Jump to content
PacificHurricane

Google phone (Android Nexus phone)

Recommended Posts

Posto sam zadnjih dvije godine prvenstveno fan "pure gugl" mobaca te kako gugl narucuje svoje mobace tako i ja pratim.. prvenstveno zbog cijene, pa onda jer su max optimizirani (tako da me ovi ajfon fanovi mogu povuci za lakat tvrdnjama da nije optimiziran)

U slijedecem txt dokumentu mozete "korak po korak" naci turtorijal kako da vas Galaxy Nexus otkljucate, update napravite, zakljucate, rootujete, ili sta god vec pozelite..
Turtorijal je prvenstveno za update, posto je to najvaznija stvar kod jednog mobaca, ali za bilo sta ostalo, nakon ovog turtorijala valjda ce vam biti jasno. i na linkovima dostupno...

Zahvaliti se mozete slobodno :)

pozz Edited by PacificHurricane

ja nikada nisam rekao da android nije optimiziran za google telefone ... al da nije optimiziran za druge telefone koji koriste android sigurno nije ...

Ali neki povrsni ljubitelji iPhonea misle :)
Naravno da ima desetine marki koje stede na parama i updateima.. pa je onda zbrka na trzistu, ljudi povlace za privatnim ROMovima od ko zna koga i tako to..
Ali ja sam od prvog dana znao sta zelim i sta trebam!

Trebalo mi je sedmicu dana da prostudiram svoj novi tel, i sad od njega mogu da radim sta pozelim, uskoro opsirno :)

Proces je podugacak, ali na kraju dobijete i od Googlea mail da ste svoj telefon oslobodili od bilo cega i da je The Pure Google :) :

"Welcome to your Galaxy Nexus!
Unlocked and contract free: This Galaxy Nexus is an unlocked GSM phone that will operate on more than 200 GSM providers, including AT&T and T-Mobile in the US, as well as on most HSPA+ networks worldwide.
The best of Google: Galaxy Nexus comes with the latest Google apps like Chrome, Google+, Google Wallet and Google Maps and is the first phone to come with Google Now. Access the best of Google on your Galaxy Nexus."

Najnoviji Nexus telefon kombinuje elegantan dizajn i hardverska rešenja kompanije LG Electronics sa poslednjom verzijom Android operativnog sistema i neprevaziđenim mogućnostima koje pruža Google Apps servis.

„ LG je ponosan na činjenicu da je doprineo u stvaranju najnovijeg Nexus smart telefona”, izjavio je dr Jong-seok Park, predsednik i izvršni direktor kompanije LG Electronics Mobile Communications. „Korisnici će biti oduševljeni savršenom kombinacijom dizajna i funkcija koje im donosi ovaj model.”

„Ovo je prvi put da sarađujemo sa kompanijom LG na izradi jednog Nexus modela”, rekao je Endi Rubin, viši potpredsednik mobilnog i digitalnog sadržaja kompanije Google. „Ceo LG tim je doneo ogromnu količinu inovativnosti i pokazao veliki talenat u ovom projektu, a rezultat je model koji savršeno leži u ruci, sa opakom mašinom ispod haube.”

Nexus 4 poseduje visokokvalitetnu kameru od 8 megapiksela koja uz pomoć Photo Sphere tehnologije uspeva da zabeleži i najsitnije detalje. Takođe, fotografije se direktno sinhronizuju uz pomoć Instant Upload aplikacije, tako da se neće desiti da ih slučajno obrišitete i ostanete bez njih. True HD IPS Plus ekran sa dijagonalom od 4,7 inča i rezolucijom od 1280x768 piksela koristi i naprednu Zerogap Touch tehnologiju, a Corning Gorilla Glass 2 štiti ekran od oštećenja i grebanja.

Nexus 4 dolazi sa najnovijim Google aplikacijama, omogućujući vam da imate najbolje od ove kompanije. Zahvaljujući najnovijoj verziji Google Now, bićete još bolje organizovani uz pomoć podsetnika koji vas obaveštava o avionskim letovima, potvrdama rezervacija hotela pa čak i prilikama za fotografisanje – gde i kada god vam zatrebaju. Stizanje do željene lokacije je brzo i lako uz Google Maps za Android platformu. 3D mape i bogat sadržaj satelitskih slika pružaju vam neverovatno realistične i precizne slike onog što vas okružuje, dok funkcije Street View i Indoor Maps omogućavaju da uvek budete sigurni šta je ispred vas.

Nexus 4 se prodaje otključan i kompatibilan sa GSM/HSPA+ mrežom, tako da radi na više od 200 mreža različitih mobilnih operatera širom sveta. Uređaj će biti dostupan u dve verzije: 8 i 16 GB, a biće dostupan preko Google Play Store servisa već od 13. novembra u SAD-u, Velikoj Britaniji, Kanadi, Nemačkoj, Francuskoj, Španiji i Australiji. Krajem novembra biće i u redovnoj prodaji na tržištu Evropi.

[b]Glavne karakteristike:[/b]

[b]- Procesor:[/b] Qualcomm Snapdragon S4 Pro procesor, 1.5GHz Quad-Core Krait CPUs
[b]- Operativni sistem: [/b]Android 4.2 Jelly Bean
[b]- Mreža: [/b]3G (WCDMA), HSPA+
[b]- Ekran:[/b] dijagonala od 4,7 inča, WXGA True HD IPS Plus (1280 x 768 piksela)
[b]- Memorija:[/b] 8 GB / 16 GB
[b]- RAM:[/b] 2 GB
[b]- Kamere: [/b]8.0 MP (zadnja) / 1.3 MP HD (prednja)
[b]- Baterija: [/b]2,100 mAh Li-Polymer / vreme razgovora: 15,3 sati / režim mirovanja: 390 časova
[b]- Dimenzije: [/b]133.9 x 68.7 x 9.1 mm
[b]- Težina: [/b]139 g
[b]- Ostalo: [/b]bežično punjenje baterije, NFC tehnologija

Ovo je ono sto je meni trebalo i sto ce ako Bog da biit kod mene u skorije vrijeme :) Napokon!
I jos ako moze neko da mi odgovori na pitanje jer ima jos gdje Play Store osim u ovih par zemalja gore navedenih? Npr. u Sloveniji?

LG je napravio dobar posao. Bas gledam, Nexus 4 iako je samo izasao na trziste, jeftiniji je od S3 za ca. 80 Eura, a u "pet deka" su.

A sto se tice ovog update sto Pacific radi, nije mi sad toliko to vazno, jer razlika izmedju 4.1.2 i 4.2 je zanemariva. Sve preko 4.0 je ok :)

Ovdje mozete naci Factory Image od novog 4.2 androida. [url="https://developers.google.com/android/nexus/images"]https://developers.google.com/android/nexus/images[/url]
Ako ne zelite cekati OTA update da vam sam dodje, gore na pocetku teme imate turtorijal kako da to rucno uradite, isti proces kao kod 4.1 androida

[quote name='profac' timestamp='1352878593' post='466650']
LG je napravio dobar posao. Bas gledam, Nexus 4 iako je samo izasao na trziste, jeftiniji je od S3 za ca. 80 Eura, a u "pet deka" su.

A sto se tice ovog update sto Pacific radi, nije mi sad toliko to vazno, jer razlika izmedju 4.1.2 i 4.2 je zanemariva. Sve preko 4.0 je ok :)
[/quote]
Jeftiniji je on jer google je taj koji ce diktirati cijenu, zato i nexusi budu puno povoljniji. A taj S3 se nije mogao porediti sa Galaxy Nexusom od Samsunga koji je imao dual-core procesor, a onda da ne govorim da ce Nexus 4 otici jedno četiri svjetlosne godine ispred s3 i onex.

htc x+ podero sve
  • Downvote 1

[quote name='Cain' timestamp='1352932456' post='466676']
htc x+ podero sve
[/quote]
HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA! De nemoj vise :D

I kakve veze ta kanta ima sa nexusom?

[quote name='Cain' timestamp='1352932456' post='466676']
htc x+ podero sve
[/quote]
Citaj i placi :)

[url="http://www.gsmarena.com/htc_one_x+-4976.php"]http://www.gsmarena....one_x -4976.php[/url] One X+
[url="http://www.gsmarena.com/lg_nexus_4_e960-5048.php"]http://www.gsmarena....4_e960-5048.php[/url] Nexus 4

Ukratko, oba imaju 4,7 ekran, oba po 8mp kameru, X+ ima 1,7 a Nexus 4 ima 1,5 Qaudcore, oba su sa 42 HSPDA od 42mbps. Nexus fakat ima manje memorije tj 16GB dok X+ ima 32GB
Skoro neznatne razlike u svemu osim u jednom:

[size=5][b]- X+ kosta 600€[/b][/size]
[size=5][b]- Nexus 4 kosta 250€[/b][/size] Edited by PacificHurricane

A da ne dodajem koje prednosti ima Nexus 4 spram X+ u skorijoj buducnosti, tj oba su na androidu, ali na Nexus 4 je android domaca zivotinja :D

350e je 16gb model.

Taj android ce kociti na htc onex + lipo da ima 3.0 quad core , samo sto je cain jos u svijetu tih maksi procesora itd. Edited by bull

Evo komentara sa jednog foruma u vezi narudzbe nexus iz SAD.

[quote]

eh kak stvari stoje, nebude nist od mojeg nexusa
u sad-u su rasprodani u 20 min (i 8 i 16gb verzija), prodaja je morala poceti u 12 am pst (21 h po nasem vremenu), al je pocela pola sata prije i sve se do 12 rasprodalo, e sad kolko je primjeraka u sad-u bilo na prodaji ostaje nepoznanica, a jos veca kad ce stici sljedeca, al bojim se da nece uskoro, tak da sve pada u vodu
[/quote] Edited by bull

Nakon petosatne borbe android 4.2 je stavljen pod kontrolu :)
Prije sahat dva je bio bez iceg. Bez factory image, bez backupa. Skoro pa sam ostao bez mobaca.

Sve jedan moguci fastboot, adb, recovery sam isprobao. Tuzicu Google da mi plati za ovo..

Ali nesto sam naucio, znaci bilo koji Nexus (galaxy nexus, nexus 7, nexus 4) je sada bespomocan. Ako koga zanima root za 4.2 nek se javi :)

Usput, 4.2 je odlicna stvar. novi fazoni za kameru kolju, doslovno kao instagram na licu mjesta mozes fazone odraditi.. Izgled je kompletno promjenjen. Puno zanimljivi fazona

Gluposti oko radio.img tj reloada signala i wifi su rjeseni. Prebaciva iz banda u band da ne stignes ni primjetit.

Kod 4.2 verzije ako bi ukljucili USB debugging morate otici na About Phone> Build number i 7 puta pretisnuti build number gdje ce vam se pokazati You are developer, vratite se nazad i imate onda u menu developer option ;)

Da nisi narucio Nexus ?

Nexus 4 jednostavno mete konkurenciju ispred sebe :) Trziste ga je odlicno prihvatilo i pohvale lagahno stizu na racun Googlea i OEM partnera...

Cjena i ono sta daje za tu cijenu je rekord svih rekorda...

Najcool stvar je Qi wirelles punjenje tj punite bateriju bez kabla i ikvakvih zica :) tj imate pri ruci Qi jastucic i ne brinete se da ce vam se telefon ugasiti...

Sve jedna vodeca mobilna kompanija je prihvatila WPC tj Qi i pomogla pri razvoju, usavrsavanju i primjeni, osim jedne a to je Apple..

Ali znam, iPhone ce za dvi godine nanovo sokirati svijet ubacivanjem (tad vec stare fore) bezicnog punjenja u telefon xD

Al sto i ja znam biti sarkastican :D