Jump to content
Sign in to follow this  
picasso

Kazne pjesacima

Recommended Posts

[quote]

Nakon izrade nove horizontalne saobraćajne signalizacije u užem dijelu našeg grada, u neposrednoj blizini pješačkih prijelaza sve češće, a naročito u jutarnjim satima ,primjetne su patrole Policijske stanice Cazin, čiji pripadnici, uz ostale redovne poslove, upozoravaju pješake na obavezu prelaska ulice preko obilježenih pješačkih prijelaza. Policajac Medžid Majetić kaže da se građani uglavnom pridržavaju zakonskih propisa i da prelaze cestu na označenim mjestima, no, da je Policijska stanica

[url="http://www.rtvcazin.ba/index.php/vijesti/cazin/item/3430-policajci-upozoravaju-pjeshaci-obavezni-prelaziti-preko-obiljezhenog-pjeshachkog-prijelaza"]RTVCAZIN opsirno[/url]
[/quote]

slazem se da se i pjesaci dovedu u red ... nista mi nema gore nego kada dijete vodi ... ona ili on u unutrasnjoj strani a dijete na vanjskoj strani da ga auto lakse pokupi ...

Kod nas inače nema kulture u saobraćaju, bilo da je riječ o vozačima ili pješacima, sve treba uvoditi u red. :)

Guest
Najgore je u centru grada, ondje od skretanja prema Ljiljanu (kad se ide od Ćuprije prema gradu) pa gore do kružnog. Šta im fali preći cestu na pješačkom...

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1353111790' post='466780']
Najgore je u centru grada, ondje od skretanja prema Ljiljanu (kad se ide od Ćuprije prema gradu) pa gore do kružnog. Šta im fali preći cestu na pješačkom...
[/quote]

Hehehe, bude li kod vas kao kod nas, s vremenom će početi prelaziti na pješačkom ali sada izlijeću na pješački bez gledanja lijevo ili desno, nikako ih "uhavizati". :D

Pa pogledajte petkom kad to dodje u Carsiju, ne mozes ti seljacinama objasniti da se hoda po trotoaru a ne po cesti kad je to zaostalo i nije nauceno osnovnoj kulturi. Steta sto imam strane tablice, da nemam dodje mi nekad da pokupim koga ali pricace ce ovi baustelci ovakvi ili onakvi :D

Guest
Danas dok poludio nisam. S lijeve strane majka hoda po cesti, s desne (moje naravno) dvojica se zadala u hod i to ne jedan iza drugog već jedan do drugog (što bi se reklo ruka uz ruku). Nema šanse se mimoići. Iz suprotnog smjera kolona, iza mene 4-5 auta. Svi sviraju, a ovaj se jedan okrenu (pješak) i pročitah sa usana jedan lijep stih "J*EBEM TI MAJČINU MAJKU". Koliko mi je bilo smiješno, toliko mi je bilo žalosno.

Trotoar moramo preimenovati u "CESTAZAPJEŠAKEISAMOPJEŠAKEANEVOZAČE" i napisati "PJEŠACI - OVO JE VAŠA CESTA" Edited by Namik Šepić

U subotu je kažnjen i prvi pješak... tačnije pješakinja sa 40,00 KM ... xD zbog prelaska ceste na mjestu koje nije obilježeno "zebrom"

Trebao si mu izaci iz auta i upitati ga kome psuje mater, tu je odmah policija pa neka seljacina spusi kaznu i vrati se na vrh svojih Himalaja.

pa koliko sam vidio ima se gdje setati kod nas u carsiji,znaci ima pjesacki staza,al stvarno mnogi vole ici cestom gdje automobili voze pored slobodne staze za pjesake,ne kazem ako je sigurno za preci cestu ono brzo pa insa predje trececi,al neka probaju negdje vani u nekom vecem gradu preci cestu gdje nije oznaceno ili 10 metara zebre pa biti na necijoj haubi ili ostati invalidi,kod nas i da imaju semafori pjesaci bi prelazili kroz crveno,treba poceti kaznjavat,ali prvo treba akcija 10 dana upozoriti i onda klepati kaznama...

Guest
[quote name='Gorilla Biscuit' timestamp='1353411314' post='466964']
Trebao si mu izaci iz auta i upitati ga kome psuje mater, tu je odmah policija pa neka seljacina spusi kaznu i vrati se na vrh svojih Himalaja.
[/quote]

Ma trebo sam izaći popiti šaku u zube. Ja bježim od problema, druže.

Uglavnom, drago mi je da pjesaci sad znaju da nisu ne kaznjivi, valjda ce se uskoro poceti ljepse ponasati po cesti, kad nece da idu po trotoarima.

ma prigusivac namontirati i kroz prozor u noge...pa nek misli odakle je :-)