Jump to content

Recommended Posts

Posto se na ovom forumu uvijek prica o finim, nefinim, postenim, nepostenim, 'vakim i nakim curama, kurvama, sveticama.... evo ja bih da pokrenem i jednu temu o finim momcima, pa da i cure daju svoj glas.

Ako vam se toliko prica o curama, uredu... Ali vas molim da onda budete jednako ozbiljni na ovoj temi, kao sto ste i na temama o curama i da mi iskreno date svoje misljenje (i muski i zenski clanovi foruma). Sta je za vas fin momak, da li takvih jos ima, i za decke, da li se smatrate finim momkom?

Ja smatram da fini momci jos postoje, jer s jednim takvim sam u vezi i nadam se da ce i ostati fin :D

Dakle, za mene je momak fin ako:

- postuje zene, obitelj i starije

- je pristojan i odgojen

- ne psuje previse

- ne ceska svoje privatne organe u javnosti 

- se fino oblaci

- je pametan i duhovit, ali ne ismijava druge

- vise vodi brigu o licnoj higijeni nego o frizuri i kolicini gela u kosi

- ne ostaje u gradu do jutra nakon sto mu cura u 11 ode kuci

- ne mijenja djevojke kao carape

- ne okrece se za curama, ne komentarise guzicu i sise svake koja prodje

- je vrijedan 

- radi manje popravke po kuci, a ne da sijalice ne zna zamijeniti

- ...

Eto vjerujem da ima toga jos ali ovo su neke stvari koje su mi jako bitne. Ako tema zazivi upola kao one o curama, dopunit cu i ja ovaj popis :D 

• Upvote 2

to ako sa Marsa padne ima,ali pod 4 po nekad spontano al ne uvjek,ne jel svrbi nego namjesti insan ravninu haha,ostale tacke ma sve je to drugacije kad se covjek ozeni,i sgodinama prolazi i to hodanje,kultura i odgoj se nauce kod kuce ali Live zivot na ulici je drugaciji,moras biti malo i nekulturan,nisam vidio jos udatu zenu koja nece prokomentarisat ako naidje kakav muskarac sa dobrim autom ili jednostavno zene vole paznju bilo od muza ili pogled od kakvog sto ga prvi put vidi,vala ne okrecem se za nekom al sta je ispred mene pogledam,nekosta nista,majstor u sovjoj kuci sam,sta se pokvari i popravim,hihi..ako su ovo pitanja da se bude dobar ma naci ce se haha..

• Upvote 2

tesko je biti fin momak ... al ima nas ...

tesko je biti fin momak ... al ima nas ...

sačekaj da forumaši procijene jesi li jedan od njih :D

haaaa ženeeee ?? ima li nas finih ? xD

ima ima..al`morate onda u finsku ici :-)

Ima, ima. Jos se nadje pokoji :)
Ova tacka sa sijalicom mi je simpaticna, slazem se da bi trebao znat nesto od popravki, kako inace da uschparam na izdacima za majstore :D

a majstori pored zamjene sijalice mogu i jos sta srediti ... xd 

Eno finih momaka koliko hocete, uvjek su sami po diskotekama nece ih skoro ni jedna cura. Sbaka hoce onog koji je "bad guy"... a nada se u isto vrijeme da ce ga bas ona "smiriti". Tesko je naci da je covjek sredina tj. da je frajer al da nije budala. Nece zene to nikad priznati ali prava istina je da one vole nekog ko ih moze zategnuti, ostali nisu interesantni.

:keeporder:

Edited by Cain

Simpaticno je kako muskarci znaju sto zene zele, bolje od zena :P
  • Upvote 2

Eno finih momaka koliko hocete, uvjek su sami po diskotekama nece ih skoro ni jedna cura. Sbaka hoce onog koji je "bad guy"... a nada se u isto vrijeme da ce ga bas ona "smiriti". Tesko je naci da je covjek sredina tj. da je frajer al da nije budala. Nece zene to nikad priznati ali prava istina je da one vole nekog ko ih moze zategnuti, ostali nisu interesantni.

:keeporder:

Ma Đe, viĐaj mene :)

Cuvajte se, ako budete fini vise necete biti momci - to je najgore :P

• Upvote 1

Da bi bili fini jedite fini gumene bombone :D Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

PREVIŠE DOBRO DA BI BILO ISTINITO

Fini momci su previše fini. Niko ne može da bude toliko dobar, osim ako nije svetac. Zapravo, momci koji spadaju u ovu kategoriju su toliko opterećni da budu fini, uvek pravedni i pošteni prema svima da zaboravljaju da treba da žive stvaran život. Oni nikada ne bi uradili ništa neprikladno, a to nije stvarnost.

Devojke, kažu, žele fine i uglađene mladiće.Ipak,zabavljaju se sa "lošim",uzbudljivim frajerima.

Fini momci nekada ne umeju da se snađu sa rečima, pa ne znaju šta da kažu. Ovi drugi su rečiti, ponekad i vulgarni, ali uvek znaju. Oni jednostavno znaju da se izraze i da kažu ono što devojka želi da čuje. 

Mislim da lucy in the skies nije mislila na sveca od frajera, nego s Tim nekim "manirima", ako se ne varam?

Tako je mell, znaci ne treba da bude svetac, ali da ne pretjeruje s nekim stvarima kao sto je alkohol, psovanje, mijenjanje cura i slicno... Po meni, decki su danas prlicno nekulturni i da tako kazem, divlji. Ima i cura svakakvih, naravno.. 

Ali ja sam sa ovom temom htjela da skrenem paznju na to da i decki treba da paze kako se ponasaju a ne samo cure... I da vidim koliko cure zapravo obracaju paznju na to kad traze momka, ali ja mislim da cure puno vise gledaju momcima kroz prste nego oni nama.. One traze odredjene stvari u momku, bez obzira na to s koliko djevojaka je on do sad bio ili kako se ponasao u proslosti.. Malo koja cura ce okrenuti glavu od momka koji ima reputaciju da "je bio sa pola grada", dok ce decki na prvu otpisati takvu curu (naravno, nece svi) kada je u pitanju mogucnost ozbiljnije veze.

Ja licno kad sam bila mladja nisam puno na takve stvari gledala, imala sam i dobre i lose momke.. U pravu ste kad kazete da cure vole "lose" momke, ali to ovisi od zrelosti valjda.. Ja kad sam bila mladja, svidjali su mi se momci sa kojima mogu da se zabavljam, izlazim, da mi bude nekako "zanimljivo" u vezi.. pa da se i posvadjamo nekad.. 

Sad kad sam starija i zrelija, ne gledam vise takve muskarce, a zadnjih godina, ako mi se i dopao neki takav, ne bih se upustila u nista sa njim. 

Dopuna spiska: 

- da je otvoren i sposoban pricati sa mnom o bilo cemu, ukljucujuci i neke moje zenske probleme, dakle komunikacija u vezi da je na nivou :)

to ono pekar lekar apotekar...:-))) ja ili sam ostario hehe ili sam bas taj sto ga opisujete :blum: ,al kako kazu sve dobri muskarci pozenili se haha...

Edited by x-men

Tako je mell, znaci ne treba da bude svetac, ali da ne pretjeruje s nekim stvarima kao sto je alkohol, psovanje, mijenjanje cura i slicno... Po meni, decki su danas prlicno nekulturni i da tako kazem, divlji. Ima i cura svakakvih, naravno.. 

Ali ja sam sa ovom temom htjela da skrenem paznju na to da i decki treba da paze kako se ponasaju a ne samo cure... I da vidim koliko cure zapravo obracaju paznju na to kad traze momka, ali ja mislim da cure puno vise gledaju momcima kroz prste nego oni nama.. One traze odredjene stvari u momku, bez obzira na to s koliko djevojaka je on do sad bio ili kako se ponasao u proslosti.. Malo koja cura ce okrenuti glavu od momka koji ima reputaciju da "je bio sa pola grada", dok ce decki na prvu otpisati takvu curu (naravno, nece svi) kada je u pitanju mogucnost ozbiljnije veze.

Ja licno kad sam bila mladja nisam puno na takve stvari gledala, imala sam i dobre i lose momke.. U pravu ste kad kazete da cure vole "lose" momke, ali to ovisi od zrelosti valjda.. Ja kad sam bila mladja, svidjali su mi se momci sa kojima mogu da se zabavljam, izlazim, da mi bude nekako "zanimljivo" u vezi.. pa da se i posvadjamo nekad.. 

Sad kad sam starija i zrelija, ne gledam vise takve muskarce, a zadnjih godina, ako mi se i dopao neki takav, ne bih se upustila u nista sa njim. 

Dopuna spiska: 

- da je otvoren i sposoban pricati sa mnom o bilo cemu, ukljucujuci i neke moje zenske probleme, dakle komunikacija u vezi da je na nivou :)

Ja mislim da ustvari cure prave jako veliku grešku kada govore o tome kako hoće da momak bude komunikativan, otvoren i slično. Komunikacija sama po definiciji podrazumjeva dvoje koji  - jbg komuniciraju, laički rečeno. Kada jedna osoba mora zatrpavat situaciju govorom i pričom to nije komunikacija. Mislim da bi žene umjesto da traže tu neku "komunikaciju" ustvari umjesto toga, potrudile se i same učestvovale u njoj. Jednostavno bi toliko sve lakše bilo da djevojka nekad bude slobodna i da svoje mišljenje, pa makar ono bilo i pogrešno ili ne znam suprotno od muškarčevog. Momak i može neko vrijeme održavat solo monologe na sastancima, al nakon nekog vremena to jednostavno postaje zamorno, isprazno, vrti se ista priča i onda cura jak puno tu gubi posebno ako joj se momak svidja. Znam po sebi, mogu pričat o svemu, al bio sam na sastancima gdje je na svako moje neko pitanje njen odgovor bio: "pda", "jes" "fkt u pravu si". Koja smrt jebo te -.-

Ja mislim da ustvari cure prave jako veliku grešku kada govore o tome kako hoće da momak bude komunikativan, otvoren i slično. Komunikacija sama po definiciji podrazumjeva dvoje koji  - jbg komuniciraju, laički rečeno. Kada jedna osoba mora zatrpavat situaciju govorom i pričom to nije komunikacija. Mislim da bi žene umjesto da traže tu neku "komunikaciju" ustvari umjesto toga, potrudile se i same učestvovale u njoj. Jednostavno bi toliko sve lakše bilo da djevojka nekad bude slobodna i da svoje mišljenje, pa makar ono bilo i pogrešno ili ne znam suprotno od muškarčevog. Momak i može neko vrijeme održavat solo monologe na sastancima, al nakon nekog vremena to jednostavno postaje zamorno, isprazno, vrti se ista priča i onda cura jak puno tu gubi posebno ako joj se momak svidja. Znam po sebi, mogu pričat o svemu, al bio sam na sastancima gdje je na svako moje neko pitanje njen odgovor bio: "pda", "jes" "fkt u pravu si". Koja smrt jebo te -.-

ma da,dzaba je li fin momak ili cura ,ako odgovara na sve sto kazes s tim meni omrazenim frazama ,pda,fakat i sl  :)

a najcesce ni ne slusa,vec pogleda na telefon

nekako je danas tesko naci nekog za zdravu konverzaciju,mozda sam promasila i temu ali eto... :girlwerewolf:

Slazem se. Kako moj "drug za zdravu konverzaciju" kaze da vecina, u ovon slucaju, djevojaka glume Ono nesto". Zasto? Ne znam. Valjda time budu dobile sto Su trazile :D

Ja sam napisala "komunikacija na nivou", znaci da se medjusobno razumijemo i pricamo o stvarima koje zanimaju samo jedno od nas ili  oboje, te o problemima, sto zajednickim, sto pojedinacnim, a ne da neko nekoga zatrpava dosadnim temama. A meni se cesce desavalo da su momci zakoceni u komunikaciji, pa se ni posvadjati ne znaju. Ja jedno, a on suti.. ja opet, a on izvini ispod glasa..  Pa daj mi argument ili objasnjenje da znam da mislis svojom glavom.. Jer brete, nismo ni mi cure uvijek u pravu kad se svadjamo :D heheh

Ali uglavnom, kada sam spomenula komunikaciju, mislila sam na onu tecnu, bez neugodnih tisina ili nezaineresiranih pogleda... 

Mene kad on sat vremena slusa kako je mene mati iznervirala, ja se svaki pit zaljubim 3 puta vise :D Kad da svoje misljenje na to sve, jos 3 puta :love:

• Upvote 3

Ili sam ja smotana ili citiranje ne radi ... Sigurno sam smotana kao i kad je chat u pitanju.... :D

@lucy, slažem se u potpunosti s tobom kad je riječ o komunikaciji, meni moj kad udari kontru "Izbaci me iz cipela", ali to poštujem jer to je njegovo mišljenje. A još više ga volim jer mene ne ograničava i ne guši, nego mi daje prostor da imam svoje mišljenje odnosno da budem ono što jesam, i tako se nas dvoje nađemo da vodimo razgovor oko nečeg a imamo kontra mišljenja, zna to biti i vatreno što je baš sexy. :D                                                                                                                         Imala sam prilike vidjeti bračne drugove sa zategnutim odnosima, a poznavajući ih oboje, problem je najveći bio u komunikaciji bilo kod njega ili nje.                       Jednoj sam kolegici rekla da se trebala udati za vidovnjaka koji bi joj mogao čitati misli, ona nikad nije zadovoljna, uvijek je bila nekako tiha, tužna, mirna, tipu "puk'o film" i otišao pa-pa.

• Upvote 1

Zar to nije individulana stvar.. sta je nekom lijepo i fino nemora biti meni... itd itd..

Iako sam totalni protivnik nasilja, lijepo mi je vidjeti dominantnog i muzevnog muskarca istovremeno, ja da sma sta mirno fino izabrala taj bi pored mene najebo ko zuti :D

E sa tim si upravo dokazala moj post koji sam prije pisao. Prema ZENI se lijepo odnosi al prema KRAVI se odnosi kao prema kravi. Ako ne zna cijeniti dobrotu i u tom vidi neciju "slabost" onda budi gori od diktatora !

• Upvote 1
  • Downvote 1