Jump to content
Sign in to follow this  
ljubičica

Kako spriječit hrkanje ?

Recommended Posts

Hrkanje je neugodna pojava koja osim što uznemirava vašeg partnera šteti i vašem snu. Kako bi spriječili hrkanje potrebno je prije svega pronaći uzrok

Hrkanje je neugodan i iritantan poroblem Med

Žličica meda prije spavanja vrlo je zdrava za vaše grlo i sluznicu te ujedno može pomoći pri problemima s disanjem, kašljem, ali i hrkanjem.

Spavajte na boku
Spavanjem na leđima pritišćete dišne kanale što dovodi do hrkanja, dok položaj na lijevom ili desnom ramenu otvara kanale. Isto tako spavanje na prsima bez jastuka može vam olakšati disanje. Raspitajte se i o anatomskim jastucima koji su posebno dizajniraniprotiv hrkanja.

Izbjegavajte alkohol i ljekove
Hrkanje možete spriječiti i izbjegavanjem alkohola i lijekova za smirenje. Iako ćete od oba sastojka vrlo čvrsto spavati, oni opuštaju mišiće grla što također može dovesti do hrkanja.

Stručna pomoć
Ne uspije li niti jedan od spomenutih trikova, pokušajte s flasterima protiv hrkanja koji su jednostavni za uporabu te u većini slučajeva učinkoviti. Ne uspiju li niti ovakve alternative, možda bi se trebali obratiti stručnjaku  Pitanje :   Imal kod vas hrkanje i kako se vi snosite  s tim, šta bi vi uradili napravili da vam partner ili partnerica hrče?

Edited by ljubičica

Probudila ga da zaspe ponovo :)
Najbolje je spavat na desnoj strani, tu se potpuno slazemo.
Lp

Preporučuju operaciju resice ( bolje rečeno odklanjanjem onog sto visi između krajnike ) .. Neki zubari to praktikuju..a postoji i spray koji se koristi pred spavanje, za noci mirne i bez hrkanja...

A moj otac sto hrci , sumnjam da ko hrci glasnije od njega...nema šanse da bih mogla zaspati u istoj sobi kao i on...

Mama uspije jer popije tablete za spavanje.... Drugacije sumnam da bi mogla :D

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Pomažu samo dvije alatke: čekić (u glavu) ili mistrija (za ozidati zid). Kome je prvo okrutno a drugo komplikovano mora da se navikne da živi sa hrkanjem.

Imam rodicu koja je operisala tzv. treći krajnik, koristila sve što moderna medicina i farmacija mogu da ponude i opet hrče kao...nije za ljude. Šta će, živjeti se mora, i ona i njeni ukućani.

Pomažu samo dvije alatke: čekić (u glavu) ili mistrija (za ozidati zid). .

Aaaa tebe , nadam se da ti zene ne hrče ... :D

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

To je tesko, radila sam sa jednim svabom, on se razveo od zene zbog hrkanja, nije nikad htjela ici doktoru i kaze kad su jednom bili na odmoru dolazili da ih opomenu iz susjednih soba se gosti zalili.
Ima neka operacija u nosu to valjda pomaze.

Ja sam sebe ponekad probudim :-)
Narocito kad me jaran izmlati na tenisu i kad su trepavice teske po cetiri kile :-)