Jump to content
sonda

Kako cete se izjasniti u popisu stanovnistva 2013.godine?

Recommended Posts

Bošnjak
  • Upvote 2

Naravno, kako god da se izjasnite mimo torovske podjele, biti ćete "ostali".
Obzirom da je takva situacija, onda sam ja ostali.

Došlo vrijeme da i bošnjaci prdnu u šišu. Nakon popisa srbi će imati najviše u svome toru, a to će ujedno značiti i njihovu političku i svaku drugu moć koja iz politike proizilazi.

musliman 100%- bosnjak , stran pojam

Ja bih se izrazio kao bosanac.. jer je bosnjak previse religijski vezan za jednu stranu. I doslovno ne dozvoljava mjesta drugima! Tj to je postao u vrijeme Yuge da bih u 92 dobio i zavrsnu fazu gdje je bosnjak u 99% i musliman..
Medjutim neprijatelji Bosne ce tad ojacati i htjeti da je sahrane tako da dolazim u zacarani krug gdje na kraju opet moram biti bosnjak.

Ali sanjam taj dan kad ce se probuditi ponovno svijest naroda o ekonomskom i teritorijalnom jacanju u korist boljeg zivota, te ce iscupati glave iz tog prokletog imaginarnog nacionalizma koji nam odmaze!
  • Upvote 1

bošnjak

[quote name='GAGO2' timestamp='1350693138' post='465408']
Ljudsko bice odnosno COVJEK.....ako to nekome nesto znaci.
[/quote]

Ja sam antilopa.

100% bosanka- bosnjakinja :)

ne razumijem zasto vama ostalima toliko to smeta?

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1350805827' post='465429']
Mene samo zanima kako ce se ovi babini opredijeliti
[/quote]

U najecem broju kao Muslimani a bice i nekih koji ce se izjasniti kao Bosanac/i!!!

Bitno je biti [b]BOŠNJAK[/b]!!

[url="http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=47188"]http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=47188[/url]

Bosnjak naravno, ko se opredjeli za bosanac ide u ostale, bosanac nije na popisu

Drzava Bosna i Hercegovina, u kojoj postaje nacionalna manjina svako onaj ko se izjasni kao Bosanac i Hercegovac ne moze nikad profunkcionisati u svom punom kapacitetu i uvijek ce biti tvorevina za potkusurivanje nacionalnih frustracija svakojakih hohstaplera.
  • Upvote 2

Zivim u Americi, i Americki sam drzavljanin i moja nacionalnost je Amerikanac, kao nacionalnost Katolika, Zidova, Budista , Hindusta itd itd Americkih drzavljana bez obzira na religiju, boju koze, odakle si dosao, gdje is rodjen, nacionalost je ista . Ako je BIH drzava treba da ima jednu naciju a religija je tvoja licna vjeroispovjest. Na zalost nacionalizam je sve to negativno promjenio da imate u BiH nekoliko nacionalnosti. U mom misljenju Bosanac ili Hercegovac ima vise smisla nego Bosnjak, Srbin, ili Hrvat.... Edited by Clark Kent
  • Upvote 1

Kod Srba i Hrvata neće biti nimalo dvojbe kako se izjasniti. Jedino Bošnje stalno nešto kalkulišu!!!

Pa sto mu dabrova, karamba i karambita....[b]Bošnjaci smo i tačka[/b]!!!
[b]Bošnjak je naša nacionalna odrednica[/b] a termini tipa Bosanac, Hercegovac, Krajišnik, Semberac,,,,'rac_palac itd su regionalne odrednice. Doduše Bosanac je modernija varijanta za Bošnjaka.Hercegovac!!! Hercegovina je do prije dolaska austrougara bila region u Bosni baš kao što je i Krajina.
No, s obzirom da je termin Bošnjak još od Kulina Bana zašto tu autentičnost i historijski utemeljenu orginalnost dovoditi pod upitnik?.

A ovi Babini što još uvijek lutaju treba da shvate da stigmu koju oni nose ne treba da nose njihova djeca.
Ako ste vi ideološki indoktrinirani i ako ste u određenom historijskom momentu pojeli govno nemojte dozvoliti da vam djeca budu obilježena! Pamet u glavu,,,,,zbog djece!!! [b]Svi smo Bošnjaci.[/b]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Ja Nisam Bosnjak, nikada nisam bio Bosnjak, nikada necu biti Bosnjak. Dok Sam zivio u Bivsoj Yugi i etnicki podjeljenoj BiH moja nacionalnost je bila [b]musliman.[/b]

Teško da si i musliman!! Pripadnici Islama se čvrsto jednog užeta drže i fard im je braniti interes domovine i naroda!!

Ja jesam musliman ali po vjeroispovijesti, elhamdulillah.
Govorimo o nacionalnoj/etničkoj odrednici. A po tom pitanju sam [b]BOŠNJAK[/b] što vjerujem da je opredjeljenje 99,9 % našeg naroda.