Jump to content

Recommended Posts

Ima fini momaka cak i ovdje .. da napravimo kakve nagrade za najfinijeg najpostenijeg najvjernijeg .. :D

Ja sam Jean Claude Van Damme

Mi, zene, ako kazemo da bi "finog" momka, onda gledamo previse romanticnih filmova, OK. Vi, muskarci, ako trazite "fine" djevojke, djeve, u kojem zanru biste Vi po tome zalutali?

Da, zato što ste vi odrastale kao nježniji spol i u vašem životu se daleko veća pažnja obraćala na osjećaje dok se kod muškaraca više na realnost. Ako ćemo realno, vi ste gledale više romantičnih filmova i svoj koncept ljubavi zasnivate a prinčevima i bijelim konjima a mi smo odrasli recimo na akcionim glupostima. Realno gledano pravi svijet je surov i posran kao ovi naši filmovi a nisam baš siguran koliko se svi ljudi oslanjaju na osjećaje ispred realnosti. 

Ne tražim po žanrovima djeve, ja sam normalan.

Nerealno je generalizirati stvari. Ja uopste ne volim romanticne filmove :)

I ja sam isao u srednju s velikim brojem djevojaka pa sam vidio koliko im osjecaji znace. Ili ce biti da su glupe pa umjesto citata Stalonea uvijek kopiraju na Facebook nekakve romanticne gluposti. Ne znam, tesko je tu biti pametan.

Sve to je dio stereotipa o muškarcima i ženama (ili momcima i djevojkama). Društvo ide naprijed, ali ne tako brzo da bi se par hiljada godina uticaja patrijarhata izbrisalo preko noći. Dovoljno je da se pogleda u bilo koji katalog igračaka na "naprednom i razvijenom "zapadu pa da se vidi da te uloge još uvijek žive u najvećoj mogućoj mjeri. Igračke za djevojčice su lutke (da se navikavaju na majčinstvo i brigu o porodici), kostimi princeza i tome slično, dok su stranice namjenjene dječacima puni automobila, alata, oružja i akcionih junaka, gradeći sliku "mačo" mužjaka za koje je "prirodno"da se tuku i grade ili popravljaju stvari.

A ni kod nas ne može biti bolj, jer osim kopiranja svega sa zapada imamo i naš (ne uvijek najbolji) mentalitet.

Ne znam kako uopšte može veza normalno da funkcioniše kad se cure "dresiraju" da budu fine, a dječaci loši. Nije ovo univerzalno pravilo koje vrijedi u svim porodicama, ali preovlađuje.

ja znam slusati ... jesam li ja onda fin momak ... :)

nisi !
za taj stepen su potrebni vise stvari

.ti moras imati puno para,da ti nije sramota pokazati konto
.ti se moras uvek podlizati,tako da zensko ima osjecaj da je kraljica
.ti moras znati kako se cara,jer ce ti punca smetati

mauhahahaha :)

Nerealno je generalizirati stvari. Ja uopste ne volim romanticne filmove :)

ni i ja isto
ja vise volim filmove gdje se ubijaju i kolju

Ja sam Jean Claude Van Damme

eh jesi vala bas ! nemoj da ti ja kazem ko si ti ?

Ja sam prljavi punker

a ja sam cisto crni vracar