Jump to content
Sign in to follow this  
mell

Bio proizvodi

Recommended Posts

Isplati li se odluciti za organski uzgajane namirnice?

Njihova proizvodnja ne opterecuje prirodu sa hemikalijama.
Prema nekim studijama, proizvodi koji poticu sa Bio farmi sadrze cak i do 25% vise hranjivih materijala naspram ostalih slicnih proizvoda proizvedenih standardnom procedurom na velikim farmama industrijskih profila.
Meso zivine, kao i mlijeko i mlijecni proizvodi koji se dobijaju od zivotinja uzgajanih na Bio farmama sadrze vise proteina, minerala, vitamina i vrijednih masnih kiselina.

Pored namirnica, u prodaju su ukljuceni i odjevni predmeti sa pamukom u sastavu proizvedenim na bio standardima.
Smatrate li da je to sve proizvedeno na navedeni nacin te da to nije jos jedna prevara?
  • Upvote 1

Pa valjda imaju certifikati koji dokazuju način uzgoja i sadržaj istih. Ja da mogu jebo ih to uvijek, ali niti mi se to da gledati niti imam para za to a masnoća od hrane je moj dobar drug.

mislim da se isplati i daje to buducnost ... 

a kao i svugdje prevara ima ... 

sve se isplati kao i brza hrana ili konzervirana,,,u buducnosti ljudi nece imatin uopste vremena za kuhanja,#..

Vise stanovnika planete, teze ih hraniti. Kapitalizmu je bitan samo profit. Bitno je da mozes prodati, harani ih hemijom oni ne znaju. Kod nas jos uvijek ima dosta bio proizvoda, ono sto sam kod kuce posijes pa poberes. S tim da ako uzmes GMO sjeme nisi napravio BIO proizvod. Uglavnom ne pratim je li bio, vise volim masno. :)

Na Bio produktima se masno Love zaradjue..
Nepratim to misli
Iz Baste povrce moje je sve skoro bio..

Bio ima i meso...

Zdrav razum zu kupovinu je dovoljan.. Edited by EcI PeCi PeC

Sve je moguće. Kako se zloupotrebljava proizvodnja "HALAL" proizvoda, tako može biti i zloupotreba BIO proizvoda.

Da je BIO proizvod zdraviji od kemijski tretiranog, ne sumnjam ni najmanje. Moja jagoda i ona sa tezge na sajmu su k'o nebo i zemlja u okusu, ona sa tezge jeste veća i ljepša, ali ... nije sve u ljepoti.  :D

I ranije su ljudi umirali mladi, umirala su i djeca, ali ovo što se dešava (sve te odvratne boleštine) sada može biti uzrokovano "savremenim" načinom života, uznapredovanom proizvodnjom uz pomoć kemikalija, GM hrane itd.

Mene zanima BIO proizvodnja, pokušavam uzgajati BIO povrće, voće. To povrće, voće pripremati na zdraviji način, za zimnicu ostavljati bez upotreba kemikalija itd. Nije baš jednostavno, ali učim se. Sjećam se prije par godina kad sam o tome započinjala teme, većina je bila nezainteresovana, a sad je sve veći broj onih s kojima o tome mogu pričati, ali i izmjenjivati iskustva i saznanja.

BiH ima dobre uslove za BIO proizvodnju, ali šta to briga onih koji bi trebali biti pomoć i podrška uzgajivačima i proizvođačima.

Ako se to ne isplati ,nakon sto smo shvatili da nas truju ,onda ne znam sta se isplati.. neki dan sam gledao kako prave jeftin crni kruh , to uopce nije kruh vec je otpad od bijelog brasna ofarban u crno. Dakle BiO ili organski je biznis buducnosti ,ko se misli baviti prodajom voca ,povrca, mesa,  itd.   a prvobitno te  dobre stvari bi covjek trebao sam koristiti  jer ono sto po prodavnicama kupujemo je tako reci otrov za organizam.

Ako se to ne isplati ,nakon sto smo shvatili da nas truju ,onda ne znam sta se isplati.. neki dan sam gledao kako prave jeftin crni kruh , to uopce nije kruh vec je otpad od bijelog brasna ofarban u crno. Dakle BiO ili organski je biznis buducnosti ,ko se misli baviti prodajom voca ,povrca, mesa,  itd.   a prvobitno te  dobre stvari bi covjek trebao sam koristiti  jer ono sto po prodavnicama kupujemo je tako reci otrov za organizam.

To rade kod nas. :(

Sve je moguće. Kako se zloupotrebljava proizvodnja "HALAL" proizvoda, tako može biti i zloupotreba BIO proizvoda.

Da je BIO proizvod zdraviji od kemijski tretiranog, ne sumnjam ni najmanje. Moja jagoda i ona sa tezge na sajmu su k'o nebo i zemlja u okusu, ona sa tezge jeste veća i ljepša, ali ... nije sve u ljepoti.   :D

I ranije su ljudi umirali mladi, umirala su i djeca, ali ovo što se dešava (sve te odvratne boleštine) sada može biti uzrokovano "savremenim" načinom života, uznapredovanom proizvodnjom uz pomoć kemikalija, GM hrane itd.

Mene zanima BIO proizvodnja, pokušavam uzgajati BIO povrće, voće. To povrće, voće pripremati na zdraviji način, za zimnicu ostavljati bez upotreba kemikalija itd. Nije baš jednostavno, ali učim se. Sjećam se prije par godina kad sam o tome započinjala teme, većina je bila nezainteresovana, a sad je sve veći broj onih s kojima o tome mogu pričati, ali i izmjenjivati iskustva i saznanja.

BiH ima dobre uslove za BIO proizvodnju, ali šta to briga onih koji bi trebali biti pomoć i podrška uzgajivačima i proizvođačima.

Tvoja je lipa u dusi.

To rade kod nas. :(

Mi ucimo od njih (EU)  ,  kako je moguce da je sunka jeftinija od butine ?   Moguce je ,ako to sto se prodaje za sunku uistinu nije prava sunka  vec tamo neka smjesa od ociju,usiju,repa,papaka i ostalog otpada   zabiberito kemikalijama i zacinima  koji daju ukus i izgled sunke.  

Na prim .  u Austriji  imas "crni kruh" za kupit za  99 centi ,   a  svako zna da pekar ako prodaje 1 kg PRAVOG crnog kruha  za 3 €   gubi  1€   , dakle  realna racunica za 1 kg PRAVOG  kvalitetnog kruha(crnog) od kvalitetnih zitarica  izadje od prilike  4 € .     A , kupujem FAKE   ofarbani otpad ,koji ima ukus i izgled crnog kruha ,   najveci problem je sto je ta otpad pun kemikalija i vrlo stetan za organizam .  

Mi ucimo od njih (EU)  ,  kako je moguce da je sunka jeftinija od butine ?   Moguce je ,ako to sto se prodaje za sunku uistinu nije prava sunka  vec tamo neka smjesa od ociju,usiju,repa,papaka i ostalog otpada   zabiberito kemikalijama i zacinima  koji daju ukus i izgled sunke.  

Na prim .  u Austriji  imas "crni kruh" za kupit za  99 centi ,   a  svako zna da pekar ako prodaje 1 kg PRAVOG crnog kruha  za 3 €   gubi  1€   , dakle  realna racunica za 1 kg PRAVOG  kvalitetnog kruha(crnog) od kvalitetnih zitarica  izadje od prilike  4 € .     A , kupujem FAKE   ofarbani otpad ,koji ima ukus i izgled crnog kruha ,   najveci problem je sto je ta otpad pun kemikalija i vrlo stetan za organizam .  

Pa uzmi bijeli.