Jump to content
sonda

Kako cete se izjasniti u popisu stanovnistva 2013.godine?

Recommended Posts

Ma Hanzo nisam ja nikakav car, kamo li srece da jesam. Razlika izmedju mene i ovih pola s foruma sto ja govorim ono sta trebaju i moraju cuti a ne ono sta hoce. Dakako da ja pretjerujem i serem, 99 % mojih postova je obicna glupost i ja ih pisem samo da isprovociram ove druge ili jednostavno hocu da ih razljutim pa stanem namjerno na stranu stvari s kojima se ni ja ne slazem i mislim da su glupost. Ali zapamti kad ja na nekoga krenem agresivno s pisanjem znaci onda da stvarno pretjeruje sa svojim glupostima i sam sebe tjera na pad s provalije, s takvima nema fine rijeci. Ko je izrekao onu da stoka finu rijec ne razumije vec samu batinu je najveci filozof na svijetu. Ne mora batina biti fizicka ali samar rijecima moze biti nekad daleko bolniji od sake u glavu.

Jest da ce morati kad - tad doci dan da se izvinem ljudima sto sam ih provocirao ili zajebavao ovdje, na Facebooku ili uzivo ali siguran sam da to nije ni danas ni sutra :D

ja mislim da je sad za nas narod ipak najbolje da se izjasne kao Bosnjaci ,  sve drugo ide samo srbima u prilog ,     ako hocete jos dodika u naredno vrijeme izjasnite se kako hocete  kao Bosanci,Bosanci i Hercegovci  itd..        malo je srba i hrvata koji ce to za sebe reci ,  

al u osnovi to uopce vise ne igra neku ulogu , "nasi" su svakako  u zadnje vrijeme  nesto ko zadnja rupa na sviralu , 

samo cujem po medijima kako je dodik  glavni akter u BiH  i najmocniji "politicar"  ,    svi ga se boje , njegovi srbi ga se vise boje od nasih politicara .,.   hahaha  mile ronhil   im boss svima ..  zalosno ,zalosno  zalosno ...     vecina srba bi se volili vise od nas rijesiti belaja koji ih je snaso ,  al ne smiju pisnuti ,  a cini mi se de je i kod nas slicna situacija ,    koliko je tu bitno sta si po nacionalnosti u popisu znaju pticice na grani ,.  

Kad bi mogli kako svi u Bosni i Hercegovini da se izjasne kao DOTUCENI ..  

Taj popis su izmislili isti ti politicari koji godinama muzu narod  i prevode zednog preko vode ,   najvjerovatnije da su i u tome uvidjeli neku korist za sebe i odlucili se na popis .. nebojte se oni se ne odlucuju  na nesto sto je dobro za narod u BiH

ja bi prihvatio da se izjasnim kao konj ako treba u BiH  ali samo da imam posao i zdravstveno osiguranje al da plata nije 300km  a litar goriva 2,5km

• Upvote 1

Guest

ja bi prihvatio da se izjasnim kao konj ako treba u BiH  ali samo da imam posao i zdravstveno osiguranje al da plata nije 300km  a litar goriva 2,5km

Potpisujem

ja mislim da je sad za nas narod ipak najbolje da se izjasne kao Bosnjaci ,  sve drugo ide samo srbima u prilog ,     ako hocete jos dodika u naredno vrijeme izjasnite se kako hocete  kao Bosanci,Bosanci i Hercegovci  itd..        malo je srba i hrvata koji ce to za sebe reci ,  

al u osnovi to uopce vise ne igra neku ulogu , "nasi" su svakako  u zadnje vrijeme  nesto ko zadnja rupa na sviralu , 

samo cujem po medijima kako je dodik  glavni akter u BiH  i najmocniji "politicar"  ,    svi ga se boje , njegovi srbi ga se vise boje od nasih politicara .,.   hahaha  mile ronhil   im boss svima ..  zalosno ,zalosno  zalosno ...     vecina srba bi se volili vise od nas rijesiti belaja koji ih je snaso ,  al ne smiju pisnuti ,  a cini mi se de je i kod nas slicna situacija ,    koliko je tu bitno sta si po nacionalnosti u popisu znaju pticice na grani ,.  

Kad bi mogli kako svi u Bosni i Hercegovini da se izjasne kao DOTUCENI ..  

Taj popis su izmislili isti ti politicari koji godinama muzu narod  i prevode zednog preko vode ,   najvjerovatnije da su i u tome uvidjeli neku korist za sebe i odlucili se na popis .. nebojte se oni se ne odlucuju  na nesto sto je dobro za narod u BiH

Da se razumijemo nemam ja nista protiv Bosnjaka ili Bosanaca koji ce se izjaviti tako vec mi smetaju ovi sto se misle izjasnjavati kao muslimani. Glupi su i tacka, tu se nema sta pricati vise.

Nasi su jos od rata kao zadnja rupa na sviralu. Dodik je ikona kod srpskih sovinista jer izgleda kao neko ko ima muda i nedodirljiv je, tacnije kao nema niko da mu se suprotstavi. Ja da sam u nekoj drugoj stranci otvoreno bih mu rekao i to javno da je on neprijatelj i BiH i Srba u njoj, da je kriminalac i da cu ga strpati u zatvor cim budem mogao. Na svaku njegovu glupost o cijepanju ja bih mu odgovorio da je nesposoban voditi jedan entitet koji propada ekonomski kamo li drzavu te da se obogatio na mukama svog naroda. Bez linije manjeg otpora, samo u kost pa ces vidjeti kako zaceplja gubicu. Ali previse su ovi iz Federacije blagi s njim, pizde ko pizde.

Laje Banja Luka protiv Dodika i studenti ali kad je ostatak stanovnistva zatucan kao i kod nas.

Mene sto se tice mogu me staviti pod muslimana ako ce standard biti norveski ili svicarski.

Nemam ja sta postovati druge, vi ne postujete prvo svoj zivot pa onda moj ( pogotovo vi u SDA ). Dosta se sa vama fino pricalo svima, imali ste dvadeset godina i niste nista napravili. Tema je nesto o cemu diskutuje. Ko hoce da te mijenja ? Izjasnjavali su se kao muslimani jer drugacije nije moglo. Nisu dali Srbi i Hrvati u vlast a Tito nije imao muda. Tu se samo treba mijenjati nepravda i gledati bolje sutra. Novost je da cu ja biti kod kuce u oktobru i izjasniti se kao Bosanac. To je korak u zajednicki zivot, to je korak u bolje sutra. Dokle god postoji vase troglave zmije dotle  ce se narod trovati i politicari ce zivjeti bogato a mi siromasno. Slab si ti covjek i slab musliman kad priznas kako je SDA lopovska stranka itd ... a i dalje glasas za nju. Zasto ? Jer vas mentalni sklop je programiran da ako nisi u zelenim strankama nisi musliman. 

Veze ti nemaš

Ti imas, zato si u SDA jer mislis da ce ti to povecati skill za jednosmjernu u Dzennet i mislis da si pravi Bosanac. Nema za vas postovanja od mene, vi u ovim vladajucim strankama kada glasate ne postujete tek rodjenu djecu i njihovo pravo na zivot i lijecenje kamo li sta drugo. Moje postovanje ne mozete dobiti ali mrznje imam na bacanje.

Mi smo narod koga je vjera formirala, ne u smislu da je to nekim dekretom, ajetom ili hadisom učinjeno, već praksom kroz nekoliko vijekova. Ona nas je učinila "drukčijim" od kamšija i dugo vremena je bila jedino po čemu smo se razlikovali. Na žalost, ta ista vjera nas je usporila 200 godina od stvaranja nacionalne svijesti o vlastitom postojanju. Kroz vjeru smo se identifikovali kao Turci, muslimani i Muslimani. A uvijek smo bili Bosanci ili Bošnjaci. vjera je učinila da se propusti formiranje bosanske nacije već u prvoj polovini 19. vijeka, kada je Husein-kapetan Gradaščević otkazao poslušnost sultanu. Pod svoj barjak je pozvao muslimane, isključivši time pravoslavne i katolike u Bosni. Oni su se kasnije okrenuli svako na svoju stranu, a mi ostadosmo sami, tretirani kao strano tijelo u Evropi, nedržavotvorni element koji je trebao biti iseljen u Tursku (po srpskoj verziji) ili cvijeće kome je gurnut nož u ruke u velikom obračunu istočne i zapadne crkve (po hrvatskoj verziji). Niko nas nije shvatao ozbiljno, jer to nismo činili ni sami, zadovoljavajući se religijskom a ne nacionalnom odrednicom. Kada smo "postali" Muslimani, bio je to veoma mali, ali ipak korak u pravom smjeru, jer nam je priznato pravo koje smo uvijek trebali imati, pravo da se smatramo jednakim, pravo na nacionalno ime, kako god nakaradno bilo.

Koliko je to nakaradno bilo, uvjerio sam se u inostranstvu, u razgovoru sa Arapima i Irancima. Pričali smo o domovini i pitali su me koje sam nacionalnosti, a ja odgovorih: "Musliman". Oni kad ne crkoše od smijeha i rekoše: "I mi smo, ali šta si po nacionalnosti?"

Ko želi biti musliman ili Musliman na popisu, može mu se, sve je dozvoljeno, lično ne želim da kažem ni da je dobro ni da je loše, samo da te osobe ništa nisu naučile o našoj istoriji. A ko ne zna svoju istoriju, može lako doći u situaciju da mu se ona ponovi.

• Upvote 4

Ti imas, zato si u SDA jer mislis da ce ti to povecati skill za jednosmjernu u Dzennet i mislis da si pravi Bosanac. Nema za vas postovanja od mene, vi u ovim vladajucim strankama kada glasate ne postujete tek rodjenu djecu i njihovo pravo na zivot i lijecenje kamo li sta drugo. Moje postovanje ne mozete dobiti ali mrznje imam na bacanje.

Sta je tebe silovalo pa si tako isfrustriran ?

Mi smo narod koga je vjera formirala, ne u smislu da je to nekim dekretom, ajetom ili hadisom učinjeno, već praksom kroz nekoliko vijekova. Ona nas je učinila "drukčijim" od kamšija i dugo vremena je bila jedino po čemu smo se razlikovali. Na žalost, ta ista vjera nas je usporila 200 godina od stvaranja nacionalne svijesti o vlastitom postojanju. Kroz vjeru smo se identifikovali kao Turci, muslimani i Muslimani. A uvijek smo bili Bosanci ili Bošnjaci. vjera je učinila da se propusti formiranje bosanske nacije već u prvoj polovini 19. vijeka, kada je Husein-kapetan Gradaščević otkazao poslušnost sultanu. Pod svoj barjak je pozvao muslimane, isključivši time pravoslavne i katolike u Bosni. Oni su se kasnije okrenuli svako na svoju stranu, a mi ostadosmo sami, tretirani kao strano tijelo u Evropi, nedržavotvorni element koji je trebao biti iseljen u Tursku (po srpskoj verziji) ili cvijeće kome je gurnut nož u ruke u velikom obračunu istočne i zapadne crkve (po hrvatskoj verziji). Niko nas nije shvatao ozbiljno, jer to nismo činili ni sami, zadovoljavajući se religijskom a ne nacionalnom odrednicom. Kada smo "postali" Muslimani, bio je to veoma mali, ali ipak korak u pravom smjeru, jer nam je priznato pravo koje smo uvijek trebali imati, pravo da se smatramo jednakim, pravo na nacionalno ime, kako god nakaradno bilo.

Koliko je to nakaradno bilo, uvjerio sam se u inostranstvu, u razgovoru sa Arapima i Irancima. Pričali smo o domovini i pitali su me koje sam nacionalnosti, a ja odgovorih: "Musliman". Oni kad ne crkoše od smijeha i rekoše: "I mi smo, ali šta si po nacionalnosti?"

Ko želi biti musliman ili Musliman na popisu, može mu se, sve je dozvoljeno, lično ne želim da kažem ni da je dobro ni da je loše, samo da te osobe ništa nisu naučile o našoj istoriji. A ko ne zna svoju istoriju, može lako doći u situaciju da mu se ona ponovi.

Svaki narod ili etnicka skupina su formirani kroz duhovnost. Prvo je bilo zajednicko sahranjivanje u jednu grabu koje je stvaralo povezanost kod mnogih '' plemenskih '' zajednica. To je bilo tako prije nego sto su izmisljenje religije. Onda su se na hard dale ideje nacija kroz abrahamske religije ali i sovinisticko - fasisticke stavove pocetkom 19 stoljeća. Da bi se stvorila jedna jaka nacija ili narod mora biti neka duhovna povezanost, neka to bude sahranjivanje, neka velika tragedija ljudi koji su '' blizo '' a slicni su, sportski uspjesi, historijske vojne pobjede, zajednicko hranjenje ili religija koja je danas u vecini slucajeva glavna.

Mi smo i prije toga bili razliciti od komsija ali i slicni im jer kultura jednog naroda nastaje tako sto se izmisljaju svoje stvari, uzimaju druge kulturoloske stvari od drugih, prilagodjavaju se sebi i tako se stvara svoja identifikacija. U vrijeme stvaranja takvih neko je rekao recimo necu ja da budem Bosnjak, ja cu biti Srbin jer je bolje zbog tog, tog i tog itd ... Nacije na ovaj ili onaj nacin uce da je ono sto je tvoje bolje od onoga sto granici s tobom i eto odmah podjela ali i ostalih ruznih stvari koje su iz takvih stavova proizasle.

Istina je da je nas nacionalni/etnicki duh jako unazadio islam, u to nema sumnje ali isto mu se mora priznati da je ujedinio nase oceve pocetkom devedesetih da stanu u obranu nasih vjekovnih ognjista. E to i jest nas glavni problem. Kada je trebalo stvarati bosansku naciju ili bosnjacku mi smo kasnili zbog islama a hrvatska i srpska strana je jako ojacala te jako granice sa fasizmom i sovinizmom i veoma su protektivni dok vecina nasih ljudi uvijek ide linijom manjeg otpora. Umjesto da jacamo smo nacionalni duh nasi preci su odlucili odbiti svoju krv i saradjivati sa Osmanskim carstvom jer su milili da ce imati bolji zivot i da Osmansko carstvo trajati zauvijek ( ne mozemo ih kriviti za to danas jer nisu to nikako mogli znati u to vrijeme). Ali nije mi jasno zasto su se odlucili na tako nesto kad je nasa vojska stajala zajedno sa srpskom na Kosovu i borila se protiv Turaka. Cak se zna da smo mi jedini i pobijedili lijevu stranu Osmanske vojske jer smo u to vrijeme imali najvecu vojsku dok je srpska i albanska izgubila. I od tog trenutka kad smo poceli saradnju s njima pocele su nase nedace te nas ti duhovi progone jos i danas. Moram ti skrenuti paznju da tada zapadno od Drine Srba uopce nije bilo u velikom broju a Bosnjanima su se izjasnjavati Bosnjani Crkve Bosanske i Bosnjani katolici. Srbi koje danas imamo u BiH su dovedeni od strane Osmanlija kao čobani da bi prehranili svoju vojsku a i nas jer smo konstantno dizali bune zbog gladi itd ... Cak i ako pogledas danas demografsku kartu BiH vidis da su na najplodnijim zemljistima u BiH upravo Srbi.

Nasi su pokusali da zive lagodno sa Turcima i poprimili njihove obicaje i vjeru jer su tako lakse mogli zivjeti bez placanja raznih nameta te nisu morali ratovati. Pokazalo se da je to bilo isplativo na kratke staze ( za vrijeme Otomanskog carstva u Bosni ) ali danas imamo ljude koji bi malo bili Bosanci, Turci, Bosnjaci, muslimani itd ...

Austrougari su pokusali to popraviti kod nas te su pokusali vratiti nazad ime Bosnjak ali to vec nije bilo moguce zbog stalnih zavada među novonastalim Turcima ( citaj Bosnjanima muhamedancima ), Hrvatima i Srbima. Jedno vrijeme je islo ali je AU prekratko vladala. Ne bih volio da propustim spomenuti kako su II regimentu carske vojske AU cinili Bosnjaci muslimani, pravoslavci i malo katolika a njega oblast je u sebi sadrzavala vecinu Bosanske krajine ( ukljucujuci i Cazinsku ). To je ono sto svake godine idu odbori u Graz na Soldatenfriedhof groblje da se poklone najelitnijoj postrojbi carske vojske AU koja je pobijedila Talijane u vaznoj bitci na Monte Melleti.

Onda dolaze period '' Jugoslavija '' , sta su tu radili od nas i sta mi sami nismo radili uzaludno je i trositi rijeci. Do zadnjeg rata mi smo bili samo nesto sto treba istrijebiti. A neki jos dijele takvo misljenje.

Za opstanak ove drzave i njenog naroda te normalnog zivota mi moramo graditi ovaj put svoju identifikaciju kao Bosanci a pod tim podrazumjevam tri glavna tora najvise. Ovo mora biti prvo zemlja Bosanaca, sekularna drzava pa onda sve ostalo. Mogu trubiti koliko god hoce Srbi i Hrvati iz BiH da su oni to ali kada kazu odakle su oni su za sve ostale Bosanci a ja nisam nikad cuo nekoga od nas da je rekao nekome kada se upoznaje da je Bosnjak ili tako nesto. Nasa buducnost je u Bosancima. Ali nam zato prvo treba normalna drzava, uspjesi i pozitivne stvari te javno smaknuce ovih politicara i klerofasista.

Sta je tebe silovalo pa si tako isfrustriran ?

Postis li ramazan kad glumis takvog muslimana pa da mi takve stvari govoris ? Izgubio si post tako da znas.

Edited by Banjaluka

ovo si veoma lijepo napiso ... 

samo ja sam vidio da se vodi kampanja da se izjasnimo kao Bonjaci a po vjeri muslimani ... 

problem je sto neki pojam (nagalsavam pojam) izrazito vide kao nesto negativno i poistovjecuju sa nekom politickom opcijom ... po meni veoma lose i nepismeno od tih ljudi ... 

ovo si veoma lijepo napiso ... 

samo ja sam vidio da se vodi kampanja da se izjasnimo kao Bonjaci a po vjeri muslimani ... 

problem je sto neki pojam (nagalsavam pojam) izrazito vide kao nesto negativno i poistovjecuju sa nekom politickom opcijom ... po meni veoma lose i nepismeno od tih ljudi ... 

A svaki pojam naroda ili nacije je politicki pojam i subjektivni te grupni izraz opcijeTRITAČKE

Dragi bosnjaci, bosanci, Muslimani I ostali zelim Vam sve sretan sutrasnji Bajram I mnoge predstojece Bajrame, BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN. Edited by Banjaluka

Čestitka je na mjestu, uvreda nije. Zato je post izmijenjen (ako je šta nejasno).

I on je mene uvrijedio ali njemu se to tolerise vec dugo vremena. No srecom dobro je da pokazuje svoje pravo lice. Edited by Banjaluka

Držimo se teme, ne bih volio da budem prisiljen brisati kompletne postove, ali ću to činiti ako se ne budu poštovala pravila civilizovane diskusije.

De nek neko ovdje anketu zalijepi.Tek toliko da vidimo ko je koje nacionalnosti :-)

[quote name='viking' timestamp='1377038874' post='483642']De nek neko ovdje anketu zalijepi.Tek toliko da vidimo ko je koje nacionalnosti :-)[/quote] Slazem se da je anketa idealna za ovakvu temu. Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Narod srednjovjekovne Bosne su bili Bošnjaci o čemu nam svjedoče mnogobrojne povelje bosanskih vladara, darovnice, glose na bogumilskim vjerskim knjigama i mnogi drugi izvori, u kojima se jasno i JEDINO ističe starinski naziv za Bošnjake, a to je "Bošnjani" ili Bošnjaci.

Da navedemo nekoliko primjera:

-POVELJA DUBROVČANIMA BANA STJEPANA II KOTROMANIĆA IZ 1332 GODINE:

"15. avgust 1332.)

Ako Bošnjanin
bude duzan i pobjegne - da mu nije vjere ni ruke od gospodina Bana.

Utvrdi zakon ko je prvi bio medju Bosnom i Dubrovnikom, da zna vsaki chlovjek, koji je zakon bil: Ako ima Dubrovcanin koju pravdu na Bošnjaninu
- da ga pozove pred gospodina Bana ili pred njegova vladaoca - roka da mu ne bude odgovoriti."

-POVELJA BOSANSKOGA KNEZA VLADISLAVA STJEPANOVICA IZ 1353 GODINE:
"I da ne moze prijeti nitkore u nasem gospodstvje Vlatkova cloveka - ni sam Ban Tvrtko, ni njegov brat Knez Vlk, - bez volje Kneza Vlatka. Na to su mu vjeru dali i prisegli! A tojzi vjeri i prisesi svjedoci - Dobri Bošnjani
"

-JELENA KOTROMANIC,1354 GODINE:

"V`ono vrijeme,kada pridje gospoja Bana mati s` Ugra i s` svojim sinom i s` Knezom s` Vlkom i kada bi stanak na Milah vse Zemlje Bosne i Dolnjih kraji i Zagorja i Hlmske zemlje,prisegla je gospoja Bana mati i njen sin gospodin Ban Tvrtko dumanadesete Dobri Bošnjane,Knezu Vlatku Vlkoslavicu,a sizi su prisegli..."

-POVELJA KRALJA TVRTKA IZ 1366 GODINE:

" I sto ga ne sudi Djed s dva Strojnika s njim. ..... I da ne suzanj nikadar dokle je korijen u Bosne Crkve Bozje. Da o tom ima crkva stati.

A tomu svjedoci Dobri Bošnjane : Vojevoda Vlkac, Zupan Crnul, Knez Bogad, Tepcic Belhan, Knez Branko Prinic."

-POVELJA DUBROVCANIMA IZ 1405 GODINE - KRALJ TVRTKO II:

"U ovu nepravedni rat, Uchinih s gospodinom Hercegom i po svijetu s vlasteli Bosanscimi i vishe togaj, da je vidomo vsakome: Tko godi je Bošnjanin ali Kraljstva Bosanskoga prije rata bil dlzhan komu godi Dubrovcaninu, volja na viri mu uzeto na gospockoj, a moze Dubrovcanin tozi istinom pokazati - da se ima Dubrovcaninu vratiti i platiti.

...Sto sudije odluce nitko ne moze potvoriti. A shto je uzel vojevoda Sandalj i knez Paval Radinovich, volja ini Bošnjanin, ljubo Kraljstva Bosanskoga, komu godi Dubrovcaninu dobitak, volja ine richi u siju rat, tomuj uzetju da je sudja knez Vukac Hranich i sh njim vlastelin drugi Bosanski, koga sh njim Kraljevstvu mi poshlje."

-PISMO KRALJA STJEPANA TOMASEVICA PAPI IZ 1461 GODINE

"Ja ne istem zlatnih brda, ali bih bio rad da moji neprijatelji kao i ljudi u mojoj zemlji uznaju kako mi tvoja pomoc nece uzmanjkati.

Jere, ako Bošnjani budu vidjeli da u ovoj rati nece biti sami i da ce im mnogi ini pomioci - hrabrije ce u rat iti i vojevati, a tagdi i Turachka vojska nece bez straha u moje vladanje naprasno ulisti.

Prilazi u moju zemlju su veoma teski, a tvrde na mnogim mjestima nedobitne, tere ne dopustaju da se prodre u moje Kraljevstvo."

-BOSANSKI KRALJEVSKI RODOSLOV IZ 1482 GODINE- PETAR OHMUĆEVIĆ

"Petar,istije Ohmućevića,po starini Bošnjanin,a radi nepovoljnog razumirja i pogube Bosanske,prišašćah njegovijeh starijeh - sad je Dubrovčanin,koji za milost njegove stare gospode složi i postavi ovo rodoslovlje,za slavu Bosansku i svakoga vridnoga Bošnjanina,dokole Bog dopusti i njegova sveta volja izvrši."

Bošnjak katoličke vjeroispovijesti fra. Ivan Frano Jukić (1818-1857), koji je koristio pseudonim Slavoljub Bošnjak, koji je u svom proglasu 1848. godine zapisao:

"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti; dajte pehar, te carpite iz studenca pomnje mudrost, i nauk; nastojte da najpred naša serca očistimo od predsudah, fatajmo za knjige i časopise, vidimo što su drugi uradili, te i mi ista sredstva poprimimo, da naš narod prosti iz tminah neznanstva na svitlost isitne izvedmo."

Čitav ovaj fenomen, u svojoj čuvenoj pjesmi "Pjesma Bošnjaku" koju je objavio list "BOŠNJAK" u izdanju od 2. VII, 1891 godine, opisao je i Safvet-beg Bašagić riječima:

Znaš Bošnjače, nije davno bilo,

Sveg' mi sv'jeta nema petnaest ljeta,

Kad u našoj Bosni ponositoj,

I junačkoj zemlji Hercegovoj,

Od Trebinja do Brodskijeh vrata,

Nije bilo Srba ni Hrvata.

A danas se kroz svoje hire,

Oba stranca ko u svome šire.

Oba su nas gosta saletila, Da nam otmu najsvetije blago,

Naše ime ponosno i drago.

Prema tome: BITNO JE BITI BOŠNJAK!

• Upvote 1

Ja to znam napamet i prije vas gospon neobošnjak. Na ovom popisu će pobijediti samo Bosanci, svi ostali će biti luzeri :P

Koliko god kome bilo drago ili ne, bosnjaci ce biti u vecini. Lagahno americki ce preci 50% stanovnistva! Negdje duboko u zeludcu sanjam bosance i jednu naciju nad cijelom Bosnom... Medjutim najedem se ovih nacionalisticko politicki previranja i kontradiktornosti, pa mi ti bosanci izadju iz zeludca i ostane onaj bosnjo tj kud svi tu i mali Mujica.. Na zalost, ali mora i Mujica sad za sad izgleda sa svojim krdom...!

Fenomen je to.Svi koriste historiju onog razdoblja koji njemu najbolje pase.

Nego recite vi meni,al`onako iskreno,kakvoj vi Bosni tezite i sta radite da se to postigne?

To kakvoj tezim sam upravo rekao.. Povremeno uzivo a povremeno online radim ono sto mislim da trebam!!

Fenomen je to.Svi koriste historiju onog razdoblja koji njemu najbolje pase.

Nego recite vi meni,al`onako iskreno,kakvoj vi Bosni tezite i sta radite da se to postigne?

Napis'o bi ja tebi kakvoj Bosni tezim, ali me sljeduje ban. De razumi me. :D

Stalno radim na tome. :D

Edited by Jiggy Bau

Napis'o bi ja tebi kakvoj Bosni tezim, ali me sljeduje ban. De razumi me. :D

Stalno radim na tome. :D

I to je za ljude  :-).

Ako dobijes ban,onda znas da nisi u pravu.Minjaj rov :-)

Ja težim državi Bosni i Hercegovini kao slobodnoj i demokratskoj državi sa visokim stupnjem ljudskih prava na cijelom njenom teritoriju. Državi komotnoj za sve njene građane.

Da bi to postigli moramo poraziti najvećeg dušmanina a to je velikosrpska ideologija čije su kandže još uvijek jake i dobro nadvijene nad bosansko-hercegovačkim krhkim leđima.

Jedan od koraka u jačanju našeg imuniteta odnosno nanošenja gubitaka viševjekovnom neprijatelju je i to da se na narednom popisu izjasnimo našim historijski utemeljenim nacionalnim imenom BOŠNJACI!

Volio bih da je situacija malo drugačija pa da mogu razmišljati kao Pacific Huricane (visa vi Bosanstva kao nacije)  ali sam svjestan realnosti ali i opasnosti koja vreba te neću dozvoliti da zbog nerealnih ideja me svrstaju među ostale.

Svrstavanjem među ostale bih doprinio da moj narod koji je najbrojniji ali i koji je bio žrtva genocida postane irelevantan politički faktor u vlastitoj zemlji.

Zato, ja sam bio i ostao Bošnjak. Ponosan na Tvrtka, Kulina Bana, Ferhat Pašu, Husein kapetana Gradaščevića, Izeta Nanića i sve one šehide koji dadoše svoj život da bi smo mi napokon u miru i pri čistoj svijesti mogli donijeti odluku o vlastitoj sudbini.

Nemojmo se kockati!!