak popisa (jedan od najbitnijih momenata za Bosnjake od zavrsetka rata). Ovako neceg bi se ustrucavao i Boban dok je 93. po Grudama lumpovao sa Praljkom i ostalom bratijom.

Druga recenica citiranog posta nije nista drugo nego zelja drzavotvornih koja im se nikad ispuniti nece.

Edited by barca

Prva recenica ovog citiranog posta je klasican nacin odbrane onih koji za sebe tvrde da su jedino oni drzavotvorni dok su svi drugi sa drugacijim misljenjem a istim ciljem u najmanju ruku nepozeljni. 

Ova karta u prilogu je najbolji dokaz sta nam celni covjek drzavotvorne stranke sprema pred sam pocetak popisa (jedan od najbitnijih momenata za Bosnjake od zavrsetka rata). Ovako neceg bi se ustrucavao i Boban dok je 93. po Grudama lumpovao sa Praljkom i ostalom bratijom.

Druga recenica citiranog posta nije nista drugo nego zelja drzavotvornih koja im se nikad ispuniti nece.

Za mene je pored SDA i SDP, SDU, SBIH i BPS državotvorne političke partije.

I da je kojim slučajem ovaj blećak u isti koš sa Dodikom strpao Lagumdžiju, Silajdžića/Jerlagića, Pećanca ili Sefera Halilovića, isto bih reagirao.

To samo nezrele ili politički neupućene osobe odnosno idioti mogu tako razenovati!!

Ta tvoja karta je također stupidarija i samo govori da nisi upućen u suštinu razgovora između Tihića i Čovića.

Konac-koncu još ništa nije dogovoreno!!! Bilo je i ranije inputiranja Tihiću za izdajstvo pa se sve stiša jer nema argumenata.

Da budem jasan do kraja:

Imam dosta zamjerki na trenutnu politiku SDA, pogotovo na kadrovski segment ali još uvijek smatram da je program i sveukupna politika te stranke najbolje rješenje po nas Bošnjake.

Napominjem da bih bio sretan kad bi se na političkoj sceni isprofilirala i partija koja baštini istinsku socijaldemokratiju bez recidiva komunizma, jednoumlja, autokratije isl.

Trenutno takve nema!!

Za mene je pored SDA i SDP, SDU, SBIH i BPS državotvorne političke partije.

I da je kojim slučajem ovaj blećak u isti koš sa Dodikom strpao Lagumdžiju, Silajdžića/Jerlagića, Pećanca ili Sefera Halilovića, isto bih reagirao.

To samo nezrele ili politički neupućene osobe odnosno idioti mogu tako razenovati!!

Ta tvoja karta je također stupidarija i samo govori da nisi upućen u suštinu razgovora između Tihića i Čovića.

Konac-koncu još ništa nije dogovoreno!!! Bilo je i ranije inputiranja Tihiću za izdajstvo pa se sve stiša jer nema argumenata.

Da budem jasan do kraja:

Imam dosta zamjerki na trenutnu politiku SDA, pogotovo na kadrovski segment ali još uvijek smatram da je program i sveukupna politika te stranke najbolje rješenje po nas Bošnjake.

Napominjem da bih bio sretan kad bi se na političkoj sceni isprofilirala i partija koja baštini istinsku socijaldemokratiju bez recidiva komunizma, jednoumlja, autokratije isl.

Trenutno takve nema!!

Zaboravio si Radoncica :P

Naravno da se u isti kos ne mogu stavljati bosnjacki politicari (uslovno receno) sa Dodikom jer oni jednostavno imaju faze kad iz njih pocne izvirati nacionalpatriotizam, za kojeg se iskreno nadam da je iskren. Medjutim, i budala vidi da se vec duze vremena celni bosnjacki lideri, u obliku predsjednika stranaka, utrkuju koji ce vise ponuditi celnicima druga dva naroda a sve zbog pukog ulaska u vladajucu vecinu, a time i na finansijsku pipu. Danas je Tihic u poziciji da zeli ulazak u vlast, sutra to moze biti Lagumdzija, Radoncic, Silajdzic ... Cinjenica da bi se svi oni sustinski ponasali potpuno isto i trazili saveznistvo kod onih koji ovom narodu i ovoj drzavi ne zele najbolje. To su cinjenice.

Kartu koju sam postavio nije crtao Tihic vec je ona sustina onog sto sto on i njegova stranka nude u zamjenu za ulazak u vlast. Ako imas neke, sustinski, bolje argumente da to nije tako, molio bih te da nas druge forumase informises. Mediji (uglavnom bosnjacki) su ovo objavili a ja ne sumnjam u te medije da su slabo informisani, dok o nekim drugim stvarima se moze diskutovati.

Socijaldemokratija u BiH ne zivi, to si u pravu, i, na zalost, naskoro nece niti zazivjeti u svom pravom obliku vec ce biti pokusaja palamudjenja mnogih koji samo zele vlast. To dokazuje i, deklarativno, najjaca stranka te orjentacije u BiH.  

"Objavili mediji (uglavnom bošnjački)"!!??

Ehhh moj jarane, tu mi dođi.

Koji mediji?? Pod čijom kontrolom su ti mediji??

Sadržaj pregovora i potencijalnog sporazuma još uvijek nije u potpunosti poznat.

A da je enigma kako bi ta karta izgledala dokazuju i izjave srpske opozicije:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/bosic-dodik-vesla-a-covic-kormilari/130930069

I ja sam razočaran zbog "foteljaške politike"!!

Dodji ti pa pokrij i povedi svoje pristalice, pretvori rijeci u djela i ovako samo baljezgas kao i svi iz SDA.

Toliko je jaka drzava da jedan covjek koci sve te politicke partije, a poslije popisa ce biti sigurno jos jaca haha.

• Upvote 1

Posted · Hidden by barca, September 30, 2013 - uvreda moderatora
Hidden by barca, September 30, 2013 - uvreda moderatora

Dodji ti pa pokrij i povedi svoje pristalice, pretvori rijeci u djela i ovako samo baljezgas kao i svi iz SDA.

Toliko je jaka drzava da jedan covjek koci sve te politicke partije, a poslije popisa ce biti sigurno jos jaca haha.

Znači, ti si bull.

Kad je korida?

"Objavili mediji (uglavnom bošnjački)"!!??

Ehhh moj jarane, tu mi dođi.

Koji mediji?? Pod čijom kontrolom su ti mediji??

Sadržaj pregovora i potencijalnog sporazuma još uvijek nije u potpunosti poznat.

A da je enigma kako bi ta karta izgledala dokazuju i izjave srpske opozicije:

http://www.klix.ba/vijesti/bih/bosic-dodik-vesla-a-covic-kormilari/130930069

I ja sam razočaran zbog "foteljaške politike"!!

Istu ovu kartu je objavilo i Oslobodjenje na svom portalu iako svi tvrde da je to glasilo SDA. Cinjenice su, a to je i Tihic potvrdio da je USK npr. svrstan u oblast iz koje bi se birao hrvatski clan predsjednistva ili bi bar taj imao prednost nad ostalima. To prakticno znaci da tvoj i moj glas, kao Bosnjaka, vrijedi manje od glasa nekog bosnjaka u Tuzli npr. Bez obzira sto se ne znaju detalji, ovoliko se ipak zna. Sam prijedlog koji dolazi iz SDA, bez obzira na detalje, a nudi takvo sta je poruka svim Bosnjacima USK da su prodani za par fotelja i da bi u nekim drugim puno gorim situacijama prosli jednako.

Ovo sto Bosic prica je srpska verzija price, a prava istina je da se dvojac Dodik-Covic jako dobro upotpunjava, a situacija diktira ko je veslac a ko kormilar.  

Ti si maći još za vrtića!!! Od života nemaš pojma. Evo ti biskvit i idi na tobogan.

Bud' dobar i miran, nemoj da se unerediš!! :smoke:

Ja ako sam za vrtića ti nisi onda trebao izlaziti iz materinog trbuha nikako, pogotovo jer takvi kao ti ne trebaju ovoj zemlji. Neka ti imas pojma od zivota. Obični, jadni mrzitelj dva naroda koja zive u nasoj zemlji koji priča tu o boljem stanju u državi a rukovodi se mrznjom i napadom na one sa kojima mi MORAMO graditi našu naciju i donijeti prosperitet našoj Bosni i Hercegovini. Meni ste vi Bosnjaci, Srbi i Hrvati uzeli normalnu državu a ako se ja budem morao uneređivati onda pokušaj pogoditi na koga ću se truditi da pobacam sva ta govna. Više puta sam vam rekao i zapamtite sebi već to, nema rata više ovdje i mi mozemo zivjeti normalno samo ako budemo radili zajedno i trudili se u toleranciji i borbi protiv kriminala ujedinjeni u Bosance i Hercegovce sa prijezirom i gađenjem prema nacional - šovinistima poput tebe. Vidis kako cu ja proci koji volim svoju zemlju od Une i Drine i koji zeli njeno potpuno ujedinjenje te koji se identifikuje u skladu sa svojom zemljom a ne vasim zaraćenim torovima. Vi koji se grupirate u te torove ne radite to jer ce Bosni biti bolje ili jer zelite jedinstvo vec zato sto se grupirate jedni protiv drugih, odnosno trecih. Ja nisam vaš i nisam njihov već sam ja Bosnin. I ja cu biti to do kraja zivota.

Evo ti tvoje drzavotvorne SDA, opet ga ja utjerala Krajišnicima.

Kao što rekoh više puta JEDNA NACIJA, JEDNA DRŽAVA ! : http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/289514/Izjasnite-se-kao-Bosanci-i-Hercegovci-protiv-nacionalizma.html?utm_source=facebooktportal&utm_medium=fanpagetportal&utm_campaign=facebookshare#CommentPaging,P:2

To su dvije nacije i dvije države. Bosnanci i Hercegovinci, Bosna i Hercegovina.

Edited by Jiggy Bau